Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича

  • 13 194
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 151 щастливи майчета и си имаме 153 малки съкровища!

72 са красиви малки госпожици          81 са прекрасни малки господа








22 март




30 април




11 май




16 май




17 май




18 май




20 май




21 май




22 май




23 май




25 май




26 май




29 май




30 май




Милена - 3250 гр. на мама mimma. На 6 месеца тежи 6730 гр. и е висока 67 см.


31 май



Борис - 3080 гр. на мама colibri


1 юни




2 юни




3 юни



Айла - 3500 гр. и 50 см. на мама Г-жа Броненосец
Александър - 3950 гр. и 53 см. на мама вероник. На 5 месеца тежи 8000 гр. и е висок 68 см.


4 юни





5 юни



Дивна - 3100 гр. и 49 см. на мама ra4ola
Елена - 3400 гр. и 51 см. на мама Агли


6 юни



Виан - 3500 гр. и 50 см. на мама Bili
Димана - 3150 гр. и 51 см. на мама Lazy_Lady
Виктория - 2760 гр. и 49 см. на мама пуканка
Пламена - 3110 гр. и 49 см. на мама ati123


7 юни




8 юни




9 юни




Ния - 3350 гр. и 50 см. на мама nino4ka78
Калоян - 3750 гр. и 52 см. на мама ЧуШлИвО ЛюТе. На 3 месеца тежи 8200 гр. и е висок 68 см.


10 юни




Ивайло - 3800 гр. и 53 см. на мама mamutche


11 юни



Жанина - 3150 гр. и 50 см. на мама shumii


12 юни





Ивайла - 3500 гр. и 52 см. на мама bables
Светозар - 3550 гр. и 52 см. на мама MaLe. На 5 месеца тежи 8400 гр. и е висок 74 см.


13 юни




Цветина - 3100 гр. и 49 см. на мама jasena
Андреа - 3150 гр. и 50 см. на мама indijanche. На 5 месеца тежи 6850 гр. и е висока 70 см.
Виктор - 3450 гр. и 52 см. на мама Faith


14 юни



Весислава - 3350 гр. и 51 см. на мама sevi_84
Велина на мама tanjuk


15 юни



Борис - 2700 гр. и 49 см. на мама moni740


16 юни



Йоханна - 3500 гр. и 51 см. на мама tiramisu75


17 юни






18 юни





19 юни



Мариета - 3500 гр. и 51 см. на мама ivelina80
Сияна - 3000 гр. и 49 см. на мама zlob4o
Калоян - 3400 гр. и 50 см. на мама kaka


20 юни




21 юни




22 юни




23 юни





24 юни




25 юни




Калина - 4200 гр. и 52 см. на мама savig
Михаил на мама калинката


26 юни




Магдалена - 3360 гр. и 53 см. на мама мариса. На 4 месеца тежи 6500 гр. и е висока 62 см.


27 юни

Филип - 3650 гр. и 50 см. на мама Бубачко


28 юни



Валентина Жозеан - 3350 гр. и 50 см. на мама dari7. На 5 месеца тежи 7100 гр. и е висока 66 см.


30 юни




01 юли



Симеон - 3250 гр. и 51 см. на мама geritooo
Мартин - 3050 гр. и 49 см. на мама Kia. На 5 месеца тежи 6760 гр. и е висок 64 см.


03 юли




04 юли





За съжаление имаме едно ангелче - Ивайло на мама Билка.. Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мир, мъничко детенце! Прегръщаме те силно, мило момиче!



Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър






Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****   



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа тук

Относно колажа:
За паролата на албумчето, пишете на мен или някой друг от редовните в темата. Ако срещате трудности при надписването на снимката, пишете на лични на mimchence, за да ви я надпиша. Ако срещате трудности при качването, можете да изпратите линк към друг сайт, където е качена снимката, или да я изпратите на mimchence@yahoo.com. Впишете и актуални данни за ръст и тегло на бебешока. Моля, подберете снимка, на която главата на бебето се вижда цялата и не е съвсем на преден план, за да избегнем отрязани косички или ушенца. Wink Усмивките са за предпочитане, ако успеете да уловите такава. Grinning Размерът ИМА значение - колкото по-голяма снимката, толкова по-добре ще се вижда след обработката на колажа. Peace



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16
Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама - 17
Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става - 18
Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва - 19
Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак - 20
Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка! - 21
С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници - 22
Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече - 23
Нови номерца научи Юнчо-дребосъка - седи, пълзи, изправя се или пък с паяк щъка - 24
На тази Коледа свята, нека с щастие, любов и доброта да тупкат на Юнки сърцата! - 25
Сурва, сурва весела година, да е здрава, радостна, щастлива цялата Юнска дружина - 26





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty
Тиквена вкусотия от Вери





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Приказки
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ-Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys  Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute  BabiesRUs      EON Entertainment

# 1
# 2
  • Мнения: 212
аз отдавна не съм писала но.... НЯМЯ ВРЕМЕЕЕЕЕЕ ДА УМРА  Simple Smile
темете е разкошна- оформлението е перфектно Simple Smile

иначе ние растем дивеем и... правим все по успешни опити да вкараме мама в жълтата сграда Simple Smile

# 3
  • Мнения: 92
Хайде здравейте и от нас, и ние да се запишем от първите и дано на новата ни темичка и върви повече от на старата...... Hug

# 4
  • Мнения: 389
Мимченце, благодаря за темичката и снимката ми   bouquet Много хубаво заглавие

Кака Мая, не съм те виждала 100 години тук. Как са малките сладури?


Моята госпожичка кашля и има сополки. Доктора каза, че било обикновена настинка, но вече  една седмица не се е оправила, а и давам капки, и и слагам свещички. Тези дни пак ще я заведа на доктор.

Искам да попитам има ли ваксина в България, която се казва Превенар? Бие се преди да тръгне детето на градина, против заушка и т.н. По принцип са няколко 2, 3 или 4 в зависимост от месеците на детето ( кога се бие първата).
На година и половина има ли някаква ваксина?       
Някои има ли  списък с ваксините, които се слагат в България за да сравня с тези тук?



# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 388
Добро утро! Цоп в новата темичка.За нас е особено актуално заглавието-от вчера почнахме да ги повтаряме сричките.

_ALISA_ в теб ми е надеждата  Praynig - тази нощ повече съм я прекарала като залъгалка, отколкото спейки  smile3514 - вече не се издържа!

За лъжичките- ползвам на Нук- харесват ни.

За количката - ми аз лятото свикнах да си правя 5-6 километрови разходки (до Южния парк и обратно)- не мисля, че едно току-що проходило бебе би го понесло, нито,че моите ръце биха го понесли. Само се надявам тя да иска в количка, защото в последно време нещо мрънка.

За уолкър или проходилка просто нямам място.

В тази връзка исках да питам ползвате ли кошара за игра. Аз съм си харесала квадратната на Чиполино и днес чакам да ми я докарат. Вече никъде не мога да оставя бебка, освен в леглото и, много е подвижна и се върти като пумпал. А не върви да търча напред-назад м/у кухнята и спалнята като икам да сготвя нещо, пък тя не иска да стои сама.Е, то не е ясно и дали ще иска да стои в кошарата, но се надявам поне по малко да стои без мрънкане.

За името - изчетох поне хиляда имена и това беше единственото, което си харесахме с таткото. Отгоре на всичко и бабата е доволна (тя се казва Йорданка и си мисли, че е кръстена на нея).

# 7
  • Русе
  • Мнения: 616
Здравейте и от нас в новата страхотна темичка  Heart Eyes Мимченце, цена нямаш  Hug

Днес така ми се излизаше, но тук е паднала една ужасна мъгла и приспах мъника към 10, едвам гледаше и аз съответно се паркирах  Mr. Green преди малко се събудихме и сега си пия сутрешното кафе  Simple Smile Трябва да го водя да му правят изследвания (тези на 6мес.), но може да го отложа за друг ден, има време, направлението важи 1 месец, а е минала само седмица откакто са ни го дали  Wink

На Митето определено му липсва плуването (но може и следващата седмица да пропусне, заради карантината в ДМСГД), вечер изплисква половината вода от коритото, а ние задължително сме мокри  Laughing рита човека, нали така го учат  hahaha и с ръцете и с краката  Crazy

Аз имам едно питане, може да ми се смеете, но от сега съм се замислила за отпразнуването на първата годинка... Нали ще има торта, и дали моето пате ще си опита тортата или само ще си "духне" свещичката... Нали в тортата ще има яйца, шоколади и др.подобни, повечето от които той няма и да е помирисвал...

Ставам, че се настоя сам

# 8
  • София
  • Мнения: 2 381
Мерси за новата тема.   bouquet
Пак да ви напиша за лекарството за добър сън на бебчовците -  Дормикинд се казва.

