Отговори
# 105
  • Мнения: 2 376
Работи в ЖК на майчин дом. Жалко, но не практикува в родилното вече, иначе щях да раждам при нея на 100%.

# 106
  • Мнения: 3 869
Мисля, че майките от Естествено имат много добра информация за лекари и акушерки, които подкрепят естественото активно раждане. Може да се съвржете с тях през сайта www.estestveno.com

# 107
  • Мнения: 3 869
Извинявам се за следващия ОФФ, но е по молба на потребител от тази тема:

И така какво е небходимо за едно раждане в къщи?! Най-общо три групи неща - за предпазване от зацапване и неща за майката и за бебето:

За предпазване от зацапвания:
- голямо парче найлон за покриване на мястото, което сте избрали - легло, диван, под - може да бъде завеса за баня, но тя е плътна и е по-подходяща за пода, а за леглото е по-добре да се вземе от тънкъя найлон, който се продава в строителните магазини за предпазване на мебели при боядисване
- стар чаршав или от импрегнираните чаршафи (2 са ок за покриване на спалня) за еднократна употреба (от санитарните магазини)
- "памперси за възрастни" - импрегнирани парчета за еднократна употреба с размири 50х50 или 80х50 или каквито има (пак от санитерните магазини) - примерно 10 бр. - удобни са за постилане навсякъде, където искате да седнете или да клекнете или пък да си подложите нещо
- купа за плацентата - ако ще я замразявате, пластмасова купа от китайстите магазини е ок, ако ще правите "лотос" - по-добре стъклена, добре почистена

за майката:
- хавлиени кърпи - 50х30 или по-големи - удобни са за правене на компреси - 2-3 са ок
- дамски превръзки - ако все още някъде се намират от онези без "крилца" "сфери" и "гелове" - т.е. минимум химия - добър избор за първите дни - 1 пакет, после може да си мините на предпочитаните други
- пликчета за еднократна употреба - достатъчно големи, за да поемат все още неприбралия се корем; когато коремът се поприбере ще можете да си ползвате удобно ваше бельо

за бебето:
- ако ще прерязвате пъпната връв - добре наточена ножица - изварена или дезинфектирана със спирт и пламък; клипси (1 е достатъчен, но не знам дали се продават по еденично) или стерилни конци (от санитарните магазини) или конци за зъби без аромати и вакса
- ако ще е "лотос" или прегаряне - потърсете си инфо в нета - има достатъчно  Simple Smile
- малка памучна шапчица, тъй като най-много топлина новородените губят от главата
- бебешка хавлийка покрита с тензухено парче (кожата на бебето е много деликатна) за завиване на бебето

И накрая, 1 добър човек, който да разтреби след раждането, да сготви нещо свежо и питателно и да подържи бебето за 15-тина минути, докато майката си вземе душ  Wink

# 108
  • Мнения: 705
Меги, много благодаря  Hug

# 109
  • София
  • Мнения: 12 201
  Хайде и аз да се запиша за тази хубава темичка.
  Чела съм части от нея, но определено съм пропуснала важни неща, а други си заслужава да ги прочета отново.
  А сега да се похваля, че на последната консултация останах много доволна от разговора ми с моята гинеколожка. Боязливо я попитах какво е мнението и за нормално раждане след секцио, както е моя случай. За моя най-голяма радост тя отговори, че няма проблем стига всичко да протича нормално. Бебето да не е твърде голямо и да е разположено правилно. Всъщност каза, че дори  и да е седалищно със започване на раждането и контракциите може да се обърна, а ако не стане ще прибегнем до секциото. Всъщност предния път родих именно така, а от направеното секцио от лекарката съм страшно доволна. Засега не задълбах повече в подробности за самото раждане, защото още е рано, но това което обсъдихме ми беше повече от достатъчно за да си тръгна усмихната. Отделно чухме само тоновете на бебето, които бяха перфектни след като и двете заключихме единодушно, че няма смисъл от ехограф след като преди половин месец съм била на ФМ  Simple Smile
     Последен въпрос, къде мога да направя изследване за очно налягане, отлепяне на ретината и консултация за евентуални проблеми с очите при раждане. Да споделя само, че съм наистина с висок диоптер -10, но няколко месеца след раждането бях на профилактичен преглед и тогава ми казаха че няма опасност от отлепяне, но всичко е динамично и не се знае, как биха се развили нещата. От лекаря и отношението обаче не останах доволна, посетих клиника Вижън.

# 110
  • Мнения: 3 869
Айла  Hug
Страхотно е, че имаш такава подкрепяща и разумна лекарка!!
За очите - питай Котката Марта на лични - тя е лекар и също има проблем с очите, така че мисля, че може много добре да те насочи.

# 111
  • Мнения: 585
Здравейте на всички и Честита Коледа!
Желая много щастие и късмет, любов и здраве.
Деси съм от йога за бременни - към Мая и Меги Simple Smile

Не знам защо съм я пропуснала тази тема Simple Smile, но пак навреме я намирам - още не съм родила Simple Smile
ХАХа Очаквам го обаче с нетърпение Simple Smile

Към всички, които оплюха така темичката, искам само да кажа, че подготовката за раждане и това къде ще е раждането са две напълно различни неща. Аз също възнамерявам да раждам в болница, но това не ми пречи от мига в който разбрах, че съм бременна да насоча усилията си към това да се подготвя за раждането - колко добре - ще разбера скоро, определено обаче се чувсвам много по-скокойна и уверена в себе си, както и много по-наясно с това какво се случва.
Първият път изживях много страх и болка, защото не можех да разчитам на себе си, а чаках на хората наоколо - така че тази грешка не я повтарям отново Simple Smile

Меги, имам въпросче относно пеленките - как се справяте със сушенето сега през зимата - на мен много ми се иска да взема пелени, но се притеснявам дали ще смогнем да ги изсушим, нямам сушилня и всичко съхне много бавно сега.

