Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 63

  • 55 779
  • 294
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 686
Момичета, ето ви едно видео от Албенка

http://www.youtube.com/watch?v=tVItQBgF-XU

Фиор, страхотно завръщане. И тортите и къщичката са супер  Mr. Green
smile3501

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета искам да ви пусна една полезна информация за цветовете и смесванията им. През уикенда ако имам възможност ще я преведа на български. Сега просто имам доста работа  ooooh!


Не секрет, что существуют определённые базовые понятия о цвете. И мы попробуем разобраться в них основываясь на знаниях профессиональных художников
Нельзя забывать, что где бы Вы в последующем не пытались применять эти знания, нужно обязательно учитывать индивидуальность подбора цвета для каждого отдельного случая. В тортике мы можем совершенно смело сочетать иногда то, что в одежде или интерьере квартиры вызовет явный диссонанс. Если торт - явление сиюминутное (или часовое) яркое и праздничное, то одежда, или дизайн квартиры- вещи более статичные, требующие учитывать окружающую обстановку, текстуру, освещение, и даже психологический фон. Поэтому, я не советовала бы Вам основываться ТОЛЬКО на теоретических знаниях полученных после прочтения темы, а учитывать индивидуальные особенности в любой из областей, где Вы будете их применять.
Мы начнём с самого начала с азов, можно сказать. Дружненько вспомним школьные уроки рисования и как нам показывали какой-то красивый разноцветный круг.
Вот он! Святая святых знаний о цвете.




Наверно, многие помнят ещё со школы, что есть три цвета, которые не могут быть получены при смешивании других цветов. Эти три цвета - красный, синий и желтый. Их называют основными или первичными (primary). Если мы смешаем между собой любые два из этих трёх, то получим вторичные цвета (secondary). Ну, например: желтый и красный дадут нам оранжевый, красный и синий - пурпурно/лиловый, а синий и желтый - зеленый. От того, какими именно пропорциями Вы пользовались при смешении первичного цвета, зависит точный оттенок вторичного цвета. Посмотрите на треугольник.



В каждом его углу лежит первичный цвет, а напротив (на бедре треугольника - вторичный). Но, если мы смешаем любой из первичных цветов с соседним вторичным - мы получим третичный (tetriary) или промежуточный цвет. Итак, существует шесть третичных цветов (по два цвета от каждого первичного цвета. Вот они
жёлто-зелёный (1), жёлто-оранжевый (2), оранжево-красный (3), красно-фиолетовый (4), сине-фиолетовый (5) и сине-зелёный (6)

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
А теперь похулиганим и смешаем между собой все три первичных цвета - результат, ожидаемый - совершеннейшая серо-бурая грязь! Но и эта великолепная "грязь" может дать определённый цвет, если мы, нарушив первоначальные пропорции 1/1/1, добавим, допустим, больше синего или красного цвета в эту смесь. Цвет станет глубоким, холодным или тёплым. Но дальше - это уже нюансы живописи. Просто нужно знать и запомнить, что для кулинарных шедевров, смешение всех трёх цветов одновременно - это не самое удачное сочетание 
Вообще, пропорции, в которых Вы смешиваете два первичных цвета, очень важны. Если Вы добавите больше одного, чем другого, это, конечно же, отразится на вторичном цвете. Представим, что при смешении Вы добавили красного больше, чем жёлтого, итог - насыщенный оранжевый цвет; если Вы добавите больше желтого, чем красного - получите яркий желто-оранжевый.
Для получения серого цвета - смешиваем оранжевый (желтый + красный) с синим цветом и добавляем немного белого.
Коричневый цвет = красный+зелёный, или синий+оранжевый, или желтый+фиолетовый.
Желто-коричневый = Оранжевый +Зеленый.
Красно-коричневый= Оранжевый + Фиолетовый.
Сине-коричневый =Зеленый + Фиолетовый .

Повторюсь: при одинаковом количестве составляющих!

Теперь немного о белом и чёрном.
1.Белый цвет всегда дает рождение новому оттенку и, при соединении с основными цветами, рождается цветовой ряд пастельных тонов. Надо ли говорить, что мы очень активно используем в тортиках эти оттенки, хотя бы потому, что они гармонично перекликаются между собой и дарят огромные возможности воспроизведения цвета кожи и самых различных предметов и объектов. Пастельные тона светлые, чистые и мягкие к восприятию, гармоничны и с другими цветами диаграммы.
Пастельный цветовой ряд:
красный + белый = розовый;
желтый + белый = бледно-желтый;
синий + белый = голубой;
зеленый + белый = салатный;
оранжевый + белый = персиковый;
фиолетовый + белый = сиреневый:
коричневый + белый = бежевый;
малиновый + белый = коралловый.


2. Чёрный цвет - способен заглушить и даже убить полностью любой цвет. Даже маленькая его капля кардинально меняет заданный цвет и создаёт только "грязный цветовой" ряд.

# 93
  • Мнения: 1 491
Пепи   bouquet  bouquet  Страхотно е това  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 618
zorka_panda опитай с марципан варна

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
newsm78 как да я направя


от какво тесто да направя панделка за торта. фондан, захарно помагайте

Бих я направила или от маршмелоуз или от Руска Мастика 2. В миналата тема описах някои тънкости за нея Wink

# 96
  • Мнения: 634
Радина страхотна тортичка ,а пеперудите са страхотни.Отговарям на въпроса за плодовете.Ако са банан или ябълка нарязани ги потапяш за минута в разтвор от лимонтозу и вода,след като е украсена мажеш с загрят кристалин(безцветна фрасистура).
Фиор браво на тебе ,всички торти са изпипани  smile3501
Ивани ,като за начало се справяш отлично ,продължавай смело newsm10.
Радина,в предишни клипове съм показала ,фуниите,но пак ще ти отговоря,ползвам хартия ,гланцирана ,която е за капачки на плодови сокове .Тя не се продава ,дадохами я от фабриката ,защото са объркани надписите и не могат да я ползват.
Пепи отново благодарности за качването на клиповете smile3525Надявам се да съм полезна.Преди дни ви обещах да ви покажа как по лесно ги украсявам отстрани.Много примитивно ,но ми е много удобно ,не си и правя труда да си купувам въртяща стойка.Относно сметанато ползвам предимно от растителните,защото млечната има кремав отенък и е малко по скъпа.Снабдявам се от складове но ПИКО.Това е от мен за сега

# 97
  • Мнения: X
Албена ,благодаря за клипчето! И на Пепи,че го предоставя!   bouquet

Фиор, страхотно завръщане!А къщичката е просто вълшебна...чак се размечтах...!  Peace

_Пепи_newsm51   за инфото!

Ivane, отличен за първи опит!  Peace  Давай все така!

А сега...днес е официалният ни семеен празник:20 години ! Толкова бързо минаха...Почерпете се ...с тортата,която направих за най-страхотния мъж на света!
/Да продължава така да ми угажда ...за моите щуротии./

   

# 98
  • Мнения: 452
Фиор невероятни торти,а къщичката е направо вълшебна.
Пепи благодаря за клипчето и на Албенка за това,че го направи.
Краси честита ти годишнина,  1dating  newsm51  smile3525   аз те гоня,ей колко бързо минаха годините.Да сте живи,здрави,щастливи и все хубави поводи за празнуване да имате.Тортата ти е чудна,започвам да ви завиждам за тази златна боя и тези ню-нюта,дай повече инфо за тортата.

# 99
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Албена, от къде се сдоби с такъв голям рамер накрайници? И още един въпрос - гледах видеото как правиш роза. И тя ли е от сметана?

# 100
  • София
  • Мнения: 2 113
краси.мира, Честита годишнина! Много обич и здраве да споделяте заедно дълги години! Тортата е с много семпъл, но ефектен дизайн. Да ви е сладко! (и горчиво:))

Аз влизам за да кажа едно голямо Ох, и да изразя огромното си разочаровани от себе си, съдбата и всички фактори, които днес имат отношение към резултатите от труда ми. Накратко (Пепи, извинявам се на теб и на прекрасната консерва карамелизирано кондензирано мляко, че) съсипах карамеления крем - пресякох го...опитах с упорито разбиване, не се събра, опитах с леко загряване, нищо...еми, това е - остава така, защото в този детскоградински проект повече време, пари, нерви и труд не мога да инвестирам....Второ - не успях и с втория крем (някакъв мус, предполагам се води това, правих го на юлското предизвикателство) - разтопения бял кувертюр се втвърди на парченца, докато го добавях към разбитата сметана....не си спомням как процедирах юли, но нямах и време да проверявам, сиреч да се чета:)))) Да не говорим, че цялата торта вероятно би докарала до лудост един уважаващ себе си гурме специалист, но аз от съчетания на вкусове не разбирам (има ли някакви обективни правила за това, всъщност...би било добре след коледната лудница да се разровя и да проверя...но след като има шоколад с чили и хората слагат бахар на сладките си, а ние доскоро само на кървавицата...знам ли...) е, в петък е тържеството, тогава или в събота ще ви дам повече материал какво се получи с вкуса и вида на тази торта...Сега само исках да изплача изморената си душица пред вас и да си почина малко пред рс-то...Разбирате ме, нали:)))))))

# 101
  • Мнения: 1 271
Димитринче, едно голямо  Hug Не се къхари, от дефекта ще стане ефект! За вкусовете и аз питах по-горе.Да съчетавам два крема в една торта.Мисля, че това, което правиш ти ще бъде добре и вкусно.Конденцирано мляко и шоколад кажи на някой и ей такива очи  Shocked ще облещи.
Даже сега вече си мисля и аз да направя ганаче само че с бял шоколад и него да съчетая с другия крем.

Краси.мира, честита ви годишнина!Страхотно легълце си направила!  Crazy Много години още все на злато да спите!   bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 2 671
Ех, Дими,  Hug дано ти поолекне, пък после ще я мислиш на изпразнена от тия емоции глава  Wink

Краси, ЧЕСТИТО, още 5х20 да празнувате!!!

Силрай, ганажът с бял шоколад на мен много ми хареса, дано и на теб! Върви страхотно с малинки, ягодки и т.н.  Peace

Пепи,   bouquet за инфото!

# 103
  • София
  • Мнения: 2 113
Благодаря ти silrai за подкрепата:))) Аз за вкуса на кремовете не се съмнявам, пък и 3-годишните...дай им захар и това е...ама пуста "сладкарска чест"...яд ме е като върви, върви и изведнъж се скапе...Хайде, за шоколада на парчета, ясно - там (рецептата е от някакъв сладкар в БонАпети списанието) казано нещо, премълчано повечето от технологията...ама за карамеления ме е яд, защото всичко беше от предната вечер на стайна Т, в една и съща стая, маслото уж масло (Meggle Alpenbutter), пудингът аз си го правих целия, абе...при маслото има един праг на насищане и  не може да погълне повече течен продукт...Това като правех английските кейкове (и тук писах по въпроса за пресичането на маслените теста) го забелязах при добавянето на яйцата и сега при добавянето на пудинга...Към края на количеството взе да става на ситни вълнички, които да се обособяват на малки врътки и тъкмо да си кажеш "ще поеме още малко" и то се пресече...хм...дали ако добавя масло, няма да се съвземе....?

О, Румя, Simple Smile)) на мен дори не ми е гневно...толкова се изморих тази седмица, че...нямам сили за силни емоции...То, какво да му мисля, тази вечер сглабям с каквото съм направила, утре покривам и редя украсата, в петък треперя докато я закарам и представя невредима, снимаме малкия на първото му коледно представление и....после се връщам да украсявам още 2 кейка - един подарък и един за нас и в неделя вече (живот и здраве) пътуваме при мама, където всякакви кулинарни усилия ги забравяяяяяям, тръшвам се на дивана и започвам да трупам килограми като ям 3 пъти на ден, не върша нищо и...мечтииии....ама дотогава....да ми е як гърбът:))))

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Краси, честита годишнина мила. Още много години щастлив семеен живот ви пожелавам.

Диме,  Hug Аз много внимавам при добавяне на пудинга и съм казала не веднъж да се внимава. Важно е да се уцели момента кога да се спре. И аз съм пресичала маслени кремове и то точно поради същата причина. Викам си хайде още 1 лъжичка и край... за да стане по-пухкав и да не бие на масло. И този край се оказва пресечен крем.
А за почивката как те разбирам. Одеве довършвах една торта, но ми останаха някакви дребни детайли които ще правя довечера и утре ще снимам. Довечера ще сглобявам Барби, ама з по-сложно с торта под куклата. Подобно ще е на предното Барби. За събота имам още една... успоредно се опитвам да подготвя и доста коледни сладки. В събота и неделя сигурно няма да излезна от кухнята (още повече, че ще оставя малкия на нашите), ама след това си давам голяма почивка чак до Ивановден .... стига някой да не ме изненада с поръчка  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт