Из Магриба - 7-ми път познавачки ще ви поведат

  • 25 429
  • 286
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 110
да се оглаждаме по туниса, да не вземат да минат?

   Marsy, ти за всеки случай се приготви и от време на време излизай....знае ли човек кога ще му излезе късмета.   Joy Joy Joy
 
    Al-Yashbi' много интересна история, не я знаех с подробности  Hug
    Amal,, как са последните метри? Как се чувстваш? Всеки момент очакваш включване, нали?   Praynig
   Bliznacite, как са малките?   Grinning
  Другата бременилка Belbey как е и тя?   Hug
   Faima, добре дошла и от мен    bouquet
   Shakira, Dala, Yellow, още ли сте болни?  Whistling  Хайде, оправяйте се вече   Hug
   BeLLa111, DELTA DELTA, къде изчезнахте?   newsm78
 и всички неспоменати магребинки    bouquet

# 166
  • Egypt
  • Мнения: 132
marsy, интересно ми е, не само защото нашето "семейство" се състои от мене-християнка, египтянин-мюсюлманин, и щерка-каквато си избере. Той никога не идвал в България, и честно казано няма кой знае колко високо мнение за нея Thinking Аз го образовам, чета му лекции по история и български език Mr. Green

# 167
  • Мнения: 126
faima


Момичета ние още сме болнички.....

Шакира-видях ти списанието-доста е голямо ,има куклата към него-струва 5.99 eur-не става като писмо ,защото куклата не позвлява да се пъхне в кутиите-трябва като колет.....а това вече доста  оскъпява newsm78 ...помисли има ли смисъл  Hug

Момичета вижте какво започва във София....знам че е студено за кино ,но вс пак да го Споменам като Инфо.


http://ruslantrad.wordpress.com/

12 януари – 12 февруари 2009

Дом на киното, Евросинема,

В програмата са включени филмите „Специалитет Палома” – носител на наградата „Люмиер” за най-добър френскоезичен филм за 2008-ма и „Вива Алжир” на най-известния алжирски режисьор Надир Мокнеш. Главните роли и в двата филма се изпълняват от Биюна и Надя Каси, любимите актриси на Мокнеш.

Тук много шумяха за този филм......за съжаение не съм го гледала -само старата версия на „Вива Алжир....за  съпроивата-тежък филм

# 168
  • Мнения: 110
Добър вечер! Извинявам се, че се включвам чак сега - нали сме назад във времето, ама тук доскоро закуско - вечеряхме с тестеничко пак. Кифлите с пилешко и пиперена манджа с малко сирене от България направих - това е като чушки с червен сос, по но-гъстичко, че да топят.

И да не питате, аз да си кажа - праих кифли!

Да, марси, излизай! За сестрата, днеска идва с 4 кила банани и ми ги подари и ме гони с едни големи портокали - да съм ядяла, а аз давам на нея - голЕма либов. После пък ме храни с МакДоналдс и ми дава да пия енергийни напитки. Не е добре това момиче, ама и е купила всички глупости, които дават по реклами и билбордове. Брат й вика - разпитвай го този: какво да го разпитвам - аз не съм много от военните - да го вържа и "кажи-признай!"
Не знам, на мен не ми направи кой знае какво впечатление кандидат-жениха, но и той ли какво да ми прави впечатление... момчето си гони мома, а тя как го врътка на пръстта си... Пък той - купува човека, какво да прави!

А едно голямо добре дошла на фаима! Много се радвам, когато някоя дама чете, чете и накрая вземе да пропише. Добре дошла отново! Чувствай се като в женска компания. Малко групости писах, 2 пъти казах "добре дошла!", но точно в този момент мъжът ми беше седнал до мене и чете на глас - знае азбуката и пита "това какво е, онова какво значи?"

Днес ги разприказвах най-после - в смисъл аз зададох тема на разговор и говориха и майката и двете сестри, при това - възможно най-много на дриджа - заради мене. Ние, бисмиллах, ще ходим на пътешествие другата седмица - ще идем през Рабат, че ми трябва един документ от Министерство на Правосъдието, после ще минем през Маракеш - нащите познати - спортистите с увреждания ще се състезават. Ще използваме и да сме сами, да попътуваме, да похапнем на ресторант - в смисъл извън къщи, че тук това много ги обижда.          

Ще мина и през Посолството, че мъжът ми сега пък реши да се връща с мене като стане време, а и през Посолството на Малта трябва да минем. Та темата на разговор беше какво ще нося като дрехи. И аз казвам "чабадор" - дълга горница и панталон. Много е елегантно, дори и за по-видими /закръглени жени/ жени. А отгоре има един шал - ако добре ти го направят - като наметка сари е през рамото. И свеки "Ама да си сложиш фулар!" - Ама викам си, синът ти без фулар не иска да ходя.
Трябва да си взема абаите, които поръчах - средно между джелаба - но без качулката, и украсата - на ръкавите и по предницата и полите - е по-богата като на кафтан. Искам да мога да ги нося като рокли и извън Магриба. За това говорихме. 

Решили сме да вземем нощния влак. Тя ще ни овика 100%, че ще се убием от път, но ние така искаме, а и не е да не сме виждали път де.     

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 21:36 от akhyal_katya

# 169
  • Egypt
  • Мнения: 132
katya, (както и всички други момичета), благодаря за топлото посрещане! Това за фулара много ме впечатли. Аз съм от жените-почитателки на високите токчета и  марковите парцалки. Е, къса пола не съм носила откак бях на 12, де.Като видях за първи път снимки от улиците на Кайро, лошо ми стана, викам си-къде си тръгнала и ти Rolling Eyes Но смятам, че когато попаднеш в някаква среда, лека полека свикваш с общоприетото.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 843
Привет момичета,
Газовият студен понеделник мина добре в София. Който не е привикнал към мразовитите дни и студените нощи, значи не знае какво означава газова криза  Laughing Добрата новина е, че уж утре газът тръгва  Whistling да ви информирам, ако се интересувате.
Алба   bouquet вече съм добре и шетам насам, натам, работя с пълна пара, че стоенето у дома никак не ми се отрази добре и направо съм щастлива, че излизам от апартамента. Не си представям как мога да си остана вкъщи за по-дълго време, струва ми се доста побъркващо, може би защото не съм свикнала, а и като е болен човек светът му е крив  
Кате, имам чувство, че само тестени работи хапвате. Как може да подържа форма човек като е подложен на такива изкушения.   chef Аз съм пристрастена към всякакви банички, кифлички и други такива  Blush и за мен това би било пагубно  Crazy Четох преди какво писа Марси за момите, дето врънкат момчетата за подаръци и сега за щурата сестра и не мога да разбера как го правят. Струва ми се прекалено  Rolling Eyes Ама както и да е
Стискам палци да се похвалиш с голяма новина и вече да смятате 9 месеца  Peace
Даааааа, да кажа Добре дошла на Файма   bouquet
Криси
предполагам, че като живееш с някой постепенно се променяш. Може би първоначално, ако момичето не е обърнало религията си едва ли това е нещото, което й идва първо на ума, пък и гаджето, или после съпругът не може да те принуди да го направиш. Струва ми се ,че някои жени го правят, защото намират в другата религия нещо, които им допада или им е липсвало. Има и случаи, при които не става. Със сигурност обаче при смесените двойки се налагат много компромиси. Личният ми опит - може и да не съм права, но той показва, че жените правят повече компромиси с начина си на живот и с навиците си, отколкото мъжете в тези смесени семейства. Аз съм православна християнка и отстоявам твърдо позициите си и момчето ми знае това, но въпреки всичко съм сигурна, че някъде дълбоко в него се надява "да намеря правия път". Въпреки това откакто го познавам се наложи да променя някои от навиците и порядките си. Забелязвам, че и той го прави, но в по-малка степен. Мисля, че компромисите и балансът е в основата на що-годе нормалното разбирателство. Май стана голяма дрънканица, по-добре да се отправям към леглото.

Лека нощ, момичета   bouquet  

# 171
  • Мнения: 90
Далка ,благодаря ти за проуЧването  Hug,да голямо е списанието и златно Ще ми излезе Money ,а не се знае колко поредици са .Да се надяваме ,Че Ще го пуснат тук в Белгия ,но все пак благодаря ти за проуЧването   bouquet

Алба ,благодаря ,Че ни мислиш,еми все така сме раздразнителни ,нервни ,суполи ,зъби ,да минават по -бързо и да изникват тея зъби ,преди да са изпадали моите  Praynig.

Добре дошла на Файма(фема),добре дошла   bouquet.Къдете живеете в Египет ли ,ако да в кой район  ?

Аз съм на вълна детски градини и днес не можах да проникна и да се свържа с директора на у-Щето където мисля да записвам малката .Ходих на крака ,заклюЧено беше от всиЧки страни ,звънях -никой не ми отвори .Та исках по- подробно да ми обяснят за програмата им ,как протиЧа денят на малките там ,на какво ги уЧат ,водят ли ги на екскурзии ,толкова мнго въпроси ,а денс не можах да намеря на нито един отговор при това ,въртях телефони и ходих на крака,уеб сайта им не работи  ,е как да не се ядоса Човек  #Cussing out.И мъжът ми взе да ми обяснява как майка му без да говори езика ги записала ,пък аз не съм могла ,ми кво трябваше да направя да разбия вратата на у-Щето ,за да вляза ли  newsm78?!А и за ко ми било да знам какво правели и Що правели децата ,у-Ще като у-Ще било ,е как викам ти като ходиш да сърфуваш ,нали гледаш къв вятър вее ,не се пускаш на всеки вятър ...Абе разменяхме си нежности цял ден по телефона и сега го Чакам ,за да продължим дебатите  Joy hahaha Joy
Та така стискайте ми палци ,утре да имам късмет да се свържа с някой директор ,който да ме изтрае  Laughing Joy hahaha Joy

Кате, вие ако не месите хляб ,кифли правите ,въобЩе денят ви е яко ангажиран ,кой каза ,Че арабската жена нямала работа  Rolling Eyes Mr. Green

# 172
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добро утро сладкодумни мои Фараши Hug
Тука сам бе Алба ама наистина се бях поизчезнала, вчера се появих даже писах във другата тема, че Латейчето искаше съвет за падаща коса. Много ми стана мило като прочетох, че  питаш и за мене Hug  bouquet
Здравей Файма  bouquet. Имам си едно приятелче като тебе което е омъжено за момък от Египет но те живеят и работят във Дубай.
А тука момичетата наистина са си гостоприемни Simple Smile
Мароканско Кате дано онази твоя "сестра" се сеща да купова за тебе не руски чорапки а калмари или октоподи, че това е много е важно за Малкия конник-ка. Ама и аз пера едни баници и сладки, че никакви тренировки не помагат Laughing Късмет на вашите спортисти от сърце желая Кате. Колко много ще са щастливи и горди със себе сииии Simple Smile
 Момичета на всички много спорен и много, много усмихнат ден Hug

# 173
  • Мнения: 59
Цитат
BeLLa111, DELTA DELTA, къде изчезнахте?   newsm78


Тука ,тука ,няма къде да бягаме ,и да стане пак тук се връщаме ,даже видях че и Делта и тя чете в момента   bouquet

Привет момичета, и бързо оздравяване на всички болни   Hug

Лек и усмихнат ден !!


  

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 10:01 от BeLLa111

# 174
  • Мнения: 110
Здрасти на всички! Ох, само с моите глупости ви занимавам, но нали още съм ентусиаст в региона, всичко ме впечатлява, а и не пропускат да ме разсмиват.

Днес например на закуска нашата баба - на 80 и повече може години, вади едно шише от 7 UP -  един литър - то нали е зеленко и започва да налива нещо в една чинийка: а тя получила - според нея цели 350 шишета зехтин - нещо като аренда. Според мен не са чак 350 - мисля, че не познава такива големи числа, а и аз да не съм дочула нещо може, но така и така с гордост черпи зехтин. Тук нали хлябът е на питки - по-плосък е, и се разрязва на 2 питката и се маже - масло, конфитюр, каша от ядки от арган, течен шоколад, само зехтин - кой каквото иска да си хапне, за да подпомогне дуперастенето. Та сутринта баба ни взимаше филията на всеки и налива отгоре зехтин с една лъжица, включително и върху течния шоколад, но ги ядяхме де - да не я обиждаме. И после защо правя коремни преси, затворена в стаята. Не става, прави сте. Тук май няма ли месенко, месенце, душата ги боли. Аз толкова месене за 35 години живот не съм измесила. Ама така е. Хапват си и не си слагат на сърце нищо.
         
Болните деца да  оздравяват! Тези, които отггелжат зъбчета - също.

Шеки, детска градина! Наистина ти стискам палци, понеже и в Бегия е чудесийка с детските градини. Пожелавам успех и да намериш добра във вашия район!
Иначе си права се. Тук по домовете има доста работа, а и един местен мъж, ако от малък е свикнал на мамини манджи и внимание, няма да се лиши. Аз чувам, че мъжът ми се пазари с голямата сестра - като заминем, да й давал той парите за заплата, която изкарва като работи в ателието за бродерии, че и повече и да си остава вкъщи да гледа майкака и бабата, или ако съм бременна  - да тръгнела с мене. А аз питам - за мене да вземе да я ожени най-добре ще е. Поне на работа и хора вижда, и разменя по една дума. Ей на, калпазанската сестра я искат вече за жена, че и избира и се цупи, а голямата - няма кой да я види. Пък който я вземе - рахат, тя кротка, че и наивна даже, готви, меси, сговорчива е. Абе голямо, наивно и чистосърдечно дете.       

Пак искам да поканя потребителката desislava19761, ако чете и ако има още добри планове за приятеля си в Агадир, в което се надявам, и ако има желание, да се свърже с мен и да го намерим човека - с мъжа си ще ида, ако иска да си поговори с нас. Пиша на обща, в случай, че момичето влиза само да чете и не се логва с ник-а си.   


Жълтурче
, стопля ли ти се човчицата?

Дала, Райн изкара ли зъбурките вече?

Лек ден!

# 175
  • Egypt
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен и хубав ден! Аз съм в България, трябваше да ходим с детето април месец в Кайро, но като гледам може и по-скоро да е. Мъжът е лекар, работи в една болница, от прозорците на която се виждат Пирамидите. Сега му предложиха друга работа, в едно село, и още се чудим дали да приеме newsm78. Другата алтернатива беше Сауди, аз казах "Няма проблем, ще се забрадя от горе до долу, и ще преглътна липсата на екстри като шофирането Laughing" Той умря от смях, и каза, че няма да стане, не било за него там. Аз ако съм настоявала да съм ходела сама. Laughing

# 176
  • Мнения: 90
ФАйма ,аз ли не Чета добре или ти не си казала  newsm78....Казваш ,Че мъжът ти в Бг не идвал и ти не си ходила в Египет ,как тогава имате дете заедно или не е от него .Моля ви представяйте се по -обстойно (тоест с малко повеЧе изреЧения) инъЧе се полуЧава като развален телефон  Thinking

# 177
  • Мнения: 169
Упса и аз да се разпиша, че дълго не съм писала.
Честито на голяма патерица на Рожденниците!
Тук два дни ходим на пазар че почнахме да стягаме големия човек- вече си има кошарка и ваничка, малко дрешки кото за начало.Другите неща полека лека.
Добре дошли на всички нови попълнения  bouquet
Далче аз ставам нахална ама пак да питам бебко Раян говорили вече?
Всички болни бързо оздравяване!
Кате- едно питане мила  аргановото олио какъв цвят е ,че аз тук намерих едно оранжево и се мажа с него против стрии ама казват че не било чисто- пък това е единственото което мога да намеря в Алжир.
Свеар, една много сърдечна молба имам и ще ти пиша на лични стига да не те притеснявам.
Марси,Делта, Алба,Шакира,Невенка и за всички  Hug Hug

# 178
  • Мнения: 110
  Здравейте момичета,    bouquet
 Радвам се, че 'липсващите' се обадиха, но само с това няма да стане   Naughty - трябва и да се включвате  Peace
 
да изникват тея зъби ,преди да са изпадали моите  Praynig.
  .
 Joy Joy Joy Знам, че не ти е до смях, но само си представих за момент картинката: ти, измъчена от чакане и с изпадали зъби   Hug
  Кате, при вас е купон без спир   Laughing .  ''Дуперастенето'' викаш...  hahaha
  Belbey, стягате бебчо вече, браво.  Grinning
  Yellow, и аз четох, че 'уж' се е разрешил проблема с газта- дано е така и не оставяте вече без топло, особено сега.  Друго си е наистина като е зает човек с нещо-работа или ежедневни задачи, свързани с излизане. Аз така се организирам чудесно и намирам време за всичко. Иначе ако остана повече време в къщи и ме хваща мързела (и нервата, де  Grinning  )
  Marsy, при теб успокои ли се положението?  Hug
  Bliznacite , Dtti  и всички останали  Hug 
  Невена, снимки има ли от празника?

Оправяйте се болничките  Praynig    bouquet
(аз какво взех да ви изреждам поименно във всеки пост???   newsm78   Grinning )

  Като стана въпрос за имената- погледнете тоя сайт: http://www.imenata.com/

# 179
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет! файма, скайп връзка ли сте ,тоест виртуална или реална? детето ти е от друг брак или нямаш обвързвания с права на детето и така нататък? защото това си е голяма отговорност и се иска пове4е внимание за връзката и 4овека отсреща!
белбейке, явно сте били по приятни зада4и! мабрук за детските атрибути, аз много им се кефя! направо в магазин за детски дрехи бих работила с голямо удоволствие или с деца, ей такива пашкул4ета!
белла, защо не си нау4ила  ти поругалски, ти си знаеш защо питам?! Mr. Green
кате, при мене е наживо дуперастенето! ве4е 10 кила  съм отгоре, ама  голямо угаждане да плюскам, особено ядковите и хлябовете, сладкото! кога съм яла аз  хляб с конфитюр и много масло, и аз като белбейка, но то покрай стреса с болестите и болките при всяко движение, не  ми остава освен да потискам с хапване!
 светле, днес дотук сам по4ти диети4на, но това е така винаги до 20.00 после по4ва пирът! #Cussing out #2gunfire
ваденето на зъбите не съм ги усетила при големите, но линда дига за ден 40 градуса и после нищо, така ги вадеше! едва сега се разболява толкова дълго и толкова ,ина4е беше здрава като пушка! сега то4но обратното! умувам за задо4но обу4ение и без това  запо4на с  лошите  думи и лошо поведение в къщи, вулгарен език ,типи4ен за  някои квартали наоколо! предположих , 4е и лели4ките там  не са от сой! newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт