Идеи сьс спанак?

  • 2 105
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Моми4ета,днес купих спанак и в петьк ще го правя.Искам да го приготвя на нещо като спана4ено пюре/но не с пасатор/,сьс масло,кьс4ета бекон за аромат-нещо подобно,за гарнитура кьм месо.
Моля помагайте или ме насо4ете кьм линк и тема,ако това ве4е е обсьждано  chef
Само искам да допьлня,4е спанака който купих е измит и подготвен за консумация,но стои влажен в плика.Има ли проблем ако така го сьхраня до петьк,защото е мокьр и ме е страх да не по4не да гние по краищата.
Мерси Ви  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 511
Като гарнитура към месо го правя така:
Варя го 3-4 минути!
Сварявам моркови нарязани по твой вкус и ориз. Смесвам със спанака,добавям сол и изцеждам водата,ако има такава!
Дано да ти хареса!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 511
забравих да ти кажа,че става гъсто и го сервирам на топки около месото,можеш да полееш и със сос Бешамел  chef

# 3
  • Мнения: 1 854
В петьк запретвам рькави и по4вам...благодаря ти за предложението Simple Smile

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз знам нещо със спанак, но не е за гарнитура към месо, а по- скоро за спагети, защото съдържа шунка, но ще го напиша, може да го пробваш без шунката.......

Продукти:

пакет спанак- около 450 гр.
шунка- 150 гр
гъби- пресни, количество по преценка
сметана- 200гр.....
малко олио

Спанака, шунката и гъбите, нарязани на ситно се запържват в олио и накрая се добавя  сметаната

Хи- хиииии много лесна рецепта, но не съм я пробвала още

# 5
  • Мнения: 529
Моята любима гарнитура е картофено руло със спанак. Картофите ги сваряваш, пасираш и подправяш със сол, черен пипер, две-три яйца, малко галета. Замесваш го добре и го разстилаш хубаво в правоъгълна тавичка, предварително намазнена. Спанакът го задушаваш, подправяш със сол, черен пипер, магданоз по желание сирене, ако искаш. Гъбите са допълнетилна екстра, също и колбас някакъв, щом ти е хрумнало. Аз си го правя само със спанак. Изсипваш го в средата на разстланото картофено пюри по дължината на тавичката и събираш отстрани, а да стане на руло. Хубаво го омазваш с ръце с малко олио и запичаш. Накрая можеш да поръсиш малко кашкавал отгоре, особено ако ти се е сцепило рулото при печенето и вадиш. Кашкавалът не трябва да е опечен, защото се втвърдява и няма да можеш да отрежеш филийки симетрично. Иначе става много красиво и вкусно. 

# 6
  • Мнения: 1 999
Аз пък наскоро правих гювечета със спанак.  chef
Купихме си замръзен спанак от Метро на кубчета, та и затова рецептата ми е с такъв спанак. Можете да пробвате и с пресен ако намерите. Simple Smile

Слагате във всяко гювече няколко кубчета спанак. (Може предварително да пъхнете гювечетата със спанака във фурната малко да омекнат и да се разтопят кубчетата.)
След това заливате спанака във всяко гювече със смес от сиране и яйце, слагате малко нарязани доматки (може и пюре ако нямате пресни).
Можете да добавите и малко стерилизирани гъбки от буркан, както и малко чесън (лук).
Когато е почти готово настъргвате кашкавал отгоре да се запече.

Лесно, бързо и вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт