Машина за хляб - 11 част

  • 91 116
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9 776
Привет! Някой може ли да ми каже какво е това? Беше в кутията на новата ми машинка  "Аляска", но в книжката с описанието не е споменато никъде newsm78. Дано не ми е много тъп въпроса.

# 571
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
С тази джаджа изваждаш бъркалките от готовия хляб, освен ако не си се сетила да ги извадиш по-рано, след като е приключила да меси и преди да започне да втасва и да пече.

# 572
  • Мнения: 9 776
Unknown_lady, ами то в контейнерчето има само една бъркалка и аз не знам как мога да я извадя с това нещо newsm78. А и аз трябва ли да отварям машината преди да е приключило печенето? Т.е. да вадя тестото по някаква причина след месенето, както казваш? Преди малко я нагласих на отложен старт и я зарязах. Живот и здраве, към 7.30 трябва да имам хляб. Явно нещо не ми се е доизяснило. Ще ти бъда благодарна да ми разясниш Simple Smile. И мерси за експресния отговор!

# 573
  • София
  • Мнения: 9 826
Можеш да извадиш бъркалката след като спре да меси машината/второ премесване/ и преди да започне да втасва.Това само ако ти пречи,че после в хляба ще има дупка от бъркалката.На мен не ми пречи и никога не я вадя преди да се опече хляба.

# 574
  • Мнения: 9 776
 Валенцето, не виждам защо да ми пречи. Дупка, като дупка. Хич няма и да вадя. Мерси много! Simple Smile

# 575
  • Мнения: 1 176

Даже и не ми е хрумвало, че мога да извадя бъркалките, а дупките в хляба понякога са ме дразнели, признавам. Вече ще знам.

# 576
  • Мнения: 3 036
Тази вечер опитах програмата за пица,
но не ми стана така както исках.
Беше пухкава,като на питка,
а аз исках да бъде като пърленка.
Така ли трябва да бъде или аз нещо бъркам?
Други рецепти за тесто за пица знаете ли?

# 577
  • София
  • Мнения: 9 826
Mr. GreenТака е,и на мен не ми пречи-дупка като дупка.

# 578
  • Мнения: 9 776
За добро утро да ви се похваля с творението си Мноооооооого съм доволна. Рецептата е от книжката на хлебопекарната за бял хляб /незнайно защо трябваше да сложа и грис, та малко жълтее/ и стана сполучлив. Понеже беше пробно, го направих 750 г. Благодаря на всички от темичката за съветите, които научих. И на мъжо, че ми купи машинката, разбира се. Тази сутрин в 7.30 му се отблагодарих с намазана филийка димящ хляб в леглото Laughing. Приятен ден на всички и успехи в творенията!

# 579
  • Мнения: 25 447
Браво, браво, да ви е сладко!  Grinning

# 580
  • Мнения: 22 867
За добро утро да ви се похваля с творението си

polin_a,прекрасно ти е хлебчето!  bouquet
Напиши, моля те, съставките му и количествата им. Ще си го омеся на ръка, защото ми харесват  теста, в които има грис. Не съм забелязвала да жълтеят, напротив - съвсем бели си стават - правила съм хлебчета и кифлички.

# 581
  • Мнения: 9 776
Много ви благодаря, момичета, за аплодисментите Simple Smile! labrex, дано не ти е спешно, защото няма да съм вкъщи до довечера и сега тръгвам. По-късно ще ти пусна точните съставки. Извинявай!

# 582
  • Мнения: 4 916
Сложих хляб с балкански подправки, да видим какво ще излезе  Laughing
Купих си нова суха мая и ми е леко притеснено, но нямах избор, понеже на д-р Йоткер беше свършила. Утре ще потърся от Метро и, ако намеря, ще си взема една кутия.

# 583
  • Мнения: 190
Моля,ако някой знае за резервни казанчета за хлебопекарна с 2 перки от къде се купуват,да ми каже.Благодаря

# 584
  • Мнения: 198
От гаранционния сервиз.Поне аз от там си взех казанче.Обаче ще ти трябва много търпение за жалост

Общи условия

Активация на акаунт