Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 3-та тема

  • 135 339
  • 364
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 219
благодаря на Бъни и Мариета за отговорите! Аз чета, чета и вече взех да се тотално да се чудя каква пита да направя.
Като оформление най-много  ми  харесва на Butterfly питата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262831.msg6357262#msg6357262 . Но тя  я меси в машината, а аз меся на ръка и страшно се съмнявам че ще бухне така...

# 61
  • София
  • Мнения: 541
благодаря на Бъни и Мариета за отговорите! Аз чета, чета и вече взех да се тотално да се чудя каква пита да направя.
Като оформление най-много  ми  харесва на Butterfly питата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262831.msg6357262#msg6357262 . Но тя  я меси в машината, а аз меся на ръка и страшно се съмнявам че ще бухне така...

Не се притеснявай, ще се справиш! Майка ми от години меси тази пита, само че я знаем като питка "Слънце"  Wink
Получава се чудесен резултат и при месене на ръка  Peace
Тестото трябва да е меко, оставяш да втаса, а след това оформяш питката и пак се оставя на топло да втаса.
Резултата винаги е чудесен!  Peace

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ето и от мен една бърза питка, да не разкарвам мъжо за хляб в студа  Simple Smile
Със сиренце е и с налични продукти.
Прясно мляко, 2 яйца, 1/2 кубче мая, около 800гр. брашно, олио и масло.

# 63
  • Мнения: 498
Страхотни питки. За фигурките и аз така процедирам, от вече омесеното тесто, независимо дали е втасало или не си отделям някакво количество и го доомесвам с повечко брашно, разточвам го мнооого тънко, е да не се къса, разбира се, и го поръсвам хубаво пак с брашънце, и не ги мажа с жълтък, мляко, олио или нещо друго.

# 64
  • Мнения: 14
Една питка и от мен Simple Smile

В 250 г. подсолено мляко се размива малко мая,прибавя се брашно колкото да се получи кашичка и се оставя да втаса.
Когато е готово се добавя 250 г. кисело мляко,4 яйца (единия жълтък се оставя за мазане отгоре),1 ч.ч. захар,кората на един лимон а в сока загасяме 1 ч.л. сода бикарбонат.
Замесваме средно меко тесто като при месенето мажем ръцете с мас (аз нямам мас и стопих полувин пакетче масло)

Първия опит беше толкова успешен,че не чакаха да изстине и да я снимам.
Другия път ще снимам.

# 65
  • Мнения: 6 618
А една рецепта за лесна содена питка може ли  Praynig
За друга няма да имам време .

# 66
  • Мнения: 373
Ето и една питка от мен, а след малко се залавям с питката за доевчвра!!! Весело посрещане на новата година на всички!!!

# 67
  • Мнения: 899
Хайде и аз да се похваля с "Митковата питка" на pepika, страхотна е!



Благодаря за рецептата!

# 68
  • Мнения: 11 607

Моля, ако обичате...кажете как се правеше това оформление...Правила съм го, но в момента нищо не се сещам.......Сега започвам да меся, чакам отговорите ви!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мама Цоцоланка, по това което виждам: слагаш голяма част от тестото в тавата и режеш като торта на 16 парчета, които всъщност са прорязани само в средата и това прорязано е обърнато. В дупката, която остава слагаш по-малко парче тесто и на същият принцип и накрая е само топка

# 70
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мама Цоцоланка, това е Короната на готвача, но е направена в двоен вариан, надявам се ме разбра. Идеята е да се разточи лист тесто, слага се на дъното на тавата купа, върху която се поставя чаршафчето, след което се нареждат топки от тестото. Върху купата се правят разрези по тестото и отрязанита листенца се поставят върху топките. Остава празно пространство и според мен, Инкогнито е направила същата процедура с по-малка купа. Не зная дали обясних правилно и дали ме разбра  Blush
Най-добре да се включи авторката на питата.

# 71
  • Мнения: 22 867

Днешната питка:

# 72
  • Мнения: 11 607
Хайде и аз да се покажа......

Готовата и тази, която … 89;ва...Не я разбрах аз тази корона...

Лабрекс, супер е!

# 73
  • Мнения: 22 867
...Не я разбрах аз тази корона...

Лабрекс, супер е!

Мама Цоцоланка, ето я короната на готвачката стъпка по стъпка, лесна е, само на пръв поглед изглежда сложно.

Чудесна ти е опечената питка, а другата направо си я представям като втаса и се опече, защото съм правила такава!  bouquet

# 74
  • Мнения: 11 607
ето я короната на готвачката стъпка по стъпка, лесна е, само на пръв поглед изглежда сложно.

Аз съм я правила, но зацепих фатално....А на теб бой, че не се включи по-рано с това обяснение. А тази тема я рових, но се отчаях и я зарязах. А не е трябвало.......

Общи условия

Активация на акаунт