Енергийна медицина по Дона Идън

  • 82 366
  • 336
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 122
Според китайската медицина черният дроб отговаря за очите, белите дробове- нос, бъбреци- коса, нокти, а емоциите : страх-бъбреци, тъга- бял дроб, гняв-черен дроб, мързел/работохолизъм- стомах, далак, любов-сърце; чувства(според Барбара Ен Бренън): натрупани отрицателни- корем;

# 31
  • Мнения: 15
Много добра тема. Благодаря на всички за представената информация.

# 32
  • Мнения: 8 769
От темата за ТЕС се прехвърлям тук - стана ми много интересно това.
Има ли я във всички книжарници книгата на Дона Идън? Защото след няколко часа заминавам, и няма как да я тегля и да я чета електронно. А искам много спешно да се запозная с някои точки и меридиани, за да се опитам да облекча положението на дъщеря си (боли я ухото).
Ако обаче някой междувременно намери информация, ще съм му благодарна!  bouquet

# 33
  • Мнения: 554
Доня Туфиня, мисля, че я има навсякъде. Наистина е по-добре да я има човек на хартия, защото невинаги човек е на компютъра, а и не е нужно. Аз съм си направила даже конспект по въпроса и дневна програма и карам така  Grinning В момента не знам точно какво да направиш, защото много меридиани минават около, под, над ухото, така че не зная точно какво ще помогне и на кой меридиан е болката. Но питай дъщеря си какво не иска да чуе, та я боли ухото. Знаеш за какво става въпрос  Wink Можеш обаче да потупаш "спешните" точки - първата и последната точка от ТЕС, т.е. точката карате и другата между кутрето и безименния пръст от горната част на ръката (Gamut). Или по Дона Идън - понеже болката е в предната част на тялото (най-вероятно отпред на ухото), потупай вътрешната страна на китката без значение коя - там, дето се усеща пулсът. Потупай с три пръста, за да си сигурна, че ще уцелиш мястото.   bouquet

# 34
  • Мнения: 364
А искам много спешно да се запозная с някои точки и меридиани, за да се опитам да облекча положението на дъщеря си (боли я ухото).
Ако обаче някой междувременно намери информация, ще съм му благодарна!  bouquet

Доня Туфиня, като допълнение на eldivine

ДАО ТЕХНИКA:
Ушите чуват, дори когато спим. Предлаганото упражнение им помага да отдъхнат, но и лекува всякакви ушни проблеми.
Според философията на Дао ушите са “отвори” към бъбреците и както очите сигнализират за проблеми в черния дроб, а носа - за проблеми в белите дробове, така ушите предупреждават за неблагополучия в бъбреците.
Упражнението за ушите (оригинално наименование - “Биене на небесния барабан”) подкрепя епифизата, една от най-важните ендокринни жлези.
Може да се изпълнява един или няколко пъти на ден, без ограничение.
1. С показалците “затворете” ушите, като затиснете месестата част, която закрива ушния канал.
2. Средните пръсти потупват леко, но отчетливо, върху ноктите на показалците от 12 до 36 пъти. Ако намерите правилното движение, ще чуете металически звук, като от биене на барабани.
3. Направете пауза. Повторете общо 3 пъти.



Може също да прави мудра ШУНЯ


Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 15:05 от Amitola

# 35
  • Мнения: 554
AmitolaHeart Eyes Съвсем бях забравила за мудричките. Преди време ги правех   bouquet

# 36
  • Мнения: 364
AmitolaHeart Eyes Съвсем бях забравила за мудричките. Преди време ги правех   bouquet

Хей, Divine, няма начин да си забравила  Wink, а това, че не ги правиш целенасочено, няма значение, знаеш.     Heart Eyes


# 37
  • Мнения: 554
Amitola, права си  Hug. В този ред на мисли да ви се похваля, че с упражненията на Дона на три пъти си спирам настинка, щом усетя първите симптоми. И съм невероятно щастлива. Когато направя упражненията, енергията ми влиза в ред и настинка нямаааа  Joy Толкоз просто и логично  Hug

# 38
  • Мнения: 818
За ухото наистина действа, това с не искам да чуя,не мога да чуя.
Преди няколко седмици,малката я заболя ухото,водих я на доктор,
изписа капки за нос и ухо,аз се зачетох в ГНМ(няколко дни преди това
и се карах,че не слуша,непослушна е..) и започнах да и говоря,
колко слушат ушенцата,как са добрички и т.н,пуснах и 3 пъти мантрата
Ом таре ту таре туре сваха(малката даже вече спеше като я пуснах) и
О чудо! Вечерта спинка без да се пробуди,а на сутринта радостна викаше,
че ушенцето е здраво и слуша Simple Smile
Всички мислят,че и е минало от капките(1 ден съм и слагала),а докторката
каза,че е било от хремата,но аз си знам, че се самоизлекувахме Simple Smile

# 39
# 40
  • Мнения: 7 914
много интересна тема, мисля, да си поръчам книжката от България Flutter

# 41
  • Мнения: 554
звездичка, ще бъдеш доволна. Аз комплектовам няколко метода заедно с нея - направила съм си като системка. Научила съм и колежките  Joy Когато ни е неудобно да се потупваме в един глас (не за друго, става ни смешно, а пък ако е по ТЕС, си трябва концентрация), та затова съм им купила пръстенчета по су-джок - да си масажираме тихомълком меридианите по пръстите  Grinning

# 42
  • Мнения: 7 914
пръстенчета по су-джок - да си масажираме тихомълком меридианите по пръстите  Grinning
хаха... това ми хареса с каква шеговита нотка си го написала, а колко е полезно в действителност Flutter

# 43
  • София
  • Мнения: 1 724
записвам се, ще следя с удоволствие

# 44
  • Мнения: 535
Днес си купих книгата  Party Като се прибрах видях,че в цената са включени и 2 двд-та, а на мен не ми дадоха нищо  Rolling Eyes
Моля кажете вашите книжки с двд-та ли са  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт