Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 114 914
  • 364
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 185
И аз с малко елементарен въпрос  Embarassed към pepika , кифличките на димитровската питка на 1 ред ли са, защото ми се струва много висока  newsm78
Много ми хареса оформлението, искам и аз да опитам по този начин  Heart Eyes

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепика, и двете питки са страхотни  Hug

# 122
  • Мнения: 11 607
Пепико, къде си? Кажи моля те, това чудо колко пъти трябва да втасва и кога? Да си питам като новобранка.......

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепико, къде си? Кажи моля те, това чудо колко пъти трябва да втасва и кога? Да си питам като новобранка.......

За всяка питка доколкото знам тестото втасва 2 пъти- веднъж цяло и веднъж в тавата подредено Wink

# 124
  • Мнения: 1 854
Здравейте момичета.Поздравления за таланта и желанието да правите вкусни красоти  bouquet
Никога не сьм правила много голяма и красива питка и искам да попитам следното:

Мога ли да направя питка Хризантема, Сльнце и подобните му разновидност в тава за баница, или трябва висока тава, за да постигна и вдигането на питката "на рьст"?

Благодаря ви предварително!

# 125
  • Мнения: 1 283
Лелеееее...... dohмного въпроси, много нещо!Бе момичета, вие не ходите ли на работа, аз сега идвам и се залепям на компа. Почвам с отговорите един по един.
Първо да ви кажа за "Митковата питка"- тавата ми е диаметър 30 см. и височина 10 см.. Само и единствено в такава ми стават хубави питките - не са разляти, а високи.
За продуктите за същата питка - правих по-малка, за да се изяде на един път.
едно кубче мая, сол и захар по една ч.л.
три яйца- единия жълтък за намазване
една ч. чаша прясно мляко голяма /това имах това сложих/
и приблизително осемстотин грама брашно.
Мамо Цоцоланче, има три втасвания. Първото - маята , второто - като оформиш тестото, третото, като е вече наредена в тавата.
Пека на 160 градуса, долен вентилатор, на второ ниво. Който иска да ме слуша, аз така ги правя. След като се зачерви, покривам с фолио и пека докато боднато шишче излезе сухо. Горе долу около 40 минути. Фурната, предварително загрята, на 50 градуса долен реотан, буташ питката, печеш десетина минути и тогава увеличаваш на 150-160 гр.
Малка Мамма - кифличките са на един ред, но те бухват и така изглеждат. Иначе ги режа на 16 парчета, навивам кифлички и ги набутвам буквално една до друга. Споко, нищо им няма.
rallii - това което го казваш е невероятно за мен. По принцип на общото количество течност, винаги се слага двойно повече брашно. Нарочно опитах твоята рецепта и я препоръчах на Диди, но при килограм брашно, не се отлепваше от ръцете и нямаше никаква форма. Не съм съгласна и за градусите, при тази температура, питката няма да се надуе толкова и ще се запечата. Не ми се сърди, нали затова е форум да обсъждаме, а и така се учим всички една от друга.
Двете питки се различават по грамаж. Сватбарската я правих с килограм и четиристотин брашно и затова е излязла толкова от тавата, докато "Митковата" питка с осемстотин грама брашно, но на нас ни стигаше.
Ако имате още въпроси, насреща съм. Всичко това ви го казвам от личен опит.  Hug Hug

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 19:39 от pepika

# 126
  • Мнения: 11 607
Нали си намазала отгоре питката, работлива Пепика?(Извинявай, не се сърди, но Пепико ти го казвам с много сърдечни и топли чувства!).

# 127
  • Мнения: 1 283
Здравейте, момичета, така сте ми залипсвали, скоро не съм спретвала питчица тъй като нямах много възможност.

Първо искам да ви почерпя за раждането на синчето ми за негово здраве.




И по този повод искам да ви помоля за съдействие, тъй като тази неделя ни предстои погача, искам да ви помоля за съвет и идеи каква питка да направя, като оформление и като рецепта. Много ще съм ви благодарна. Освен че знам, че трябва да е сладка друго не се сещам.

Да сте живи и здрави и много късмет на мъничкото врабченце. Със сигурност знам, че трябва да е сладка пита. Виж старата тема, има рецепти за такива, ако не се ориентираш, пиши, ще ти помогнем. Толкова мами сме насреща Hug Ще ти дам линк към тема за самия обичай.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336244.0

Оранжево небето,ако имаш тава за баница, няма да стане висока питка, а разлята. Въпрос на виждане. Ако имаш голяма тенджера и висока, мяткай я вътре, няма да сгрешиш Peace
Мамче Цоцоланче Hug мазах я с жълтък и мляко и малко олио Peace

# 128
  • Русе
  • Мнения: 602

rallii - това което го казваш е невероятно за мен. По принцип на общото количество течност, винаги се слага двойно повече брашно. Нарочно опитах твоята рецепта и я препоръчах на Диди, но при килограм брашно, не се отлепваше от ръцете и нямаше никаква форма. Не съм съгласна и за градусите, при тази температура, питката няма да се надуе толкова и ще се запечата. Не ми се сърди, нали затова е форум да обсъждаме, а и така се учим всички една от друга.

О, изобщо не се сърдя  Hug, сега погледнах рецептата пропуснала съм да отбележа, че я слагам в студена фурна и после включвам  Embarassed (почти всичко правя на студена фурна) ще си редактирам поста  Peace сестра ми я приготви първия път така, т.к. много бързахме и стана идеална и аз така съм видяла и така правя (30 мин. на 3000 ) На мен даже ми остава брашно, на нея също (изрично ми е казала, че остават около 2-3 лъжици в тавата, в която се меси)  Rolling Eyes  само веднъж ми се наложи да прибавям, т.к. ползвах домашни яйца, които бяха извън габаритни  Simple Smile
Колкото майстори, толкова и рецепти и вкусни питки  Peace

# 129
  • Мнения: 11 607
Преди печене

ГОТОВАТА  ПИТКА

От друг ъгъл

Държа да отбележа, че ми останаха парчета, но ме домързя да ги сложа в друга тава. И затова оформлението не ми е на ниво, но схванах принципа....Стана на конци и супер, супер вкусна! Не бе за никъде, не бе за повод и стана разкош. Ако беше обаче по повод.. - не съм сигурна,че щях да я издокарам такава......

# 130
  • Мнения: 9 776
Мами, браво! Заоблизвах се яко Wink.

# 131
  • Мнения: 1 854
pepika, благодаря за реакцията и сьвета.
Снимах 2 тенджери, които имам в наличност за момента, по-голямата е с висока 15 см,а по малката 8 см и двете са с по 22 см.диаметьр.
Според теб стават ли, коя е по-добре, или да тьрся по-удачен вариант.

Мерси предварително за отделеното време  bouquet

 

# 132
  • София
  • Мнения: 1 308
Браво за питките, страшни сте! Няма да мога да направя такава...само в мечтите ми е! 
 Много искам да се пробвам,но не зная по коя рецепта са снимките на тези красиви пити?! Е няма да стане като вашите.......
Мамо цоцоланке или Пепика,моля ви кажете  коя е рецептата?

# 133
  • Мнения: 320
До мама Цоцоланка  Laughing идеална е станала и твойта питка   bouquet

И твойта ли тава е 30 см в диаметър и 10 см височина, ако и твойта е толкова ще се наложи да си купувам тава май  Rolling Eyes

# 134
  • Мнения: 11 607
И твойта ли тава е 30 см в диаметър и 10 см височина, ако и твойта е толкова ще се наложи да си купувам тава май  Rolling Eyes

Да, и моята е толкова голяма...Само май височината е 8см.......

Рецептата е - прясно мляко, кисело мляко, яйца, аз добавих малко разтопено масло, 1 с.л. захар и сол. Млякото са равни части - по 1 ч.ч. не много голяма, яйцата - 4бр.

Аз направих малко по-голяма доза, но се обърках със сватбарската питка...И стана една каша.....

Общи условия

Активация на акаунт