И между другото от този линк дето си пратила, така и не разбрах как се поръчва - излизат ми доплнителни ралични линкове - би ли дала нещо по-конкретно моля Simple Smile

Това е от мен, до скоро Simple Smile

# 112
  • Мнения: 3 869
Айде, още един ОФФ, този път за пелените Simple Smile
Artexa, радвам се да те видя, макар и само онлайн  Hug Не знам как е било първия път, но сега ми се виждаш суперподготвена! Дано и тези около теб са така добре подготвени Simple Smile
М-да, по-бавно съхнат сега пелените, но пак не е проблем. С 24 пелени се справям перфектно, пера през ден и не ми се е случвало да оставам без пелени - горе-долу отиват по 8-10 на денонощие (нощем е само една плюс допълнителната високабсорбираща подложка). Нямам сушилня, но пералята има добри обороти - излизат просто влажни, съхнат на отворен прозорец на остъкления балкон близо денонощие, а при гладенето окочантелно изсъхват (да, предпочитам ги гладени, въпреки, че не е нужно), но парното също върши добра работа.
С две думи, не е проблем Simple Smile
На лични ще ти пиша за поръчката Hug
Ще чакаме да се похвалиш с девойката  Grinning А пък ако ти остане време, и да пратиш онази невороятна история за 12-те дами на масата! Обра точките тогава!!! Hug

# 113
  • Мнения: 6 274
Добре де, някой може ли изобщо да препоръча добър специалист, който е ЗА естествения процес и знае как да насочи родилката да си помогне сама? Защото каквото и да си говорим, по държавните болници, че и по частните никой не те чака и не те пита какво искаш..... 
Нищо подобно...  Naughty
И те чака и те пита какво искаш...
Трябва "само" да намериш точният човек...
В държавната болница "Шейново" имах шанса да "пробвам"  Mr. Green  два пъти...
Без окситоцин, без епизиотомия, а единият път даже и без лекар, само с две акушерки...
Мнението ми за раждането вкъщи съм го казвала N брой пъти и няма да го повтарям...
Късмет на всички, на които им предстои раждане...

# 114
  • Мнения: 705
Айла, честита бременност  Grinning

Деси, да не взема да те изпреваря  Laughing

# 115
  • София
  • Мнения: 12 201
  Мая мерси, ще се видим ли някой ден пак покрай общите ни познати или ти скоро ще си родила вече  Simple Smile
  За пелените и аз сериозно се замислям, а и сушилня си имам, засега янаст ми обеща като изпробва неините за новия и младеж, които ще е три месеца по-голям и ако е доволна да ми ги преотстъпи, но ми се иска и аз да си взема някакви. Също не се ориентирах в линка за сайта..
  За съжаление все не ми остава време хубаво да прочета темичката и засега освен че съм се притеснила че вече съм по средата на бременността, а с никаква подготовка не съм се заела друго не правя  Embarassed

# 116
  • Мнения: 705
  Мая мерси, ще се видим ли някой ден пак покрай общите ни познати или ти скоро ще си родила вече  Simple Smile
  За пелените и аз сериозно се замислям, а и сушилня си имам, засега янаст ми обеща като изпробва неините за новия и младеж, които ще е три месеца по-голям и ако е доволна да ми ги преотстъпи, но ми се иска и аз да си взема някакви. Също не се ориентирах в линка за сайта..
  За съжаление все не ми остава време хубаво да прочета темичката и засега освен че съм се притеснила че вече съм по средата на бременността, а с никаква подготовка не съм се заела друго не правя  Embarassed
Като сме започнали с Офф-овете и говорим за подготовка за раждането, ти попадала ли си на ТЕС?

# 117
  • София
  • Мнения: 12 201
  Да попадала съм на темата, чета отвреме на време, но не практикувам, а и засега не смятам да започна. Мислех евентуално за майка ми да купя книгата, но и това още не съм направила. Проблема ми с хомеопатията, ТЕС ГНМ или всякакви други алтернативни методи е че просто аз не боледувам от нищо сериозно и не пия така или иначе лекарства и нямам стимул да пробвам нещо ново. Само проблема с очите, но някакси още не мога да повярвам, че каквото и да е алтернативно лечение може да ми помогне за 10 диоптера, а и с лещите рядко се сещам че имам проблеми с очите.

# 118
  • Мнения: 705
То може да помогне за 10 диоптера.
Имам предвид и нещо друго. Например сега започнах да работя върху белега от предишното секцио. Целта е матката да зарасне и да няма опсения от руптура. И наистина външната част на белега е напълно променена, почти зараснала.

# 119
  • Мнения: 2 185
Здравейте, чак сега виждам темата, тъй като не чета в този раздел. Не мога да помогна с много ( засега нямам опит с бременност и раждане )- събирам информация  Grinning . Видях, че си пишете за пеленки, аз съм си харесала едни, за когато им дойде времето, може и да ви свършат работа, не знам какво търсите  http://swaddlebees.net/

Общи условия

Активация на акаунт