..::Имаме 102 чифта арабски пантофки, за да посрещаме скъпи гости::..

  • 20 914
  • 291
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 550
beba_momo -добре дошла дай малко пове4е инфо,от коя страна е мом4ето за да полу4иш пове4е инфо


Благодаря за топлото посрещане момичета. Моят приятел е от йордания, но е палестинец по произход. Не написах това преди, защото искам да разбера повече за арабската култура като цяло, а не само за неговата. Преди 6 месеца арабския свят беше нещо мн далечно за мен, позанато само от медиите, но сега виждам нещата с други очи Laughing Но колкото повече виждам, толкова повече нови неща искам да науча. И намерих доста интересни линкове при вас (началната страница), но за съжаление не се отварят.  Мн ще съм ви балгодарна, ако успеете да ги поправите.
Конкретни въпроси нямам в момента. Но може би някоя от вас също е от Аман, знам, 4е има доста палестинци женени за българки. Дори моят приятел има няколко приятели с майки българки, така че знаеше няколко български думи, още преди да се запознаем!  Доколкото разбирам, вие всички май сте Мами, омъжени, докато при мен всичко е в начален етап, и не се знае колко далеч ще стигнем...за сега само се наслаждаваме на прекрасната приказка   loveuuu

Един прекрасен и слънчев ден ви желая!!!

# 151
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Олееее, Спортич,
който те спечели дупе да му е якоооо Joy!!!!
На Агушевите конаци бая стояхме и Бате направи и филмче. Нищо, че са западнали ама красота са пак беее!!! Чух ме, че са ги върнали на някой от собствениците. Но аз се възмутих, че при това положение поне тревата във двора да бяха окосили. Аз се катерих тогава по дуварите. Ама аз съм от тез дет им викат луд умора няма Blush Май има спор между собствениците там. Такова богатство, такава красота! Ще я загубим ли Cry Това си е риторичен въпрос Sad А хората, хората са истинско богатство. Когато заключвахме колата ни казваха, че при тях не се краде и им е обидно като ни виждат да заключваме. Просълзиха ме. И са големи сладурчовци и много гостоприемни.  Не чух никой да се оплаква а както знаеш там на хората им е много труден живота.
Докато бяхме във Смолян там на гости на нейни роднини дойде една моя позната със гаджето си . Та те отседнаха при тези хорица и им споменали, че и ние сме там. И дойдоха хората със колата си и ни метнаха на Смолянските езера на пикник-имат там една мънина къщичка като гъбка Simple Smile Ама пък хубавооо, Божеее каква красота. И като метнаха едни барбекютааа
а със нас се отнасяха, сякаш сме съученици. Чуствах се превъзходно
Господ да ги поживи хорицата там!!!
Спортич, знам, че роднината на моята позната е Директор на Ансамбъла за народни песни и танци във Смолян
Спортиииич ама ние там се разписваме винагииии Hug Купих на Бате мурсалски чай и прополис Joy Кат ми се хапваше от ония вкусотии но деня беше горещ и тепърва тръгвахме да миткосваме. А от Смилян имам 3   одеала и един страхотен козяк. Ползвам си ги от дълги години и със здраве споменавам жената от която ги купихме. Няма да забравя как се просълзи жената и каза, че Аллах ни праща. Трябваха им парички да пратят на щерка си във Пловдив, че стидентка беше. Истръпнах но и много се зарадвах, не сме се пазарили ваобще като разбрахме за какво трябват парите.
А последния път купих много стара черга малко на килим бие. Голяма красота. Това са от тия чергокилими във музеите. Стар но как стои само. Не може да очакваш на такова обзавеждане като моето да подхожда това нещо. Минаваш ви по нашия край обади се, ще дойдеш и ще видиш. Цветовете не са мръднали а и го праха!!!

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 14:23 от DELTA_DELTA

# 152
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Простете ми момичета, че направих днеска темата доста Родопска със моите дрънканици Blush
Простете още веднъж, моля Blush Blush Blush

# 153
  • София
  • Мнения: 18 116
Beba-momo,
Не всички тук са омъжени, споко...  WinkИма момичета, женени за араби, има и такива като теб, изживяващи в момента прекрасна приказка с арабски принц, а има и такива, които по разни поводи са имали допир с арабския свят и култура и са станали негови почитатели... Grinning
Колкото до съпрузи/приятели палестинци, на  първо четене се сещам за две момичете с такива...Аз съм точно такъв случай.Съпругът ми е палестинец с йорданско гражданство. 
Делта,тези твои писания събудиха у мен неистово желание за мърдане от  скучната София.. SadАма кога ли ще стане? newsm78Заговарянето за този край на България, Смолян в частност, ми напомни за едно страхотно 15-дневно изживяване в детските ми години в село Писаница, в хотела на есперантистите..Много беше готино... GrinningЕдна подобна почивка към днешна дата, с порядъчно хапване на традиционните за там пататник и родопски клин хич няма зле да ми се отрази..Тук диетуващите да четат по диагонал, че пак ще ме обвинят в липса на солидарност... hahaha JoyЕх, мечти - накъде с тия 3 ремаркета в училищна възраст? Crossing Arms


# 154
  • Мнения: 110
Кой каза "пататник" и защо каза пататник..... Теди, сега ще преглъщам начесто: и аз много обичам това кулинарно творение.

На новото момиче - добре дошла!

Дина, като пътувах в все си мислех, че ти ще си стюардеса.Не знам защо така реших.

Нали до Магриба полетите са нощни, дават одеалца и възглавничка. Одеялцето е с цветовете на авиокомпанията. А пък пътничките масово си ги прибираха, особено онези, които имат деца.

И на мен ми се пътува за почивка и разглеждане. Ходи ми се до Етъра, но не ми се полага такъв разкош в скоро време. 

Другата седмица тръгвам напористо да си търся куфар с колелца, че моят ме изостави - след години вярна и самоотвержена служба.

# 155
  • Мнения: 3 804
Beba-momo попитах за страната ,понеже арабските страни се делят на 3 групи-и всяка група си има своя култура и на4ин на живот
биляд ашшам-Палестина,Ливан,Сирия и Йордания тук живота и нравите са близо до Европа-поради факта ,4е има смес на етноси и религии
гълф това са вси4ките страни от залива-тук нещата са по други ,религията основно е ислям в пове4ето страни има изисквания за облеклото на жените-абая и  хижаб,алкохолае забранен и т.н
страните от мъгреба това са страните в северна Африка-за там мисля темите се отварят

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242068.msg5615390#msg5615390

ето успях да отворя темата за Биляд ашшам

# 156
  • Мнения: 3 215
Делта, бравос - то е наше онова място  Wink Няма лошо темите да се преливат - родпчани са гостоприемни като арабите  Mr. Green Аз защо се съм се посветила на hospitality industry  Peace
Момо,добре дошла и от мен! В коя държава се помещавате с хабибито ти?

# 157
  • Мнения: 73
чЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИчКИ РОЖДЕННИЦИ  bouquet
Добре дошла на Беба Момо  bouquet
Дуа-нямаш ли някакви новини от Амал?

# 158
  • Мнения: 0
beba_momo   здравей и добре дошла и от мен:) до този момент май аз бях най-новата тук и по същия начин като теб не бях имала допир с арабския свят,докато не ме разтресе любовта ми от сирия:))) тук ще научиш и разбереш всичко,което те интересува-момичетата се отзовават много всеотдайно на всеки проблем и въпрос,за което аз им благодряяяя!!!  Hug

# 159
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Momo,
аз съм от тези които си нямат арабски принц. МойтУ си е от тука Laughing Обаче съм голям фен на арабската култура Grinning
Добре дошла  bouquet
Саратед, душко може да отскочиш за уеекенда към Хисаря, там събота и неделя ходят хора от София и Пловдив. Там бяхме на един чудничък хотел със разни гевезалъци но главно за моето заболяване. Незнам дали мога да спомена името на хотела ама ако се интересуваш, пиша на лични. Към красивите Родопи и шарения Етър сега не му е времето. Все още няма тези цветове а е с студено.
Щто снимки и филм чета направихме и във Етъра. Много красиво беше като ходихме-началото на лятото. Купих си от Етъра една мъничка стомничка дето си свиркаш със нея като врабченце Laughing
Спортич на вашто място ни посрещтна един господин и той ни покани за таз година да ви посетим. Каза той какви екстри имате там Wink. Ама няма да казвам, че много момичета гладуват сега. Я Катето как спомена за пататника и се облизва чак Wink
 Еййй, Спорти как съм се търкаляла на Смолянските езера със дечурлигата на домакините- не е истина Joy Ама аз съм от тези дето дечковците веднага ги харесват. Мъж ми казва Щтото акъла ми колкото техния Joy Спорти как ви се казва кучето?  Имаше там един вълчак Simple Smile

# 160
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Здравейте,скъпи арабелки !!!   bouquet  bouquet   bouquet
Не съм писала от доста теми,но се опитвам редовно да ви чета.Първо да честитя празниците на всички празнуващи да бъдат винаги здрави,щастливи и много усмихнати.  Tada newsm59
Може би много от вас вече не си и спомнят за мен,но май скоро ще бъда по активна.  Flutter Много неща се случиха в живота ми от последния ми пост,кои хубави ,кои объркани,но няма да забравя как четейки коментара на една сирийска мама за голямата агитка към Сирия тази година си казах ех поне аз няма да ходя натам. Crazy Само,че пропуснах че в живота много от сметките ни са без кръчмар.Влезнах във форума като бъдеща тунизийска снаха.Когато имаше идея за представянето ни аз разказах за моята връзка с арабския свят.Вече не съм бъдеща тунизийска снаха, а сирийска и този път няма връщане назад и колебания.Така че групичката към Сирия се увеличава с още една влюбена девойка  1dating

# 161
  • Мнения: 3 215
Съни,аз съм от помнещите те! Я разкажи малко по-така..подробно за това как от бъдеща тунизийска снаха стана сирийска  newsm78 Всъщност преди тунизиеца нямаше ли сириец или нещо бъркам  Crazy

# 162
  • Мнения: 206
Тунизийско слънчице помня те, значи сега ставаш сирийско, а? Успех и късмет!!!

# 163
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Наде  благодаря!   bouquet  Спорти права си става дума за същия сириец,   bouquet животът е пълен с чудеса и просто понякога не сме готови те да ни се случат. След близо 4 години вече е дошъл този момент и за двамата и през май планувам ходене на там. Бог да е с нас!

# 164
  • Мнения: 3 804
съншайн а в кой град отивате newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт