БЕБЕТА ЮНИ 50

  • 12 908
  • 293
  •   1
Отговори
# 90
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
та знам 4е докато кърми6 с каквито и упражнения да се занимавате няма да отслабнете кои знае колко или да постигнете някакъв резултат. при4ината е в хормона който стимулира кърменето. това поне знам аз.

Това е абсолютно погрешно,някой те е заблудил.При кърмене се изгарят много калории и дори се отслабва по-лесно,естествено без да се тъпчеш под предтекст,че кърмиш.Отслабнах 26 кг за 4 месеца докато кърмя с първото дете Grinning

Ти ме обнадеждаваш! Искам и трябва да сваля горе-долу толкова килограми, останали ми още преди бременността! Диета спазвала ли си? Иначе докато кърмя се топя направо, отделно нали е топло...

# 91
  • Мнения: 256
Pretty_Galina, да това са коликите. При нас започват още преди да се е събудил. ВИждам го как докато спи свива крачета и скимти лекичко или само почервенява. Тогава му приготвям някакъв илач. До 15 мин той се събужда. Изпива първо лекарството, после се кърмим и така си пестя два часа рев. Толкова ми е хубав като е спокоен, кога ли ще спре да го боли, направо ми се къса сърцето като го гледам.

# 92
  • Мнения: 24
Здравейте Simple Smile Ние сме ве4е вкъщи.И съм мн щастлива.Раждането беше тежко и трудно ,после малия имаше конюктивит и бяхме в отделение изолатор  и за капак в4ера ми правих акюртаж под пълна упойка и аз усетих вси4ко и 4увах ,въпреки 4е бях заспала.Тия дни изживях гоялм стрес.надявам сед а забравя всичко.


Честито на новите мами    bouquet

Ставам защото не мога да седя,изгубих многокръв и ми е все отпаснало Simple Smile до скоро

# 93
  • Мнения: 13
panterkata66,добре дошла!Дано се възстановиш и забравиш всичко по-бързо.

Норката от снощи е мн.неспокойна.Коликите си ги има от няколко дни,но вече явно са мн. силни.
За кърмачките давам рецепта за чайче,което чрез кърмата успокоява коликите.
внимание!тази отвара се пие от майката,а не от бебето!
По една суп.лъжица Копър (семе),Анасон,Мащерка,Кориандър,Резене се поставят в 1 литър вряща вода и се оставят да поврат 3-4 мин.Прецежда се и се пие в рамките на 24 часа.Да не се пие отвара престояла повече от 24 часа!

Казват,че имало голям ефект от това чудо.Аз утре купувам билките и започвам да пия,та дано да помогне на бебка,защото е много гадно да я гледам безпомощно как се гърчи.

# 94
  • Мнения: 1 404
panterkata66 ,добре дошла HugОтсега нататък само хубави мигове с бебчо ти желая и да забравиш по-бързо лошото!
MiRa_55 ,ядях месо,риба-печени и на пара,зеленчуци,плодове,пълнозърнест хляб,зехтин като мазнина,мюсли,овесени ядки,елда,орехи,мед,обезмаслено мляко,нищо тестено,никакви сладкиши,хлябът-пълнозърнест.Ходех много и кърмех много Mr. Green

Pretty_Galina ,голямата ми дъщеря имаше същите колики,на всяко кърмене правеше 30 мин интервал да се нареве,не искам да си спомням направо.При нея не помагаха никакви капки,мина за около месец.

# 95
  • Русе
  • Мнения: 610
panterkata66, добре завърнали се   bouquet
Звучиш страшно! Дано се възстановиш бързо!  Praynig Ами то само аз останах да раждам в Русе, но май ще откажа  Stop Ти имаше ли уговорка с някой д-р, че аз нямам... Дали си зависи от това дали ще ти обърнат нужното внимание  newsm78... офффф! Страшно си ми става! що така с тези кюретажи в това АГ! То Кори, хем беше с уговорка - и хоп - кюретаж, и ти... при първата ми бременност и на мен ми правиха 2, че и като отидох 2 дни след първия с болки и сестрата искаше да ме изгони да съм ходела на преглед някъде другаде  #Cussing out и като ме видяха (някакъв млад-зелен д-р, чак вика за консулт друг) стана ясно, че не са си свършили добре работата и в епикризата едни ми ти глупости пише... не си е работа... ходих да споря, че не е това, ама неможело да го оправят, щото уж нямало клинична пътека  #2gunfire Извинете ме! Отплеснах се  Embarassed
Стискам палци да се оправяш бързичко и много целувки и прегръдки на малкото съкровище и каката   bouquet

# 96
  • Мнения: 5 713
РАЛИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ И ВСИЧКО НАЙ- ХУБАВО!


  bouquet   bouquet   bouquet

ЧЕСТИТО И НА ИМЕНИЦИТЕ ДНЕС!


Теорията на д-р Спок и аз я знам, чела съм я. Simple Smile
За упражнения- чувала съм, че фитнесът не влияел добре на кърмата. Но пък една пътечка или колело не мисля, че ще навредят. Иначе за отслабването при кърмене- много си зависи от организма. Аз се меря 3 дена подред вече: първия бях -7; 2-я: -9; 3-я: -11. Предполагам, че по- скоро е водата, която бях събрала след операцията, бях много подута. Остават още 5 от бременността. И от преди имам малко. Не се тъпча излишно. Ям на често и по малко, по- " качествени " храни.

Мира, защо да ти се смеем за 1-те минути? Аз преди да родя правех 15мин на пътеката и 10 на колелото. Толкова можех.

На мен пък ми спря кървенето, вече 2-ри ден го няма, значи е спряло на 8-я. И операцията не я усещам. изобщо тоя път, да чукам на дърво, се възстановявам по- бързо.

А гледам Били се е включила по въпроса за спорта, аз понеже пиша постинга 2 часа. Спомена Китайската медцина, имаше нещо за храните през тия 40 дни. Сега ще погледна къде беше тук във форума темата. Simple Smile Защо имам чувството, че когато я четох, си казах трябва да го спазвам, а не го правя?!
И аз мисля като теб, че коликите минават от само себе си. Никакви лекарства не помагат. Вчера и Ясен се гърчи от 8 до 12ч вечерта, но накрая заспа и спа много хубаво.

# 97
  • Мнения: 5 713
Ето намерих я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295778.0

През 40-те дни се ядат топли храни, избягват се пресни плодове и зеленчуци.

# 98
  • Мнения: 17
Май всички са забегнали да подготвят масата и да гледат финала на европейското първенство, а?!  Mr. Green  Sunglasses
Само да внимавате с питиетата, ей!  Laughing
Аз се надявам мачът с моето малко мишленце за вечеря да завърши с бързо заспиване за да мога да погледам поне едно полувреме!  Peace

Честито на всички именници, Честит Рожден ден на Рали, честито на всички новообебили се мами и леко раждане на всички, които са все още 2 в 1!


Хубава и спокойна вечер, момичета!  Heart Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 2 901
Пак съм аз. Сетих се, че някакви други работи трябваше да кажа, ама на!

Аз нещо май се повредих, не знам. Нали ви бях писала, че лохиите ми минаха някъде към 10-ия ден, ако не и по-рано. Да ама преди няколко дена направо си ми дойде. И то не с този цвят на лохиите - размито червено-жълтеникаво, а направо кърваво червено, дори много тъмно. После пак така близо ден нищо и по едно време - пак обилно като да напълня 1 превръзка наведнъж. Чудя се да не съм се натоварила нещо, щото аз хубаво си я вдигам количката, но тя не е само тя - като я натоваря с разни работи, дини, туй онуй, пазаруване...Да не говоря, че преди да ми "дойде", нещо както си бях полегнала да гледам 1 филм и реших, че едни малки коремни преси ми идват много лесно... На всичкото отгоре тези дни сякаш операцията ме боли повече отколкото първите дни след болницата... Оплаках ви се... от себе си...

Абе какъв цвят са очите на бебетата ви - ясно ли е вече? Странно ми е, защото Биляна се роди с едни черни очи и такива си й останаха до ден днешен (е, доколкото има черни очи на света, много много тъмно кафяви, но от самолет са черни), а това бебоче се роди с едни блудкаво синкави (както котенцата като се родят) и напоследък уж се избистрят, но към сиво-сини са още, та се чудя как и до кога ще станат кафеви... Не че нямаме в рода синеоки, ама обяснявам на мъжа ми, а той ми прави едни "фасони", а аз му казвам - добре де, не е от тебе, от някой синеок, ама с кафеви лещи е (щото покрай мен синеоки мъже не са се навъртали скоро...)

# 100
  • Мнения: 256
Пантерката, почивай си сега. Дано да има хора около теб, да удрят по едно рамо. От опит мога да кажа, че световъртежа минава по-лесно с много литри вода, ядки и кайсии (сникърс също, но нали не е разрешено уж, ама аз си ям) Стигнах до 6-7 литра вода на ден, кило кайсии и купа ядки (сурови) и така преживявах тежките първи дни. Не се отчайвай. Много бързо ще се дигнеш на крака, спокойно. Казват също и червени меса да се хапват, но аз нещо не понасям, още от бременността ми се гади от тежки храни.

Не забравяй свещичките Волтарен 50 сутрин и вечер, наистина облекчават болката от раните.

# 101
  • Мнения: 24
Рали ,ами аз си имах уговорка с акушерка,която беше през цялото време до мен и ми държеше ръката и при контракциите ме караше да клякам ,и така не ги усещах мн мн . Мн съм доволна от отношението и.

Ин4е и аз пия мн вода и незнам далие нормално и си хапвам и ядки и се надявам скоро да съм добре.    Важното е 4е ве4е сме вкъщи и всик4о е един лош кошмар ,останал в миналото.

лека ве4ер аз отивам да си по4ивам докато Алекс спинка   bouquet ( мн ми е кротък пупу пу )

# 102
  • София
  • Мнения: 225
За цвета на очите и аз бях питала - дали от светли стават тъмни? Защото от целия генетичен принос само аз съм тъмна, а детето засега върви светлооко, и като че ли се избистря в тази посока, ама от друга страна нали тъмния ген бил по-силен. Но ще ги видим след 6-тия месец финално кой какъв ще е.

Днес търчахме до Токуда, че още не и се е оправила ръчичката от абоката - ма една подутинка. И аз се притесних нещо. Ама там казаха, че нямало страшно, но утре ще ходя и във Вита да питам сигурно, че мина вече месец, а това си седи. Сигурно е калцирала вена, ама все пак.

Очертава ми се екшън седмица на мен от утре - нещо ми е спечено. Трябва ли предварително да се уговарям със свещеник за чистата молитва или отивам и на място веднага става работата? И до Горна Баня е време да идем, после ваксина.... И в Неделя погача трябва да правим. Хич не ми се занимава, но ще стегна летящите чепици и по задачи ще е.

# 103
  • Мнения: 3 663
честито на меган79 и кака! да са им живи и здрави децата и много да ги радват!   bouquet

ехаа, честито и на дари7! да е много здрав младежа и много палав и умен да расте  Hug

мира - много ме разсмя с кравите (в предната тема), обаче май точно нещо такова имах нужда да чуя  Hug супер си Wink и честит имен ден на съпружеството, да ти е жив и здрав!

маристута - според мен дея иска да си суче за успокоение вечер, не че е гладна  Confused галето вече ти е казала, но аз в такива случаи непременно кърмя легнала и теди пуска плувката бързо-бързо, после лекичко се измъквам и мир настава вкъщи Wink

катенце - то майчинството реално са болничните
освен да ти занесе работодателя болничния лист в НОИ, друго няма какво доколкото се сещам...

маргарете - не знам защо, обаче като по правило дребните прескачат вечерното хранене първо, а не среднощното Simple Smile навремето като си говорехме с ноемврийските майки покрай таня масово беше Simple Smile

миша - теди се обели един път вече Simple Smile целия Simple Smile сега е позатихнало беленето..

инче - на теди много му бърборим на главата, но то щото сме една тумба народ, като остана сама след няколко дни мисля да пускам музика Wink таня обожаваше музика, даже си имаше две песни по-жичкаджийски, дето само на тях заспиваше Simple Smile и мисля пак да я пробвам тая тактика Simple Smile а в била си пускат с количките Simple Smile

вери - да те питам защо трябва да се будят през 3 часа и до кога така... заради лактацията ли е?

рали - какво зарязване, какви 5лв  Wink всички вкупом когато и където трябва  Hug ау да - честит рожден ден   bouquet здраво, хубаво бебе и много щастие пожелавам   bouquet (а иначе май сме един набор с тебе Simple Smile че и аз съм на 27, но февруари е моето рд)

пантерката - наистина много стресиращо звучи всичко Sad бързо възстановяване пожелавам и скоро да забравиш всички перипетии! почивай колкото можеш...

вале - и при мен на моменти пак има кървене, освеновно като вдигам нещо или като се боричкаме с таня
явно физическото натоварване има значение и взех да го давам по-леко за момента  Confused
за цвета на очите - на теди са направо черни, не мога да му различа зеницата от ириса..
на таня бяха сини, а сега са пъстри с преобладаващо зелено Simple Smile май е рано да се каже какви ще са им Simple Smile

а сега за кризите на растежа - май при теди почна това чудо, вече втори ден папа следобед и нощем през 2 часа, като на моменти по час -два само си суче и ай съм мръднала, ай е ревнал  Confused тъпча се с овесени ядки и жито + вода, дано да удържа фронта
през деня никакъв проблем не му е да си спи в креватчето, обаче нощем е с нас на спалнята
иначе трудно го приспивам, а в късни доби нямам нерви да се занимавам - кърмя легнала и за 15мин и двамата спим Wink
за храната и кърменето - ами при мен явно има значение с какво се храня Sad за лещата вече ви разказах, а вчера ударих една вафла (не бях яла шоколадови неща откакто се е родил) и резултатът беше неспокойна вечер и пъпки по лицето днес
явно поне известно време ще се съобразявам какво ям
аз вече се обърках на гръб ли трябва да се спи или настрани, обаче теди се върти за мое изумление  Shocked таня ги правеше тия номера на доста по-късен етап
а него го оставям на една страна, намирам го две педи настрани и обърнат на другата.. та както и да го сложа да спи, все тая Wink

# 104
jaklini77 от София - втора  ИМА МОМЧЕНЦЕ АЛЕКС РОДЕНО НА 18.06 В ТОКУДА .

Общи условия

Активация на акаунт