Хашимото и безплодие - откъде да започнем?

  • 17 172
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
  Всички ли трябва да бъдем с медицинско образование, за да разберем как точно и с какво да се лекуваме ?!

Здравейте, преди всичко искам да благодаря на всички комптентни, образовани и себераздаващи се личности, които отделят от личното си време за да публикуват информация в този сайт, която навярно е спасила здравето или променила много човешки съдби, дори дарила дългоочакван живот.
 
 Аз не съм медицинско лице и въпреки, че ... дано не прозвучи нескромно, мился , че съм образован човек, ми е невероятно трудно да се ориентирам в света на медицинската терминология. При все това, за да открия нещо толкова елементарно, като отговорът на въпроса - "Защо имам такива и такива симптоми?" , аз трябва да да изуча поне един раздел от медицината и да си поставя сама диагнозата, за да започна поне с едно стъпало напред. Става въпрос за това, че вече от година се опитвам да намеря лек за състоянието си, но освен, че изхарчих луди пари за прегледи и обиколих какви ли не лекари, не постигнах друг резултат. След  седмица четене на този форум, обаче постигнах значителен успех, съзирайки цели 4 теми, посветени на заболяването, изпълнени с тонове оплаквания на хора, чийто симптоми се припокриват с моите, но ... уви! Лекарите нямат милост и всеки ме прехвърля на някой друг, отричайки  ОЧЕВИДНАТА МИ ДИАГНОЗА - синдром на Хашимото и  всичките му негативни последствия - безплодие, псориазис и т.н.
 
 Защо отварям тази тема?!
1. Много моля , ако е в грешен раздел, според админите, да не се премества, защото тя е опит на една безплодна жена , да излее мъката си  в точния, според мен раздел.
2. Сигурна съм има още хиляди жени, като мен, които не само, че вече са с разбити сърца, поради невъзможността си да забременеят, но това, като че ли не стига, са принудени от лекари, да харчат парите си, които дори понякога не стигат за безсмислени процедури, прегледи, лекарства, които  не дават резултат.
3. Дали е толкова трудно да се излекуваш, ако не си милионер и нямаш излишни пари, а в същото време, дори не ги пестиш, но би искалал поне да ги вложиш разумно в здравето си?! Мисля, това е желанието на всеки разумен човек, нали ?!
4. Дали жена, която има скромни възможности и не е с медицинско образование, може да получи, своевременна , адекватна и ефективна помощ, така, че в крайна сметка - заветното й желание, да се сдобие с детенце - да се осъществи ?

Много моля, тук да пишат само хора, които могат да дадат точни и ясни съвети - откъде да започне лечението си човек с такова заболяване, при кой лекар да отиде, с какво е добре и с какво - не - да се лекува, кои лекари са  наистина добри специалисти по върпоса за щитовидната и безплодието и т.н.


Моля, всички , които са отворили теми за Хашимото, да не ме разбират погрешно - просто там  липсва - НАЧАЛОТО - откъде да започнем ?!
Благодаря! Flowers Four Leaf Clover

Ето ги и темите за Хашимото, в които има безкрайно интересна информация:
1. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187931.0

2.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277135.0

3. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317570.720

4. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317570.720

4. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339598.0

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Ами по мое мнение се започва първо с изследване на хормони и антитела - задължително ТСХ, ФТ3 и ФТ4, ТАТ и МАТ. След това се прави ехография на щитовидната жлеза, за да се види дали има изменения или не.
След това се намира подходящия лекар. С такива неща се занимават д-р Тодорова и д-р Начев - и двамата са в София. За по-малките градове - не мога да дам мнение.
Ето един полезен сайт, за хората, които ползват английски:
http://thyroid.about.com/
http://thyroid.about.com/cs/hypothyroidism/a/15ways.htm
На тези адреси може да се намери много полезна информация за хранене и следене на състоянието, както и от къде да се започне.

