Време е за тиквички

  • 107 505
  • 694
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 358
Лабрекс много вкусна ми звучи тая манжичка, че и бърза.Ще я пробвам тия дни HugСто процента ще придавя нещо от мене си...но идея ми даде.Благодаря  bouquet.
Чакай да си я копирам...че ще забравя #Crazy

# 676
  • Мнения: 2 774
......а(чукча пише, а не чете) ..
Ами ако всички тук сме чукчи...кой ще прочете твоите 2 рецепти  Mr. Green
 spam2 ,знам ...но не се сдържах  Joy.

# 677
  • Мнения: 22 867
Лабрекс много вкусна ми звучи тая манжичка, че и бърза.Ще я пробвам тия дни HugСто процента ще придавя нещо от мене си...но идея ми даде.Благодаря  bouquet.
Чакай да си я копирам...че ще забравя #Crazy

Бъни, и да не забравиш да обнародваш идеята си! Grinning   bouquet Вкусна е манджичката, вкъщи я правя отвреме навреме, наистина е бърза.

# 678
  • Мнения: 5 591
Днес правих задушени тиквички с яйца. Вкусно е.



Една глава лук се нарязва наситно, един морков се настъргва на едрото ренде и се слагат в олио на огъня до омекване. Две нарязани на кубчета тиквички и един настърган домат се прибавят, посоляват се, захлупват се и се задушават до готовност. Накрая се слагат черен пипер, копър и 3-4 разбъркани яйца. Като се стегнат яйцата, манджата е готова. Яйцата не са задължителни, нито пък дадения брой. И без тях става. С доматена салатка върви чудесно. Heart Eyes


Тези дни мисля да я пробвам.Благодаря за рецептата.От посочените продукти няма да слагам само черен пипер.  bouquet

# 679
  • Мнения: 22 867
Тези дни мисля да я пробвам.Благодаря за рецептата.От посочените продукти няма да слагам само черен пипер.  bouquet

лава, можеш да я подправиш според вашия вкус, аз по принцип слагам много подправки, правила съм я и с джоджен, и с дивисил, магданоз става, разбира се, така че както решиш.

# 680
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Правя нещо подобно на labrex , само че  слагам печена чушка, тиквички, яйца, сирене. Ето и резултата  Wink :

                               

Отгоре е поръсено с риган.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 341






Днес направих  панираните тиквички на фурна - http://trydiani.blogspot.com/2009/05/blog-post_18.html

Ди-ани, хиляди благодарности за лесната и вкусна рецепта   bouquet


# 682
  • Мнения: 5 591
Тези дни мисля да я пробвам.Благодаря за рецептата.От посочените продукти няма да слагам само черен пипер.  bouquet

лава, можеш да я подправиш според вашия вкус, аз по принцип слагам много подправки, правила съм я и с джоджен, и с дивисил, магданоз става, разбира се, така че както решиш.

 От подправките,които спомена използвам магданоз и джоджен.Още веднъж благодаря за рецептата.  bouquet
Аз  приготвям тиквичките по следния начин:нарязвам ги на малки кубчета,слагам да се задуши в мазнина кромид и след това прибавям и тиквичките,разбърквам често,прибавям и нарязани 1-2 скилидки чесън.Слагам джоджен малко преди да сваля ястието от котлона.Когато тиквичките са готови слагам 1 чаена лъжичка червен пипер.Става много вкусно.

# 683
  • София
  • Мнения: 604
Споделям разкооошна рецепта с тиквички. Мисля, че някога съм я писала, но може да е в някоя позабравена темичка.
Значи рецептата е следната: тиквичките се пържат и изцеждат върху кухненска хартия от излишната мазнина. След това в йенска тенджера се наредждат ред тиквички+2 лъжици доматен сок(настърган домат или от консерва), топено сирене и пожелание кашкавал. Пак тиквички, доматен сок, топено сирене кашкавал. Ако имате продукти, можеда заформите и трети ред. Печете на затворен съд половин час на 200 градуса  chef
Опитайте, много е вкусно bowuu

# 684
  • Мнения: 22 867
Аз  приготвям тиквичките по следния начин:нарязвам ги на малки кубчета.........

Лава, то е почти като това, което и аз правя, само дето има още добавки. Със сигурност ще е вкусно.  bouquet

Dilirium, много вкусно звучи, записвам си рецептата.  bouquet


# 685
  • Мнения: 804
Ето от мен едно любимо ястие с тиквички- тиквички с ориз и гъби на фурна,унищожава се за отрицателно време,бързо и лесно за приготвяне.
http://media.snimka.bg/3519/013293586.jpg

# 686
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ето от мен едно любимо ястие с тиквички- тиквички с ориз и гъби на фурна,унищожава се за отрицателно време,бързо и лесно за приготвяне.
http://media.snimka.bg/3519/013293586.jpg
До сега тиквичките с ориз съм готвила само с така,без нищо друго,но някой път ще сложа и гъби Mr. Green

# 687
  • Мнения: 1 798
Ето от мен едно любимо ястие с тиквички- тиквички с ориз и гъби на фурна,унищожава се за отрицателно време,бързо и лесно за приготвяне.
http://media.snimka.bg/3519/013293586.jpg
Lina dm,аз правя същото само ,че слагам и зелена чушка и мнооого магданоз Hug

# 688
  • Мнения: 804
Сливница, с гъбите става много приятно на вкус,но аз го готвя по мързеливият начин - след като задуша лука,слагам гъбите сурови,не ги задушавам отделно с масло,както при други ястия.  Hug

Деликате,интересно звучи и с чушка,но вместо магданоз,аз слагам много копър-идеална подправка за тиквичките,става разкошно,може да пробвам и магданоз следващият път да наръся.  Hug

# 689
  • Мнения: 506
САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ
Нужни са:

500 гр пресни крехки тиквички
0.5 ч/л сол ( или на вкус)
100 мл зехтин (в краен случай – олио)
3 с/л винен оцет
2 с/л мед
2-3 скилидки чесън ( носи и повече)
магданоз, копър
смлян чер пипер

Тиквичките се измиват хубаво и, без да се белят, се нарязват на ивички с помощта на белачка за картофи по цялата дължина. Посоляват се и се оставят 30-ина минути. В това време се приготвя маринадата – в купа се смесват зехтина, меда, оцета, черния пипер, чесъна и ситно нарязаните зелени съставки, хубаво се размесват.

Изстискват се леко тиквичките, слагат се в маринадата и се разбъркват. Купата с тиквичките се оставя в хладилника поне 2 часа, отвреме на време може да се разбъркват.


ето една рецепта от друг форум,току що я спретнах и рецултата е фантазия
/авторката е с ник Орхидея,а форума *часът на мама*/

Общи условия

Активация на акаунт