Това,което обичаме в нашия дом.

  • 120 744
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 505
салата червен боб с моцарела       


червен боб един буркан(готов сварен),1 голям домат,1/2 консерва царевица,1 топка моцарела,3-4 кисели крастевички,кромид лук една малка главичка,сол,черен пипер,оцет и зехтин.
Всичко това се нарязва на дребно,смесва се с подправките и е готово за хапване.




 *Понеже я измислих набързо,че бяхме много гладни и сложих това което имах под ръка,но се получи много вкусно.

# 31
  • Мнения: 1 505
Пиле с моркови и сусам     

Продуктите са на око в зависимост за колко души е яденето.Аз обезкостих 2 пилешки бутчета,нарязах ги на хапки и ги оставих да се мариноват в соев сос за 1 час и през това време нарязах 3 моркова на ивички.Запържих 3 скилидки чесън с 1 глава лук на полумесеци и морковите,добавих после пилешките късчета,когато почти бяха готови сложих сусама,черен пипер и подправка 10 зеленчука на Маги.
*Ами това е,бързо,лесно и мнооооого вкусно.

# 32
  • Мнения: 1 505
Спагети мечта   

Сваряват се спагетите по оказания на опаковката начин.След това се запържват шунка,кисели крастевички(и двете на дребно нарязани),грах от консерва,добавя се готварска сметана и малко преди да е готов соса се овкусява със сол и черен пипер.

*Голяма вкусотийка с много калории.

# 33
  • Мнения: 1 505
Плодова пита с компот
продукти 3 бр.яйца,1 ч.ч.захар,1 ч.ч.брашно,1 бакпулвер,компот от кайсии или праскови.
Дъното на формата в която 6те печем сладкиша се поръсва със захар и 1-2 с.л.вода и се карамелизира(аз я карамелизирах за 3 минути на МВ).Плодовете от компота се нареждат с отвора надолу след като е изстинал карамела.През това време разбиваме яйцата със захарта и постепенно се добава брашното смесено с бакпулвера.С тази смес заливаме плодовете.Печем на 200º около 20-30 минути(проверяваме с клечка дали е готов).Готовият сладкиш се обръща в поднос така,че плодовете да са отгоре и се сиропира с плодовете от компота.



*Някъде бях чела,че трябва да се спазва правилото,топъл сладкиш студен сок от компот и обратното.Аз го спазих това правило.Стана страхотен,единственно не се обърна добре,но с по-голяма шпатула може и да стане,но като се сиропира се оправя.

# 34
  • Мнения: 1 505
Пиле Тика
продукти: пилешко месо,1 зелена чушка,1 гл.кромид лук,100 мл.сметана,3-4с.л дом.пюре,1 ч.ч. вода,1с.л.къри,сол,черен пипер
Пилешкото месо може да се нареже на хапки или цели бутчета да сложите.Запържват се месото и зеленчуците,когато са вече готови се добавят и останалите продукти и оставяме да се задуши под капак 30 минути.След което се изважда месото и зеленчуците се пасират,ако соса е много рядък се оставя да поври още малко.



*Не знам от къде идва името на това ястие,знам рецептата от една комшийка тук,която също не знае за името.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 15:04 от enamorada

# 35
  • Мнения: 1 505
Бананов чиизкейк
продукти: 2 пакета бисквити,1/4 ч.ч. меко масло,2-3 с.л.кокосови стърготини,100гр.ядки,2-3с.л кондензирано мляко,1ч.ч.прясно мляко,500гр.крема сирене,1ч.ч. захар,1п.ванилия,2с.л.брашно,2 яйца,2 меки банана.
       Бисквитите се натрошават и ги смесваме със размекнатото масло,ядките натрошни,кокосовите стърготини и кондензираното мляко,ако е необходимо се добавя и малко прясно мляко,разстиламе във формата в която 6те печем.Разбиваме крема сиренето със захарта и ванилията и после постепенно прибавяме прясното мляко,яйцата,брашното,накрая пюрираните банани,тази смес я изливаме върху бисквитите.Пече се около 40 минути на 180º.Преди сервиране се оставя в хладилника за няколко часа.



*Тази рецепта е смес от няколко,защото никога не съм харесвала на 4иизкейковете платката от доло.Затова реших да си направя аз една по мой вкус и хубавото е,че само продуктите за платката могът да се направят на топчета да им се сложи вътре по една ядка и да се овъргалят в кокосови стърготини или разтопен шоколад-така получаваме едни страхотни бонбонки.

# 36
  • Мнения: 1 505
Праскови в тесто



http://media.snimka.bg/1186/008627648.jpg

*Снимките са в мое изпълнение.Оригиналната рецепта е тук - http://lacocinitademarisalas.blogspot.com/2007/09/paso-paso-melo … -en-hojaldre.html ,a за да ги направя и за да им се наслаждаваме са любезно преведени от Габи,ето ги в нейно изпълнение - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2765.msg76678.html#msg76678

# 37
  • Мнения: 1 505
канелени бисквитки
500 гр. брашно,300гр. захар,1 ч.л.сол,6 ч.л.канела,3 яйца,300 гр.масло
Смесват се брашното със захарта,солта,канелата и маслото на стайна температура,обърква се и яйцата се добавят едно по едно.Пълнят се формичките и се пекът на 200º за 15 минути.

*Това е тесто за 18 бисквитки,но аз направих половината доза и това на снимката са всички излязли от половината доза.Рецептата е от книжката с рецепти към силиконовите формички на дисни.Аз добавих към сместта и малко счукани орехи и малко сушени горски плодове.И понеже не обичам канела,реших че само половинката ще хапва от тях,но след като се опекоха,така хубаво ухаеше,че опитах ушето на мики маус,а след това и другото му уше и след това и следващия мики маус и за милото останаха само 2 накрая-много вкусни се получиха.

# 38
  • Мнения: 1 505
Мъфини с бял шоколад и малини
150 гр.бял шоколад,200 гр.масло,3яйца,150 гр.захар,200 гр.брашно,1ч.л.бакпулвер,ванилия,малини
  Фурната се загрява на 180º.Маслото и шоколада се разтопяват на водна баня.Яйцата се разбиват със захарта и ванилията,към тях се добавят шоколада с маслото и брашното смесено с бакпулвера.Сместта се разпределя във формички за мъфини като не се пълнят до края.В центъра на всеки мъфин се слага по една малинка.Пекът се 25 минути.

*Това са най-сполучливите ми мъфини до сега,стават много меки,сочни и най- вече вкусни.Аз не сложих малинки,а сушени плодове,но те паднаха на дъното,за това не се виждат отгоре.

# 39
  • Мнения: 1 505
шоколадови трюфели с ментова есенция
за 18-20 броя-150 гр.черен шоколад,100 мл.течна сладка сметана,6-8 капки ментова есенция,какао
Шоколада се начупва,сметаната се загрява и преди да заври се изсипва при шоколада,разбърква се до пълното му разтваряне,капва се есенцията.Оставя се да изстине на стайна температура и след това под фолио за 1 нощ в хладилника.След това се правят топчета,като ръцете се потапят в какао сухо и точетата след това се овалват в какаото.Съхраняват се в хладилника.


*Аз използвах едни шоколадчета с мента вътре,нямах ментова есенция,но те са страхотни и много ментови и свършиха страхотна работа.Много освежаващи топчета.

# 40
  • Мнения: 1 505
Американски палачинки с мая/Tortitas americanas
400гр.брашно,2 яйца,2 ч.ч.прясно мляко,2с.л.захар,1щ.сол,1п.суха мая(на прах),2с.л.разтопено масло.
Всичко се смесва в кана и се разбива с пасатор.Тестото трябва да е на гъстота като за палачинки.Не би трябвало да се намазнява тигана незалепват,но аз за всеки случай на първата си слагам една капка.Тигана е с незалепващо дъно.Слага се от сместта колкото големи решите че искате да ви бъдат и когато по цялата им повърхност излязат мехурчета се обръщат и от другата страна.Котлона не трябва да е много силен.


Ето ние как си ги хапваме
http://media.snimka.bg/1936/010127600.jpg
*Рецептата си я копирах от един испански форум,където имаше много положителни отзиви за нея,пробвах ги и сега не мога да спра да ги правя.Милото си ги хапва със сол вместо хляб дори.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 16:44 от enamorada

# 41
  • Мнения: 1 505
Солети

за тестото 270гр.вода,1ч.л.мед,2ч.л.сол,3с.л.зехтин,500гр.брашно,1п.мая на прах(15гр.)
за глазурата 1жълтък+1с.л.вода
белени слънчогледови семки за овалване
  Загрява се водата,добавят се меда и маята към нея,смесват се хубаво и се оставя за 10 минути.След което се добавят солта,зехтина и брашното,замесва се тестото хубаво,разточва се на 0,5мм.Изрязват се ленти,наръсват се със слънчогледовото семе и се усукват.Върху хартия за печене ги поставяме и ги намазваме с жълтъка.Пекът се за 12 минути на 200º.



*Аз добавих към самото тесто слънчогледовите семки и това ми спести време.И ги намазах с жълтък разбит с малко зехтин и прясно мляко.Пекох ги до леко прозовяване.Много крехки и вкусни,топят се в устата.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 13:01 от enamorada

# 42
  • Мнения: 1 505
Мъфини с мандарини
3 мандарини,200гр.захар,3 яйца,70гр.олио,175гр.брашно,1п.суха мая,течен шоколад-за пълнеж
Разбиваме с пасатора яйцата,захарта и мандарините,на кубчета и без бялата част(като внимаваме да не попаднат семки вътре).Постепенно добавяме брашното,маята,олиото,разбъркваме хубаво.Формичките за мъфини ги пълним до половината,слагаме по 1ч.л.течен шоколад и ги допълваме със сместта.Печем на средна фурна 15 минути.Могът да се направят и като кекс.

*Много сполучливи.Рецептата е от испански блог(но имам навика да си ги записвам рецептите без източника им и сега ми е трудно да ги намеря).Там е под формата на кекс.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 21:21 от enamorada

# 43
  • Мнения: 1 505
Слънчогледови сладки
2ч.ч.брашно,1ч.л.бакпулвер,1ч.захар,2 яйца,4с.л.олио,100гр.сусам,125 гр.слънчогледови семки,1-2с.л.лимонов сок,1-2ч.л.мед
Вси4ки съставки се смесват до плътно тесто,лепкаво е.Правят се топчета,като ръцете се мокрят периодично с вода и върху хартия за печене ги нареждаме с разстояние едно от друго,те малко ще се сплескат.Пекът се на 180º за 15-20 минути.



*За по сладки се добавя повече мед,на мен ми бяха добре и с оказаното количество.Рецептата е смес от няколко рецепти за дребни сладки.Тази доза е за около 20-30 бройки зависи от големината им,аз направих с половината тесто и ми излязоха 10 големи сладки.Украсих ги с разтопен шоколад с 1-2с.л.сметана и наръсих с бадеми.

# 44
  • Мнения: 1 505
Колумбийски хляб-pan de bono
  Равни количества настърган кашкавал и брашно специално за този хляб(в колумбийски магазини го има на него пише pan de bono,има набухватели в него),1ч.л. сол и няколко лъжици прясно мляко(в зависимост от количеството,като млякото се добавя постепенно).
  Всичко това се меси,да стане едно цяло тесто,събира се в топка и след това се късат топчици от него,аз ги направих на фитил и двата края само ги преметнах един върху друг(може и само топчици да се оставят).Върху хартия за печене се редят и се пекът на 180º за 15 минути,те си се надигат във фурната,като почервенеят отгоре и са готови.


http://media.snimka.bg/2668/011591054.jpg

*Kолумбийците го хапват за закуска само него със шейкове от плодове.Върешността е кашкавалена и на конци,ужасно вкусни са.

Общи условия

Активация на акаунт