Камъни в бъбреците

  • 321 743
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Привет и от мен!От няколко години правя камъни в бъбреците.в тая си дейност обаче се справям добре -повечето от камъните ми са били с размер около и малко над 1см/10-12мм/.Много моля тези от Вас които са имали или имат сходен проблем да ми пишат с какво се лекуват и как успяват да се дпасят от този кошмар.На мен ми предлагат разбиване с ултразвук/литотрипсия/но аз се страхувам все още да се подложа на тази интервенция.Ако някой е ходил на литотрипсия нека ми пише каква точно е тази процедура и какви рискове има а също и много ли са силни кризите след нея.благодаря Ви предварително и ако можете помогнете ми!

# 1
  • Мнения: 496
niki6899 ,

Баща ми имаше камъни в бъбреците преди години. Пиеше чай от мечо грозде, спазваше и диета (зависи от вида на камъните - определиха я след изследване). Усети ли болки или криза, увеличаваше количеството чай. Продължи така известен период от време и успя да изхвърли няколко камъка, както и песъчинки.

След това не се е оплаквал, не се е подлагал на никакви процедури, задържа навика си да пие повече течности (чай, вода).

Имам някакъв спомен, че лекар му бе казал да си прави 1-2 разтоварващи дни на диня, но трябва да го поразпитам, за да съм сигурна.

Дано инфото помогне и на теб!

# 2
  • Мнения: 45
Аз също пия билков чай пия и цистон и роватинекс но като че ли не мога да уцеля точно каква пропорция да са билките ли какво ли но немогат да се изчистят напълно тези сталактити намаляват по размер и след известно време пак се натрупват и стават около и над 1 см.Просто се въртя в един омагьосан кръг и няма излизане от него.затова вече си мисля и за литотрипсия въпреки че е драстичен метод но поне да се изчистят тези камъни най-после.Затова моля тези които имат опит да ми пишат има ли някакво друго спасение или да ходя да ги троша някъде.
     Какви бяха по размери камъчетата на баща Ви  и по състав защото и в моите билкови смеси има мечо грозде но няма такова разтварящо действие.

# 3
  • Мнения: 496
niki6899,

Със сигурност пиеше чисто мечо грозде, защото аз го купувах от билкова аптека и приготвях чая. Понасяше го добре - знам, че има някакви странични ефекти като гадене или липса на апетит - при баща ми не се появиха.

За останалото ще го питам и ще ти пиша на лични. Надявам се тук да се включат още момичета със съвети.

# 4
  • Мнения: 45
Благодаря ти за отговорите и аз продължавам с чая пък да видим какво ще излезе в карайна сметка като ефект.

# 5
  • Мнения: 511
Аз също се сблъсквам с този проблем,пия чай от мечо грозде и неоренал.На всеки 6мес. си правя ето тази рецепта:
рецептата се прави всеки ден ,но само 5 дни
ето продуктите за един ден:
1литър минерална вода,40мл глицерол(глицерин)
сока от 2 лимона,2к.ч.мед

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
На баща ми два пъти му разбиваха камъните с лазер, слагат го в някаква вана гол до кръста май newsm78 и виждаш лазера, нещо като блъскане, бутане нещо такова го описа като усещане.След отва отиваха с други мъже след процедурата да пият топла бира и изкарваха по лесно камъчетата.Не е казвал, че го боли, де да знам.
  Иначе мъжа ми и той страда от камъни в бъбреците, само че неговите са уратни от тези, които се топят и пиеше едно лекарство от Германия му го пращаха Уралит-гранулки, разтваря се с вода и действително стопи камъните.Но се пак си има за съжаление се образуват нови, трябва да се ядат страшно много лимони, които незнам точно какво правеха с киселинността, но предпазват от образуване на камъни, а натрупаните песъчинки спомагат да се изхвърлят.Аз правя на мъжа ми така: изтисквам 3-4 лимона в шише от 1.5л, добавям 1 голяма супена лъжица мед и щипка сода за хляб, разбивам хубаво и го пие през деня.
  А под формата на лекарства много добре му се отразяват Цистон,Неоренал,Роватинекс.

# 7
  • Мнения: 1 130
Преди една седмица водих баща ми на литотрипсия - в Бургас. Намазват те с гел и след това действа там лазер ли е какво е - не е почувствал болка, малко му се е пригадило като при криза на половината от времето (процедурата трае 30 мин). Камъкът му е от 12 до 16 мм и част от него запушва и уретера. Цял живот си е мислил, че има колит едва преди 2 месеца са му открили че е камък. Пил малко Роватинекс и толкоз. Натиснах го да направим снимка и се оказа, че бъбрека задържа и сега е наложително по най-бързия начин да се действа. Де да ми бяха казали по-рано, а не на принципа "да не тревожим децата" - сега децата се чудят как да го оправят. Изследванията му се иделни и възрастта му не е много - 55 годишен е. Пие и едни билкови таблетки - мисля, че те са Неоренала. Ако е така - може ли някой да ми каже - колко дълго могат да се пият?
След един месец, ако нищо не е станало - ще пробваме ново разбиване. Това за мечото грозде не го знаех - ще му кажа. Благодарности за рецептите и споделения опит!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Неоренала незнам колко дълго може да се пие, но мъжа ми ги пи 3 месеца, ако не и повече, все пак билковите таблетки действат по бавно и се пият по продължително.

# 9
  • Мнения: 45
Аз също се сблъсквам с този проблем,пия чай от мечо грозде и неоренал.На всеки 6мес. си правя ето тази рецепта:
рецептата се прави всеки ден ,но само 5 дни
ето продуктите за един ден:
1литър минерална вода,40мл глицерол(глицерин)
сока от 2 лимона,2к.ч.мед

Искам да Ви питам за какви по размер и състав камъни става дума ?

# 10
  • Мнения: 45
На баща ми два пъти му разбиваха камъните с лазер, слагат го в някаква вана гол до кръста май newsm78 и виждаш лазера, нещо като блъскане, бутане нещо такова го описа като усещане.След отва отиваха с други мъже след процедурата да пият топла бира и изкарваха по лесно камъчетата.Не е казвал, че го боли, де да знам.
  Иначе мъжа ми и той страда от камъни в бъбреците, само че неговите са уратни от тези, които се топят и пиеше едно лекарство от Германия му го пращаха Уралит-гранулки, разтваря се с вода и действително стопи камъните.Но се пак си има за съжаление се образуват нови, трябва да се ядат страшно много лимони, които незнам точно какво правеха с киселинността, но предпазват от образуване на камъни, а натрупаните песъчинки спомагат да се изхвърлят.Аз правя на мъжа ми така: изтисквам 3-4 лимона в шише от 1.5л, добавям 1 голяма супена лъжица мед и щипка сода за хляб, разбивам хубаво и го пие през деня.
  А под формата на лекарства много добре му се отразяват Цистон,Неоренал,Роватинекс.
Може ли по подробно да ми опишете процедурата по разбиването и най-вече по изкарването на разбитите частици-свързано ли е с тежки кризи  и къде са му разбивали камъните и акоможе телефони координати на лекари?
            За УРАЛИТ-а зная и аз съм го пила и наистина имаше голям ефект но явно при мен има някакво оксалатно ядро което не може да се разтвори и върху него отново се натрупват допълнително частици водещи до ново увеличение на камъка.Иначе аз като го ползвах от2см камъчето беше намаляло до8мм.Сега имаме 2 наши препарата с такова действие-НЕОРАЛИТ-натабл.-около 24-25лв и АЛКАЛУРИН-на гранули -около7-8лева.Пиша Ви ги за да не купувате  уралита защото е по скъп.Тези двата препарата алкализират урината и разтварят уратните камъни но са противопоказани при фосфатните които  се образуват при алкална урина.В опаковката има и тест-ленти за измерване рн на урината.

# 11
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Два пъти бях на литотриптер в" Токуда"няма болка вниманието и загрижеността на лекарите е невероятна По пътека доплащаш 150 лв.За съжаление моят камък не се разби,отчупи се само част от него,който изхвърлих без болка тая година ще ходя пак  Възхитена съм от "Токуда"горещо ти препоръчвам да отидеш там Аз бях пациент на д-р Давидов

# 12
  • Мнения: 45
Два пъти бях на литотриптер в" Токуда"няма болка вниманието и загрижеността на лекарите е невероятна По пътека доплащаш 150 лв.За съжаление моят камък не се разби,отчупи се само част от него,който изхвърлих без болка тая година ще ходя пак  Възхитена съм от "Токуда"горещо ти препоръчвам да отидеш там Аз бях пациент на д-р Давидов
[/ ]
Откога има литотриптор в Токуда ?Миналата година нямаше когато прверявах.Кой лекар Ви прави литотрипсията и колко време се остава в болница?

# 13
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Преди време с мъжа ми получихме криза по едно и също време,само,че моята беше по болезнена.Отидохме на лекар и си спомням,че ми правиха вливания някакви и ни изписаха Неоренал,но аз го пих само един месец и го спрях,защото изхвърлих камъка с помоща на един чай,Кидни Чай се казва и го има по аптеките,струва 3-4 лева.Спомага за по бързото изхвърляне на камъните.Моя беше малък и лесно излезе,но на мъжо се оказа много остър,и назъбен и много го болеше.От тогова да чукна на дърво нямаме проблеми.

# 14
  • Мнения: 133
Преди години аз също имах камъни в бъбреците.Лекарите искаха да ги извадят с операция,но баща ми не разреши.Тогава срещнахме една жена /Господ здраве да ий дава!/Та тя ми каза всяка сутрин на гладно да изпивам една бира в,която има изцеден един лимон в продължение на седмица.Беше отвратително защото бях малка,но пък затова и до ден днешен нямам  тези дългогодишни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт