Примерна схема на захранване (9)

  • 76 352
  • 596
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 833
МиШеНцЕ, естествено, че ще може след 2 седмици да включиш оризовата каша. Аз захраних точно така - за 2 седмици бях въвела тиква, картоф, морков и ябълка и след това ориз. Кашата е най - добре да се дава с плодове/плодово пюре, по - вкусна е за бебето. Аз и някои зеленчуци съм въвеждала с оризова каша. Така че като въведеш няколко неща можеш да си правиш каквито искаш комбинации.  Naughty

# 196
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Момичета, благодаря ви за отговорите  Hug

Имам още един въпрос, май не е много за тук, но все пак - от кога мога да спра да преварявам водата и след това каква се използва за директна употреба и приготвянето на кашите и млеката?

Благодаря ви предварително!

# 197
  • Мнения: 2 111
Yanina аз от един месец вече не преварявам вода.Използвам изворна вода Девин с розов етикет,подходяща е за кърмачета и приготвяне на храната им.

# 198
  • Мнения: 2 132
Момичета, има ли оризова каша за начало обогатена с желязо на БГ пазара? Thinking

# 199
  • Мнения: 117
Момичета, има ли оризова каша за начало обогатена с желязо на БГ пазара? Thinking
Мисля, че на Милупа е безмлечна оризова с желязо. Аз тази съм избрала за захранването с ориз. Peace
http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html Ето тази е. Благодаря на майката, която беше дала линк на този сайт.  bouquet Много е полезен!

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 15:38 от МиШеНцЕ

# 200
  • София
  • Мнения: 1 833
Момичета, има ли оризова каша за начало обогатена с желязо на БГ пазара? Thinking
Мисля, че на Милупа е безмлечна оризова с желязо. Аз тази съм избрала за захранването с ориз. Peace
http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html Ето тази е. Благодаря на майката, която беше дала линк на този сайт.  bouquet Много е полезен!
И оризовата на Нестле е обогатена с желязо. Проблема при нея е, че пише, че може да съдържа следи от мляко. Иначе съм ползвала оризова на Милупа и много ми хареса.

# 201
  • София
  • Мнения: 51
Косе Босе,зелен фасул съм въвела трябва ли да въвеждам боб и да махам ли люспите дразнят ли стомахчето.

# 202
  • Мнения: 1 449

Зрял фасул (боб)
- 15-18 м.
- има и препоръки около 10-12 м.
- в доста схеми на захранване не се прави разлика между лещата и боба от гледна точка на възраст за въвеждане
- без люспите до 15-18 м.
- слаб алерген
- добра хранителна стойност, важни протеини
- високоцелулозна храна (тежък за храносмилане)

# 203
  • София
  • Мнения: 51
Мерси,Косе Босе   bouquet

# 204
Косе Босенямам думи да изразя възхищението си от всичко,което правиш. smile3525

# 205
  • Мнения: 42
Започнахме захранването на 6 месеца и 3 дни с каша от кафяв ориз. Накупила съм доста неща и всичко правя сама в къщи. След това опита царевична каша, после каша от просо. Последователно към кашите въведохме морков и тиквичка, а накрая и круша. Утре ставаме на 7 месеца и за сега на обяд ядем зеленчуковото пюре, а кашата с плод към 18 часа. Смятам следващата храна да е картоф. Все още не сме заменили цяло хранене и се кърмим. От месец става посред нощ с крясък. Педиатърката каза че е заради зъбките, които още не са ни пробили. Преди седмица започнах работа за по няколко часа и трябва спешно да съобпразя хранителния режим на детето с  това. Много ми е тежко.

# 206
Искам да попитам за лещата,не помня вече какво съм чела,мога ли да му наготвя и каква-от кафявата или от по-фината,която е като розова.И за прясното мляко-мога ли да му давам да пие сутрин и вечер вместо АМ,и какви марки ще ми препоръчате,и ако е от кутия,а не домашно пак ли се преварява.

# 207
  • Мнения: 2 132
Искам да попитам за лещата,не помня вече какво съм чела,мога ли да му наготвя и каква-от кафявата или от по-фината,която е като розова.И за прясното мляко-мога ли да му давам да пие сутрин и вечер вместо АМ,и какви марки ще ми препоръчате,и ако е от кутия,а не домашно пак ли се преварява.
Аз знам, че първо се започва с червената леща.

# 208
  • Мнения: 33
Здравейте момичета,

Вие сте моя пътеводетел в захранването и само на опитни мами като Вас имам доверие.
Затова да ви попитам: От месец и половина се захранваме но за сега сме въвели зеленчуци а след обед каша - ориз,царевица с блонширан банан или плодово пюре.Мисля да въведа месо вече та въпроса ми е пак ли така се започва - 2лъжички, 4л, 6л....Или си давам цялото местно пюре?И след това колко дена в седмицата давам месо?

Знам че сигурно е коментирано но не намерих отговор на тези въпроси, затова моля да ме извините ако се повтарям Wink

# 209
  • Мнения: 1 449
Мисля да въведа месо вече та въпроса ми е пак ли така се започва - 2лъжички, 4л, 6л....Или си давам цялото местно пюре?И след това колко дена в седмицата давам месо?

Как се въвежда месо от пюре

Примерна схема:
* 3-4 лъжички месно пюре 1-ия ден
* 1/3 от пюрето през 2-ия ден
* 2/3 от пюрето през 3-ия ден
* цяло пюре
* предлага се през ден или всеки ден

Може и по-плавно въвеждане.
Хубав ориентир е как най-удобно да се разпредели едно бурканче.

Месо се въвежда според правилото за всяка нова храна - 'лъжичка по лъжичка'. Месото в готовите пюрета е 8-12% от общото количество – въпреки че е малка част от пюрето, това е цялата доза нова храна. Пълната доза месо, вкарана наведнъж, може да натовари стомахчето. Освен това, за да се тества алергична реакция (колкото и слабоалергенно да е месото по принцип) трябва да се дава още 2-3 последователни дни т.е. ако отново се предлага пълен грамаж, това би могло ненужно да затормози стомахчето.

Отделен е въпросът, че месото съвсем не е малко, зависи какви препоръки се гледат и колко често се предлага месо според възрастта. Тези 8-12% се равняват на 15-20 г месо, което е препоръчваното количество при въвеждане и през първия-втория месец от захранването с месо.

ВСИЧКО ЗА МЕСОТО - тук

Общи условия

Активация на акаунт