Кой какво сервира снощи, Кой какво ще готви днес.

  • 56 190
  • 639
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 433
Мога да ви препоръчам една страхотно Средиземноморска мусака..
Режете на по-едри парчета картофи,слагате ги в йенска тенджера или обикновена тава,черене пипер,къри,босилек,масло или маргарин.Като омекнат,добавяте консерва риба тон,царевица и течна сметана.Като се сгъсти,слагате пресен копър.Малко преди да се изключи нареждате отгоре полумесеци пресни домати и настърган кашкавал.Запичате за 5 минути.Свлагате чаша студено бяло винце на масата,мусаката и..Приятен апетит!  chef 

# 346
  • Мнения: 256
Хайде и аз да кажа!Вчера хапнахме любимото си Френско пиле със салатка от краставици и домати,бяло винце,а за десерт дунапренената торта залята с млечен крем.За довечера мисля спагети,но с какво друго още не знам. newsm78Ще взема да се поразгледам из форума сигурна съм че ще си харесам нещо.То при толкова добри кулинарки  chef Joy

# 347
  • Мнения: 433
Ние тази вечер ще бъдем на грузинска кухня,така че може да пробвате и тази рецепта..
Правя уговорката,че звучи странно,но ако обичате китайска кухня,ще ви допадне.
Нарязвате на жулиени телешко или каквото имате месо и зрял лук,черен пипер,мадраско къри,соев сос,бял пипер и малко мазнина.Задушавате до омекванен а месото,след което слагате нарязани на ивички кисели краставички.Оставя се на огъня още 10 минутки и сте готови.
Дано съм дала добра идея за вечерта на някого!

# 348
  • Мнения: 3 211
Снощи печени бутчета с бира и подправки. Гарнитура шопска салата. Това за нас с мъжа ми, а пък Габи и без това почти нищо не яде, че не й готвя специално. Яде кис.мляко и луканка.

# 349
  • Мнения: 433
Кисело мляко и луканкааа,мале че съчетание! Thinking

# 350
  • София
  • Мнения: 293
Снощи нищо, защото слънцето е в командировка, но днес ще готвя пилешко с Бял сос и гъби т.е. в йенската тава на дъното слагам малко масълце отгоре гъби, бяло пилешко месо, после нарязано на филийки топено , пушено сирене, кашковал и така редувам докато свършат продуктите. Подправки по избор и според настроението! Мързелива работа ама много вкусна! И с бяло винце... Добър апетит!

# 351
  • Мнения: 376
Днес:
пилешко месо с ориз и спанак, печени чушки с доматен сос
утре:
пържени кюфтета а за гарнитура ориз с гъби , грах и царевица

# 352
  • София
  • Мнения: 625
снощи ядохме фалшива дроб сърма/взех рецептата от форума-ФАНТАСТИЧНА Е!/
днес картофена яхнийка с наденичка и салатка....мммммммм гладна съм Laughing

# 353
  • Мнения: 1 771
Хайде и аз да кажа!Вчера хапнахме любимото си Френско пиле със салатка от краставици и домати,бяло винце,а за десерт дунапренената торта залята с млечен крем.За довечера мисля спагети,но с какво друго още не знам. newsm78Ще взема да се поразгледам из форума сигурна съм че ще си харесам нещо.То при толкова добри кулинарки  chef Joy

Би ли написала тази рецепта за Френско пиле. Звучи доста добре.

# 354
  • Мнения: 1 259
Снощи нищо,защото беше на работа,а днес БОБ hahaha

# 355
Хайде момичета на отчет!

Нека аз първа поведа хорото. Grinning

За вечеря снощи поднесох: пикантни картофи запечени на фурна и съвсем обикновен и прозаичен миш-маш.

Пикантните картофи ги правя така: нарязвам ги както дойде и хоп в тавата. Забърквам после един вълшебен сос от горчица, чили сос, майонеза, сол, черен пипер, пикантина, малко соев сос и каквито там сухи подправки имате и обичате. Разреждам с малко вода и заливам картофите. Слагам и мазнина някаква - олио, зехтин, каквото намерите в къщи. И се пече. Незнам колко време  Laughing- докато се изпекат и хванат хрупкава коричка.

А пък миш-маш-а, както казах съвсем прозаичен от зелени чушки, сурови, нарязани на кубчета ги запържвам в малко олио, когато омекнат слагам и един, два домата на кубчета и 1/2 зеленчуков бульон. Когато всичко се запържи слагам и намачканото сирене, разбърквам, докато се разтопи и накрая чуквам две яйчица. Който обича лютичко да перне вътре и една нарязана лютива чушчица.

За вечеря още не съм измислила нищо, ноооо ще чакам вашите идеи Laughing

Вие сте.



тькякякя

# 356
  • Мнения: 4 390
На обяд - пилешка супа и лучена яхния с пиле.
За вечеря - пиле по токийски и млечна салата.

# 357
  • Мнения: 256
Веднага казвам рецептата.Не само че звучи добре,но е и много вкусно.Знам рецептата от свекито.
Продукти:
150 гр. кашкавал
150 гр. шунка
2 шепи макарони
1 пакетче кр. масло
чер пипер,сол
1 по-голямо пиле(може и с филе)
За питата:
1 яйце
1/2 ч.ч. вода
щипка сол+1 ч.л. оцет + 1ч.л. олио
брашно
Сос бешамел:Запържват се 2 с.л. брашно с 1/4 кр. масло и лъжичка захар.Разрежда се след като се свали от котлона с 1 ч.ч. прясно мляко.
Свареното пиле се обезкостява и към негосе добавят нарязаните на кубчета кашкавал,шунка + сварените макарони + сос бешамел + сол и чер пипер.
От тестото се разточва кора.Йената се подмазва и в нея се разстила тестото,така че да излиза и от вън.Вътре се слага плънката,отгоре се запечатва,полива се с останалото масло(разтопено предварително) и се мята във фурната.Да ти е сладко!  chef

# 358
  • Мнения: 5 500
Вчера спагети със сос от синьо сирене /рецептата е в темата за сосовете/
Днес мусака.

# 359
  • Мнения: 3 537
Снощиядохме прясно зеле със свинско
Днес направих пирешка супа,пилешка яхния с картофи и питки пълнени с кайма и лук Wink
В момента правим и палачинки Hug

Общи условия

Активация на акаунт