Отговори
# 180
  • Мнения: 255
Щастлива Бубичка , честит рожден ден!!!  Tada Всички пожелания дотук са страхотни-включвам се към тях с две ръце  Grinning

# 181
  • София
  • Мнения: 582
Е, да чиститя и аз на рожденничката!
Щастлива Бубичка, пожелавам ти много късмет и усмивки!!!

Снощи бях на преглед, най-накрая!!! Едва дочаках този ден! Бебо е вече цели 7см. Хълцаше в несвяст, жал ми стана като го гледах. Питах доктора какво му е, зле ли му е, а той ми се усмихна и каза, че дори да му е зле за съжаление не може да си каже Shocked Притесних се малко с тази хълцавица, а милото ми вика "абе остави го човека да си хълца, какво толкова!".
Днес ще ходя за направление и другата седмица ще се запиша на ЖК в МД, но още не съм решила при кого от двамата, които доки ми спомена. Дано да имам късмет с избора си.
Прегледа ме на магарето, беше изключително внимателен. Откри ми гъби, а нямам сърбежи. После трябваше да гледа някаква гънка на вратлето. И като започна една гонка, цели 10 мин. Първо с коремния, после с вагиналния, после пак с коремния, после пак с вагиналния, а малкото не се спря. Най-накрая някакси се снимаха, гънката е в норма (каквото и да означава това).
Е, за съжаление ще се видя с доки чак в края на февруари (на специализация ще е), дано всичко да е наред до тогава. А сега ще си запиша час при Марков, дано да има свободни за януари.

# 182
  • София
  • Мнения: 582
Момичета,
Разгледах сайта на МЦ"Марковс". Там са двама фамилията Марков: Димитър Марков и Петър Марков.
Кой е "нашият" човек?

# 183
  • Мнения: 753
Огромен въпрос за връщането на работа. Не бързайте да решавате, после ще усетите друго и ще прецените, много зависи от човека.
Аз исках и кърмих на поискване бебо дълго, сама се грижих и грижа за него, играя, уча го. Но имам и работа, която е индивидуална и може да съм самостоятелен проектант, да работя от дома и за малко да ходя на срещи. Моят избор беше да гледам детето/децата си до детската градина. И двете положения имат и + и -, но най-важното е как самата майка ще усети нещата, защото на дечко му трябва ЗДРАВА ФИЗИЧЕСКИ И ПСИХИЧЕСКИ МАЙКА!
Позволих си да изкажа мнение, защото въпросът беше към имащите вече деца.
Хубав ден!

# 184
  • Мнения: 1 475
Щастлива Бубичка , честит рожден ден! 

Viper, относно часовете, аз преди месец, като звънях да си запиша час при Марков, имаше часове чак за началото на февруари, но опитай все пак може някой да се е отказал! Те са двама братя, май Димитър беше, този при който ходят повечето жени!

# 185
  • София
  • Мнения: 582
Лелеее, пак се изложих Twisted Evil
Много ме е яд на мен си. Винаги отлагам за последния момент! Ще звъня след 14 часа, дано имам късмет. До тогава ще обмислям план Б, В, Г и и т.н.

# 186
  • Мнения: 117
Благодаря Ви за страхотните пожелания мили ,залатни Сладурки Hug Hug Hug
Да ви се връща всичко в пъти повече. Grinning
Да питам нещо, как мислите?
Незнам дали е възможно или си въобразявам ,че може да се усети нещто в коремчето толкова рано.Преди малко все едно нещто много леко ме "чукна" Shocked

# 187
  • Мнения: 1 475
Лелеее, пак се изложих Twisted Evil
Много ме е яд на мен си. Винаги отлагам за последния момент! Ще звъня след 14 часа, дано имам късмет. До тогава ще обмислям план Б, В, Г и и т.н.

