За една бучка да питам

  • 10 978
  • 43
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Преди три месеца ходих на профилактичен преглед при хирург в онкологията, за да ми види гърдите. Всичко беше ок, каза да ходя всяка година.
Вчера си купих нов лосион за суха кожа и мажейки едната гърда напипах топче #Crazy. Както можете да предполагате страшно се уплаших. не съм спала цяла нощ и преди около 20 минути отидох да чакам за преглед. Оказа се, че съм номвер 21 и поне до 10-11, а и по-късно няма да мина.
На някой случвало ли му се е такова нещо, май повече търся успокоение или по-скоро ме интересува ракът развива ли се толкова бързо?
Извинете за обърканото писане Tired

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравей, Ва!
Веднъж си бях напипала топче - близо до основата на гърдата, почти под мишницата. И аз много се уплаших, чак от страх гледах да отлагам лекарския преглед. След около седмица изчезна от само себе си. Чак тогава говорих с лекар - оказа се, че е било подуване на потна жлеза (беше през лятото). Дано и при теб да се окаже нещо подобно! Стискам ти палци!

# 2
  • Мнения: 3 562
Стискам ти палци, да е нещо безобидно.
И скоро да се похвалиш какво е казал лекаря. Laughing

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Още не е дошъл, оказа се, че тук има само един хирург, който преглежда, оперира и всичко накуп. След 1 час пак ще ходя.
Благодаря!

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Успокой се, може да е просто мастопатия-такива бучки имат 80% от жените. Няма нищо обезпокоително

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Дано наистина да е нещо такова обикновено Praynig

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Отсега да те предупредя какво ще чуеш - Трябва да родите още едно дете и да го кърмете, и бучката ще изчезне. Аз лично чакам да спра да кърмя и да отида на мамограф, много ми е интересно какво е станало.
 

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Всъщност още не съм раждала....та да видим какво ще ми измислят

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Спокойно, сигурно е мастопатия, както са ти писали мамите по-горе. Щом си ходила преди 3 месеца и всичко е било ОК, явно е нещо безобидно. Преди 2 месеца и аз си напипах бучка и ходих на хирург, след това на момограф. Жената там ми обясни, че трябва да се натисне гърдата с двете ръща едната от горната страна, дрягата от долу и ако топчето не се напипва така, значи няма нищо страшно, най-вероятно става въпрос за мастопатия. Така се оказа и на снимката на момографа, мастопатия при това и на двете гърди. Хирурга ме накара да си махна спиралата, защото можело да е нещо и от нея, което ме съмнява, защото съм я сложила от почти 5 години и чак сега да ми даде отражение. Но ще я махам този месец.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Сега прочетох, че не си раждала. В този случай се ходи на екограф, момографа бил за раждали жени, така ми каза и хирурга и ренгеноложката на момографа.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
мила стискам ти палци всичко да е наред
аз имах мастно топче, което ме болеше ужасно
има противоречиви мнения за биопсията, ходи на мамолог, да направят снимка
аз съм в рискова група, мама я оперираха миналата година
аз отивам на лекар другата седмица
при нея не стана толкова бързо. 9г беше работила в Онкологията в Сф и от това най-много се страхуваше. Беше вече напуснала когато си напипа бучка. Тогава я свързах с един приятел хирург от онкологията, който малко я успокои, ходи на лекар, тогава нямаше нищо. Трябваше след 6м да ходи пак, но пропусна. Повечето хора са така - нали ми мина, защо да ходя. Малко тя сама си е виновна, но ... Сега е в Испания, оперираха я там.

Боже мила зарадвай ни с добри новини.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 157
Сигурно е мастопатия. Аз по същия начин се бях изплашила като си напипах бучка на гърдата преди 2 години. Снимаха ме на мамограф, гледаха ме на ехограф и ми правиха пункция. Запушен канал било - мисля си, че имаше връзка със спонтанния аборт, който бях направила тогава. Казаха ми да ида на контролен преглед след 6 месеца, но аз забременях, бучката изчезна и не съм ходила. Ама за всеки случай ще трябва вече да се наканя да ида на преглед.
Стискам палци и при теб всичко да е наред! Чакаме да пишеш какво е казал докторът.

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 185
След 5 часово ходене и чакане, най-после влязох в заветния кабинет. Според лекаря става въпрос за киста, та горе долу си отдъхнах. Исках да ми направят ехографски преглед, но тук няма такива екстри. Сега чакам да ми дойде цикъла и след това ще отскоча или до софия или до Пловдив да я видим тази киста.
Благодаря за подкрепата Hug Hug Hug

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Аз няма да пиша дълго, че съм писала, писала....и вече ми е омръзнало.
Та накратко:
Преди да родя са ми направени 4 операции (2 на едната гърда, 2 на другата гърда) и са ми извадени 4 на брой както ги наричаш кисти, топчета или най-точно казано Аденоми, фиброаденоми , доброкачествени.
Есента ме чака 5 операция, сама си ги напипвам.
Ходя на лекар да следи нещата, ехограф само естествено, и понеже това 5-тото нещо расте, ще ходя и него да вадят в Онкологията при моя добър познат чичо д-р, който ме е оперирал вече 3 пъти. Първият път бях на 16-17г когато ме оперира пак там един доц. Сега вече не знам дали е жив, беше много възрастен, после открих този лекар, който му е бил ученик на доц. доста по-млад и симпатичен Winkот доц.
Така, че не се шашкай, аз с 4 операции и съм още жива, спокойно, само следи нещата навреме, своевременно, ако кажат да се маха, го махай, в някои случаи не е задължително да се маха, тези топчета, бучки са хиляди на брой видове....ще ти направят биопсия, ще изследват първо да видят какво е и после ще решат какво да правят.
Спокойно, не се шашкай....разбирам, че се притесняваш, защото може би ти е за първи път, ама няма нищо страшно. Казвам ти го като човек врял и кипял под скалпела 4 пъти.

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Благодаря Лио!
ще изчкам след цикъла и ще си намеря ехограф да ме видят и да се мисли, защото както казах тук няма такова нещо. Оказа се, че хората в ОБЛАСТ ВРАЦА разчитат на 1!!!! хирург.
На колко време е добре да следят?

Общи условия

Активация на акаунт