# 2
  • Мнения: 2 423
Ами по мое мнение се започва първо с изследване на хормони и антитела - задължително ТСХ, ФТ3 и ФТ4, ТАТ и МАТ. След това се прави ехография на щитовидната жлеза, за да се види дали има изменения или не.

 Peace

# 3
  • Мнения: 20
Ами, най-напред да обясня, какво точно съм направила досега и как лични лекари - професори , при това, досега  ме изследваха, защото до лечение, още не се е сигнало, по най-неадекватен начин:
1. Имам симптоми, каквито може би почти всяка от вас има:
* сърцебиене ( особено усилено от януари, насам)
* псориазис - най-вече по краката, което е голям козметиен проблем + болезнена кожа, огромни петна - напукана до кръв, зачервена кожа, покрита с бели тънки люспици кожа, която се раздразнява при къпане и мокрене + псориазис в основата на косата, който е причината за ужасни снежинки, тип пърхот... да не споменавам за болката, а да - и на лактите и на други свивки...)
* забелязах, че ми поокапаха веждите, вече са толкова незебележими, че ако не ги подчертая с молив, не си личат...
* качих 10 кг , при положение, че поне 15 години, колкото и да се храня, поддържам едно и също тегло
* СТУД - постоянен, неприятен, крайниците ми са студени, вечер , ако не се завия през глава, се събуждам от главоболие, запушен нос - синузит, схванато и измръзнало чело, схванат очен нерв, което е много болезнено и на свой ред ми носи главоболие ;заболявам, от тежки настинки, поне 2 пъти месечно, и най-краткото излизане навън е истински кошмар, точно поради тази причина и просто гледам, никъде да не излизам, отскоро имам и друг проблем - "сецване" на кръста, пак когато ми е студено, а то почтипрез цялото време е така...
* коса, нокти и зъби - чупливи, ронливи, суха, в ужасно сътояние...
* очи - постоянно изсъхнали и дразнещи, ако не си сложа капки или зехтин, сутрин, цял ден ми е кошмар. Знам, че това със зехтина е малко импровизация, но само той ме облекчава. Мислих, че е от компютъра, но като пробвах 1 месец, без него, не изпитах подобрение.
* сън - неспокоен, будя се постоянно от някакво странно стряскане, което след това разбирам, че е от учестения пулс; ако след като не се наспя, реша да легна следобед да подремна, настъпва още ПО-ГОЛЯМ КОШМАР - сърдечният пулс ми се учестява, настъпва още по-интензивно мислене, т.е., ако мога така да се изразя - нервната ми система, вместо да се успокои, тя се превъзбужда, заради сърцето...
* умора - постоянна
* нерви - крайно опънати, в часовете на сърцебиенето
* съсредоточеност - никаква или много трудна
* мотивираност - абсолютно никаква
* впечатлителност - максимална, вече не мога да изгледам и един филм, без да се впечатля дотолкова, че после сам за това да говоря и мисля, същото е и ако реша,, да се поразходя по магазините или отида някъде - няма значение, какво върша, всичко се отпечатва по удивителен начин в мозъка ми, сякаш съм го включила на 10, а това ми носи още по-голям стрес и умора
* апетит - усилен
* схванатост - честа
* цикъл - нередовен
* световъртеж - поне веднъж дневно
* беременност - досега - никаква

Това са симптомите ми, всички с изключение на цикъла, са от възникването на заболяването ми.

Какво направих досега:
1. Отидох на сърдечен лекар, досега все не успяваха да уловят учестения ми пулс, но към март стана толкова постоянен, че един лекар го засече безпроблемно и ми обясни, че трябва да пия Corvitol + да отида да се прегледам на : гинеколог, ендокринолог (дотогава не знаех, какво точно означава тази дума) + евентуално, ако те нищо не открият - на  лекар ( не знам точно на какъв), който да ми прегледа стомаха. Отидох на първите две.
  - Гинеколожката , ме лекува с Isoprinosine , а след месец, каза: " Ако ти е писано, ще забременееш, ако ли не - НЕ!", след тези думи, аз изпаднах в дълбока депресия... Мисля, няма нужда да ви описвам, какво ми е било, когато отивам на лекар, да търся причината, защо от 3 години се опитвам да забременея, а резултат няма. Диагнозата беше: има рак ... Isoprinosine , няма рак на матката, Чао!
   - Ендокриноложката беше само диагностик, прегледа ме на ехограф и написа, че има налична киста, ето какво точно е написала:
" Двата дяла и истмуса са в граници на нормата. Едрозърнеста хетерогенна структура. Суспектна малка кистозна формация в десния дял: 3 мм. Нодозни формации не се видяха."
След , което ми каза, да потърся "добър ендокринолог, не от тези, които са в поликлиниките!"
- Направих си кръвни изследвания, които дадоха следните резултати:
FT3 =1.96 [1.45-3.48]
FT4 =0.99 [0.71-1.85]
TSH = 0 mIU/mL [0.49-4.67]

2.Отидох при доц. Сечанов, чувала съм, че е много известен, той каза, че резултатите са сгрешени, т.е., че са безумни, не можело TSH да е равно на нула... Нямаше, как да знам, ако знаех, щях да съм лекар, ако ще трябва да завърша медицина и да следвам 10 години - МИНИМУМ, само за да оцелея в живота, щях да се откажа въобще от него...
Направих си нови, струваха над 60 лв., а аз не разполагам с излишни пари, ето какво показаха те:
FT3 = 5.22 [2.8-7.10]
FT4 = 19.39 [12.0-22.0]
TSH =0.742 [0.27-4.2]

 - След , като ги видя, без никакъв преглед , лекарят отсече, че нямам НИКАВИ ПРОБЛЕМИ с щитовидната и без дори , елементарна палпация (вижте , че и аз започнах да отбирам от техните термини!), т.е. - елементарно напипване на жлезата, просто ме отпрати с думите: "Спираш да мислиш за нея!" .
3. Хубаво, но това само ме ядоса и тръгнах да търся нов лекар, намерих друг лекар, вече - ПРОФЕСОР , на него имам по-голямо доверие, поне се постара да ми обърне внимание , като я опипа, прати ме на ехограф и дори каза, не знам , как го прецени, че имам  занижен Ca (калций), което сигурно е вярно, защото тъкмо си бях пусала маникюр и взе , че се счупи на едната ръка , по принцип, ако не си сложа няколко пласта лак, ноктите ми се огъват назад, чупят се и понякога е много болезнено, да не говорим, че са адски сплеснати и меки, без него.

- Лекарят - новият , т.е. - засега - ПОСЛЕДНИЯТ - ме изпрати на ехограф, там ми написаха следното:
ДЛ: 1.34/1.48/3.75
ЛЛ: 1.21/1.56/4.2
Следва почерк от нечии крака, който не мога да разчета, мисля, че успявам само да разчета: нехомогенен хипо?ехогенен модул р-ри: 1.12/0.7/0.9
Ако, случайно има някой, който да разбира от тези неща, много моля да ми обясни, да се безпокоя ли, добре ли е това, зле ли е, предварително благодаря!

4. Назначиха ми и още малко кръвни изследвания, пак за около 60-70 лв., не ми казаха, че ще ми взимат кръв цели 3 пъти , през 1 час и че ще припадна, след първото кръвопускане, тръгвайки към работат на съпруга ми с надеждата, че там ще прекарам спокоен и досаден 1 час. Оказа се, че земата омеква под краката ми и ми се гади, все едно съм бременна (естествено - не съм, т.е. - като за мен - естествено...). Ето какво показаха изследванията:
TSH-рецепторни Ат (TRAK) = 0.513 [0-1.5]
Пролактин = 320 (127-637)
Глюкоза, сутрешна на гладно: 5.59 (2.7 -6.2)
Глюкоза: 7.34 (2.7-7)
Глюкоза (след 2 часа -постпрандиално) = 6.90 (2.7-7.8 )

 Това е засега, още не съм получила диагноза, но както е видно, отново ме изследват, не в посока на Хашимото, а в някакво друго направление...

5. По отношение на безплодието ми, вече 3 пъти!!! правим спермограма, все с блестящи показатели - мъжкият фактор е напълно ИЗКЛЮЧЕН !
6. Тръгнах по алтернативни лечители:
- направих си ирисодиагностика в медицински център " ДАР", доволна съм, но има още много какво да се желае, от билките за псориазиса - не съм , раните ми се влошиха много повече, от чая за сърдечна невроза, в началото имаше влошаване, но след това настъпи, относително подобрение. И доволна и недоволна съм, защото прегледът е много скъп , понеже освен 50 лева преглед, 2 лева вестник , платих поне още 50 лева билки и само след 2-3 седмици се налаг човек отново да се бръкне за още билки и още прегледи...
-Не съм доволна от аптеки "ЛЕЧИТЕЛ" - отидох да търся, още от билката за сърце, която много ми подобри състоянието : "дяволска уста" - некомпетентна, не съм толкова невъзпитана, за да кажа направо - пълна идиотка - аптекарката ми отговори: "Няма дяволска уста, но има Дяволски нокът, ако искате ?!"
- Отидох и при д-р Димков, също ирисиолог, известен с това, че е внук на прочутият  лечител ДИМКОВ - НЕ СЪМ ДОВОЛНА - по всичко личеше, че е крайно некомпетентен лекар, слаб във всяка една област, като лечител е пълна скръб, не е отворил, дори книгите на дядо си, които аз познавам, доста добре - тотален мошенник! След повършностен преглед, не бе в състояние да постави никаква диагноза, за никакви болестни състояния не говори, защото не знае, какво изобщо да каже, назначава лечение по ел.поща , след няколко дни когато е поразровил книжки, които обаче и аз имам, ви праща пълни глупости , като рецепти за чай, съдържащи толкова билки, че смаи трудно ще си ги набавите, камо ли приготвите и най-важното , цитира книжките грижливо - с всяка една запетая...това 'удоволствие" ми костваше още - 30 лв.

С гинеколога сме още в началото, ако има някакъв напредък, ще ви уведомя. Засега разбрах - не страдам от смъртоносен вирус или такъв, който да причинява рак на матката; нямам рак на матката; май нямам овулация; мъжът ми може да има деца, а да другото е - че повече и да го моля няма да отиде да се гледа като тийнейджър, треснат от хормона срещу едно огледало и да дава проба за такова изследване  ooooh!
 
 Аз съм дотук, сега ако някой може да ми каже - имам ли право, като сама си поставям диагноза - Хашимото , въпреки, че към нея ме насочи и лекарката при първата ми ехография на щитовидната , или не съм ?!И НАЙ-ВАЖНОТО : може ли само на базата на тези изследвания да се отхвърли хашимото, при положение, че като гледам, те са едни и същи при всички болни. Както и - мислите ли че това въобще е лечение на безплодие и как за Бога, да го започна, след , като не съм лекар и грам нищо не разбирам - къде да отида, как да почна, да започна с 10 години следване на медицина , или  може би да отида с 1 милион (дано стигнат!) в правителствена болница и както си му е реда - ЛЕКАРИТЕ ДА ТЪРСЯТ ПРИЧИНИТЕ, НЕ АЗ ДА ЗАВЪРШВАМ ВТОРО ВИСШЕ?!
Благодаря!

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 15:19 от светулинка

# 4
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
От това, което си написала като стойности - всичко е в референтни граници и според мен поне, нямаш проблеми с Хашимото. Не знам какво да те посъветвам Confused

# 5
  • Мнения: 20
Гея (надявам се да не бъркам името) - ТОЧНО В ТОВА е проблемът  - всичко е уж - нормално, но само докато чаках за някакъв отговор и започнах да чета темите отначало, за да видя, дали не съм изпуснала нещо, забелязах 2 неща:
1. и други момичета имат хашимото с хормон в граници , но доста занижен
2. Всички им,ат изследвания, които очевидно са безкрайно важни, каквито обаче аз нямам: ТАТ и МАТ  - виждам, че това са антитела, но защо никой не ми ги е назначил и защо аз съм тази която си губи дни и рови , не къде да е , а в интернет за да разбере това, което някой мързелив лекар, явно не е разбрал за целия си живот ?!
Започвам да се питам - толкова екстравагантно ли е това заболяване, че все още никой не не си е направил труда, да прочете някой ред, как се лекува, или поне - диагностицира ?!  Rolling Eyes
Отвратена съм от бездушието на лекарите и престъпното им нехайство!

# 6
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Не бъркаш Simple Smile
Виж, Хашимотото е автоимунно заболяване, оказва се, че при различните хора, протича по различен начин. Да, наистина, важно е да имаш изследване за ТАТ и МАТ, но все пак трябва и да намериш, кой да проведе правилното изследване. Трябва също така да имаш ехография, на която все пак да се види има ли възли или не. Това също е важно за правилното диагностициране. Важните неща са - ТСХ, ФТ3, ФТ4, ТАТ, МАТ и съответно ехография. Не знам какво да ти кажа, все пак е хубаво да откриеш лекаря, който наистина да се погрижи за теб и да ти обърне внимание.

# 7
  • Мнения: 20
 Stop Не си прочела постът ми - там съм написала, всичко, което съм направила досега - има и то цели 2 ехографии, първата е направена при изключително добра лекарка - диагностик, това й е професията - да диагностицира щитовидната жлеза , тя ме насочи, като изказа предположние за Хашимото, аз не знаех, какво, докато не прочетох за поразителното сходство между симптомите ми и тези на доказани болни от хипотиреоидизъм. А това за "лекарят, който да се погрижи" -  ако беше прочела, щеше да видиш, че го търся от болница на болница. Отворих темата с надеждата , някой да ми препоръча действително грижовен лекар.

# 8
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Видях, но не виждам да има разчетено имаш ли възли или не. За мен това не е ясно доказано дали имаш или не. Освен това, ако спермограмата ви не е направена в клиника по стерилитет, то не мисля, че можеш да разчиташ на това, че е отлична.
А иначе - не знам къде се намираш и съответно да ти препоръчам лекар. И чета много внимателно какво пишеш, просто имената, които цитираш са ми непознати, а без да кажеш от къде си, няма как да ти се помогне.
П.С. Аз открих такъв лекар в лицето на д-р Тодорова, за теб кой е подходящия - не мога да кажа.
П.С.С. А и както виждаш съм единствената, която ти отговаря и се опитва да ти помогне. Не е нужно да ми се караш.

# 9
  • Мнения: 20
 Praynig Ох , не се карам, като пише човек, не се кара, а се опитвам да обясня всичко, а то си е пълна каша. Да, виждам, че ми отговаряш само ти - за което много ти благодаря!
От София съм, доц. Сечанов, който съм спомянала е от клиниката по Ендокринология , до Министерство на Земеделието, на ул. "Даме Груев", мисля, че се казваше, другите - всички са също от София. Да, чувала съм за Тодорова, в смисъл, виждам, че само я споменават, веднъж четох и някаква статия от нея.  newsm78 Можеш да ми помогнеш и на всеки друг, който също е в началото, като ни кажеш - доволна ли си от нея, къде й е кабинетът, телефон, чака ли се много за записвания, каква е цената на прегледа (това си е важно).
За спермограмата -  единия път - не си спомням къде, втория път в CibaLab, мисля, че се казваше, но лекарят ми - сегашният, не остана нещо доволен от техните изследвания, другата я правихме, в специализирана клиника - ИНВИТРО АГ МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР ДИМИТРОВ - www.invitro.bg  на "К.Иричек" 17 тел. 954-73-40 - давам умишлено всички координати, защото гинекологът ми каза, че там правят изключително точни спермограми, наистина, съвсем различни са от предишните и  това може да е от полза на някого.

# 10
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
За спермограмите - такива се правят наистина точни само в специализираните клиники по стерилитет - при д-р Стаменов, при д-р Владимиров, при доц. Щерев. Там са най-верните и не рискуваш да те излъжат и да ти вземат парите, т.е. ако има реален проблем, ще стане ясно.
От д-р Тодорова аз съм изключително доволна, все пак благодарение на нея имам бебе и все още съм бременна. Координатите ги има по принцип в темите, мен ме заведоха и не мога да помогна с адреса Embarassed Иначе служебния й телефон в кабинета е 02/ 952 36 00. Цената на прегледа, ако не се лъжа беше 35 лв.

# 11
  • Мнения: 20
Много ти благодаря, ще отида непременно , но сега ще опитам да правя, каквото ми казва, моя гинеколог, понеже на него му се жалвам постоянно от проблемите си с лекарите. Та засега на дневен ред е холтер на сърцето, след това, отново при професора, който ми назначи кръвни изследвания за Пролактин, да видим в какво се съмнява той и едва след това ще дойде ред , за посещение отново при ендокринолог. Туко-що се прибрах, бях за малко навън - окото ми се схвана от студа , а главата ми е буквално замръзнала, имам чувството че мозъкът ми е покрит с лед, не знам как се справят другите момичета със студа, но аз не мога да си представя, как ще излизам повече от вкъщи.

Да те попитам Гея - как са се развили нещата при теб, защо казваш, че на д-р Тодорова дължиш бременността си , ако го някъде написано, можеш просто да ми пуснеш линк. Аз мисля, че някъде тук забелязах написано от ендокриноложка мнение, че жените с хашимото имат проблем със забременяването , та в тази връзка, ще се поровя, да намеря повече информация.
Благодаря ти, надявам се да се включат и други, не само по моя случай, но и в помощ на тези които четат, но не се осмеляват да пишат.

# 12
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Не съм писала за историята си, но имам една бременност, завършила с раждане на живо дете. Имам дълга история - 5 годишен стерилитет, комбиниран мъжки и женски фактор. След тази бременност имам един мисед в 14та седмица, за който не се знае на какво се дължи. Забременях след това отново и при контроли, тъй като имах проблеми с наличие на гестационен диабет, ходих за консултация при д-р Тодорова. Бях в 7 или 8ма седмица, когато ми откри Хашимотото. Веднага ми направиха вливане на Интралипид, а по-късно и на Имуновенин, 40 ампули. След като ми пуснаха хормони, антитела и НК клетки се установи какъв точно е проблема и ми се предписа съответното лечение. На адекватната й реакция и терапията, която ми изписа се дължи това, че в момента съм в 26та седмица и все още имам бременност.

# 13
  • Мнения: 14
  Здравей Гея
Това с Хашимотото е доста сложна история. Ще се опитам да помогна, без да претендирам че всичко което твърдя е 100 % истина. Това е само моя опит от обикалянето по лекари. Та, аз имам също Хашимото, открито преди повече от 5 години, от 3 години безуспешни опити за забременяване, един спонтанен аборт. Това е автоимунно заболяване на щитовидната жлеза, организма сам произвежда антитела, които я унищожават. Важни за забременяването са стойностите на МАТ и ТАТ, въпреки , че много от ендокринолозите твърдят че не са. От три месеца мисля, че намерих гинеколога си и той за първи път погледна сериозно на факта Хашимото. Значи, ако ти закъснее цикъла и два дни, и имаш и най-малкото съмнение че може да си бременна, отиваш веднага на кръвен тест. Ако е положителен , се започва терапия за задържане, която е почти същата както при инвитрото. Страшни са първите 12 седмици. Ако те се преминат - би трябвало всичко да е ок. Идеята е, че още много в началото организма изхвърля всичко чуждо. Това е характерно за Хашимото.  Още от началото се следят задължително щитовидните хормони - един път в месеца. Това е важно, защото когато има проблеми с щитовидната жлеза има опасност да се увреди плода. Момента в които някои от хормоните излезе от норма, се пият лекарства и тогава няма никаква опасност за увреждане. По принцип има някакво лекарство за намаляване на антителата, но знам че не се пие ако имаш намерение да забременяваш. Помага селен - всеки ден по две таблетки. В продължение на няколко месеца. 
 За ехографията - обикновенно се променя структурата на щитовидната жлеза. Изменя се формата, повърхността и става различна. Това не е страшно. Но резултатът е, че може да се обазуват възели. Затова трябва един път в годината да се прави ехография. Ако имаш възел 4 мм мисля, че не е страшно, но не го твърдя със сигурност.
 За другите симптоми - да има връзка. Аз бях стигнала до там че сама не се движех по улицата, толкова много ми се виеше свят. Направиха ми пълни изследвания, няма да казвам през колко мъки минах и се оказа че имам леко психическо разтройство. Така нареченото Паническо разтройство. Ходих на психиатър, оказа се че има връзка между това заболяване и Хашимотото. Били свързани по някакъв начин. Пих лекарства 1 год., оправих се месец след като ги бях почнала, бях ги спряла за няколко месеца. После пак почнаха симптомите, междувременно ми откриха аденом на хипофизата и почнах едни други подобни лекарства и пак съм добре. Оказа се че в резултат на Хашимотото и аденома, имам световъртежи, сърцебиене и главоболие. И когато имам такива моменти на подсъзнателно ниво започва така наречената "паника" и получавам доста силно главоболие, световъртежи, страх да не излизам и нови симптоми като: треперене на ръцете и краката, изпотяване на ръцете, задушаване и доста други. Както заключи лекаря, съм психично здрава, но в резултат на физични проблеми съм получила леко психично нарушение и затова се нуждая от лека лекарствена помощ. Приложих и посещения при психолог, за да е пълен ефекта от лечението. И сега е ок.
 Та, пак за Хашимотото - това отслабва имунната система. Затова често се разболяваш. Личния ми лекар ми препоръча по един грейпфурд на ден - това е за имунната система и по един лимон да пази от вируси. Аз лично си правя сок от грейпфурд, портокал и лимон, всеки ден и има резултат.
 Има още доста неща които мога да споделя, ама стана доста дълго. Не претендирам за знание, а само за желание за помощ.
 Успех
   bouquet

# 14
  • Мнения: 20
Много ти благодаря, това което си написала е изключително полезно, ще те помоля, ако имаш и когато имаш време, да ни споделиш повече! Житейският опит, личните впечатления и опитност на болните са най-важните, това помага много на другите в нашето състояние.


Момичета - да ви попитам, понеже аз нямам редовен цикъл, постоянно е на раличен ден, засега се предполага , че най-вероятно нямам и овулация, но ако след стимулиране на овулацията - тя се появи и отхвърля този проблем , какво трябва да правя при закъснение на цикъла - веднага на кръвен тест за бременност и на ендокринолог, така ли ?!
Добре, но нали виждате, че досега и един лекар не ми е назначил изследвания на антитела, какво ми гарантира, че ще попадна на адекватен лекар, който има представа за съществуването на ТАТ и МАТ и за опасността от тяхното действие?!

Другото за което бих искала да поговорим момичета е : днес ми е 3-ти ден от цикъла , имам изписан Nolvadex , който трябва да пия сутрин и вечер 5 дни, т.е. от днес. - Това е лекарство за рак на гърдата , но е някакъв хормонален препарат и ми е изписан за усилване на овулацията, вероятно е авангарден метод, но все пак ще пробвам. Чувала ли е някоя от вас за  това лекарство, или какво по принцип се прави, ако една жена няма овулация ?! Дали има връзка между Хашимото и липсата на овулация, защото забелязах , че и други момичета споделят за същия проблем. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт