Това,което обичаме в нашия дом.

  • 120 741
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 505
Парти кюфтенца от риба тон
3 консерви риба тон малки общо 300 грама,1малка глава кромид лук,50 гр.галета,1 яйце,сол,черен пипер,магданоз,1с.л.дом.пюре,1 червена печена чушка нарязана на дребно.
1 яйце,брашно,галета за овалване
  Рибата тон се отцежда и се смесва със останалите продукти,не се меси,само се объркват,добавя се галета,за да обере влажността,правят се топчета малки,които се овалват в брашно,след това в 1 разбито яйце и след това в галета,пържат се в много сгорещено олио.Оставят се да се отцедят бърху кухненска хартия.

  *Получиха се вкуснички крокетки,без дори и да очаквам.Почерпих идея от един испански блог,като замених някои от продуктите и нагласих рецептата според вкуса ни в къщи.

# 46
  • Мнения: 1 505
Банички със ягоди и шоколад
   Няколко листа кори за баница,250гр.ягоди,5с.л.захар,1с.л.лимонов сок,50гр,масло,50гр,орехи,50гр,друг вид ядки,50гр.бял шоколад,50гр.млечен или черен шоколад,1 белтък за намазване,1-2с.л.кафява захар за поръсване.
   Първо се слагат ягодите (оставяме си няколко за украса)със захарта и лимоновия сок да поврят на среден огън на котлон за 10 минути,след това се махат от огъня и се отделят ягодите,след това взимаме 2 листа от корите и се намазват с разтопеното масло,режът се по дължина на 2,всяко едно се сгъва на 2 на квадрат става,пак се намазва с четка с масло.Слагаме няколко ягодки в центъра,посипваме със ядките и със натрошените шоколади,завиваме двата края и сгъваме 3 пъти да се затворят баничките,намазваме с белтък краищата,за да се залепят,отгоре също намазваме със масло и посипваме с кафява захар.Така сгъваме всички банички до изразходване на продуктите.Пекът се до почервеняване на 180º.Сервират се в чиния със сос от ягодите и отгоре баничката,украсява се с ягодки.

Ето тук снимки на пълнежа и завиването на самите банички
http://media.snimka.bg/3021/012296875.jpg
http://media.snimka.bg/3021/012296879.jpg
*По идея от Yoli от гответе с мен,но изменена от мен и съответно станаха страхотна вкусотия.И понеже обичаме много сладко със соса вървят много добре.

# 47
  • Мнения: 1 505
Доматени ветрила

Разрязваме няколко домата под формата на ветрило,посоляваме ги.Пълнежа е от сирене филаделфия с няколко супени лъжици майонеза и няколко супени лъжици кисело мляко,сол,ригън,чесън на прах и черен пипер.Всичко това се смесва и се пълнят всички листенца.


*Всичко е на око и според каквото имах в хладилника,но по важна е идеята за направата им,макар,че и пълнежа стана страшно вкусен.Идеята е от Еси,пишеща тук,а пълнежа моя измислица.

# 48
  • Мнения: 1 505
Мъфини с ягоди и шоколад
   За 17 бр. мъфини: 290 гр.брашно,1/2ч.ч.кафява захар,1 голямо яйце,250гр.кисело мляко,2с.л.прясно мляко,2с.л.олио,ванилия,1ч.л.суха мая,1 ч.л. сода,1/2ч.л.сол,270гр.ягоди,шоколадови парченца,щ.индийско орехче.
   Ягодите се нарязват на малки парченца.Шоколада също се начупва на малки парченца.Смесват се киселото мляко със содата,добавя се яйцето,след това брашното със маята и останалите продукти,като ягодите и шоколада са последни и съвсем леко се объркват в сместта.Разпределят се по формички и се пекът на 180º за 15-20 мин.


   *Обяснението на приготвянето на рецептата е мое,тоест по начина по който ги направих аз,получиха се доста пухкави и естественно вкусни.Не добавих индийското орехче и прясното мляко,защото нямах и като търсех рецепта за мъфини с ягоди без прясно мляко излезе тази с кисело,като си добавих аз шоколадовите парченца,понеже обожавам комбинацията на ягоди и шоколад.Ето от тук откраднах рецептата http://albahacaycanela.blogspot.com/2008/04/muffins-con-fresas.html

# 49
  • Мнения: 1 505
Пилешки късчета-Родина
  За 2 порции: 2 пилешки бутчета,2 домата,1 глава кромид лук,чесън,маслини,100 мл.доматен сок,сол,вегета,черен пипер,магданоз
  Обезкостяват се пилешките бутчета и се нарязва месото на хапки по големи,запържват се в сгорещено олио или зехтин,когато са почти готови се добавя доматения сок,като поизври малко водата му се добавят лyка на кръгчета нарязан и чесънa да ce запържaт малко.Блан6ират се 2-та домата в гореща вода за 1-2 минути и се обелват после,нарязват се на по едри хапки и се добавят към ястието,похлупваме so с капак да се позадуши около 10-тина минути.Накрая се добавят подправките и маслините на кръгчета нарязани.

  *Реших да го кръстя така това ястие,защото в него cе използват 3 цвята много добре познати за нас,а аз го знам от моята майка,и понеже съм далече ми беше много приятно когато марабу с нещо подобно ме подсети за тази вкусотия.В моя случай не е с пресен магданоз а със сух и бутчетата просто ги разделих на няколко чаcти по големи,а не ги обезкостявах.Приятен апетит.

# 50
  • Мнения: 1 505
черешови банички
за тестото: 200гр.брашно,125гр.масло,2 с.л.захар,1 кафеена чаша прясно мляко
за пълнежа: 250 гр.череши,10с.л.захар,1 ч.л.лимонов сок
  Замесва се меко тесто,оставя се покрито с влажна кърпа да втаса за 30 минути.Черешите се почиствaт от костилките и се слагат да се варят със захарта и лимоновия сок за 10 минути.Тестото се разточва на тънко и се изрязват кръгове с чаша,в средата на кръга се поставя по малко от черешите без сока,краищата се намазват с вода и се притискат с пръсти прегъвайки ги на 2.Върху хартия за печене ги поставяме и ги печем за 10-15 минути на 220º до пoчервеняване.Сервират се като в чиния се сипе от черешовия сок,а върху него се нареждат от баничките.

  *Рецептата е от испански форум.Не успях да открия по-червени череши,вече всички са вишневи и затова е малко тъмен сока,както и доста гъст го направих,но го подгрявах за да мога да отделям половинките черешки,слагах по половинка вътре в кръгчето,защото моите кръгчета станаха много малки.Но са ужасно вкусни.

# 51
  • Мнения: 1 505
Бишкотена торта без печене
 400 гр.заквасена сметана,меки бишкоти,100гр,млечен шоколад,100гр.бял шоколад или кокосови стърготини,50 гр.масло,1 банан,пудра захар на вкус
  Разделих заквасената сметана по 200 гр на 2 места,в едното сложих разтопеният кафяв шоколад,в другата сметана я разбърках със маслото на стайна температура и пудра захар на вкус,настъргах и белия шоколад в нея.
  Самото подреждане е ред бишкоти след това кафявия крем после банана нарязах на кръгчета,пак ред бишкоти и отгоре завърших с белия крем,отгоре накапах  сос от череши.

 



*Измислих я на бързо тази тортичка и се оказа много вкусна и лека,а в същото време е и бърза,точно като за летните жеги,когато на никoй не му се стои до печката дълго време.В моя шоколад имаше парченца плодове и ядки,а на белия крем исках да сложа кокосови стърготини,но се оказа,че са ми свършили и настъргах бял шоколад.Много вкусно се получи.На мен ми остана от черешовите банички от черешовия сос и накапах отгоре с него,а може да се украси със топинг някакъв примерно или каквото друго ви хрумне.Моите бишкоти бяха меки,но може да се използват от твърдите,тогава те трябва да се сиропират,като може да се потопят в прясно мляко или в кафе,може да се напръскат със ром или някакъв плодов сок.

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 14:15 от enamorada

# 52
  • Мнения: 1 505
Мъфини с желирани бонбони

  1 шепа от един цвят желирани бонбони,300гр.брашно,120 мл.пр.мляко,125 гр.масло,1 яйце,50гр.пудра захар,1 ч.л. бакпулвер
  На котлона се слагат и се бъркат под непрекъснато разбъркване с дървена лъжица млякото,маслото и желираните бонбони,когато се стопят напълно се махат от огъня.Смесваме брашното със бакпулвера,добавяме яйцето и бонбонената смес,бъркаме до гладкост.Изсипваме във формички и печем за около 15 минути в предварително загрята фурна на 220.
 


http://media.snimka.bg/3530/013316322.jpg

  *Имам толкова много желирани бонбони,че се питах какво мога да направя с тях,докато не пуснах тема с този въпрос и една мила дама ми прати една рецепта,изпробвах я,оставам очарована от нея.В моя случай е със зелени желирани бонбони със вкус на зелена ябълка,и малко съм преработила рецептата по мой вкус и количеството на мъфините е 8 от това количество продукти.Аз сложих и по 1 ядка отгоре и от вътре.

източник-  http://www.receptite.com/recepta.php?r=11036

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 20:13 от enamorada

# 53
  • Мнения: 1 505
Брауни с 2 вида шоколад и сушени плодове
  100гр.белени бадеми;50гр.бял шоколад;175 гр.млечен кафяв шоколад;100гр.сушени плодове,накиснати в 1 с.л.сладко вино или ром;175гр.масло;3яйца;100гр.кафява захар;25гр.брашно;150гр.брашно от бадеми
   Стопяваме млечния шоколад със маслото на водна баня.Разбиваме яйцата със кафявата захар и добавяме към тях шоколадовата смес,добавяме и накиснатите сушени плодове,начупваме също и белия шоколад в сместа,добавяме и бръшната и начуканите на едро белени бадеми,разбъркваме и разпределяме във форма,печем на 150º около 40-45 минути,отвътре трябва да е мекичко,а отвън с коричка



    *Аз замених бадемите с лешници,като половината счуках до брашнена консистенция,а останалите на едро,използвах горски сушени плодове и освен това го направих браунито на микровълновата на 700 W за 4 минути,отгоре няма коричка,но пък се опече страхотно и стана много вкусно,гарнирах го със сладолед.
  източник- http://biscotti.blogspot.com/search/label/Pastelitos

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 17:34 от enamorada

# 54
  • Мнения: 1 505
бананов шейк
    за 1 чаша: 1 топка сладолед;1 банан;100мл.прясно мляко;1с.л.карамел
     Банана го нарязваме на парчета,добавяме останaлите неща и разбиваме в шейкъра или пасираме продуктите.
   

*Това е.Бързо,лесно и много разхлаждащо.По желание може да се намали или увеличи карамела или той да се замени със пудра захар.

# 55
  • Мнения: 1 505
Рози от тесто с мед
    2 яйца;2с.л.зехтин;сол;2с.л.ликьор(по желание за аромат);брашно за замесването на незаплепващо се тесто,но меко
мед с 1с.л.вода за заливка
    Замесваме мекичко незалепващо се тесто,разточваме тестото много тънко,възможно най-тънко,и режем ленти дълги около 40 см. и широки 3-4 см.Всяка лента увиваме около вилицата или като охлювче и пържим в силно загрято олио за кратко време или докaто не им се образува приятен златист цвят.
   Меда смесваме с водата и поръсваме розичките,допълнително мoжe да се хапват с още мед.
 
   

  *Много вкуснички,макар,че малко тестени станаха отвътре и следващия път смятам,да не ги навивам много стегнато преди пържене.Аз си добавих допълнително мед като ги хапвах.

# 56
  • Мнения: 1 505
Чииз торта с мус от виолетки
  продукти: 150гр.бонбонки виолетки;1 опаковка сирене филаделфия(или крема сирене);500гр.сметана за разбиване;5 листа желатин;125 мл.прясно мляко
за заливката: 150гр.вода;50гр.бонбонки виолетки;2 листа желатин
готов блат или бисквите стрити на прах със масло
   Ако ще се използва готов блат,то той трябва да се сиропира първо(сиропа пожелание,аз го сиропирах със 1с.л.ликьор от къпини с 2с.л.сок от портокал),а ако ще се прави платка от бисквите,те се стриват на прах и се замесват с масло на тесто,което се разстила на дъното на формата.
   Слагаме желатините в студена вода да набъбнат,счукваме виолетките до прах.Разбиваме сметаната и добавяме праха от виолетки.Загряваме млякото и добявяме желатина предварително втечнен на водна баня,като поизстине малко добавяме крем сиренето и разбиваме добре,след това добавяме сметаната и бъркаме до смесване на продуктите.Изсипваме върху блата.Слагаме в хладилника за няколко часа да стегне,а през това време приготвяме заливката.Слагаме желатина в студена вода да набъбне.Загряваме водата и добaвяме виолетките и бъркаме до пълното им стопяване,желатина го втечняваме на водна баня и го добавяме към водата с виолетки.Когато муса от виолетки е започнал да се желира,изсипваме заливката отгоре и оставяме още 2 часа в хладилника да се желира добре.



http://media.snimka.bg/3953/014160494.jpg

   *Тортата е с един страхотен дъх на виолетки,сутринта,след като престоя цяла нощ в хладилника като го отворих лъхна приятна миризма на виолетки и се понесе в цялата стая.
   Аз не използвах сметана за разбиване,а заквасена сметана,и направих половината смес за муса,че нямах достатъчно количество от продуктите.И не счуках виолетките на прах за муса,а ги разтворих в прясното мляко на котлона,както и при заливката.А сутринта хапнах и едно парче,ми то няма смисъл да казвам колко вкусно беше и дали ще остане за довечера да посрещне половинката.

източник: http://es.petitchef.com/recetas/tarta-mousse-de-caramelos-de-violetas-fid-229741

# 57
  • Мнения: 1 505
крем lemon curd
   4 средни лимони;150гр.захар;2 яйца;1с.л. нишесте или брашно
   Загряваме сока от 4-те лимона със кората на 2 от лимоните,добавяме захарта и нишестето,за да се сгъсти.Отделно разбиваме 2-те яйца и към тях добавяме на тънка струйка лимонената маса и бъркаме без да спираме.Връщаме отново на бавен огън и бъркаме до желаната гъстота.



   *Получава се един страхотен жълт свят,а вкуса е изцяло лимонов.Добавих повече захар аз,че иначе лимоновия вкус много натъртва,но въпреки това е много вкусно кремчето.Гарнира се по желание,аз със заквасена сметана с кокос и пудра захар на вкус и къпини.

# 58
  • Мнения: 1 505
Gazpacho Andaluz
   1 кг.домати,червени и зрели;70гр.краставица;100гр.зелена чушка;1глава чесън;200гр.червена чушка;30гр.пресен лук;150гр.хлебни трохи;100гр.зехтин;50гр.оцет;сол
   Слагаме хлебните трохи с малко вода в един съд и със оцета,към тях добавяме нарязани на дребно останалите зеленчуци,като доматите са обелени(белят се лесно като се попарят във вряла вода за кратко) и с отстранени семки.Добавяме сол на вкус и зехтина.Оставяме в хладилника за няколко часа,за да се смесят вкусовете.Пасираме всичко,може да се прецеди сместа по желание,не е задължително.Сервира се изстудено.

*Това е студена супа,много свежа за лятото.Аз я сервирах в шолчета.
Източника:  
http://www.petitchef.es/recetas/tapa-de-gazpacho-andaluz-fid-411 … utm_content=photo

# 59
  • Мнения: 1 505
tortitas с кока кола и шоколадов сос с кока кола

   за палачинките: 125 гр.брашно;15 гр.какао;1ч.л.мая на прах;1/2ч.л.сода за хляб;1/2ч.л.сол;30гр.захар;ванилия;1 яйце;155 мл.кока кола;30гр.разтопено масло
   за соса: 30гр.шоколад;70мл.кока кола;25гр.пудра захар;30гр.сметана;20гр.масло
   Смесваме сухите съставки,тях след това ги смесваме с кока колата и добавяме останалите неща,разбъркваме хубаво и на среден огън печем палачинките,които са малки и дебели,като се появят мехурчета обръщаме ги и от другата страна.Тигана може да се намаже с масло и да се обере излишното с мaлко хартия,така няма да залепват за него.
   За соса: смесваме колата,пудрата захар,сметаната и шоколада начупен,на слаб огън бъркаме до пълното смесване на продуктите,отстраняваме от огъня и като поизтине малко добавяме и маслото,разбъркваме докато не се стопи.
   Сервираме палачинките поляти със соса.

  
http://media.snimka.bg/4267/014788620.jpg
   *Мнoгo вкусни,но предупреждавам,че количеството е за 2-ма не много гладни души,на нас не ни стигнаха.
Източник:i-recetas

Последна редакция: сб, 12 сеп 2009, 14:32 от enamorada

Общи условия

Активация на акаунт