Готвите ли бьлгарски ястия на мьжете си?

  • 13 491
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 212
Въх, имало по4итатели на тази кухня, бравус.Ами паеята е испанско национално ястие,много я хар4ат тук.По принцип се приготвя с пиле, или риба, или морски деликатеси като скариди, миди, раци,калмари. Основното съдържание е ОРИЗЗЗЗЗ.

РЕЦЕПТАТА   newsm78 вегетариянска паея
 
задушаваш на котлона в една тава с малко зехтин зелен боб, от голямият бял боб, карфиол , броколи на пар4енца и една нарязана на ленти4ки пиперка.Това ако са бланширани, ако не първо ги сваряваш(без пиперката).Та задушаваш ги в мазнина с малко сол, ама малко.Изваждаш само ленти4ките задушен пипер и ги оставяш настрана.После добавяш ориз, 1 до 1 и половина 4аши, продължаваш да запържваш докато ориза стане леко прозра4ен и добавяш вода в съотношение 3 към 1, да не превариш ориза, много е важно. Добавяш 1 зелен4уков бульон, шафран, куркума, още малко сол само ако е необходимо.Бъркаш малко на котлона докато заври, изклю4ваш котлона, нареждаш ленти4ките пипер отгоре в кръг и без пове4е да бъркаш. През това време загряваш силно фурната и го хакаш там да се пе4е.Като из4езне водата и хване златиста кори4ка, зна4и е готово и после мляс мляс.   chef

# 31
  • Мнения: 382

Е ама ти си по-тежък случай Wink, аз ям млечни newsm12

Тея, звучи много вкусно! Мерсиииииии!

# 32
..... аз не мога да повярвам че наистина в тези държави ама никой не употребява суров чесън за салати и др ...
Ауууу, а скотовете как набиват чесън. Вечер като тръгна да разхождам кучето и навсякъде ми вони на него.  Crazy. Те пък май без него не сядат.

За готвенето - готвя всякакви кухни (стига да не ме е налегнал мързела EmbarassedLaughing (българче половинката)

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тя май имаШе предвид мъжа на приятелката си  Wink

Последна редакция: чт, 21 юли 2005, 14:02 от Honda

# 34
Тя май имаШе предвид мъжа на приятелката си  Wink

Затрих си глупостта Whistling Embarassed Embarassed Mr. Green -недоскиф Joy

# 35
  • Мнения: 1 238
Въх, имало по4итатели на тази кухня, бравус.Ами паеята е испанско национално ястие,много я хар4ат тук.По принцип се приготвя с пиле, или риба, или морски деликатеси като скариди, миди, раци,калмари. Основното съдържание е ОРИЗЗЗЗЗ.

РЕЦЕПТАТА   newsm78 вегетариянска паея
 
задушаваш на котлона в една тава с малко зехтин зелен боб, от голямият бял боб, карфиол , броколи на пар4енца и една нарязана на ленти4ки пиперка.Това ако са бланширани, ако не първо ги сваряваш(без пиперката).Та задушаваш ги в мазнина с малко сол, ама малко.Изваждаш само ленти4ките задушен пипер и ги оставяш настрана.После добавяш ориз, 1 до 1 и половина 4аши, продължаваш да запържваш докато ориза стане леко прозра4ен и добавяш вода в съотношение 3 към 1, да не превариш ориза, много е важно. Добавяш 1 зелен4уков бульон, шафран, куркума, още малко сол само ако е необходимо.Бъркаш малко на котлона докато заври, изклю4ваш котлона, нареждаш ленти4ките пипер отгоре в кръг и без пове4е да бъркаш. През това време загряваш силно фурната и го хакаш там да се пе4е.Като из4езне водата и хване златиста кори4ка, зна4и е готово и после мляс мляс.   chef

Ихаааааа...супер ми звучи да знаеш! Непременно ще се пробвам.
Мерси за рецептата!

# 36
  • Мнения: 1 238

Е ама ти си по-тежък случай Wink, аз ям млечни newsm12

Тея, звучи много вкусно! Мерсиииииии!

Аз съм направо за лудницата Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 37
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тя май имаШе предвид мъжа на приятелката си  Wink

Затрих си глупостта Whistling Embarassed Embarassed Mr. Green -недоскиф Joy
Ох и аз страдам от съЩия синдром... Embarassed Wink

# 38
  • Мнения: 3 491
готвим! Шопска салатка, баници, боб-чорбичка ... На мене понякога ми се ще нещо по-различно, ама той по цял ден като е навън от в къщи и си купува разни други неща, вечер се радва на нещо родно. Де да можех и децата да накарам да ядат нашите манджи ...

# 39
  • Мнения: 1 238
готвим! Шопска салатка, баници, боб-чорбичка ... На мене понякога ми се ще нещо по-различно, ама той по цял ден като е навън от в къщи и си купува разни други неща, вечер се радва на нещо родно. Де да можех и децата да накарам да ядат нашите манджи ...

Сори за отклонението, ама защо не можеш да накараш децата да ядат вашите манджи???
Моя е датчанин и въпреки че яде български манджи има неща, които не ги понася. Но това не е пречка Оливия да не яде манджа. Като и направя едно бобче надробено с хляб вътре ела да видиш как папа. Оня ден опатка цяла чиния с леща!

# 40
  • Мнения: 4 212
забравих да допълня основната подправка към паеята, леле загубанка съм,ами ЧЕСЪН  Mr. Green слага се 1 до 2 скилидки необелен и добре измит преди да се пъхне тава във фурната,но не е задължително за който необи4а.  bowuu

# 41
  • Мнения: 1 238
забравих да допълня основната подправка към паеята, леле загубанка съм,ами ЧЕСЪН  Mr. Green слага се 1 до 2 скилидки необелен и добре измит преди да се пъхне тава във фурната,но не е задължително за който необи4а.  bowuu

Ммммммм...вече направо усещам мирисът на паела.........................като кучето от Том и Джери съм- оня езпизод с пържолата Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 238
Въх, имало по4итатели на тази кухня, бравус.Ами паеята е испанско национално ястие,много я хар4ат тук.По принцип се приготвя с пиле, или риба, или морски деликатеси като скариди, миди, раци,калмари. Основното съдържание е ОРИЗЗЗЗЗ.

РЕЦЕПТАТА   newsm78 вегетариянска паея
 
задушаваш на котлона в една тава с малко зехтин зелен боб, от голямият бял боб, карфиол , броколи на пар4енца и една нарязана на ленти4ки пиперка.Това ако са бланширани, ако не първо ги сваряваш(без пиперката).Та задушаваш ги в мазнина с малко сол, ама малко.Изваждаш само ленти4ките задушен пипер и ги оставяш настрана.После добавяш ориз, 1 до 1 и половина 4аши, продължаваш да запържваш докато ориза стане леко прозра4ен и добавяш вода в съотношение 3 към 1, да не превариш ориза, много е важно. Добавяш 1 зелен4уков бульон, шафран, куркума, още малко сол само ако е необходимо.Бъркаш малко на котлона докато заври, изклю4ваш котлона, нареждаш ленти4ките пипер отгоре в кръг и без пове4е да бъркаш. През това време загряваш силно фурната и го хакаш там да се пе4е.Като из4езне водата и хване златиста кори4ка, зна4и е готово и после мляс мляс.   chef

това куркума нещо не мога да се сетя в момента какво беше? някой да ме светне? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 43
  • Мнения: 382
Мисля, че куркумата беше едно от което манджата става жълта  newsm78

# 44
  • Мнения: 3 491
готвим! Шопска салатка, баници, боб-чорбичка ... На мене понякога ми се ще нещо по-различно, ама той по цял ден като е навън от в къщи и си купува разни други неща, вечер се радва на нещо родно. Де да можех и децата да накарам да ядат нашите манджи ...

Сори за отклонението, ама защо не можеш да накараш децата да ядат вашите манджи???
Моя е датчанин и въпреки че яде български манджи има неща, които не ги понася. Но това не е пречка Оливия да не яде манджа. Като и направя едно бобче надробено с хляб вътре ела да видиш как папа. Оня ден опатка цяла чиния с леща!

Не щат бе, не щат, опитват и плюят - това е. Ако въобще опитат. А на нас си ние вкусно, и някой да дойде да опита, пак му е вкусно. Майка ми като беше тук се скъса да готви, само печената и питка ядяха. Пици, палачинки от купешките, хот-догс, горе-долу в този стил. Българско сирене са близвали по веднъж, и не повториха. Не са останали гладни, де, ама на мене ми е странно защо така не им е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт