Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 594
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 2 708
Ама съм голям заплес, а си повтарях да не те пропусна,  ooooh! 2в1 изписала си ги тия меденки невероятно красиви. И аз мислех да крада на макс ако тръгна да рисувам от Натали, ама знам ли ще имам ли сили. Но ти си се справила повече от прекрасно. Не знам дали друг път си правила такива рисунки, но са така изрисувани, все едно това са 6879тите меденки подред дето рисуваш Joy Прекрасни са просто.

Аз имам от цветните шрифтове, не знаех че има и бял, ама явно ще трябва да си го купя. Ама тези цветните ми се струва, че почти не съхнат. Твойте верно ли си изсъхнаха newsm78

Още веднъж, красота си сътворила.

# 1 201
  • Мнения: 6 755
Krische,мерси мила за комплиментите,но ако не броим жалките ми опити миналата година, за първи път рисувам по този начин.Не са идеални като на Нат,но за начинаещ,който на всичкото отгоре е с треперещи ръце Crazy , стават.Белият шрифт е отделно.По два броя в кутийка и тубичките са малко по-големи  от тези с цветния шрифт.Сега специално станах да проверя колко са изсъхнали.Ами сухи са.Няма опасност да се размажат нищо,че са една върху друга.Като пипнеш самата глазура е една такава като гума или по-скоро като засъхнало лепило  Hug .

# 1 202
  • София
  • Мнения: 1 312
Момичета, направих джинджифиловите сладки ,но станаха много твърди ....newsm78  Дали няма да омекнат след няколко дни или да започвам нова доза?

# 1 203
  • Мнения: 7 106
мм , или си разточила тестото прекалено тънко, или си ги препекла повече. По принцип след като отлежат омекват, но пък те по презумция не би трябвало да са твърди  newsm78! Зтвори ги в кутия за няколко дни и ако не омекнат ги слепи с мармалад(особено ще им отива портокалово сладко  Grinning), така поне гарантирано ще омекнат и няма да отидат в кофата.

# 1 204
  • София
  • Мнения: 1 312
Като каза портокалово сладко и ме подсети да направя торта със сметана и сладко. Peace По-твърди са от вчера....направо счупи зъб..... Weary И благодаря!!

# 1 205
  • Мнения: 1 440
мм , или си разточила тестото прекалено тънко, или си ги препекла повече. По принцип след като отлежат омекват, но пък те по презумция не би трябвало да са твърди  newsm78! Зтвори ги в кутия за няколко дни и ако не омекнат ги слепи с мармалад(особено ще им отива портокалово сладко  Grinning), така поне гарантирано ще омекнат и няма да отидат в кофата.

мм, напълно съм съгласна, защото аз миналата година така направих с меденките - разточих май доста тънко и не бях сигурна дали са се опекли, та пекох почти двойно, за да добият желания от мен цвят Blush Нямаха омекване после, но като ги затворих в кутия с ябулка все пак се дъвчеха  Joy Отне им обаче около седмица така.

Онзи ден с джинджифиловите курабийки се получи перфектно - раточих леко по-дебело и пекох точно колкото пишеше Naughty Но е важно и тестото да не е много сухо и твърдо (понякога прекаляване с брашното е причината).

# 1 206
  • Мнения: 364
Добро утро! Ставам и какво да видя насреща само вкусотии насреща ми,гледам и не вярвам на ушите си Mr. GreenНямате спиране. Поне днес ще ми е едно коледно,едно вкусно,само трябва да си взема повече салфетки,за да си бърша лигите Mr. Green
Нямате милост   bouquet  bouquet  bouquet

# 1 207
  • Мнения: 278
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БИВШИ , НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ СТУДЕНТИ   bouquet  bouquet  bouquet


А сега по темата :
Като видях на Джемма снимките на щолените - извода ми е - изложих се -  явно съм направила по твърдо тестото  / нейното изглежда меко на снимката / , не втаса добре - не удвои обема си , преди да го сложа да се пече забравих , че трябва пак да втаса . Може би съм ги препекла - като пипна отвън е твърдо като камък . А няма да правя други. Ще намеса тестото за линцеровите , но ще е утре , че днес ще се празнува.

# 1 208
  • Мнения: 58
Момичета,спиране нямате!Браво!Аз с моето натоварено ежедневие успявам само за сега да ви чета и да цъкам като Сейко!Обаче,от 12.12.08 съм в отпуска и няма да има излизане от кухнята.Пожелайте ми успех,дано се справя за толкова кратко време,защото списъкът ми със сладки вече стана километричен благодарение на вас...  Wink

# 1 209
  • София
  • Мнения: 1 819
Добро утро и от мен!

Аз вчера се взех в ръце (и с безценната помощ на дребната) направих меденките на Джули. Много лесно и приятно:
http://www.etomira.snimka.bg/album.php?album_id=301521&pid=9279716
http://www.etomira.snimka.bg/album.php?album_id=301521&pid=9279720
Сега събирам сили да ги украся.

Ето снимка и на линцерите:
http://www.etomira.snimka.bg/album.php?album_id=301521&pid=9279708

А АКК е въхът на вкус. Отчупи се едно малко парченце докато го обръщах и ... невероятен е!!

Хубав ден на всички!!!! Hug Hug Hug

# 1 210
  • Мнения: 1 541
etomira, не знам кое да кажа, че е по- прекрасно- меденките или меденката, която ти помага  Wink  Hug Браво за творенията  Heart Eyes

Хедра, къщичката е много, много красива и със страхотни нежни детайли! Истински ме впечатли.

Джемма, страхотни щолени- един излишен да имате   bouquet

Аз снощи забравих безсрамно да дам на чичко АКК дозата питие  Embarassed Ще го поя днес. Иначе съм готова с линцерките (снимки малко по- късно ще пусна, че вкъщи има майстори), рохличките направих двойна доза, но вместо с орехи ги направих с лешници и смея да кажа, че съм разочарована. Сега съм ги дала за унищожение и ще правя пак преди празника. Къщичката ми чака строителния процес да започне, но май и от нея ще правя втора, че тази ще ми е учебна и не съм сигурна дали ще се получи.

# 1 211
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, направо ви изпуснах покрай многото торти които имах да правя. Утре имам да предам една и до събота почивка, така че със сигурност ще се заема със сладки изкушения. Мисля да забъркам двойна доза от маслените лимонови бисквитки (тази година без линцерки ще минем, че нещо не се одобриха). Ще правя и щолените уикенда, а през седмицата ако успея меденките и се чудя звездичките на Мишел или джинджифиловите сладки на Зори. Вие какво ще кажете по въпроса?

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 12:58 от _Пепи_

# 1 212
  • Мнения: 1 265
Здравейте и от мен, не мога да смогна да ви чета и да ви се нарадвам. СЪТВОРИЛИ СТЕ ЧУДЕСА!!!
След два неуспешни опита да се справя в кухнята, остава като вариант близкия магазин за сладкиши. В него правят наистина чудесни неща - та така, въпроса при нас вече е решен. За благодарност обаче към вас /за чудесните рецепти/ и от уважение към вкуснотиите, които сте сътворили - ви предлагам една рецепта от Гърция. Това е ТРАДИЦИОНЕН КОЛЕДЕН СЛАДКИШ тук за тези празници. Нещо подобно на баклава, ама не съвсем; нещо като сладки, ама не съвсем - всеки да го приеме ТАКА, както му харесва. Наименованието му идва от гръцката дума"диплоно" -означаваща сгъвам/прегъвам/.
                       ДИПЛЕС
Продукти: 1 кг. брашно обикновено; 3 яйца /ако са малки може и 4бр./; 4 суп. лъж. олио; 200 мл. прясно мляко; около 1лт. олио за пържене
Сироп: 200 мл. вода; 1 ч.ч. захар /250мл. чашата/; 0,500 гр. мед; ванилия; 2 ч. ч. орехи;
Приготвяне:  Сипваме 500гр. брашно в една купа, прибавяме 4 с.л олио и го стриваме на сухо; прибавяме яйцата, млякото и замесваме тесто средно меко; оставяме да отпочине около 30 мин. Разделяме на четири топчета; разточваме на тънка кора и режем на големи квадрати / страна около 10-12 см /. Сгорещяваме повечко олио в дълбок и широк съд. Слагаме един квадрат в олиото; много бързо се пържи и се образуват мехурчета върху кората; почти веднага с две вилици още докато е в началото се сгъва / диплони / на три като роло. Още топли ги слагате в  съда със охладения сироп /да можете да си държите пръста вътре / за време, колкото да изпържите другата дипла. ИЛИ - едната е в сиропа - другата пържите; като я извадите от сиропа  редите в широка чиния и посипвате ОБИЛНО СЪС СЧУКАНИ ОРЕХИ. Ако сиропа изтине леко го подгряваме / може да го държите на котлона на степен 1 или 1/2. Корите ги разточвате 1-1 защото много бързо съхнат.
Сироп: Слагаме водата и захарта да заврат; като поврат 3-4 мин, прибавяме меда и го варим до сгъстяване като сироп за баклава; прибавяме ванилията накрая.
Заб: продуктите за сиропа може да увеличите малко - асо искате диплите да са по- сиропирани.

БОН АПЕТИ !! ДА ВИ Е СЛАДКО !!

# 1 213
  • София
  • Мнения: 2 658
аз да споделя също за шрифта за писане. Снощи направих една проба върху хартийка и тази сутрин доста се е повтвърдил. На опаковката пише, че изсъхва за минути, но не е чак така. Предполагам, че до довечера ще е бетон. Peace

# 1 214
  • Мнения: 4 358
Илрай най накрая и ти в общия кюп Hug
Ифка - много хубави елхички Peace
Пепита - да от половин доза са моите.И моите са камък твърди.В къхнята съм ги ложила - не се отопля там.Дали да не ги мушна в хладилника да окнат.Вие къде си съхранявате Щолените момичета newsm78
Крисче много са ти хубави линцерите, на Етомира меденките и Меденката помошница Hug
Джемма - майстора си е майстор-Не успяхме като тебе да го догодиме Hug
И моето тесто не втаса двойно.Ама нищо де догодина повече Peace

Общи условия

Активация на акаунт