Re: Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 5-та тема

  • 65 094
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 607
Впечатлена съм от Диди........ Hug Hug Hug Hug Hug

Хареса ми салатата с патладжаните.....ммммм.....вкусно!

Супер е всичко, момичета! Hug Hug Hug Hug Hug

Пиле с картофи:



Нишесте с бисквити и кокосови стърготини:



Полуготов шоколадов крем:



Както разбирате - чистенето свърши, готвенето - почна!

# 76
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета! Страхотни снимки, вкусни гозби...!
ДИДИ, благодаря ти  bouquet за страхотното оформление на темата ми!
Напоследък нямам никакво време нито за готвене, нито за любимият ми форум и любимите ми съфорумки Heart Eyes Виждам, че достойно ме замествате. Обещавам, че като остана отново свободна, ще се радваме взаимно на творенията си Hug
Тази вечер тутманик, ама съвсем набързо.



# 77
  • Мнения: 9 112
Мама Цоцоланка, ама как е почнало само   bouquet

***Диди*** , наистина си е заслужавало стоенето в кухнята. И пилето и десерта изглеждат фантастично!


ППВД  Peace  Диди, ама ти и идва отръки   bouquet  Но последната ти снимка не виждам  аз - има някакъв надпис  newsm78 newsm78 странен

Бъни, радвам се, че манджорното ви хареса - ние с мъжо го ядохме на два пъти, чедата днес решили, че искат доматена манджа  #Crazy #Crazy щото не разбрали, че има. Е, ще чакат този път.

Тази вечер направих салати, хрупкави кашкавалени палачинки, десерт сладолед (купен )  Grinning




Пепика, чакаме те  Hug

# 78
  • Мнения: 229
тази вечер пълнени чушки с кайма и ориз,а с яйца и сирене немесоядните.За десерт торта "Мюсли"

# 79
  • Мнения: 3 770
Мами Цоцоланке , най-обичам такива шарлотки , като твоята !   bouquet

pepika , пак заповядай , но да не ти стане навик !  Wink Липсваш в темата !  Hug

pep-4o , не знам защо не виждаш последната ?  newsm78  Смених сега адреса , дано я видиш !  Peace


L 0 V E , ето и обещаната рецепта :



Пиле с ориз по испански


Продукти

30 гр зехтин
1 пиле , разфасовано
1 голяма глава лук
1 голяма червена чушка
1 голяма зелена чушка
2 скилидки чесън
190 гр ориз
500 мл пилешки бульон
250 гр нарязани домати
150 гр нарязани гъби
2 с.л. нарязан магданоз
2 с.л. доматено пюре
Шафран
Сол
Черен пипер


Приготвяне


В рецептата всичко се приготвя във фурната – пече , задушава и т.н. , но аз не го спазих.Видя ми се по-лесно да направя това на тигана.Както и сложих повече чушки , гъби , чесън , изобщо количествата ги карах на вкус.
Значи запържих пилето , всъщност бяха филета и две пържоли от бут , задуших лука , чушките и чесъна.Добавих ориза и пилешкия бульон , като използвах две разтворими кубчета.След това се слагат доматите , гъбите , дом.пюре и магданоза.Пюре нямах , затова сложих повечко домати , а и ги обичам.Добавяш шафрана и след това слагаш пилето в тази смес , изсипваш в тава и печеш до готовност.Забравих – вода си слагаш според ориза.Стана наистина вкусен !

# 80
  • Мнения: 107
***Диди***, бурни аплудисменти   bouquet У вас в момента май е като  в пет звезден хотел. Чудесно си оформила темата и достойна се представяш в нея. Не може да чакаме до понеделник. Ще те титулуваме майстор кулинар  chef, ако и утре присъстваш подобаващо.

Къде си купи шафран и на каква цена. Чувала съм, че това е една от най-скъпите подправки. Какъв вкус има ориза с нея, оприличиго, ако можеш на нещо познато. Гъбите в ориза пресни или мариновани. Публикувай рецепта към последната си снимка.

Още веднъж адмиразции  bouquet

# 81
  • Мнения: 3 770
bagira_bambinas , благодаря !  Hug

Гъбите са от буркан, че ме мързеше да ходя до пазара.

Шафран продават в Метро . Около 2 и нещо е цената , но не се заблуждавай от големината на пакета , който е с размерите на суха супа - вътре има едно съвсем малко пликче с няколко стръкчета  , които са за едно готвене и то зависи от количеството. Не мога да определя на вкус какво е.

Рецептата за мини-киша утре , че и нея трябва да я преписвам от книгата , а е малко  късно вече.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 00:41 от ***Диди***

# 82
  • Мнения: 9 112
Сега виждам снимките и  Hug много апетитен киш изглежда да е   bouquet  Ще чакам рецептата  Grinning

Закуска - тостери



и за обяд са готови пънени чушки с кайма, зеленчуци и ориз

# 83
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето и от мен един тутманик, който приготвих снощи за закуска днес.



Сега се чудя какъв да е обяда. Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 311
Здравейте! Чета и се наслаждавам на снимките ви редовно, но сега се престрашавам да покажа нещо мое. Снимките не мога да ги докарам като вашите, но ще се уча.
Ето вречашното меню:

Питка


Салата


Сач

# 85
  • Мнения: 1 731
geleva,като ти гледам питката ,нямаш нужда от обяд. Joy  bouquet

# 86
  • Мнения: 6 017
Чудни сте   bouquet
пеп-чо ти да не ставаш посред нощ да готвиш  newsm78 Hug
Диди мерси за рецептата, утре може да я приготва...но пак не знам. Мислих за днес, но вече направих фрикасе.

# 87
# 88
  • Мнения: 9 776
Чудни снимки сте направили отново всички Peace! За мен класиката в жанра са любимите тиквички с кисело мляко: labrex, а пък на тези чебуреки от кога им се каня /и на колко още неща/. Може ли да ми кажеш дали ги правиш с формичка или на ръка и притискаш примерно с вилица по ръбовете? Чудно изглеждат, а съм сигурна и че са много вкусни. Обожавам тестените изделия Simple Smile.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 10:21 от polin_a

# 89
  • Мнения: 22 867
labrex, а пък на тези чебуреки от кога им се каня /и на колко още неща/. Може ли да ми кажеш дали ги правиш с формичка или на ръка и притискаш примерно с вилица по ръбовете? Чудно изглеждат, а съм сигурна и че са много вкусни. Обожавам тестените изделия Simple Smile.

polin_a, разделям тестото на 6 топчета, разточвам с точилка на кръгче с диам. 13-14 см, слагам плънка на половинката, захлупвам и притискам с виличка. Наистина изглеждат чудесно - стават едни златисти, но телефонът ми не ще да предаде точния им вид. Sad
А ако нямаш време да месиш, просто си спретни мързеливите чебуреки - те пък са страшно бързи и още толкова вкусни.
Хубаво слънчице или по-скоро цвете си направила от тиквичките!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт