Отговори
# 630
  • Мнения: 9
Аз излязох на 4.10. от болницата На 8 ходих за епикризата но в нея няма резултат от цитонамазка.В петък на 17 ме викат на преглед.А колкото до конци никой не ми е казвал че имам

# 631
  • Мнения: 149
radoeva,аз незнам, защо реших, че конизацията ти е била юли месец.Какво пише в епикризата.Мене ме оперираха в София в Токуда.Нито преди операцията, нито след нея съм взимала някакви лекарства.Просто операция и нищо повече.Нито имуностимуланти, нито антибиотици.След 20 дни свалиха конците.Възможно е ти да нямаш конци.Мисля, че повечето момичета са така.Кога те викат на първи преглед и кога на цитонамазка.На мене ми казаха след 3 месеца.

# 632
  • Мнения: 213
Браво BOBI1,дано от тук на татък всичко да ти е на ред и да няма вече тези проблеми!Аз чакам още резултатите от биопсията и се моля и при мен всичко да е на ред!Стискай палци!

# 633
  • Мнения: 819
Говори с него,ако предпоиташ пълна и го питай има ли възможност да ползва ДИПРИВАН,описала съм по-горе в моя пост за какво става въпрос,а и Кубит е писала също.Упсех,стискам палци.

 Деси и Cubbit, много ви благодаря, че се отзовавате веднага.Само хора, които са минали през това, могат да те разберат.Вчера като говорих с доктора, питах защо се налага такава анестезия.Отговори ми, че такъв е реда при извършване на конизация, явно няма да мога да искам нещо друго, но ще се пробвам като отида в София.

Volna peperudka, много ми е мъчно за теб. Но не забравяй, че решение на проблема има!!! Трябва да си оптимист. И аз бях с дисплазия 3та степен, имам предвид ЦИН 3.
Фемодем, ако не ме лъже паметта, са противозачатъчни. С каква цел са ти ги изписали???  newsm78 Спиналната упойка е често използвана в България. Ако имаш избор, настоявай за Диприван (Пропофол). Доста сме писали вече по въпроса.

 Фемодема ми го изписаха, за да може да ми дойде менструацията, защото в последния месец и половина, постоянно кървя, и вече не знам идва ли ми въобще.За това ще изпия опаковката, и ще търча в София.Хиляди благодарности за подробната информация за упойките.
 Явно в Майчин дом процедират така.Поставят спинална упойка при такава интервенция.Мен също ще ме конизират там, и за това си вадя такива изводи.Ето и другите момичета, на които е правено нещо такова там, са упоени със спинална упойка.

BOBI1 поздравления, че се пребори с тая гадост.Дано повече не се повтори никога.  bouquet

# 634
  • Мнения: 19
Momi4eta kato vi konizirat ne zabravqite za tova kato men  2005 me koniziraha  ug vsi4ko be do zdravo vsqka godina praveh namazki a tazi 2008 otnovo sam s rak na shiikata i shte me 4istqt

# 635
  • Мнения: 19
Hodete na 6 mesetsa na citonamaski i vednag godishno na ehograv

# 636
  • Мнения: 484
koketna
ти и преди конизацията ли си имала рак на шииката ?

# 637
  • Мнения: 484
volna peperudka,
Мая.
мерси за поздравите,цял ден обикалях и сега малко полегнах 4е маи тр. да се лежи пове4е...успех на вси4ки тук и много  целувки

# 638
  • Мнения: 2 898
Radoeva, Мая, здравейте!И аз съм като вас. Никога не съм имала проблеми.Цитонамазки - 1-2 гр. И аз това лято тръгвам като герой да ми мине от главата. Да, ама не! Първо излезе ПАП 2гр. с цервицит.Последваха две седмици с антибиотик Контролна цитонамазка - 3б - 4 гр. Няма нужда да ви описвам какво преживях. Последва конизация. Беше с пълна упойка, два шева, нямаше проблеми.Стоях в болницата едно денонощие.Кървенето беше слабо. Три дни след операцията ми дойде - много обилно и продължително. Месец след конизацията все още имам слабо кървене и не знам до колко е нормално това.Хистологията показа, че в изрязания материал има лека дисплазия и няма ракови клетки.Предстои ми контролен преглед и цитонамазка и ... пак много се притеснявам. Какви бяха вашите резултати след операцията, момичета?
 Стискам палци на всички, които чакат резултати!

# 639
  • Мнения: 470
Здравейте момичета,искам да споделя нещо с вас и ако има и други като мен и те да споделят.Никога не съм си и помисляла,че може да ми се наложи да задавам такива въпроси.По объркана не съм била никога в живота си.Аз съм силен характер и си мислех ,че мога да устоя на всичко,но след днешния ден имам чувството,че съм най-слабия човек на земята.Преди две седмици гинекологът ми взе биопсия.Резултатите,които получих днес направо ме сломиха.
Цитирам дусловно: "Дисплазия III степен на много малки късчета - под 1мм и некротични късчета твърде суспектни за по-тежък процес."

Другия месец гинекологът ми иска да ме оперира.Обясни ми ,че се реже някакъв конус и се изследва.По това което прочетох в нета става дума за т.нар. конизация,ако не се лъжа.Бях ужасно разстроена и честно почти нищо повече не успях да разбера и да чуя след като ми каза за операцията.Аз имам вече 3 операции и тази  четвърта незнам дали ще издържа.
Объркана съм ,незнам какво да питам,какво да търся.
Моля ви,ако някой има сходен проблем нека сподели.Самата дума рак вече направо ме е страх да произнеса.Една позната медицинска сестра ми каза ,че при такива изследвания трябва да ме изчистят напълно.Каза ми и какви последствия може да има след такава диагноза.Страх ме е от болестта,страх ме е за детето ми.Извинете ме,дано сте ме разбрали ,защото в момента  всичко ми е каша в главата.
На чакащите резултати,пожелавам да са добри  Praynig.

# 640
  • Мнения: 11 607
Здравейте! Извинявам се ако не съм за тази тема, но....кога се прави цитонамазката? Преди, след цикъла?

# 641
  • Мнения: 14 133
Здравейте! Извинявам се ако не съм за тази тема, но....кога се прави цитонамазката? Преди, след цикъла?
Напротив, много добре си се ориентирала.  Peace Най-добре е цитонамазката да се направи до 3-4 дена след цикъла.  Heart Eyes

# 642
  • Мнения: 118
Нещата се пооправят. След десетина дни ще ходя на контролен преглед и цитонамазка - първата след конизацията.Честно казано, малко се притеснявам.
Стискам палци Praynig
моми4ета някоя пила ли е цитросепт?не знам как да го взимама-по колко капки ,акто няма  специална схема.
дано някои ми напи6е как......

Има описание в опаковката.Аз пия 3х10 капки,за общо укрепване на организма.
Разгледай този сайт:hug:/ http:/ www.citroseptbg.com/prilojenie.html

# 643
  • Мнения: 2 898
Ива Николова, първо се успокой. Тук почти всички сме с подобни проблеми. Конизация непременно трябва да направиш. тя не е страшна. Минава за около 20-30минути. Лека операция е. Когато изследват изрязания конус, ще се разбере дали трябва  да се изчисти всичко.Ако се налага - чисти! Не отлагай конизацията. А другите ти операции за какво са били? Убедена ли си, че докторът ти в Русе е достатъчно опитен с такива операции?

# 644
  • Мнения: 22 787
Ива,стискам палци всичко да е наред.Не се плаши от конизацията,не е трашна.Дано с това да се приключат твоите терзания.Не мога да коментирам резултатите от биопсията,но смятам,че нещата не са безнадеждни.Успех и здраве ти желая,пиши как си.

Общи условия

Активация на акаунт