Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 114 952
  • 364
  •   2
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Я да побутна малко темата.

Ето ви една козуначена пита от мен

# 106
  • Мнения: 1 283
Здравейте и от мен! Правих една питка за сватба и сега ви я показвам
                                                          С в а т б а р с к а   п о г а ч а







# 107
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пепи, чак ми се прияде Crazy...а пък сватбарската на Пепика - ами просто нямам думи. Красота! Браво  bouquet!

# 108
  • Мнения: 320
Малиииииии pepika, очите ми станаха ей така  #Crazy браво, не съм виждала по - красива погача    bouquet. Сега ако дадеш и рецептата и малко разяснения около оформянето цена няма да имаш   bouquet

# 109
  • Мнения: 1 283
Благодаря ви момичета, питката наистина много я харесаха и всички останаха очаровани. За мен това е най-голямото богатство, защото когато правя питка, я правя от цялото си сърце и душа. Няма по-хубаво от това да видиш радостта на хората в очите и възхищението и тогава си разбрал, че това което си дал,като частица от себе си, не е напразно. Охх, отплеснах се Blush
Рецептата ми е почти една и съща, зависи какво имам като мляко в хладилника.
Тази я правих с една чаша прясно и една чаша кисело мляко, едно кубче мая, сол и захар по една супена лъжица, пет яйца. За тези продукти/умишлено измерих брашното/ ми отиде точно килограм и четиристотин брашно. Самото оформяне е по рецептата за питка Хризантема, което режеш на правоъгълни парчета рулото, а после на триъгълници и редиш в тавата. Ако искаш подробности, ще ти дам линкове. Ами успех newsm10.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Днес правих питка за Димитровден. Ето я Hug






Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 19:32 от pepika

# 110
  • Мнения: 11 607
Пепико, ей това последното е разкошотия........Сватбарската не я ща...щото и няма кандидат-бракувани около мен........Но...ще измисля повод за да направя димитровденската.......Още тези дни ще е!Обаче явно нещо ми е изпило акъла, не мога да зацепя най-главното -
Самото оформяне е по рецептата за питка Хризантема, което режеш на правоъгълни парчета рулото, а после на триъгълници и редиш в тавата. Ако искаш подробности

Незнам за другите, но аз искам подробности.......Искам да съм пИрфекта!

# 111
  • Мнения: 1 283
Пепико, ей това последното е разкошотия........Сватбарската не я ща...щото и няма кандидат-бракувани около мен........Но...ще измисля повод за да направя димитровденската.......Още тези дни ще е!Обаче явно нещо ми е изпило акъла, не мога да зацепя най-главното -
Самото оформяне е по рецептата за питка Хризантема, което режеш на правоъгълни парчета рулото, а после на триъгълници и редиш в тавата. Ако искаш подробности

Незнам за другите, но аз искам подробности.......Искам да съм пИрфекта!
Мамче Цоцоланче,нещо си се объркала душата. Питката за  hahahaМитковден, я правя така:
За оформянето:
Разделяш тестото на Четири топки, като четвъртата е по-малка за топчето в средата.
Трите топки ги разточваш малко по-големи от тавата, мажеш ги с разтопено масло, като последната не я мажеш. Режеш първо на четири колелото, после тези четири на още четири, стават 16 триъгълника. Започваш да ги навиваш, като кифлички и нареждаш, както съм показала в тавата. Първо около краищата на тавата, после в средата около топката.
Ще се радвам, ако съм ти помогнала, а пък и чакам да ме почерпиш ей Wink

# 112
  • Мнения: 1 745
Ееех,ако бях прочела по-рано днес за тия триъгълници,щях да направя така питката за прощапулника на малката. Wink
Аз за първи път месих,но стана супер!  chefСамо забравих да я снимам... ooooh!
Нищо де,следващия път! Peace

# 113
  • Мнения: 765
Мале, мале, как ухае тук на топли погачи   bouquet
От месец и нещо не съм месила вече. но в събота сутринта ще спретна една голяма и хубава погача, че ще ходим в манастира да кръстим съпружеското тяло. Нещо църковно трябва да измисля.

# 114
  • Мнения: 320
Pepika, само още няколко въпроса:

  1. За сватбарската погача кой от двата начина за оформяне на питка Хризантема използва?
  2. Питката ти за Димитровден по същата рецепта ли е както и Сватбарската ?
  3. Кажи с какви размери е тавата и събра ли ти цялото тесто /замесено както казваш с килограм и четиристотин брашно/, че в мойта нещо все изтича  Tired.

# 115
  • Мнения: 177
Това е последната питка,която спретнах:

# 116
  • Мнения: 498
Здравейте, момичета, така сте ми залипсвали, скоро не съм спретвала питчица тъй като нямах много възможност.

Първо искам да ви почерпя за раждането на синчето ми за негово здраве.




И по този повод искам да ви помоля за съдействие, тъй като тази неделя ни предстои погача, искам да ви помоля за съвет и идеи каква питка да направя, като оформление и като рецепта. Много ще съм ви благодарна. Освен че знам, че трябва да е сладка друго не се сещам.

# 117
  • Мнения: 9 776
Здравейте, момичета, така сте ми залипсвали, скоро не съм спретвала питчица тъй като нямах много възможност.

Първо искам да ви почерпя за раждането на синчето ми за негово здраве.




И по този повод искам да ви помоля за съдействие, тъй като тази неделя ни предстои погача, искам да ви помоля за съвет и идеи каква питка да направя, като оформление и като рецепта. Много ще съм ви благодарна. Освен че знам, че трябва да е сладка друго не се сещам.

Да ти е живо и здраво детенцето! Много радост да ти носи! Ще получиш ценни идеи тук.

# 118
  • Мнения: 11 607
Мамче Цоцоланче,нещо си се объркала душата. Питката за  hahahaМитковден, я правя така:


Междудругото чак сега разбрах.....не съм блондинка, но чак сега схванах, че - рецептата, която си дала с описанието на оформлението е за сватбарската питка. А за Митковден не си дала нищо - ни рецепта, ни оформяне. И фактически оформянето за нея е в обяснението за мен. А по каква рецепта е била питката за Димитровден?

# 119
  • Русе
  • Мнения: 616

Рецептата ми е почти една и съща, зависи какво имам като мляко в хладилника.
Тази я правих с една чаша прясно и една чаша кисело мляко, едно кубче мая, сол и захар по една супена лъжица, пет яйца. За тези продукти/умишлено измерих брашното/ ми отиде точно килограм и четиристотин брашно.

 Heart Eyes в моята рецепта има и олио  Peace, но рядко слагам повечко брашно, меся докато спре да лепне  Peace

Общи условия

Активация на акаунт