с Рамадан карим и приказки от Шехарезада заповядайте при нас -83

  • 26 015
  • 288
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1
Кате Шилан и аз си мислех да си спретна нещо допълнителноо,но кувейтчанина ми каза ,че колкото повече се отдалечавам с храненето от дадения час, става все едно подръжание на Шийтите,те така се хранели много по късно от дадения час за Ифтар, и не е хубаво  Peace
Ехх Лили,тя свекървата знае кога да идвааа,а 12тия ден от месец Рамадан не беше ли някаква специална нощ?  newsm78 или се бъркам ....

аз пък вода изобщо не мога да пия,знам че няма вкус,мирис и тн....но за мен си имаа... карам на сокчета... че уж знам ,че е сунна да изпия 1 чаша преди започване на поста ама забравих вчера...
Да бе, Ралито къде изчезнаа? минали 1 седмица?
АМи АждаHug
Наде,Инша'Аллах утре ще се видя с Елито,днес се дооговорихме!   bouquet

# 151
  • Мнения: 3 215
Еее, всички се появиха днеска!Лили, Абра, Другарче,Магде - най-после.Беше ви хванала липсата.Добре, че е празникът!
Приятна вечер на всички, да си хапнете добре. Аз утре съм по работа в София  ooooh! затова отивам да си лягам.

# 152
  • Мнения: 689
Найра-тя ноща е за мъжете,не за свеки Mr. Green

Шехи-обичам разказите ти и гледните ти точки Party
Приятно обгазяване утре в Софията!Връщай се скоро!

Ваканцията свърши и леко по леко всички ще се зазимим като мечки в харлупа
във форума

Катя Берберска-много поздрави на Ра от кака и Grinninghttps://

# 153
  • Мнения: 152
Честито на всички рожденници  Hug Бъдете живички,здравички,много щастливи,обичани и усмихнати   bouquet
Jasmin,пожелавам на родителите ти  поне още толкова години семейно разбирателство и щастие   bouquet
Спорти и аз събирам  багаж за София.Но аз ще ида малко на гости.На теб лека работа и да не се преуморяваш много Simple Smile
Лека вечер и сладки сънища на всички  Hug Аз ще лягам,че ме боли глава(какво ли шава там  newsm78 )

# 154
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
айде, след трапезата на сладка приказка!  chef bowuu моят замина на кафето с приятел, скоро няма да го видя  компа пак си е мой! Mr. Green
олди, на тебе раз4там да върви моабета, душата на компанията и приказната фея с многото истории!  bouquet Peace
лили, не става да сменям религия, доста вярваща съм от малка, но моята вяра се съвместява както и ислямът с много толерантност и хармония с разли4ните!но зависи ли ми животът или този на детето ми,историята го е показала и доказала, ония дето умеят да отстояват на несгодите и промените, на еволюциите и обстоятелствата, те оцеляват! онзи ден се замислих по повод един филм, героят се жертва заради други! познавам такъв реален 4овек ,бг, преди 16 г, спаси поне 10 4овека, но той си отиде!приятел ни беше! запитах от 4исто любопитство мъжа  си, той би ли рискувал живота си за който и да е друг! е не, каза не бил герой ,ако се наложи само за близък ,от семейството! имате ли вие примери от реалния ви живот за геройство, саможертва, приемане на риск за да направиш нещо, спасиш друг! как отговарят  мъжете ви на подобен казус?
 лили, ра е добре, ще се обади, ама да  й дойде музата като изтърва толкова материал! има да наваксва!

# 155
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лили, забравих нали знаеш за линията м/у мюслим и християните, които спасиха  мохамед? аз съм само на една линия от вас!

# 156
  • Мнения: 1
Да де ,Лили аз имах това предвид ама така излезе ,че го написах все едноо за свекитооо  Grinning
аз ,честноо,Марси незнам дали ще мога да проявя такъв геройзъм,аз ако нещо лошо става пред мен направо замръзвам, и не мога да мърдам и никакви други реакций,но вече се опитвам да се справя с това ,а не да блокирам ,кой знае какво може да стане.... но ако е за някой от семейството ми,не мисля ,че бих се замислила дори...
Спомням си една случкаа,преди 2-3 години (когато бях в отбор по плуване),и имахме състезание, и аз  най спокойно си чаках реда и т.н.. някой момичета си тренирахаа...и имаше едно момиче,което все трябваше да е най-добрата сред нас! и искаше да прави кълбо във въздуха от циментовото блоче(от което се скача,за старт) като нас който бяхме и със синхронно плуване... и много я предопреждаваха не недей,опасно е.. ама тя не та не...и аз само седнах и гледам и тя пред очите ми.... качва се!! скачаа прави кълбо във въздуха ,но явноо не предвиди разстоянието от водата и блокчетоо... и по лицее се фрасна в това циментово блокчее  Shocked  Shocked  Shocked и падна във водата като парцал.... направоо замръзнахх и не мога да разбера какво ставаа... добре ,че почнахх да се осъзнавамм и веднага всичкии почнахме да викамее, и скачаме във водата да я извадим.... имах чуството ,че най-лошото се беше случилоо...
Добре ,че имаше на близоо доктор... и момичето се размина само със сътресения, и счупена лицева кост, но в много добро състояние освен болката,вечерта беше с нас и другия отбор на ресторант,,после я оперираха и всичко беше ок....

 Peace Peace

# 157
  • Мнения: 8
Здравейте момичета! smile3525
Рафаелче, честит празник! много късмет ! Мир, любов и разбирателство в дома ти! |Много любов и много весел детски глъч около теб! newsm51
Jasmin,  много щастливи мигове, много златни години  заедно желая на твоите родители! Да се радват на голямо семейство с много любов!
Дина, как е малкият сладур. Дано скоро се почувства по-добре детенце! Показах снимката на Дани на Ивка. Сложих я да седне в мен на компютъра и й отворих албума. Лелееее, как се зарадва детенце! Протегна се на бюрото и започна да пипа монитора. Искаше да целуне екрана. Сочи монитора с ръчичка и казва:"АААААААААА". Не мога да го пресъздам както тя го прави Embarassed
Вчера й правихме Кръщене!/затова не писах напоследък, бях ангажирана с подготовката/. Вече съм спокойна - Ивчето въобще не плака. Радвасе на свещенника като я взе да я къпе - е, не я изкъпа цялата, вече е големичка, потопи й краченатата във водата, изми й ръчичките и очичките. И Ивка не плака Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile След това бяхме в едно много хубаво заведение/тази вечер няма да успея, но утре ще пусна снимки/

Ramadan Kareem  на всички, момичета!

# 158
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
 RAMADAN MUBARAK на всички празнуващи лек и благословен пост!!!
 На всички празнуващи с лични празници   newsm38 много здраве, радост усмивки     Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  и дълги благословени дни!
 Добър вечер скъпи Арабелки, аз съм нова."Случайно" попаднах на вас  преди много месеци, но това което прочетох беше май от архива,защото беше от дати 2006,2007 година.Много ми хареса начина по който толкова искрено си общувате,ценно но рядко срещано.Не продължих с четенето на темите, мислейки си че има само това на което бях попаднала, докато на скоро пак ви преоткрих.Преди да  се обадя исках да прочета няколко  предни теми и да се запозная с вас задочно.С арабския свят имам допирни точки.Една любов от преди и една настояща.Ще спра до тук да не досаждам , а по късно ще разкажа повече за себе си. Много се радвам, че има и една арабелка от страната от която е сегашният  ми приятел.Щастлива съм че ви има и че толкова сте всеотдайни! Бог да ви благославя изобилно!

# 159
  • Мнения: 689
С.Момиче-по Рамадана работния ден на мюсюлманите е намален с няколко часа.
След прекъсването на поста: Ифтар,хората отиват на молитва за час,два и после на Рамаданските панаири,изложби,палатки,шиша..

Съншайн-добре дошла,разказвай,разказвай!

# 160
  • Мнения: 1
Добре Дошлаа Съншайн ! от къде е твоята любов? Да не е Марокоо?  Crazy В София ли живееш? Разкажи за себе сии
  bouquet
Лили, Дтти Да Ви дам ли линк за онлайн игрички за през  Рамадана?(за деца между 5-12 години)
 КОйтоо иска да ми каже ,да дам линк... аз личноо се пристрастих , макар и да съм  доста голяма за тях...

 Hug

# 161
  • Мнения: 3 804
съншайн добре дошла Hug,4акаме по подробно представяне Grinning
ясмин 4естита годишнина на вашите  bouquet  bouquet  bouquet
нааира няма да откажем bowuu,пускай
някой да е гледал първата серия на баб алхара моля разкажете Praynig Praynig Praynig

# 162
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Благодаря за гостоприемството   bouquet   bouquet   bouquet !!!  smile3501 Naairah  тръгни малко на изток прескочи Алжир (без да се засягат арабелките обвърани с тази страна) и ще попаднеш точно в целта.  newsm44 newsm10 . От София съм (родена, отраснала, но с надежда за смяна на тази  дестинацията ). Завърших следването си  през 2006, а сега работя по специалността си . Химичка съм, но не правя бомби  smile3508 и не предизвиквам взривове ,освен емоционални.  smile3508 smile3533

# 163
  • Мнения: 1
ооо Съншайн,тунисс?  Wink Като Марси
Дтти арабски ли е филма? Кога е почнал? по коя го дават? Чудя се да не е пак някой турски  Grinning
ето и линк :

http://www.islamicplayground.com/Scripts/default.asp

 По-късно ще потърся и другите! но този най-много ми допада   bouquet

# 164
  • Мнения: 3 804
сериала е сирийски, и това ве4е е 3тата 4аст,като всяка 4аст е от по 31 серии-разказва за бита,нравите и нац.освободителната война с/у французите в Сирия-филма е супер
мерси за линка утре ще им го покажа ,4е ина4е ще откарат пред компа до сутринта

Общи условия

Активация на акаунт