# 9
Пак да ви напиша за лекарството за добър сън на бебчовците -  Дормикинд се казва.

Да същото е  Peace Ех дано да ви помогне мамчета  Hug

Браво Мимче   bouquet
cveta3  за кошара за игра мисля да ползвам преносимата, но не съм я ползвала понеже само нея няма в детската иначе за кухнята ще е идеално решение освен паяка...че нещо много взе да пипа където не му е работа с тоя паяк е много опасен.
rallii аз пък мисля ще му дам хубаво да се омаже даже. до тогава и с луканка мисля да го захраня  Joy така че нищо няма да му стане да си хапне една две хапки за пред пресата  Mr. Green е няма цяло парче да му дам.
Еии нямам търпение да обсъждаме вече първите рожденни дни, къде ще са как ще ги организираме, украси, гости, покани и тем подобни, ноо има още време  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 389
Ехоо, здравейте Simple Smile

И ние последните две нощи сме недоспали Sad Не спи спокойно, върти се, събужда се и търси цица - съответно я взимам при мен, ама не искам да спи при мен през цялото време, че и за тримата ни май не е много удобно, а и като я гушкам се изпотява, така че като заспи пак я пренасям и ако имам късмет не се събужда при пренасянето Mr. Green Дано да е краткотраен период Praynig

Темичката за самостоятелността на Офи от миналата темичка ми хареса, но тогава не успях да се включа. Предполагам, че всяка майка, както и аз, би искала да възпита децата си да са по-самостоятелни. Друг е въпросът какво ще се получи напрактика. Факт е, че докато са малки бебчетата имат по-голяма нужда от майчиното присъствие и топлина, затова все още не бързам с възпитанието на самостоятелност.. Но по-късно сигурно ще ми се наложи, още повече че не мога да разчитам на никого за помощ при гледането на Яна, така че когато и моите ангажименти станат повече ще трябва някакси да я уча да се оправя самичка. Всъщност мисля, че повечето деца естествено преминават и през периода "искам да правя всичко сам", така че може да го използваме за тази цел.

За тортичката, Рали, ами то от теб зависи - дали искаш да поръчаш готова красива цветна детска торта, която да не е от най-подходящите за менюто на дребо, особено, ако го захранваш с по-бавни темпове. А можеш и да си я направиш ти сама - например с бишкоти, кисело мляко и някой плод - неща, които малкият тогава вече ще хапва - така спокойно ще можеш да му дадеш. Аз още не съм мислила кой от двата варианта ще избера, но пък може и комбинация от двата Peace
Аа, Алиса, то това време няма и да усетим как ще дойде - кога минаха седем месеца, преполовихме годинката вечее... Понякога честно казано, изпитвам носталгия по някои бебешки неща, които вече няма да се върнат... - например как лежеше и гукаше на тавана и беше супер доволна от това Mr. Green

Хайде, отивам да храня - хубав ден от мен  bouquet

# 11
  • Мнения: 148
Хоп и ние тук...
Мимченце  bouquet благодарим.

# 12
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Цоп в новата тема.Кака Мая, добре дошла пак Hugти си имаш две извинения, няма да ти се караме ,дето не пишеш. Пък ако дойдеш насам към жълтата сграда, може да се видим, аз нали до нея живея. Joy
 Рождения ден и аз го мислих .На баткото става като малка сватба и продължава три дни,с децата, после с бабите и накрая с нашите приятели. CrazyНа Боян може и на двора да го направим, ако е топло.
 А тортата едва ли ще е голям проблем ,като се има предвид,че вчера хапна мусаката на баба си. Картофено пюре не ще, обаче мусаката с такъв кеф я предъвка и глътна и гледаше за още ,ама 3 дози само му дадох, че в нея има доста неща.

# 13
  • Мнения: 3 743
само запис засега, че ми е натоварена програмата Wink

# 14
  • Мнения: 92
orhid   Mr. Green хапвате си мусака вече, а браво на вас Hug....ако така я карате и занапред няма да имате стигане... Peace

За първия рожден ден и аз съм си мислила даже рових в нета един ден и намерих много интересни идеи за този важен ден ... ето ги това най ми допадна ние нали сме си по Мечо пух: Намирате изображения на различни детски герои, например Мечо Пух и ги принтирате на картичките, които изрязвате пак във формата на Мечо Пух; може да добавите и цитат от някоя крилата негова фраза. за тортата, незнам сигурно ще е някоя Мечо Пухенска или пък Барби незнам, но ще и дам да си куса малко със сигурност... Blush

за спането за сега нямаме проблем(18.30-19.00 до 7.30-8.00)...дано и при вас скоро да няма и всички да се наспивате мнооого мнооого... Praynig

да ви питам вие какви гърнета ползвате, сега разглеждах в нета и много харесах това а може и това ( много е готино)  Peace

Хайде хубав и усмихнат ден на всички....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт