Любима подправка и...

  • 4 525
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
А "гарам масала" познато ли ви звучи? Simple Smile

# 31
# 32
  • Мнения: 1 512
Любими: чубрица, босилек, къри, черен пипер, магданоз, целина, джоджен, шарена сол; за сладкиши - ванилия, кокосови стърготини (ако се броят за подправка)
Нелюбими: соев и чили сос

# 33
  • Мнения: 522
 Rolling Eyes любими подправки- чубрица, босилек и копър; ванилия... Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 5 183
Любими: 4убрица, кимион, Пикантина, копър, целина, 4есън, шарена сол,
Омразни: канела, сладко-лютиви азиатски сосове, къри

# 35
  • София
  • Мнения: 3 900
Забравих да кажа, че страшно много мразя индрише. Прецаква аромата на всяко сладко.

# 36
  • Мнения: 8 769
Имате любима подправка? Така да се каже на всяка манджа мерудията.
Ами всички са ми любими, ама напоследък почти навсякъде мятам къри Rolling EyesИначе-дафинов лист-почти няма манджа, дето да не го слагам. Ааааа, не , първото място държи черния пипер, как щях да забравя! doh
Кои са Вашите НЕлюбими?

Нямам такива, поне от тези, които познавам Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 3 900
Не бях чувала за "гарам масала", та попитах Гугъла. Ето какво пише е-Кулинар:

Гарам масала

индийска кухня, маринати и подправки

ПРОДУКТИ:
3 пръчици канела, около 10 см всяка
1 с.л. кардамом
1/2 с.л. семена на кимион
1/2 с.л. зърна черен пипер
1/2 с.л. карамфил
1/2 с.л. семена от кориандър


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Изпечете подправките (без канелата) във фурната (без да покафенеят). Счукайте канелата на малки частици. Смесете съставките в съд . Разбъркайте много добре и ги пасирайте с миксер на висока скорост.
 

# 38
  • Мнения: 265
Любими са ми /и често използвани/ : магданоз, гьозум, червен, черен и т.н. цветове пипери + кайена, кимион, чубрица, мащерка, риган, кервиз, копър, дафинов лист. За сладко - канела, карамфил, ванилия
По-рядко готвя с босилек, розмарин, къри и девисил.

Не обичам : кориандър и индийско орехче Sick

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Добре де, момичета! НЕ обичате джинджифили карамфил! А зимата греяното вино и греятана ракия с какво ги пиете!  Mr. Green

Да не говорим пък за коледните слдки, в поне 90% от тях има карамфил. Аз и затова го обичам - напомня ми на Коледа Laughing

А моята най-любима учителка от гимназията правеше разкошни коледни курабийки, чиято основна съставка са поправки, включително и черен пипер Grinning.

# 40
Джинджифилът ми е толкова любим, че го слагам почти във всичко.

Не харесвам купено къри, индрише и маточина.

# 41
  • Мнения: 1 238
Моите най-лЮбими подправки са 3- чубрицата, джодена и сушените на едр стрити лЮти чушлета.

# 42
  • Мнения: 980
 Аz обичам  всичко. Чубрица слагам на всичко(дори като съм обявила, че готвя китайско Wink), много магданоz на всичко, копър, джоджен, босилек, риган......

Не иzполzвам ниЩо луто, джинджифил и бягам от кимиона като дявол от тамян Sick

# 43
  • Мнения: 2 849
обичам розмарина,босилека,куркумата,кимиона,многооо мразя канела. Joy Joy

# 44
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Тъкмо се чудех коя аджеба подправка не понасям и ми блесна - индрише  Sick Защо хората развалят хубавите сладка с този ужазд не знам. Анасон също. Това от чайовете за кърма ще да е дошло. Чубрица много обичам, но мъжът ми хич и не ползвам. Къри и куркума тоже, поради същите причини.
Иначе съм била вманиачена към какви ли не треволяци, сега поулегнах и гледам да нямам отявлени фаворити ( ако не броим чесъна и пиперите. Срам не срам признавам, скоро преоткрих червения, който незнам защо бях подценявала до сега)

Общи условия

Активация на акаунт