аз си записах час при доц. Томова, тя също е другия най-често препоръчван специалист след Марков и единствения специалист по фетално сърце в България/за втората ФМ, е хубово да се отиде при нея, да огледа много добре сърчицето на бебо/-нарича се фетална ехокардиография

# 188
  • Мнения: 199
Някой питаше за марка на филтърните кани за вода - Брита. За тази марка съм чувала хубави неща.

Няма ли вече мама дето да знае пола на бебчето?
Особено от тези, които са вече около 13-14 г.с.
На повечето мой познати още при първата ФМ в 11-13 г.с. са познали пола.

момченце ми казаха на мен

Щастлива бубичка честит рожден ден и от мен! Жива, здрава и много щастлива мама  Simple Smile

# 189
  • Мнения: 2 066
Още е много рано да се усещат нашите бебета, за раждалите първо дете е около 16-17 г.с., за нераждалите - след 18 г.с. - това по спомени от книжките. Калкулатора на бг.мама на мен ми показва между 18.01.09 и 01.02.09 - 16-18 г.с.
Най-вероятно стомаха и червата ти се бунтуват Grinning

# 190
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Щастлива бубичка, честит рожден ден, пожелавам ти през юни да видиш най-голямото щастие на света в очите на твоето бебче  bouquet

marieta79, не знам какво точно вижда, той доцента не е от най-приказливите, гледа си, мери си и накрая ми каза ами честито. Доколкото знам в София ФМ трае по 30 - 40 мин., да споделят които са ходили. Мен ме гледа по 10 мин. и предната бременност по същия начин. Пола ми го каза в 19 седмица, но на моя приятелка го сгреши. Просто се надявам наистина да е професионалист и да си разбира от работата. При него се ходи три пъти: 11-13 г.с.; 19-20г.с. и 32 г.с.. Надявам се да съм ти била полезна.

Относно връщането на работа, мислех септември да започвам, Ева ще е на година и половина някъде, но ще се наложи да си постоя още доста време. След това живот и здраве не знам кога ще започна работа, защото с две малки деца нещата стават доста по-трудни.

# 191
  • Мнения: 37
Честит Рожден Ден и от мен Щастлива Бубичка  bouquet . Много здраве и любов и лека бременност:-) Аз моята щерка я пратих на 1,8 год. на ясла и до сега се упреквам, че се върнах толкова рано на работа и я оставих толкова мъничка. Сега няма да повторя тази грешка, ще гледам бебето до толкова, колкото се чувстам добре и имат нужда от мен децата ми. Аз на 02.12 съм на консултация и се надявам да разберем пола. Най- хубавото е че вече не ми се гади и си хапвам по-редовно. Понеже си говорихте за дрехи и аз мисля тези дни да понапазарувам, че дрехите не ми стават, макар че не съм качила много. Хубав ден ви желая на всички  girluu

# 192
  • Мнения: 317
Честит Рожден Ден Щастлива Бубичка 

# 193
  • Мнения: 165
Честит рожден ден и от мен на Бубичка, присъединявам се към другите пожелания и нека по-бързо да идва юни, за да гушнеш малкото съкровище. Бубичка и на мен от доста време ми се струва, че усещам нещо, не твърдя, че е ритане, а просто как там има нещо различно и пулсиращо, според мен е напълно възможно да се усети. На мястото където го усещам не мисля, че има черва, пък и ми казаха, че бебето е разположено ниско, може и затова да го усещам. Иначе за ритането предишния път го усетих към 20 седмица, сега се надявам към 18 да го усетя.
shom4e, как те е наплашила тази лекарка, заради 4 дни изоставане и то според нейните измервания, които няма как да са чак толкова точни, ако отидеш при друг, може и напред да го изкара. Учудвам се как може до такава степен необмислени приказки и то от лекари, Франческа направо не знам какво заслужават тези лекари, заради които си преживяла такъв ужас. Важното е всичко да е наред и дано не попадаме на такива компетентни в кавички медици.
Някой питаше за д-р Сариев, той ми проследи предишната бременност и съм доволна, отнасяше се внимателно и положително, не ме е шашкал с необмислени изказвания.

# 194
  • Мнения: 255
wiwi, Балев направи ли ти филмче? И защо се ходи 3 пъти  newsm78
Аз мислех, че е нещо като изследване 1 път(от писаното по-рано в темичките).

Общи условия

Активация на акаунт