Тук всяка мама на своето дете дрешки прекрасни ПЛЕТЕ

  • 65 551
  • 318
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 894
дайте акъл. Трябва да избера между два варианта на жилетка, плетена напречно.
Единият вариант е да я плета нацяло без ръкавите,почвайки от едната предница, минавайки през ръкавната свивка за реглан и наддаване за гърба, гръб , следваща свивка и наддаване за другия ръкав и завършване с другата предница. Ръкавите допълнително плетени по нормалния начин. Тук трудното ще е да уцеля реглана, понеже нямам схема за напречен реглан.
Вторият вариант е да оплета долната част напречно - тази която е от подмишниците надолу; и допълнително да оплета бюстието с ръкавите, пак искам да е реглан. Това ще е по-лесно, но не съм сигурна, че ще ми хареса толкова, защото двете части ще трябва да се съшият.
Не мога да го реша. Нямам конкретен модел, харесала съм 1-2 схеми с плетеници.

Фифу, в тази връзка - пробвах вталяване в кръста със скъсени редове, получава се, благодаря   bouquet

# 181
  • Мнения: 1 172
http://www.straw.com/cpy/patterns2/kaya-aran-shrug.html

тити, акъл нямам,че чак да давам,  Laughing,но този модел дали би ти свършил работа?
Не е труден,но не говоря от опит Laughing, леля ми си го изплете за нула време и е супер готино,за жалост нямам снимки на нейното творение,но е едно към едно.

# 182
  • Мнения: 9 894
амиии, искам я дълга ,като 41 снимка от тук: http://picasaweb.google.bg/qingfengxiyu2/tbYPrG# /не ми се отваря и наизуст соча, кафява напречно плетена жилетка, дълга/ твоя модел няма предна част, която на практика да ползвам за дълъг вариант...  ако я почна от ръкавите/да не е реглан/, ще ми дойде много зор в един момент, а искам да е дълга...

# 183
  • Мнения: 3 550
тити, струва ми се, че ще е най-лесно да я плетеш с ръкавите. Така и по-добре ще се улови линията на реглана. В първия случай там ще трябва да има шев, а е кофти да се вижда.

Аз изплетох един елемент от онова пончо.
http://media.snimka.bg/1914/010083508-big.jpg
Преждата е Ангора с 40% мохер, кука № 5. Плете се отчайващо бавно и е нужно много внимание. Аз в залисията пропуснах да свържа едната спиралка. Мислех да си го използвам като начало, но ще трябва да разплитам. Онези трите в снопче ги плетох високи пълнежи. Добрата номина е, че се получи 18-19 см от лъч до лъч вместо посочените в указанието 16 см. Аз съм ниска и ще ме устройват напълно 2 реда от тия. Но сериозно се замислям дали изобщо да го започвам.
Доци, ти докъде го докара?

# 184
  • Мнения: 3 550
Как да изтеглим от Пикаса албум, който няма опция Download

Да се изтегли от уеб-страницата само албумът със снимки ни позволява една малка софтуерна програма (на руски език - закладурка) на език Джава. Съставя се от програмисти, а ние само я ползваме. За различните уеб-страници се използват различни програмки от този род. Понякога тези програмки спират да работят поради промени в самата уеб-страница и програмистите трябва да я преправят.
Остава ни само да отворим интересуващия ни албум, да пуснем програмата-закладурка и да получим набор от картинки. Но с тази програмка картинките се получават не във вид на файлове, готови за разглеждане, а във вид на хипервръзки – т.нар. ботове.
Какво правим с тях? Трябва да ги “закачим” на нашия компютър.
С какво се "закачат" ботовете? С някоя от програмите за “закачане”: GetBot, Download Master или друга. Ако нямаме, трябва да си изтеглим.
Как се "закачат" ботовете? Всички ботове се копират, поставят се в прозорчето за закачане на програмата за закачане, избира се папка за изтегляне на фотоалбума на нашия компютър, натиска се ОК. Закачането тръгва и трае известно време. Това е! Всички снимки от желания албум са на мястото си.
Откъде да се вземе работеща закладурка за нужната уеб-страничка? Ето:
http://club.osinka.ru/topic-39587?p=1803520#1803520

за Picasa кодът е:
javascript:a='';n=0;i=document.images;for(j=0;j<i.%20length;j++){s=i[j].src;if(s!=null&&s!=undefined){m=s.match(/(.+ggpht\..+)\/s\d{2,3}\/(.+)$/);if(m){n++;s=m[1]+'/'+m[2];s=s.link(s);a+=s+'<br>'}}}if(a!=''){g=window.open%20();g.document.write('<html><body><br>Images:_'+n+'%20<br>'+a+'</body></html>');void(document.close())}


Къде да се сложи закладурката? В браузера, който имаме на нашия компютър. За Интернет Експлорер – в Favorites. За Мозила Файърфокс – в Bookmarks.
Как да се сложи закладурката в Mozilla Firefox(МF) и Internet Explorer(IE)?
ЗА ИЕ: Слагаме например страницата, в която се намираме във Favorites – Add to Favorites…  - New Folder (съставяме за удобство нова папка Закладурки). После маркираме тази папка, натискаме десния бутон на мишката и избираме Свойства (Properties…). Избираме ги с левия бутон на мишката и в прозореца URL заменяме адреса с джава-скрипта на закладурката за съответната уеб-страница (напр. Пикаса). След това пак с десен бутон избираме Rename… /Преименуване… Пишем Picasa December 2008 и сме напълно готови. За Мозила е по аналогичен начин.
Как да стартираме закладурката? На сайта отваряме желания албум. От нашите Favorites избираме с левия бутон на мишката уеб-сайта, от който ще теглим. В отделен прозорец се отваря списъкът от хиперлинкове – ботове.
Откъде да се свали програма за закачане?
За GetBot - 321 KB Version 3.04
http://getbot.com/
За Download Master – версия на руски език
http://www.westbyte.com/dm/index.phtml?page=download&tmp=1&lng=Russian
Как се използва програмата GetBot? Тя не изисква инсталация. Просто се стартира изтегленото .exe. По-добре е да се махне отметката пред "Get adresses copied by another programs...". В противен случай програмата ще свали всичко, а не само това, което ни е нужно – снимките. Папката, в която ще се изтеглят те, е по-добре да бъде създадена предварително. От менюто Open – Options се избира въпросната папка и количеството на файловете, които ще се изтеглят едновременно, напр. Get 100 files at once. Сега остава да се откопират ботовете (целият списък) в прозореца Addresses и да се натисне Get.
За следващо сваляне пак се отваря Open – Options и се избира новата папка. Преди това се изтриват ботовете от големия прозорец долу, защото иначе ще се изтеглят отново и т.н.

http://club.osinka.ru/topic-39587?p=1798277#1798277
ТОВА Е ТЕМАТА, ОТ КОЯТО НАУЧИХ ВСИЧКО ТОВА. Поместила съм превода на български език, който направих за себе си, за да се справя по-лесно с тази операция. Надявам се, че ще е от полза за тези, които не владеят руски.

# 185
  • Мнения: 2 343
Срам не срам, че питам  Blush откъде точно да изтегля работеща закладурка ти си посочила линка, но там не се ориентирам добре.

# 186
  • в баира
  • Мнения: 861
Излезе новия Vogue Knitting.

Аз завърших на Марио едно "худи". Свалям от апарата, качвам в нета и ще ви го покажа.

# 187
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Мале Steisi ми то не е за индианци кат мен бе  ooooh!
Иначе аз не съм го започвала това пончо, че бързам паното. За сега съм изплела 25 реда от него. Като смятам по 5 реда на ден долу горе плета, ми ще стане за след около месец с моята скорост. Пончото ще е за другата зима, че си харесах и роклята на аватара ми... Абе много работи имам запланувани, но време няма.

# 188
  • Мнения: 17
http://www.youtube.com/watch?v=Ukywxy19Gk8&NR=1       Вижте нещо интерестно     или поне на мен ми е  Thinking newsm12 newsm09

# 189
  • Мнения: 129
Амели, това е супер готино  Peace много ми легна на сърце  Crazy предполагам, че са ръкави и после на обръч се изплита яката и тази част, която идва отзад на кръста  newsm78 нали?
и друго да попитам, някой плел ли е с бамбукова прежда  Rolling Eyes как се държи самото плетиво - разпуска ли се, свива ли се  newsm78 аз си взех 2 кълбета и мисля нещо чанта да се правя от нея, като комбинирам с кожа, та затова питам, да не ми стане някой сакътлък  newsm78 че беше 5 лв. кълбето и не ми се иска да ми се случи нещо неприятно  Crazy

# 190
  • София
  • Мнения: 17 591
тити , бих ти предложила следния вариант: почваш от едната предница, през гърба към другата - както ти си мислиш, но вместо да правиш свивки за реглана, просто оставяш бримката, която би свила, без да я изплиташ, на иглата (демек, "вадиш ги от обръщение  Mr. Green"). После, като "свиеш" достатъчно, ги нанизваш на друг обръч и ги оставяш. Като свършиш основното ги нанизваш тях само на обръч или на 5 куки и действаш... така няма да има никакви шевове. И ги плетеш "огледално" на това, което си правила... или поне почти.
 

# 191
  • Мнения: 278
 ТИТИ ,  би ли обяснила как е това вталяване в талията със скъсени редове  Praynig. Ще си започвам жилетка от розова ангора с къс ръкав и модела който съм взела / плетен машинно / е така , а не знам как да го направя  newsm78

# 192
  • София
  • Мнения: 17 591
Напречно ли ще плетеш жилетката? Само тогава може да стане вталяването със скасени редове. Иначе трябва да свиваш и да наддаваш после. Не е мн. сложно, де.
Право или странично ще я плетеш?

# 193
  • Мнения: 3 550
Срам не срам, че питам  Blush откъде точно да изтегля работеща закладурка ти си посочила линка, но там не се ориентирам добре.
Като отвориш линка и се появяват онези надписи на Джава. За Пикаса е един, за други сайтове, където се качват снимки са други. При нас, обаче, нали е по-популярно да таглим снимките от Пикаса, та написах с червени букви само това, което ни е нужно за нея. Копира се на посоченото място.
Попадала съм и на разни руски сайтове, в които си качват снимките и винаги ми е било чудно как се тегли оттам. В тази тема намерих отговора.

# 194
  • Мнения: 3 550
Излезе новия Vogue Knitting.

Аз завърших на Марио едно "худи". Свалям от апарата, качвам в нета и ще ви го покажа.
Прекрасни модели. 2-3 веднага ми легнаха на сърце.  Grinning А описания дали ще се намерят? Или да чакаме осинките да ги разнищят във Вяжем он-лайн?

Общи условия

Активация на акаунт