Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 151 щастливи майчета и си имаме 153 малки съкровища!

72 са красиви малки госпожици          81 са прекрасни малки господа








22 март




30 април




11 май




16 май




17 май




18 май




20 май




21 май




22 май




23 май




25 май




26 май




29 май




30 май




Милена - 3250 гр. на мама mimma. На 6 месеца тежи 6730 гр. и е висока 67 см.


31 май



Борис - 3080 гр. на мама colibri


1 юни




2 юни




3 юни



Айла - 3500 гр. и 50 см. на мама Г-жа Броненосец
Александър - 3950 гр. и 53 см. на мама вероник. На 5 месеца тежи 8000 гр. и е висок 68 см.


4 юни





5 юни



Дивна - 3100 гр. и 49 см. на мама ra4ola
Елена - 3400 гр. и 51 см. на мама Агли


6 юни



Виан - 3500 гр. и 50 см. на мама Bili
Димана - 3150 гр. и 51 см. на мама Lazy_Lady
Виктория - 2760 гр. и 49 см. на мама пуканка
Пламена - 3110 гр. и 49 см. на мама ati123


7 юни




8 юни




9 юни




Ния - 3350 гр. и 50 см. на мама nino4ka78
Калоян - 3750 гр. и 52 см. на мама ЧуШлИвО ЛюТе. На 3 месеца тежи 8200 гр. и е висок 68 см.


10 юни




Ивайло - 3800 гр. и 53 см. на мама mamutche


11 юни



Жанина - 3150 гр. и 50 см. на мама shumii


12 юни





Ивайла - 3500 гр. и 52 см. на мама bables
Светозар - 3550 гр. и 52 см. на мама MaLe. На 5 месеца тежи 8400 гр. и е висок 74 см.


13 юни




Цветина - 3100 гр. и 49 см. на мама jasena
Андреа - 3150 гр. и 50 см. на мама indijanche. На 5 месеца тежи 6850 гр. и е висока 70 см.
Виктор - 3450 гр. и 52 см. на мама Faith


14 юни



Весислава - 3350 гр. и 51 см. на мама sevi_84
Велина на мама tanjuk


15 юни



Борис - 2700 гр. и 49 см. на мама moni740


16 юни



Йоханна - 3500 гр. и 51 см. на мама tiramisu75


17 юни






18 юни





19 юни



Мариета - 3500 гр. и 51 см. на мама ivelina80
Сияна - 3000 гр. и 49 см. на мама zlob4o
Калоян - 3400 гр. и 50 см. на мама kaka


20 юни




21 юни




22 юни




23 юни





24 юни




25 юни




Калина - 4200 гр. и 52 см. на мама savig
Михаил на мама калинката


26 юни




Магдалена - 3360 гр. и 53 см. на мама мариса. На 4 месеца тежи 6500 гр. и е висока 62 см.


27 юни

Филип - 3650 гр. и 50 см. на мама Бубачко


28 юни



Валентина Жозеан - 3350 гр. и 50 см. на мама dari7. На 5 месеца тежи 7100 гр. и е висока 66 см.


30 юни




01 юли



Симеон - 3250 гр. и 51 см. на мама geritooo
Мартин - 3050 гр. и 49 см. на мама Kia. На 5 месеца тежи 6760 гр. и е висок 64 см.


03 юли




04 юли





За съжаление имаме едно ангелче - Ивайло на мама Билка.. Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мир, мъничко детенце! Прегръщаме те силно, мило момиче!



Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър






Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****   



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа тук

Относно колажа:
За паролата на албумчето, пишете на мен или някой друг от редовните в темата. Ако срещате трудности при надписването на снимката, пишете на лични на mimchence, за да ви я надпиша. Ако срещате трудности при качването, можете да изпратите линк към друг сайт, където е качена снимката, или да я изпратите на mimchence@yahoo.com. Впишете и актуални данни за ръст и тегло на бебешока. Моля, подберете снимка, на която главата на бебето се вижда цялата и не е съвсем на преден план, за да избегнем отрязани косички или ушенца. Wink Усмивките са за предпочитане, ако успеете да уловите такава. Grinning Размерът ИМА значение - колкото по-голяма снимката, толкова по-добре ще се вижда след обработката на колажа. Peace



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16
Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама - 17
Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става - 18
Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва - 19
Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак - 20
Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка! - 21
С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници - 22
Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече - 23
Нови номерца научи Юнчо-дребосъка - седи, пълзи, изправя се или пък с паяк щъка - 24
На тази Коледа свята, нека с щастие, любов и доброта да тупкат на Юнки сърцата! - 25





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty
Тиквена вкусотия от Вери





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Приказки
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ-Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys  Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute  BabiesRUs      EON Entertainment

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 23:02 от mimchence

# 1
  • Мнения: 92
хоп първи  Hug

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Пу първа  Laughing -Докато тръгне тъпия нет и са ме изпреварили.Нищо, втора ще съм  Wink
Мимче, мерси за новата тема   bouquet

# 3
  • Мнения: 7
Позволих си да си преместя поста в Новата тема.


Честито на именниците от нас със Петьо!


Той също ще ходи на есен на ясла по същите причини,които изтъкнаха някои момичета.И аз си мисля , че за болестите трябва да се подготвяме по отрано.Сега като сме в къщи пак не успях да го опазя от кашлица и хрема, от по сложни неща ме е страх.Пък  то вируси като вируси ли са сегашните  .
Ръчичката му от Новогодишния бенгалски огън се оправя, мажем се обилно и голяма мацаница става,но пералнята да му мисли.
И аз ще въвеждам телешкото през този месец.На консултация сме другата седмица за мерки и теглилки, и да ни гледат ваксината от БЦЖ.

# 4
  • Мнения: 657
Моето мнение за яслите е като на Фокси, не мисля да си давам детето някой друг да ми го гледа толкова рано. Naughty Друг е въпросът ако се налага, както при някои от момичетата. И не мисля, че социалният контакт играе кой знае каква голяма роля, детската градина след това е много по-важна, според мен. Тогава децата и комуникират, говорят, играят си едни с други. Йоана сега ако я наредя до друго бебе хич не го поглежда. За мен бебоците имат нужда от родителите си + роднини много повече (преди 2рата си годинка), отколкото от други външни хора. Проблемът с болестите го има и в детските, и в училищата по-късно, не може да се избегне. Wink
Йойо също празнува имен ден днес. Heart Eyes Благодарим на всички за пожеланията! Hug

Вени, дано скоро се оправи ръчичката на дечко! Ама и вие, как можахте да запалите такова чудо в негово присъствие.. Rolling Eyes Ние нито такива чудеса, ни бомбички, ни нищо тая година. Заради бебоците си заслужава малка саможертва, пък още колко нови години ще празнуваме, има да се веселят и те с нас. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 5 713
За яслите исках да кажа, но забравих. Нямам наблюдения от тях в БГ, защото не съм давала Маги, аз си я гледах. Така решихме, защото бях 2 години в майчинство, живях в друг град, а работата ми беше в София, бяхме почнали процедурата за емиграция и не на последно място не бях съгласна с храната в тези заведения. По едно време обмислях варианта да я пусна, защото да не би да я лишавам от социалните контакти, но ми се искаше аз да нося храната. Мъжът ми ходи, говори, не можело. Ми кат' не може, аз си я гледах и не съжалявам. По принцип мястото на детето до 3год е до майката, за който може да си го позволи. До майката, не до бабата.  Laughing Така мисля аз.  Верно 1 година бях в неплатено майчинство, но мъжът ми беше на хубава работа тогава, а и заминаването все повече наближаваше. Като дойдохме тук Маги почти веднага тръгна на градина без никакъв проблем. Не й трябваше период на адаптация.
С Ясен не знам как ще процедирам. Нещо ми е много далечно. Избягвам да правя планове за година напред. Записала съм го в градината на Маги, където тръгват на 18 месеца. Ако се реша да го пусна на тази възраст, поне ще мога да нося храна от вкъщи. Тук е позволено.

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мимченце, изненада ме с тази нова тема!
За яслите аз съм "за" с две ръце! Мисля, че няма нищо по-важно от контактите с връстници!

# 7
  • Мнения: 3 743
За яслите, аз смятам, че щом според изискванията децата може да са на 10 месеца, значи персоналът е обучен да се грижи за деца на съответната възраст. Без да имам личен опит, мисля, че точно адаптацията около 2 години /т.нар. бебешки пуберитет/ ще е доста по-трудна, отколкото в една малко по-ранна възраст. По отношение на храната, като имам предвид храната в ДК, тук във Варна, смея да кажа, че е доста добра и разнообразна. Не съм убедена, че аз бих се справила по-добре.
Това си е мое мнение и никого не задължавам с него. В края на краищата само бъдещето ще покаже кое наше решение е било правилно и кое грешно Peace

Днес бяхме и на консултация и на контролен преглед за оченцата. Всичко е наред Flutter Grinning. Дидинка вече е 7400г и 66,5см. И от другата седмица мисля да започвам с месцето. Докторката погледна зъбчетата и каза да очакваме скоро още едно отдолу. Аз мислех, че след първите две долу, следват горните, но явно при всяко детенце е различно.

И накрая, честито на всички с името Иван, Иво, Ивайло, Йоана, Калоян и всички други, които празнуват днес, на този хубав празник!

# 8
  • Miami
  • Мнения: 412
Честито на всички именици   bouquet

За яслите - споделям мнението на mimchence  Peace

От два дни слагам Жорко на гърне и няма празно до сега  Mr. Green Много се кефи като го сложа на гърнето, смее се и се оглежда.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 713
Направо ме амбицирате с това гърне. Simple Smile

# 10
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз нещо започнах да се замислям за гърне. Май Ивайло по-късно започнах да го слагам да седи на такова, а и още по-късно започна да го използва по предназначение. Дано и с Калина нямам проблем с гърнето

# 11
  • Мнения: 15
Здравейте моми4ета..ето ме и мен пак  Hug
Мим4енце благодаря за темата   bouquet
Да 4еститя на вси4ки новата година...здраве,късмет и благополу4ие и малките рожби много да ви радват
4естито на вси4ки именн за което моля да ме извините
Аз да кажа 4е много патувахме и няма6е как да ви 4ета.
Лека и спокойна ве4ер на вси4ки и целувки за малките бебоци Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 7
Аз сложих Петьо на гърне вчера,като го усетих че ще ака, но той започна да хленчи и го махнах.Свърши работа в памперса,почти на косъм беше да я свърши на дивана.
Друг път ще опитам пак.
За бенгалския огън аз съм виновна,защото реших че трябва да му покажа какво е и работата стана "Малкия дявол извикал големия дявол".Тая вечер пак мазах обилно и се получиха едни кори, като паднат се надявам да е израсла кожа нова,абе гадна работа,точно на дланта на мекото на ръката.Горкото ми дете  Cry

# 13
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Честито на многобройните именници   bouquet

mimchence  Hug за темичката.

Atina Еli на седмична детска градина не бих дала детето си, независимо колко е лечебна Wink и добра. Говорим за ясла или детска градина за максимум 8 часа, а при възможност и по-малко. Разликата е от небето до земята. В яслите за децата се грижи медицински персонал (сестри, ако не се лъжа) и несъмнено много от тях са с доста опит  (разбира се винаги има изключения). Много от тях са към министерството на здравеопазването.

А за частните ясли и градини не мисля, че са по-добри от държавните все още. Даже обратното. Повечето частни са малки, нямат големи дворове и т.н. Не съм сигурна дали подлежат на някакъв контрол. Бих предпочела държавна, но като гледам как вървят нещата надали ще се вредим  Sad

mimchence Марти много се радва на други бебета. Преди седмица с момиченцето на една приятелка, родена 6 дни преди Марти каква игра пада само - пипат се говорят си някакви неща и много се радват един на друг. Да не говорим, че Марти така се въодушевява като види други деца (и не само), само ги закача и голяма игра пада. След половин година предполагам, че ще е още по-изразено.

Разбира се, всеки си има своите разбирания и сам си преценява, а и всичко зависи от обстоятелствата.

72veni72 ще мине, не се притеснявай, а Петьо няма и да си спомня. Аз така съм си изгорила ръцета на печка, но от външната страна. Нищо не помня, а и белезите едвам се забелязват Peace

Лека нощ

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 23:30 от vesi21

# 14
  • Мнения: 616
Привет  Mr. Green

Аз за яслите смятам, че са добър вариант, когато трябва да се ходи на работа, вероятно по-добър от баба. Но, ако не се налага да се ходи на работа, най-хубаво си е с мама  Hug  Иначе, за контактите с други деца, то си има просто решение - почасова забавачка. Аз мисля да водя Митака на такова място след време, когато е достатъчно голям, примерно два дни в седмицата по час-два... нещо такова, хем той да е сред деца, хем аз да си свърша някоя работа.
За това, колко е подготвен персонала, съм на различно от Гали мнение; т.е. това, че е допустимо детето да ходи на ясла от 10 месеца далеч не означава, че персоналът е подготвен. Ами те мислеха да променят наредбата и минималната възраст да стане 3 месеца, но преквалификация на персонала и въобще системата в заведенията не се обсъждаше. Да не говорим, че според същите наредби броят на децата в групите трябва да е по-малък отколкото е, и че ако има дете със специални нужди - примерно с аутизъм - в една група, то останалите деца трябва да са не повече от 13, а те са по 23, и че липсва задължителния втори човек - помощник... отплеснах се, простете, това е едно лично наблюдение над наредбите и тяхната адекватност  Peace

Аз съм в "регрес" с гърнето. т.е. напоследък рядко го слагам. То аз и не го слагам да седи на него изобщо, а си го издържам над гърненце/легенче, и той си върши работата. Мъжът ми обаче също се "зариби", понеже му хареса факта, че с дни не бършем наакано дупе - всичко в легенче. Само трябва да си върна доскорошния ритъм - да си му предлагам по-често през деня.

Честит празник на всички, които празнуват!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт