Какаово масло, начин на мазане?

  • 158 621
  • 170
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
След дълго търсене успях да намеря какаово масло, което е под формата на сапун, на парчета. Искам да ви попитам, дали да го мажа директно (взимам парченце и от температурата на тялото се разтапя докато го мажа) или на водна баня да го разтопя? Колко ще седи втечнено? Дали да не го смеся с нещо (например розова вода или някакво друго масло, за да се нанесе по добре)? Благодаря предварително ...

Какаово масло


Използва се за: лечение на стрии, бръчки, придобиване на шоколадов тен.
Разтопява се от температурата на тялото и има приятен аромат.
Добри отзиви - ето ;
Kъде да го намерим?  
София
* Ремедиум на Графа - 100гр  - 15лв.  
* На Стамболийски - аптеката е на 10-та поликлиника, демек на втората спирка след пазара "Димитър Петков" (срещу Агенцията по Вписванията) - 50 гр. е 3.50 лв.
* Ремедиум в Изток. 100 гр. струват 7,01. В един черен плик е и вътре е на малки парченца.
* аптеката в CBA, Овча купел 1. Карат го по поръчка.100 гр. - 7,50 лв

Бургас
* Славейков(като застанеш с лице към Билла от дясната страна има една новопостроена сграда в която има магазини и накрая има аптека - там).

Варна
* Аптека Попова,ул. "27 - ми юли" 16- под БМС на центъра. 100гр е, 8,90лв.

Русе
*   аптека Николови
Велико Търново
* Mall of Tarnovo,аптека Аспида. 20гр - 2,10лв

Последна редакция: пн, 24 май 2010, 16:14 от AnMary

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
сготви го   chef

# 2
  • Мнения: 758
а дали в магазините за сапуни ще го има?нали там режат и може и да го има.на каква цена го взе ти и от къде?

# 3
  • Торонто
  • Мнения: 837
Колко ще седи втечнено?

Докато изстине отново до стайна температура.

# 4
  • Мнения: 3 459
Предполагам, че е същото като кокосовото.
Като си сложа малко на ръката и то вече се е разтопило.
Препоръчвам ви да ги държите в хладилник тези масла, тъй като аз миналата седмица така направих голяма беля.
От топлото цялото шише се беше разляло в шкафа  Blush

# 5
  • Мнения: 25 441
За плажно масло ли мислиш да го ползваш?
Преди години пробвах и с какаово масло - беше на бучки и го мажех директно на кожата. То се разтапяше от температурата на тялото и попиваше бързо. Колко ми е повлияло на тена - не знам, но определено пак си изгорях - аз винаги изгарям, независимо с какво се мажа.  Confused

# 6
  • Мнения: 3 830
Директно си го мажи.
Така процедирам с кокосовото.
Няма нужда да го смесваш с други неща, защото попива много добре, ако не е твърде много количеството. С розова вода няма как да го смесиш, практически е невъзможно.
С друго масло/масла е добра идея да се смеси, но на водна баня и на ниска температура, колкото и бавно да става, защото иначе се губят ценните съставки Peace

# 7
  • Мнения: 3 830
За плажно масло ли мислиш да го ползваш?
Преди години пробвах и с какаово масло - беше на бучки и го мажех директно на кожата. То се разтапяше от температурата на тялото и попиваше бързо. Колко ми е повлияло на тена - не знам, но определено пак си изгорях - аз винаги изгарям, независимо с какво се мажа.  Confused

Няма да изгаряш с Vichy - Capital Soleil  с фактор 60. Peace
Пекох се с него и въобще не изгорях след 10 дена плаж всеки ден по цял ден. И тен не хванах въобще. Laughing

# 8
  • Мнения: 3 641
Bibun, къде успя да го намериш? Praynig
Никъде не го открих Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 941
Мило, то вече никъде няма фактор 60, забраниха. Макс. е 50. Какаовото масло много го нищихме в една друга тема. Купува се от по -големите аптеки, особено ако бъркат на място медикаменти и мазила. Иначе не очаквайте то да ви предпази от слънцето - напротив, то го привлича. Така се прави бърз, шоколадов и нездравословен тен. Аз мажа директно от парченце върху кожата. Да го смесвам не си и помислям...

# 10
  • Мнения: 183
И аз директно го нанасям.То ми се топи в ръцете, за какво ти е на водна баня да го мъчиш.Вярно прави много хубав тен, но аз лично и без да ходя по плажове го използвам. Подхранва кожата и става като кадифе на пипане Simple Smile

# 11
  • Мнения: 164
Аз разтапям какаовото масло  на водна баня,но не го държа въобще на котлона а силно сгорещявам вода и в нея поставям чашата в която е маслото и го оставям,след около 5-10 мин.се е разтопило.След като стане течно го смесвам с масло от карите и жожоба.Използвам готовата смес за да си мажа тялото както на плажа така и след душ.Маслото от карите е с фактор 4,и трите масла се отразяват много добре на кожата-мека и гладка,а маслото от жожоба е нещо като естествен "консервант" в смисъл,че не гранясва и поради тази причина опазва и останалите масла с които е смесено.Готовото маслено кремче се сгъстява,но вече не е твърдо като сапун.
Когато го използвах на плажа не изгорях и не се обелих,но преди това вече имах лек тен,така че може би и това е изиграло роля.Използвам вместо крем за тяло след душ,кожата ми става като кадифе,попива добре,но малко бавно.Особенно добре се отразява и след плаж защото изключително добре подхранва,изсушената кожа.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз разтапям какаовото масло  на водна баня,но не го държа въобще на котлона а силно сгорещявам вода и в нея поставям чашата в която е маслото и го оставям,след около 5-10 мин.се е разтопило.След като стане течно го смесвам с масло от карите и жожоба.Използвам готовата смес за да си мажа тялото както на плажа така и след душ.Маслото от карите е с фактор 4,и трите масла се отразяват много добре на кожата-мека и гладка,а маслото от жожоба е нещо като естествен "консервант" в смисъл,че не гранясва и поради тази причина опазва и останалите масла с които е смесено.Готовото маслено кремче се сгъстява,но вече не е твърдо като сапун.
Когато го използвах на плажа не изгорях и не се обелих,но преди това вече имах лек тен,така че може би и това е изиграло роля.Използвам вместо крем за тяло след душ,кожата ми става като кадифе,попива добре,но малко бавно.Особенно добре се отразява и след плаж защото изключително добре подхранва,изсушената кожа.

Супер рецепта .. и аз ще си забъркам  Hug

# 13
  • Мнения: 254
Mного ви благодаря!
Намерих го много трудно, позната аптекарка от провинцията ми отряза 100гр. В София търсих навсякъде, знам че Химакс правят, но са се изчерпали количествата по фармацефтичните складове. Моето не разбрах даже на коя фирма е...

# 14
  • Мнения: 3 830
Мило, то вече никъде няма фактор 60, забраниха. Макс. е 50. Какаовото масло много го нищихме в една друга тема. Купува се от по -големите аптеки, особено ако бъркат на място медикаменти и мазила. Иначе не очаквайте то да ви предпази от слънцето - напротив, то го привлича. Така се прави бърз, шоколадов и нездравословен тен. Аз мажа директно от парченце върху кожата. Да го смесвам не си и помислям...

Може.  Peace
Моето Vichy 60 фактор го купих миналата година. Тази година не съм купувала нищо, понеже тепърва ми предстои морето.

Общи условия

Активация на акаунт