Процедура по вадене на здравна книжка (за работа)

  • 168 017
  • 17
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Предварително си признавам, че не съм убедена, че е баш за тук темата, но не знам къде да я плесна  Crazy
Въпроса ми е в заглавието. Намерих някакво инфо в нета, но има няколко неща, които ми се разминават от два различни сайта. Въпроса ми е по-скоро към скоро вадилите такива книжки. Та, ето какво ме притеснява, че не разбирам

От единия сайт


Цитат
2. Процедури по издаване на здравна книжка

2.1.При постъпване на работа:

1. Преглед от общопрактикуващ лекар-за всички лица, цитирани в точка 1.
2. Бактериологично изследване – Микробиологична лаборатория; материали за изследването се приемат -  ет.1,   "Приемен сектор";
3. Изследвания за чревни паразити-Паразитология-ет.1, стая 8;

Изследванията по т.2 и т.3 са задължителни за всички лица, които трябва да притежават здравна книжка, с изключение на тези, които работят в бръснарските, фризьорските и козметичните салони;
Изследванията по т.2 и т.3 се осъществяват от РИОКОЗ;
Цени на изследванията: бактериологично изследване- 10.50лв; паразитологично изследване- 5.50лв.; Сумите се заплащат в касата на РИОКОЗ-ет.1-гише,
Всяка новоиздадена лична здравна книжка се заверява в РИОКОЗ след представяне на документ за самоличност- ет.2 стая 12 ;

От другия


Цитат
Предварителните медицински прегледи и изследвания се провеждат преди постъпване на работа и включват:

     -преглед от общопрактикуващ лекар-касаещ всички лица постъпващи на работа в изброените обекти;

     -бактериологично изследване за носителство на шигели,салмонели,ентеропатогенни Ешерихия коли и коремнотифно носителство;

      -изследвания на чревни хелминти и протозои;

Изследванията се извършват в микробиологична и паразитологична лаборатории и касаят само лицата постъпващи на работа в гореизброените обекти, без постъпващите в бръснарски, фризьорски и козметични салони.

След извършване на всички предварителни медицински прегледи и изследвания общопрактикуващия лекар дава заключение за постъпване на работа, като вписва в личната здравна книжка на лицето “допуска се на работа” и поставя своя универсален идентификационен номер и печат.

Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве(РИОКОЗ) срещу представен документ за самоличност на лицето извършва заверка на всяка новоиздадена лична здравна книжка чрез поставяне на печата на РИОКОЗ върху снимката на лицето и подпис на длъжноктното лице, отговорно за заверката.

Та, може ли във всяка лаборатория или само в тази на РИОКОЗ може? В единия не пише, че трябва подпис от Джи Пи, в другия пише. Едно време май и през други специалисти трябваше да се минава, сега не е ли така? Въобще каква е процедурата сега?

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 09:28 от Гита Ог

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Ако става дума за работа в хранително заведени,книжките се взимат мисля от РИОКОЗ . Те са със снимка и трябва да има  изследвания за чревно заразоносителство(салмонели,шигела и дезинтерия),преглед от кожен,че кожата е чиста и здрава,мисля,рентген и вътрешни болести.Едно време като работех в б-цата колко такива сме написали Whistling
Преди ставаше с печат от всяка б-ца,сега незнам дали не е задължително да се завери в РИОКОЗ

# 2
  • Мнения: 98
Трябва ли да имаш гражданство от същия град, в който ще си издаваш здравна книжка или може да си от друг град????

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Трябва ли да имаш гражданство от същия град, в който ще си издаваш здравна книжка или може да си от друг град????

Аз вече си извадих, но виж това не знам. От Сф съм и пак в Сф я вадих  newsm78

# 4
  • Мнения: 772
А презаверката на здравна книжка как става и кога?

В ей това линкче - http://www.focus-radio.net/?s=2&do=n226024&PHPSESSID=tlf … ersj6onofk18hl2g7 пише, че се презаверява през година, но дали е така?

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
А презаверката на здравна книжка как става и кога?

В ей това линкче - http://www.focus-radio.net/?s=2&do=n226024&tlfgd8p71ersj6onofk18hl2g7 пише, че се презаверява през година, но дали е така?

Да, през година, но и да не ти е трябвала и не си я презаверила на време, а сега ти трябва, пак само се презаверява. Девойката, която взехме на работа беше така. Пусна само едното изследване(мисля, че е микробиологията) и личната й лекарка я презавери. Не е ходила до РИОКОЗ, както при вадене.

# 6
  • Мнения: 772
А презаверката на здравна книжка как става и кога?

В ей това линкче - http://www.focus-radio.net/?s=2&do=n226024&tlfgd8p71ersj6onofk18hl2g7 пише, че се презаверява през година, но дали е така?

Да, през година, но и да не ти е трябвала и не си я презаверила на време, а сега ти трябва, пак само се презаверява. Девойката, която взехме на работа беше така. Пусна само едното изследване(мисля, че е микробиологията) и личната й лекарка я презавери. Не е ходила до РИОКОЗ, както при вадене.


Благодарности! Hug

# 7
  • Мнения: 925
Гита Ог, пишеш, че вече си си извадила здравна книжка.
Каква е процедурата, че и мен ме вълнува? След закупуването на здравната книжка, първо през преглед от личния лекар ли трябва да се мине?
А после бактериологичното изследване и това за чревни паразити са в РИОКОЗ? А къде се намира РИОКОЗ? На ъгъла на Сливница и Опълченска ли е?
Че нещо съвсем се обърках... newsm78

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Гита Ог, пишеш, че вече си си извадила здравна книжка.
Каква е процедурата, че и мен ме вълнува? След закупуването на здравната книжка, първо през преглед от личния лекар ли трябва да се мине?
А после бактериологичното изследване и това за чревни паразити са в РИОКОЗ? А къде се намира РИОКОЗ? На ъгъла на Сливница и Опълченска ли е?
Че нещо съвсем се обърках... newsm78

Ми, аз първо си направих изследванията и на края при личната. РИОКОЗ е точно там, където си го написала, да. Трябва да имаш малка снимка, която се лепва в книжката(има си място за нея), не е нужно да е точно паспортна, само размера да е такъв. В/у нея се бие печата от РИОКОЗ. В РИОКОЗ се ходи само за печата, изследванията може във всяка лаборатория, която прави този тип изследване. Казваш, че ти трябват изследвания за здравна книжка, те знаят какви, носиш само материал  Mr. Green в две отделни шишенца и самата книжка

# 9
  • Мнения: 925
Благодаря ти!

# 10
  • Мнения: 478
аз пък сега се сещам че '98-ма година искаха и ВАСЕРМАН за здравната книжка...хъм явно е отпаднало.
 тогава '98-ма фецес пробите ги давахме в поликлиниката и от там ги пращаха с куриер..но аз като патологична закъснявка - закъснях и ходих на крака в няква лаборатория към хеи...на много странно място край бул. константин величков..много апокрифно място..и сградата едноетажна като от шперплат...ужас

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
аз пък сега се сещам че '98-ма година искаха и ВАСЕРМАН за здравната книжка...хъм явно е отпаднало.
 тогава '98-ма фецес пробите ги давахме в поликлиниката и от там ги пращаха с куриер..но аз като патологична закъснявка - закъснях и ходих на крака в няква лаборатория към хеи...на много странно място край бул. константин величков..много апокрифно място..и сградата едноетажна като от шперплат...ужас

Едно време признаваха само резултатите от лабораторията на ХЕИ(сега РИОКОЗ). Вече не е така. Аз си правих моите в лаборатория Санте-признаха ми ги, щом сложиха печат. Васермана е отпаднал. Него едно време го искаха и за постъпване на дете в ясла, вече и за това не го искат.

# 12
  • София
  • Мнения: 188
Някой ще ми каже ли как и къде се подновява здравната книжка?  Thinking Понеже здравната ми книжка е отпреди години и ми се налага да я подновявам. И на каква е цената?

# 13
  • София
  • Мнения: 188
Никой ли не знае по въпроса ..  Crazy

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Някой ще ми каже ли как и къде се подновява здравната книжка?  Thinking Понеже здравната ми книжка е отпреди години и ми се налага да я подновявам. И на каква е цената?

А презаверката на здравна книжка как става и кога?

В ей това линкче - http://www.focus-radio.net/?s=2&do=n226024&tlfgd8p71ersj6onofk18hl2g7 пише, че се презаверява през година, но дали е така?

Да, през година, но и да не ти е трябвала и не си я презаверила на време, а сега ти трябва, пак само се презаверява. Девойката, която взехме на работа беше така. Пусна само едното изследване(мисля, че е микробиологията) и личната й лекарка я презавери. Не е ходила до РИОКОЗ, както при вадене.

Общи условия

Активация на акаунт