пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 839
  • 179
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 265

Калинка, Hug,  абе да ти кажа на мен само от мисълта за сурова риба и ми се повдига Sick Опитах се да го превъзмогна, пробвах и с японско суши ама.... абе по-добре да не изпадам в подробности Blush

# 91
  • Мнения: 2 825
Клари4ка,не знам дали си опитвала някога паста със сос Песто или Писту както по необясними за мен при4ини го нари4ат в Бг. Този сос се прави от смлян босилек,настъргано пармиджано/пекорино (вид ов4е сирене,наподобяваЩо пармезана), едни ядки дето тук ги нари4ат пиноли ( намират се в боровите ШиШарки) ,зехтин,4есън и малко картоф. Много е приятна за лятото.
Ина4е и аз оби4ам пилеШко месце и напоследък правя доста заради детенце я пилеШка супа, я панирани пилеШки или пуеШки пържолки Blush

Ями, ями... двай рецепти, 4е по4нах да се облизвам Blush

# 92
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Клари4ка,не знам дали си опитвала някога паста със сос Песто или Писту както по необясними за мен при4ини го нари4ат в Бг. Този сос се прави от смлян босилек,настъргано пармиджано/пекорино (вид ов4е сирене,наподобяваЩо пармезана), едни ядки дето тук ги нари4ат пиноли ( намират се в боровите ШиШарки) ,зехтин,4есън и малко картоф. Много е приятна за лятото.
Ина4е и аз оби4ам пилеШко месце и напоследък правя доста заради детенце я пилеШка супа, я панирани пилеШки или пуеШки пържолки Blush


Ями, ями... двай рецепти, 4е по4нах да се облизвам Blush

За пастата ли ?  newsm78

# 93
  • Мнения: 2 825
Ахам, може ако искаШ да кажеШ и неЩо италианско с пиленце Wink

# 94
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
едни ядки дето тук ги нари4ат пиноли
клара, тук им казват pinones( испанското n с байрачето отгоре не ми излиза). ако не го знаеш ,де Wink

# 95
  • Italia
  • Мнения: 4 492
едни ядки дето тук ги нари4ат пиноли
клара, тук им казват pinones( испанското n с байрачето отгоре не ми излиза). ако не го знаеш ,де Wink
Тука ги ползват и за манджи и за сладкиШи.
Клари4ка ама онази паста дето ти писах по_горе се прави така:
взимаШ 30тина листа босилек , една малка скилидка 4есън,една 4аена лъжи4ка и половина пиноли,настъргано пармиджано ( ако при вас няма такова сирене пекорино може и само с пармиджано,аз ги смесвам )половин сварен картоф и малко зехтин ( аз слагам на око ). Вси4о това се пасира с пасатора и се полу4ава зеленикав сос.
После се сваряват или спагети или пък пенне и се гарнира с тоаи сос като отгоре се поръсва с пармиджано.
Първия път когато ги опитах и си казах " Бляк,по голяма гадост не бях яла" , но втория път взе,4е ми хареса и сега като си правя от този сос си го мажа и на препе4ена филийка и е много апетитно. Продават и готово песто на Барила,но не е като домаШно приготвения.
За пилеШки рецепти много не мога да помогна заЩото аз го правя предимно на фурна с картофи или на супа или панирани пилеШки пържолки. newsm78

# 96
  • Мнения: 2 825
Мерси Ще го пробвам соса, аз много оби4ам паста .... а възможно ли е с този сос да заливат пе4ени на зелен4уци... ядох ги в едно кръ4ме и бяха залети с някакъв сос...

Я кажете ка става кайсия да мухляса отвътре, а отвън да е со4на и жълта newsm78 newsm78 newsm78 Така и се бях нато4ила... Close

# 97
  • Мнения: 980
Ина4е съЩо има един сорт малки кар4оф4ета,които са много вкусни,задуШени и сготвени с кЮфтенца в доматен сос.  Blush

искам рецептааа Praynig

Пестото е zа паста. Аz си правя нормален доматен сос. Отделно в друга тенджерка приготвям песто(купувам си го готово в бурканче и само го притоплям). После на масата всеки си слага от който сос иска. Аz ги меШам двата и ми е гот Mr. Green

# 98
  • Мнения: 4 244
Миленче ако ти кажа колко песто изпукваме - ще кажеш че сме италианци а не германци Laughing
Моя мъж така си пада по талянската кухня, че се наложи да взема еднан дебела книга от жената на братовчед му (талянка) и да се понауча на някой пиниз
Та туй лазани, пици у нас се джуркат седмично по 2-3 пъти
Мани мани.
Скоро пробвах и тестото за пица на Десита (в готварския май го беше пуснала), та ошашавих ептем половинката  chef  Mr. Green

# 99
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Мама Мия Laughing Laughing #Silly - бутай му бързо бутилката в ръцете Mr. Green
хихихи, ами тя не е готова още бееее Crazy
току- що изстина и й сложих закваската...сега трябва да минат три дни  за да ферментира.

и аз това рошавото го знам като ангинари, ама май няма да го готвя пак..иначе е полезно, ама пък не ми хареса вкуса.

сега се сетих за друго да ви питам . там във вашите страни има ли традиция по коледа да подаряват кутии с храна за случая?
тук това се прави и всяка уважаваща работниците си фирма прави такъв подарък.
нарича се cesta de Navidad и малко преди коледа се раздава.
включва прословутия jamon един бут, бутилка уиски, бяло вино, червено, някакъв ликьор. (тук има едно сладко вино malaga virjen, скъсвам го значи Embarassed)още шампанско, турони различни вкусове,  консервирани гъби подбрана селекция, chorizo, кутия шоколадови бонбони, маслини, зехтин, кутии сладки и курабии, аспержи задължително ....
мъжо се прибира с тая кошница и едва я носи.
при вас има ли такива изненади?



Ей това cesta de Navidad докато работех във Зара ни го даваха за Коледа
Значи от толкова много разнообразни вкусни и не чак толкова вкусни деликатеси ми идваше да се търкалям, а не да ходя Embarassed
И сега седя и се кефя ,че съм ги опитвала повечето Mr. Green

# 100
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ина4е съЩо има един сорт малки кар4оф4ета,които са много вкусни,задуШени и сготвени с кЮфтенца в доматен сос.  Blush

искам рецептааа Praynig

Пестото е zа паста. Аz си правя нормален доматен сос. Отделно в друга тенджерка приготвям песто(купувам си го готово в бурканче и само го притоплям). После на масата всеки си слага от който сос иска. Аz ги меШам двата и ми е гот Mr. Green

Тедка Ще дам,само трябва да направя сверка със дебелата готварска книга ,4е аз не вси4ко  помня наизуст  Rolling Eyes  chef

# 101
  • Мнения: 980
оки доки Hug

# 102
  • Мнения: 1 238
брей за газпа4ото също бях забравила . ето видя ли торнероссе 4е и испанците имат нещи4ко  вегетарианско. сега например се подсетихи за една салата мурсиана и за доста други неща .
а забравих да кажа 4е испанците са луди по аспержите и АЛКА4ОФАТА - е това в на4алото ми прили4аше на трева ..но сега по незнаини при4ини ме кефи максимално - маринована  и наи добре с аншоа - супер е 

... и така като го поразгледах си е маи 4ист магарешки трън..ама е вкусно ей  Laughing

оба4е иглежда не само в испания го оби4ат  Sunglasses
Това не е ли артишок?Аз все се 4удя като видя как се приготвя newsm78

Да, тук му казват артискок. Много го обичам. Изчиства се добре и се вари. После може и да се маринира. а маринирано е страхотно върху пица например.

# 103
  • Мнения: 1 238

Хара направих си я! стана божественна! Това не е просто супа, това си е истинско лекарство! По една чаша всеки ден и никога няма да видим болест. Тая супа вече ще си я правя всеки ден!
Благодаря ти за рецептата!

# 104
  • Мнения: 980
тва не го ям Crossing Arms
А Щом аz не го ям и 1/2 не го яде Whistling

брей за газпа4ото също бях забравила . ето видя ли торнероссе 4е и испанците имат нещи4ко  вегетарианско. сега например се подсетихи за една салата мурсиана и за доста други неща .
а забравих да кажа 4е испанците са луди по аспержите и АЛКА4ОФАТА - е това в на4алото ми прили4аше на трева ..но сега по незнаини при4ини ме кефи максимално - маринована  и наи добре с аншоа - супер е 

... и така като го поразгледах си е маи 4ист магарешки трън..ама е вкусно ей  Laughing

оба4е иглежда не само в испания го оби4ат  Sunglasses
Това не е ли артишок?Аз все се 4удя като видя как се приготвя newsm78

Да, тук му казват артискок. Много го обичам. Изчиства се добре и се вари. После може и да се маринира. а маринирано е страхотно върху пица например.

Последна редакция: ср, 06 юли 2005, 21:14 от tedsan

Общи условия

Активация на акаунт