сокчета от ягоди

  • 5 711
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
Момичета, дайте идеи как да направим сокчета от ягоди, миналата година бях направила малки компотчета с повечко захар и разреждах сокчето, което се унижожаваше за отрицателно време, та ми се иска да пробвам и други варианти за консервиране, ягодите поевтиняха та   eat  Някой пробвал ли е пасирани или нещо подобно.

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Тати прави сок така:
Претрива плода през едро сито и на 1 чаша сок слага чаша захар и на всеки кг захар по чаена лъжичка лимонтузу. Разбърква се хубаво и колкото пъти минеш покрай него, бъркаш. Така докато се разтвори напълно захарта. Отиват 3-4 дни. След това се сипва в бутилки и се оставя на хладно и тъмно място. Значи правил е от сливи, ягоди, грозде. Става много хубав сок.

# 2
  • Мнения: 460
Anomalia много благодаря Grinning
прости ми за невежеството, ама как да съм сигурна че всичко със сокчетата и запазването им във времето е наред, има ли хлътнали капачета или някакви белези за добро консервиране.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами те не се заваряват или запечатват по някакъв начин. В случая консерванта е захарта и лимонтузуто. Тати ги прави в шишета от ракия - с най-обикновена капачка на винт. Отгоре се получава около 2 пръста коричка, която като отвориш шишето се хвърля. После си сипваш спокойно и се наслаждаваш на свеж плодов вкус  Wink

# 4
  • Мнения: 3 926
Баба така прави сироп от рози Grinning Само че ги вари. Разбирайте, че става въпрос за гюл, другите са отровни Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 311
Тати прави сок така:
Претрива плода през едро сито и на 1 чаша сок слага чаша захар и на всеки кг захар по чаена лъжичка лимонтузу. Разбърква се хубаво и колкото пъти минеш покрай него, бъркаш. Така докато се разтвори напълно захарта. Отиват 3-4 дни. След това се сипва в бутилки и се оставя на хладно и тъмно място. Значи правил е от сливи, ягоди, грозде. Става много хубав сок.

Тази рецепта и аз я правя, и се поучават хубави сокове
Правила съм от ягоди, малини, вишни(най-често)
Намачквам плодовете и ги оставям малко да престоят(по рецепта ми е дадено 24 часа, но никога не съм ги оставяла толкова)
След това ги изтискавам през тензух
Добавям захар 1:1 и се бърка до разтваряне на захарта
Слага се лимонтозу ( 1 пакетче-10гр на килограм плод)
Пълним бутилки и запечатваме.
разрежда се на вкус

хайде пробвайте и дано ви хареса moresmile moresmile

# 6
  • Мнения: 460
Anomalia, момичета, много ви благодаря, пробвах с останалите ягодки от вчера, супер сокче стана, направих го с блендера, хиляди благодарности, страхотни сте  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт