Кухнята на другите страни

  • 21 808
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 497
Ох това ми изглежда много вкусно! само не се сещам кое беше това сирене.....

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Теодора
Ох това ми изглежда много вкусно! само не се сещам кое беше това сирене.....

Ами то има раЗлични видове, така иЗглежда например

При вас със сигурност го има, виж в отделението За сирена. А тук дори продават тоЗи паниран camembert готов, само трябва да се пече във фурната около 15 мин.
Деиствително е много вкусно със сладкото. Simple Smile

# 17
  • MUC
  • Мнения: 571
... naistina e mnogo vkusno  Laughing  Laughing
samo moga da potvurdja

# 18
  • Мнения: 1 497
Това на Бри ми прилича.

# 19
Теодора иди до Safeway, Tesco или който и да е от другите по-големи супери и задължително разгледай сирената Simple Smile .  Опитвай ги едно по едно, но не започвай с Горгонзолата или англ. Стилтън. Имат малко силен дъх. Не пропускай моля те, това удоволствие. Опитай с грозде и кракери + ако обичаш вино или пери.
Много върви ако искаш да използваш тактиката "сирене и грозде" в семейната политика за склоняване на половинката към твоето мнение по някакъв въпрос. Поне при нас де, не го давам като съвет.
Успех

# 20
  • Мнения: 1 497
Моя мъж не можеш да го убедиш да опита нещо, което не харесва! (това изключва месо, картофи и кока кола!). Иначе аз съм голяма чревеугодничка на деликатеси, така, че ще опитам. При моя политиката е само мръвка;).

# 21
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Теодора
Моя мъж не можеш да го убедиш да опита нещо, което не харесва! (това изключва месо, картофи и кока кола!). Иначе аз съм голяма чревеугодничка на деликатеси, така, че ще опитам. При моя политиката е само мръвка;).

и при моя е така, само мръвката признава (и бира..), неще да чуе за постни ястия.

# 22
  • Мнения: 1 975
Аз доста съм свикнала със норвежката кухня, и като си идвам на гости в Бг и всичко ми е едно такова странно ...

Иначе любимото ми ястие е ТАСО ...... аууууу ... направо си облизвам пръстите  Wink  Grinning  Stuck Out Tongue

# 23
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: kristal_97
Аз доста съм свикнала със норвежката кухня, и като си идвам на гости в Бг и всичко ми е едно такова странно ...

Иначе любимото ми ястие е ТАСО ...... аууууу ... направо си облизвам пръстите  Wink  Grinning  Stuck Out Tongue


Ами напиши някоя норвежка рецепта .... Laughing
Какво е това ТАСО?

# 24
  • Мнения: 1 497
Имам приятелка в Норвегия и тя ми каза, че наблягат на картофите. Доколо е вярно не зная....

# 25
  • Мнения: 318
Здравейте,
Аз си падам по пикантните кухни, обожавам индийската кухня, но не мога да я готвя. Иначе мога да ям нон стоп италиански манджи-спагети, лазаня. Наскоро открих една рецептичка за печени зеленчуци по италиански:

Продукти:
един патладжан,
2-3 тиквички,
по 1-2 зелени и червени чушки
гъби.
Патладжаните и тиквичките се нарязват на филии (не много тънки), а гъбите на 2. Всичко се пече във фурната или на плоча. После се нарязват на тънки лентички. Слага се и ситно нарязан лук. Обилно поръсвате със сух босилек, риган, малко сол и се застройва със зехтин и оцет. Като престои малко в хладилника, става още по-вкусна.

# 26
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Мама от Финландия
Уффф... да не почвам за финландската кухня... състояща се от риба, картофи, риба, картофи, картофи, риба, кайма, риба, картофи, макарони, картофи, риба, картофи, кайма, картофи, един такъв салам, картофи, риба, салама, картофи, макарони, риба... т.н.т... добихте представа, нали?

Ура,   food002   food002   chef   chef   chef пращай насам от нея-риба, риба, риба, ама едва ли са 2-3 чешита, а доколкото знам, скандинавите имат по 100 вида риба на пазара...  sport027 само дето аз бих заменила картофите със зеленчуци....еееех.... Grinning
И китайското ми харесва много! И идийското също-обичам люто!   grinning012   grinning012   grinning012

# 27
  • Мнения: 2 051
Цитат на: rosa
Обожавам кухнята на средиzемноморските държави, напр.  Италия (мнооого любима), Испания, но и на други държави.


Ето ти бърза рецепта за класическа тортия, у нас е по-прието тортиля, както искаш.

Десетина големи картофа се режат на филийки (0.5см), но може и по-тънко, да не ти пука точно как - аз ги режа и още един път на половина. Пържат се в зехтин, може и олио, посолени на вкус, непрекъснато се бъркат. 5-10 минути след това се добавя 1 голяма глава лук и 5-6 скилидки чесън, нарязани както искаш - и едро и дребно става добре. Намалява се огъня и се пържат общо около 20 минути, но цветът(леко зачервен) и омекването са по-добър признак за спиране.
Разбиват се в голяма купа 5-6-7 яйца и цялата картофена смес хубавичко се обърква с картофите.
В същия тиган се капва малко мазнина и сместа се връща в него.
С дървената лъжица се оформя гладкостта отгоре и да не стърчат разни работи по краищата. Тиганът се разклаща напред-назад за да не загори. След 5 минути се захлупва с голяма плоска чиния (да е по-широка от тигана) и тортията се обръща в чинията. Желателно е да се прави с кърпа за да се избегнат пръски по ръката, която държи чинията.
Другата страна на тортията се пържи по същия начин.
Сервира се с червено вино и зелена салата.
Могат да се заменят част от картофите с тиквички, пагладжани, риба тон, чушки.

Сега нямам време, но друг път ще ти изпратя и други испански рецепти, ако искаш, вкъщи поне 1 път седмично готвя испанска кухня, за да не го гони носталгията мъжа ми.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Vedrra, Урааааа, пиши още рецепти, че и аз си ги колекционирам от целия средиземноморски регион.

# 29
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: vedrra
Цитат на: rosa
Обожавам кухнята на средиzемноморските държави, напр.  Италия (мнооого любима), Испания, но и на други държави.


Сега нямам време, но друг път ще ти изпратя и други испански рецепти, ако искаш, вкъщи поне 1 път седмично готвя испанска кухня, за да не го гони носталгията мъжа ми.

Супер, ще се радвам, ако напишеш и други оригинални испански рецепти. Ти, както се каЗва, явно седиш на иЗвора. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт