с извара

  • 4 377
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Здравеите,
тъи като в търса4ката по незнаини при4ини не мога да пиша на кирилица, не намирам нищо по това, което ме интересува. Та питането ми е дали някои знае нещо с извара - някоя лесна торти4ка или каквото и да е било друго, което не отнема много време за приготвяне. Също и линк към подобна тема, ако е било дискутирано.
Благодаря ви

# 1
  • In transit
  • Мнения: 11 778
Аз правя една италианска питка Фокача, става много вкусна.

За тестото: 1 яйце, 1 ч.ч. топло прясно мляко, 4 с.л. олио, 1 мая, около 700-800 гр. брашно(колкото поеме). Омесва с емеко тесто и се оставя на топло да втаса. След като бухне се разделя на 2 топки , като едната е мъничко по-голяма от другата.
За плънката: 500 гр. извара, 200 гр. заквасена сметана, 150 гр. маслини без костилки, 7-8 тънки резена шунка, 10 тънки резена кашкавал, риган.
По-голямата топка тесто се разточва в кръг с диаметър на тавата в която ще се пече + още 3-4 см за ръбовете. Намазва се тавата с маргарин и се слага тестото по дъното и стените. Върху него се слагат резените шунка(трябва д апокрият дъното), след това сместа от изварата, сметаната, ригана, сол, черен пипер  и нарязаните маслини (предварително разбити на хомогенна смес. Най отгоре се нареждат резените кашкавал, пак да покрият тавата. Това се завива с другата част от разточеното тесто. Крайчетата се подгъват навътре. По-желание може да се намаже с жълтък. Пече се в умерена фурна. Реже се като торта.

# 2
  • Мнения: 1 616
Аз ще ти предложа една пикантна разядка, която може да се използва както за салатка, така и за мазане на филии. Счукват се много старателно няколко скилидки чесън с малко сол- ако искаш чесновият вкус да се усеща, слагаш повече, но трябва да са много хубаво счукани- почти като пюре. Прибавяш изварата (аз предпочитам кашкавалената), като хубаво я намачкваш, а след това и 1 кутийка майонеза. Пропорциите са според вкуса ти- може повече извара, по-малко майонеза, може и 1:1. Всичко това се разбърква, докато хубаво се смесят съставките. По желание се подправя с чер пипер и чубрица, някои пък слагат и червен пипер. Ако имам време и нерви да се занимавам, понякога прибавям и ситно нарязан колбас или маслинки. Става много вкусно и е чудесно мезе за ракийка, но върши работа и за закуска (стига чесънът да не е много). Ако я пробваш, непременно кажи дали ти е харесало! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 351
Нимфетка, мерси за рецептата. Аз малко на око карах, ама сложих по-малко 4есън и  доста ситно нарязани маслини и стана екстра Grinning
Като пробвам и рецептата на mikkey weekend-a и за нея ще споделя впе4атления.
Мерси, моми4ета

# 4
  • Мнения: 1 616
Нимфетка, мерси за рецептата. Аз малко на око карах, ама сложих по-малко 4есън и  доста ситно нарязани маслини и стана екстра Grinning
Много се радвам, че съм била полезна и че ти е харесало! Simple Smile Поздрави!

# 5
  • гр. Луковит
  • Мнения: 30
Вкъщи много харесваме този сладкиш:
200 гр.бисквити "Еверест" с шоколад
400-500 гр. безсолна извара
3 бр. яйца + 100 гр. захар
ванилия и канела /по желание/
орехи едро счукани
сокът от 1 бр. лимон
100 гр. краве масло
плодов конфитюр от: малини, ягоди, капини или боровинки
Приготвяне:
Бисквитите се натрошават на ситно и се омесват с предварително разтопеното кр. масло, прибавя се 1/2 от лимоновия сок, орехите, канела
Сместта се разтила на дъното на тортена форма и се притиска плътно по дъното. Яйцата + захарта се разбиват на пухкава хомогенна смес, постепенно към тях се прибавя изварата, останалата 1/2 лимонов сок, ванилията. Всичко се разбива много добре и се излива върху блата. В предварително загрята ел. фурна на 200 гр. Проверява се с клечка дали се е стегнала сместта. Изважда се, охлажда се. Преди сервиране се покрива по желание с конфитюра.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Ето и от мен една рецепта /не е авторска/, подобна на предходната:

Плодов сладкиш с извара

1 готов блат за торта
1 ч. ч. извара
1 пак. сирене "Крема"
1 ч. ч. захар
3 яйця
1 пак. ванилия
настъргана лимонова кора
пресни плодове - вишни, кайсии

Блатът се слага в подходяща тавичка, обилно намазана с масло. От останалите продукти /без белтъците/ се прави крем, отделно се разбиват белтъците и се обединяват двете смеси. Върху блата се редят вишни или добре узрели кайсии без костилки и се покриват с част от крема. Така се прави още един ред от плодове и крем. Сладкишът се слага в умерено гореща фурна и се пече около 45 мин. на 180 градуса по Целзий. като се изпече и поизстине, се украсява отгоре с плодове /може малини/ или се залива с лимонова глазура /2 с. л. масло, сока на половин лимон, 1 разбито яйце, 1/2 ч.ч. захар се смесват и се слагат на умерен котлон да се хомогенизира сместта, с която, като се охлади, заливаме сладкиша/.

# 7
  • Мнения: 351
Мерси, моми4ета,
маи ще ходя да купувам още извара, 4е да пробвам вси4ки рецепти  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт