Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама

  • 18 033
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 147 щастливи майчета и си имаме 149 малки съкровища!

       

    70 са сладки момиченца               79 са прекрасни момченца




22 март

Любослав - 1450 гр. и 40 см. на мама anialeks


30 април




11 май




16 май




17 май



Калин - 3300 гр. и 50 см. на мама geomar


18 май




20 май




21 май

Панайот - 2250 гр. и 47 см. на мама vraminka


22 май




23 май




25 май




26 май




28 май




29 май




30 май




Антония - 3050 гр. и 49 см. на мама purshing
Милена - 3250 гр. и ? см. на мама mimma


31 май



Борис - 3080 гр. и ? см. на мама colibri


1 юни




2 юни




3 юни



Айла - 3500 гр. и 50 см. на мама Г-жа Броненосец
Александър - 3950 гр. и 53 см. на мама вероник


4 юни





5 юни



Дивна - 3100 гр. и 49 см. на мама ra4ola
Елена - 3400 гр. и 51 см. на мама Агли


6 юни



Виан - 3500 гр. и 50 см. на мама Bili
Димана - 3150 гр. и 51 см. на мама Lazy_Lady
Виктория - 2760 гр. и 49 см. на мама Пуканка
Пламена - 3110 гр. и 49 см. на мама ati123


7 юни



Ивайло – 3350 гр. и 51 см. на мама Билка


8 юни




9 юни




Ния - 3350 гр. и 50 см. на мама nino4ka78
Калоян - 3750 гр. и 52 см. на мама ЧуШлИвО ЛюТе


10 юни



Ивайло - 3800 гр. и 53 см. на мама mamutche


11 юни



Жанина - 3150 гр. и 50 см. на мама shumii


12 юни




Ивайла - 3500 гр. и 52 см. на мама bables
Светозар - 3550 гр. и 52 см. на мама MaLe


13 юни




Цветина - 3100 гр. и 49 см. на мама jasena
Виктор - 3450 гр. и 52 см. на мама Faith


14 юни



Весислава - 3350 гр. и 51 см. на мама sevi_84
Велина - ? гр. и ? см. на мама tanjuk


15 юни



Борис - 2700 гр. и 49 см. на мама moni740
Виктор - 3350 гр. и 50 см. на мама petiu6a


16 юни



Йоханна - 3500 гр. и 51 см. на мама Tiramisu75
Явор - 3700 гр. и 52 см. на мама nickless®


17 юни





18 юни




Алекс - 2580 гр. и 49 см. на мама jaklini77


19 юни



Мариета - 3500 гр. и 51 см. на мама ivelina80
Сияна - 3000 гр. и 49 см. на мама zlobcho
Калоян - 3400 гр. и 50 см. на мама kaka
Мартин - 2950 гр. и 48 см. на мама Julie M



20 юни




21 юни




22 юни



Виктория - 3320 гр. и 49 см. на мама Quagga


23 юни




Стела - 3700 гр. и 50 см. на мама reni85


24 юни



Йоанна - 3800 гр. и 53 см. на мама dobromira007


25 юни




Емма-Екатерина - 4635 гр. и 56 см. на мама megan79
Калина - 4200 гр. и 52 см. на мама savig
Михаил на мама калинката


26 юни




Магдалена - 3360 гр. и 53 см. на мама мариса


27 юни

Филип - 3650 гр. и 50 см. на мама Бубачко


28 юни



Валентина Жозеан - 3350 гр. и 50 см. на мама dari7


30 юни




01 юли



Симеон - 3250 гр. и 51 см. на мама geritooo
Мартин - 3050 гр. и 49 см. на мама Kia


03 юли



Александър - 3150 гр. и 50 см. на мама стефчето


04 юли






Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър




Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****   



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Приказки
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys     Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute   BabiesRUs


Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 11:51 от mimchence

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мимченце, браво, браво!
Ама тамън написах дълбокомисления си постинг и ти реши да ме изпревариш с новата тема! Ама кой чел - чел!

Страшно заглавие! Право в десетката! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 864
aaaaмного спите и се цопвам на първа страница:)

# 3
  • Мнения: 657
Ели83, щях да те питам как разбрахте, че Поли е с малка фонтанела? И какво значи малка? newsm78 Аз на Йойо като й я опипам ми се струва някъде към 3 на 3 см., може и да греша.. Иначе педито я пипа всеки път и не ми е казала нищо притеснително, ама сега се зачудих като каза за вашия случай.. Rolling Eyes

