OFF: Коприва

  • 10 594
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
...ако не хапне месце 2-3 дена полудява Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
И при нас е така. smile3521

# 61
  • Мнения: 980
Торнеросе Роzа
И аz съм така.Умирам zа месце. В фриzера си имам едно чекмедже само zа мен, пък будалата яде гарнитурата. Crossing Arms
а иначе преz ден мръвка и по средата луканка (нея zа месо не я броя) bowuu  chef

# 62
  • Мнения: 382
Пък мойто пиле в къщи ще не ще е вегетарианец  newsm53. Ама не се оплаква, папка си всичко с апетит, чак се ядосва на себе си. А аз отвреме на време като ме подгони гузната съвест му пека рибка. Или сладолед му правя... Яде всичко по български Simple Smile даже и с пръсти понякога! Само таратор не обича. И бере коприва Mr. Green.

# 63
  • Мнения: 4 244
Панирани копривени връхчета в лимоненочеснов сос

Продукти за панировката                          Продукти за соса
 500 гр копривени връхчета                          125 гр кисело мляко
  200 гр брашно                                              125 гр кисела сметана
 250 мл бяло вино                                           сока на 1 лимон
  2 жълтъка                                                     1 скилидка чесън пресована
 2 белтъка                                                       ситно нарязани стръчкета зелен лук
 40 гр разтопено масло                                  сол, бял пипер
сол и бял пипер



Приготовление
Брашното, воното и жълтъците се разбиват на гладко тесто, добавят се маслото и  подправките. Белтъзите се рабиват на сняг и много внимателно се омесват с тестото
Соса се забърква и се оставя на студено
В един тиган се налива олио 2 пръста дълбоко. Връхчетата се топват в панировката, окапват се и се пържат до златисто. Оставят се на хартия да поеме мазнината
След това в чиния се сипва от соса, гарнира се с изцедените връхчета и се сервира.
Много подходящо за  топло предястие

Да ви е сладко!

# 64
  • Мнения: 382
Баница с коприва и сирене (оригинална немска рецепта  rotfImbo)

Продукти: 750 гр. коприва, 1 средно голяма глава лук, 4 скилидки чесън, сол, черен пипер, 1 ч.л. сушен джоджен, 200 гр. сирене (нашенско бяло:-)), кори за баница или многолистно тесто, 1 белтък за намазване.

Приготвяне:   Копривата се бланшира във вряща вода за 2-3 минути, след това се отцежда и охлажда със студена вода - нарязва се на дребно и се задушава заедно с нарязания лук в зехтин, прибавя се и дребно нарязания чесън и се задушава още малко. След това към копривата се добавя джоджена и се запичат за 10 минути. Овкусяват се със сол и пипер. Корите се развиват и леко изстинала се смес заедно със сиренето разпределят върху него.  Навива се и се намазва с разбития белтък. Пече се в 200° до златисто-кафяво.

И после: хайде на баница и кисело мляко или таратор!  eat

# 65
  • Мнения: 1 238
Цитат
пък будалата яде гарнитурата

Голям майтап! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

При нас пъ е абсолютно обратно- аз си имам едно чекмедженце във фризера със какви ли не зелени лакомства, пък "будалата" нека лапа мръвки.

Но пък всичките ми шкафове са пълни със боб, леща, булгур, жито, всевъзможни семена и кво ли не още......за негов ужас!

# 66
  • Мнения: 1 238
Баница с коприва и сирене (оригинална немска рецепта  rotfImbo)

Продукти: 750 гр. коприва, 1 средно голяма глава лук, 4 скилидки чесън, сол, черен пипер, 1 ч.л. сушен джоджен, 200 гр. сирене (нашенско бяло:-)), кори за баница или многолистно тесто, 1 белтък за намазване.

Приготвяне:   Копривата се бланшира във вряща вода за 2-3 минути, след това се отцежда и охлажда със студена вода - нарязва се на дребно и се задушава заедно с нарязания лук в зехтин, прибавя се и дребно нарязания чесън и се задушава още малко. След това към копривата се добавя джоджена и се запичат за 10 минути. Овкусяват се със сол и пипер. Корите се развиват и леко изстинала се смес заедно със сиренето разпределят върху него.  Навива се и се намазва с разбития белтък. Пече се в 200° до златисто-кафяво.

И после: хайде на баница и кисело мляко или таратор!  eat



Това ще го пробвам с тофу... Wink Wink Wink Wink WinkМного вкусно ми изглежда!

# 67
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Мммм, благодаря zа рецептите. newsm68

# 68
Малеее, вчера какво поле с дърта коприва открих Mr. Green. Тя става ли за нещо?

# 69
  • Мнения: 980
Малеее, вчера какво поле с дърта коприва открих Mr. Green. Тя става ли за нещо?

аz бих брала само горните листа, ама това е мое мнение Hug

# 70
  • Мнения: 4 244
Малеее, вчера какво поле с дърта коприва открих Mr. Green. Тя става ли за нещо?
Стига да няма цветове най горе на стръковете, късаш една педя от върха и си готова   chef

# 71
  • Мнения: 1 238
Малеее, вчера какво поле с дърта коприва открих Mr. Green. Тя става ли за нещо?

аz бих брала само горните листа, ама това е мое мнение Hug

И аз това се питах оня ден. Зад нашия блок има бая коприва, ама е и доста одъртяла...да кажат другите мами дали си заслужава да берем...

# 72
  • Мнения: 980
ама тази НЕМСКА баница с коприва много ми мяза на НАШЕНСКА баница със спанак newsm78

# 73
Мале ама тя направо мутирала тая. Към метър и 50 висока. Цвят newsm78.....мале това пък не се сещам дали забелязах по нея

# 74
  • Мнения: 4 244
Мале ама тя направо мутирала тая. Към метър и 50 висока. Цвят newsm78.....мале това пък не се сещам дали забелязах по нея




Това е цвета на копривата.
А височината няма значение

Общи условия

Активация на акаунт