Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 363
  • 775
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 567
Предложете за отгоре някаква глазура, за предпочитане нешоколадова. Искам да налепя шарените бонбонки М&М и да черпим в него в детската градина др. седмица.  bouquet

# 196
  • Мнения: 7 416
Предложете за отгоре някаква глазура, за предпочитане нешоколадова. Искам да налепя шарените бонбонки М&М и да черпим в него в детската градина др. седмица.  bouquet
  Някъде в първата половина на темата имаше рецепта на една бяла глазура от яйчен белтък.
  Освен това можеш да  направиш и карамелена глазура от мед,захар и краве масло. Peace

# 197
  • Мнения: 305
Вчера направих кекса във вариант на торта с крема на Лео.Стана невероятна.Всички много я харесаха даже и свеки,която е много критична. Laughing  Съжалявам,но няма как да я снимам зада ви я покажа. Cry

# 198
  • Мнения: 389
Да се похваля и аз, че го направих тази сутрин, и стана много пухкав, и вкусен   chef

# 199
  • Мнения: 7 416
   Тонита76,радвам се,че ви хареса тортата! Grinning
   Вивиан,много хубава снимка!Страхотно си се справила! Hug

# 200
  • Мнения: 389
Благодаря   bouquet.

Мислех си, ако сложа два банана за по-наситен бананов вкус, дали трябва да намаля от нещо друго в рецептата,...  newsm78

# 201
  • Мнения: 7 416
Благодаря   bouquet.

Мислех си, ако сложа два банана за по-наситен бананов вкус, дали трябва да намаля от нещо друго в рецептата,...  newsm78

   Няма проблем!Слагай смело,нищо друго не променяй! Peace

# 202
  • Мнения: 90
И аз правих сладкиша, токущо го извадих от фурната. Стана нисичък защото използвах тава с размер 27см. Следващият път ще го пека във форма 23см. Още не съм го пробвала на вкус. Ето и резултата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314950&pid=9293203

# 203
  • Мнения: 90
Вече го пробвах. Найстина е страшно мек...НО въобще не се усеща банановият аромат, банът ми беше големичък newsm78  А и следващият път ще слова повече захар, защото не е достатъчно сладко за моя вкус Naughty

# 204
  • Мнения: 7 416
   desi_go ,и една моя приятелка ми сподели,че бананът почти не се усеща....Явно има хора,които го усещат повече,и такива,които го усещат по-малко..... Laughing
    Друг път добави поне още  половинка голям банан.
    А за захарта...вече си решила. Peace
    На снимката сладкишът ти изглежда много хубаво. thumbsup Не знам,дали бих променяла тавата на твое място. newsm78

# 205
  • Мнения: 429
Всеки път, когато някой побутне тази тема се сещам за вкусотиите на  Селма...внимавайте водят до пристрастяване!!! #Crazy
Още не съм правила Шоколадова торта с банани, но като гледам съчетанията...започвам да слюноотделям...Любим десерт ми е кремът на Лео с парченца банан (много лесно, бързо и вкусно)!

# 206
  • Мнения: 47
Само един въпрос,как да разтопя шоколада?!?  Thinking

# 207
  • София
  • Мнения: 2 908
с малко вода и масло го разтопявам аз Simple Smile

# 208
  • Мнения: 47
Ами проблем ли е,че ще го сложа в тавичка без форма и то тавата няма да е най-голяма?  newsm78 newsm78

# 209
  • Мнения: 1 152
Направих го, но половин доза /малка ми е формата при това правоъгълна/ - наистина е невероятно пухкав и ароматен!

Общи условия

Активация на акаунт