Гали,  Wink ами нали знаеш как е с новите покупки, нямаш търпение да ги изпробваш. Crazy Сложих я да видим как й седи столчето и да я снимам да пратим на татко й да я види.. Моите фотосесии ги правя основно с тази цел, нали го няма миличкия и изпуска толкова неща. Heart Eyes А вчера, да се похвалим, получихме малка пратка от него по едни варненци, купил на Йойо обички. Flutter Сега някоя мама на момиченце да ми каже кога е най-добре да се пробият ушичките, в смисъл да се избегнат разни инфекции? Аз мислех след 6ти месец, ама споделете все пак. Hug

Аааа, Трънче, и вашия стол е готин! Аз пък такъв цвят не видях тука при нас. Wink И гледай как му подхожда на Колето на дрешката, че и на сините оченца. Mr. Green Голям бонбон е! Heart Eyes

Дари, ти ли пита каква марка е стола? Ами Пег Перего, а моделът е Прима Папа. Peace

Рози, стискам ви палци малката да е добре! Praynig И не е вярно, това което си мислиш, че никой не те чете. Аз чета всеки пост до един. Hug

Предварително искам да ме извинят мамите, чиито дечица все още ги будят нощем! Laughing Истината е, че няма заглавие, което ще отговаря 100% на всички бебоци. Mr. Green

п.п. Мира, сега се върнах и прочетох поста ти. Wink Мерси за комплиментите за Йойо, ще й ги предам. Flutter И аз все обикалям за рокли, да ме пита човек за какво са й, като зимата няма да седи с рокля в къщи, а пък навън няма да се излиза толкова често или пък като се излиза ще бъде с якета и космонавти. Бях чела някъде, че тия рокли-мокли и джиджани дрешки били за радост на родителите повече отколкото от някаква си нужда на детето, и се съгласявам с това. Laughing Гушни Калинка от нас, да забрави бързо как падна и да не пада повече така! Heart Eyes

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 09:38 от mimchence

# 4
  • Мнения: 5 713
Мимченце, нещо като традиция, поверие е да се пробиват уши на 25-ти март- Благовещение. Simple Smile
Аз на Маги не съм ги пробивала, но съм й обещала като тръгне на училище. Е, малко преди училище е, но детето и без това няма търпение вече.

# 5
  • Мнения: 657
Мимченце, нещо като традиция, поверие е да се пробиват уши на 25-ти март- Благовещение. Simple Smile

Така ли? За първи път го чувам това. Хм, може и да изчакаме дотогава, 9 месеца ми се струва прилична възраст да се закичим с бижута. Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 389
Добро утро Simple Smile

Хайде днес всички с ведро настроение!
(тия августинки вярно убиват със заглавия на темите си  Joy
ама то е защото си нямат Мимченце Simple Smile)

Аз искам на Яна да и порасне косичка та да си личи, че е момиченце и тогава ще пробиваме ушичките  Grinning Засега за мое съжаление сме все още с малко коса, така че сигурно ще оставим за по-следващия 25-и март.

Хубав и усмихнат ден на всички  bouquet

# 7
# 8
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз пък с дупченето на ушетата не се чудя кога, а дали... Моите бяха продупчени, някъде в началните класове, но нямам спомен дали болеше или не. Знам, че много се дразнех на онези конци, които трябваше да нося известно време преди да сложим истинските обички.

# 9
  • Мнения: 510
Eеех,Мимченце,де да важеше заглавието за всички Party
Малката ти е голяма кукла,а и столчето е много свежарско Peace Като ви гледам дечицата какви са сладки в тези столчета се замислям дали и аз да не му купя? newsm78 че бях решила да спестя място...
Иначе,когато и да и пробиеш ушите ще си спестиш инфекция.Просто отиди при мед.сестра или някъде,където държат на чистотата и стерилизацията.
Малта, стахотна закуска! Ако можеше мъжО да ми я сервира в леглото,цена нямаше да има  Laughing
Гали,както ти е писала и Самимами,няма начин да опазиш Диди.Колкото и да чистиш и стерилизираш...децата са тоолкова любопитни,че #Crazy Имам 2-ма племенника почти на год(на сестра ми и на мъж ми на брата)..какво да ти кажа,луда история.Особено единия е такава беля!И от 2-те страни се оплакват,че не си играят с играчки,а само с кабели,тенджери и щипки.. Та и аз като Оффиоли смятам да дам свобода на действие Peace На пролет в градинките и пясък и фасове ще опита,ама няма как...пусто детско любопитсво. Иначе като казах на земята имах предвид само като територия.И аз смятам да постилам една стара олекотена завивка,но хич не си правя илюзия,че само на нея ще седи...
Кори,гърба може да те боли и от преумора.Аз се чувствах по едно време супер зле,даже като спях и се обръщах ме болеше. Ходих на масаж(като си мислех,че ще е релакс за мен #Crazy) но така ме болеше,нямам думи..само стисках зъби.А на другия ден бях с мускулна треска на гърба  ooooh! все едно са ме били с точилката.Но пък ми олекна,след няколко дни бях пушка.Явно доста се бях преуморила..
Иначе да споделя,че и ние сме с терлички.
Хайде,лек ден! То е ясно,че в това кофти време само във форума ще киснем Joy

# 10
  • Мнения: 5 713
Мира, щом се чудиш дали, изчакай сама да си каже. Аз така направих. Моите ги пробиха в 1-ви кас, но помня, че имах голямо желание. А втората дупка на едното ухо май вече бях в гимназията. Това е единственото нещо, за което майка ми не е мрънкала.

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Здравейте!

Мимче   bouquet  за темата.

Много са сладки Йо-йо, Никола, Наско и Поли .

При нас нищо ново.Пълна скука и незнам докога ще е така.Малчо сега спи , а аз ви чета.Правя отчаяни опити да го захраня с картоф, ама не иска.Вчера реших да си хапвам пред него и той изяде 3 лъжички, ама такива физиономии правеше  Shocked  Sick Май ще минем на морков с картоф.Него може и да го хареса  Praynig

Рози, и на мен ми се е случвало да питам за нещо и никой да не ми отговори, или пък да кажа, че Станислав става на еди-колко си месеца и от всички четящи само 2-3 да ми честитят, ама какво от това.Сигурна съм, че има кой да ми чете писанията  Mr. Green Не съм от лесно обиждащите се, макар че понякога ми става криво.

И във връзка с месечинките- честити 5 месеца на Божидар на ins-dimitrova и Ивайло на Bilka Simple Smile   bouquet

За обувките-имаме си едни буйки и с тях се разхождаме, но за зимата ще трябва да си намерим някакви ботушки, че космонавта ни е с отворени крачолчета.Иначе в къщи е с ританки или чоропогащник и отгоре с къси чорапки, а на гърба му задължително слагам елек.

За обички-нямам си девойка, но на сестра ми и ги сложиха като бебе на 3-4 месеца.Тя все ги дърпаше и мама и ги махна и ушите и зарастнаха.После си ги проби сама като стана на 15 години.Моите ми ги пробиха на 6 години и си спомням, че много беряха, но не се отказах от тях.Та си мисля, че към 1 годинка ще е добре.

И мен ме наболява гърба и най-вече кръста на мястото, където беше епидуралната упойка( то аз съм дупчена 4 пъти докато ми я сложат и даже си имам и белег от нея  Tired )

За игра сме рашили да си купим ТОП матракът на ТЕД- дебел е 7 см. и ще ни върши идеална работа, защото Емо избщо не харесва кошарките за игра.

Слави го слагаме по 10-15 мин седнал сутрин с нас на масата да пие кафе.Голяма е скица.Седи си облегнат и все дърпа баща си за ръката и му гледа в чашата  Party

Извинявам се за дългия си пост.Пожелавам ви лек и приятен ден, макар че навън е мрачно и студено. Hug

# 12
  • Мнения: 130
Днес  кълпазанчо Бобо става на 5 месеца   newsm44 
да ви почепя /вече знам как се вмъква картинка в поста  Wink  , мама  maristuta  ми разкри тайната   bouquet /




Отивам за тортичка  и по късно ще разкажа как е  минал купона,  а  може  и  със снимков материал  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 33
честита 5та месечинка на Бобо!   bouquet  Ins_Dimitrova, dай една снимчица насам да се порадваме и на твоя малък мъж Wink

Гали
, Дидето много порастнала и голяма сладуранка  Hug

Принцесата на Мимченцето както винаги обира точките с тези джиджани работи Wink

И аз мерсаж за темичката, много сладко заглавие, макар при нас да важи точно обратното - започнахме да се будим нощем!

Междудругото, вчера ви поздравих с една песен за майката, а никой не каза дали му е харесала  Wink

Да ви кажа нещо смешно - вчера отидохме да ни сложат поредната ваксина, беше много натоварено при докторката и тя една нервна. А нашта Катерина като се разхилила... И докторката се почувства виновна, че трябва да я боцне и да я разреве. Но при подготовката с напоения в спирт памук, нашта мома още повече се разхили. На самото боцване въобще  не реагира, а след повторното допиране на хладното спиртено памуче, вече падна изтеричен смях и разхили всички болни! Въобще голям купон си направихме при докторката   Mr. Green

# 14
  • Мнения: 28
Мимченце, Hug
Честито на месечинковците днес  Heart Eyes

Стана гадно времето  Sad,но пък във форума е уютно да се виси  Grinning. Предполагам ,че бързо ще изписваме темичките през студените месеци.

Ставам да спасявам детето-затрупал се е с възглавница,одеало и най-отдолу се подава книжката му, маха безпомощно с крака,ръце и пъшка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт