Козуначна тема 2008- II част

  • 72 255
  • 750
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 541
Леле, колко сте неуморни и ранобудни! Браво  Grinning За тези, които все пак са спали тази нощ, а и не само за тях, пожелавам невероятен успех с козунаците, яйцата и всичко останало днес, а и най- важното- едно щастливо и обичащо ви семейство, което да оцени подобаващо майсторството и да запълни и трапезата и сърцата ви с топлина на този прекрасен празник   bouquet

Запрятайте ръкави и после всички отчет с краен резултат  Wink

# 541
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Здравейте. И аз сега ще ги мятам. Смятам да ги правя по рецептата на Нещо бяло, която е с мас. Даже специално търсих мас  Grinning , обаче сега се чудя как да измеря 320 г., като нямам кантарче. С маслото е лесно, като знам грамажа на пакета, ама с тая мас ...  newsm78. Мога да я разтопя и да отмеря 320 мл., ама няма да е точното количество сигурно.  Confused

# 542
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Станах в 6 часа  и по план ми беше готово тестото за кифлите. Познайте дали остана една поне за снимка, докато оправя тестото за козунака се ометоха. Сега едното тесто втасва, другото още се меси, след малко и то приключва. И мятам панетонето. Промених палал и го оставих за най-накрая. Ето как изглежда закваската:
Снощи, след 48-мия час :


И днес сутринта, сле доще 12 часа:


Сега стои в захарната вода и след малко я мятам в тестото.

# 543
  • Мнения: 240
Здравейте! Днес за първи път ще правя козунак.Купих си специално хлебопекарна  Laughing за тази цел.Но две неща не са ми много ясни  ooooh!Първо, като шупне маята кога да я сложа, при течните съставки или върху брашното? И как се пекът козунаците, на колко градуса?  Дано да станат!

# 544
  • Мнения: 1 283
Не съм влизала  няколко дни и не мога да ви прочета  Flutter То козунаци, то вкусотии. Смях се на това разтегливо тесто, дето не се отлепя от масата. Joy Сега меся козунака по рецептата на Лебедунчето, но ще го водим на разходка. Ето някои от нещата, които си играх да направя за празника, доста нерви ми струваше, защото не бях сигурна в крайния резултат. Всичко това ми е за пръв път и кошничката и пиленцата, така че бъдете снизходителни  Praynig
А питката я направих тази сутрин, надявам се че до утре да не изсъхне, ще увия във фолио, още изстива.


Това всичкото го правих тази седмица плюс  двете питки  newsm19





# 545
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ето първата ми доза е втасала и оплетена вече. Чакам втората да втаса:


Ето го и панетонето, сложих го да втасва:

# 546
  • София
  • Мнения: 1 307
Леле Джема,как добре изглеждат.....направо прекрасни,представям си после като се опекат.......

# 547
  • София
  • Мнения: 114
Лелееееееееее Pepika,страхотни неща!!!Направо онемях...наистина е паднала играчка!Най-много ми харесаха пиленцата, а и кошничката е много интересна!Поздравления за пореден път,майсторке!!! smile3501 smile3501 smile3501 newsm51

# 548
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Момичета,каква може да е причината,че тестото ми за единия козунак не стана гладко? оставих го да втасва,но нещо ми е съмнително дали ще стане .

# 549
  • Мнения: 11 747
Леле мале! Тука народа не е спал, а кръв и пот е лял!  Crazy  Laughing  Обаче големи красоти!  Hug

Джемма, чакам подробен коментар за органолептичните качества на Панетонето, другите надявам се да оценя по снимка. Някой ден, може и аз да се хвана на това хоро.

# 550
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
pina, взех да притропвам нервно. Пише, че тесто със закваска се оставя да втасва само 1 час. Обаче то не мърда. А самата закваска втасва бавно- 8-12 часа. Каква е логиката тестото да втаса за 1 час? Дали ще стане нещо или ще ядем тухличка със закваска??? newsm78 Каквото и да стане- бях длъжна да опитам. Laughing Остана ми половината закваска, пише, че тестото за хляб и пица става превъзходно- ще опитам и това. Ако нищо не стане- на лято с гроздов сок, че сега ми е с ябълков.

# 551
  • Мнения: 11 747
абе има логика да ти кажа  Thinking Би трябвало в дългото приготвяне на закваската, ония ми ти микроорганизми да са се разбуйствали и сега бързо да си свършат работата  Thinking 
Ако питаш мен, дай му още 20-тина минути шанс, да не си капо, пък печи  newsm78  Не ме слушай какво говоря, аз дори рецептата не съм прочела, чакам само наготово резултата!  ooooh!

# 552
Здравейте, момичета виждам, че сте се развихрили.
Джема страхотно изглеждат козунаците ти- впрочем както винаги си се представяла, майсторка.
Пепика много са ти идейни нещата за празника.
Аз докъде я докарах- първо втасване сега ще  бягам да оформям козунаците.
В същото време готвя и варя яйцата за боядисване, мъжете ги пратих на разходка  Laughingда не ми се въртят и пречкат тука, че тясна кухнята. Абе правят ми проверки и аз реших кардинално въпроса айде вън Wink
После снимки ще има за отчет и съм намислила нещо да правя- дано ми се получи.

# 553
  • София
  • Мнения: 3 847
Джемма,
Имам малък опит за хляб със закваска - бяха ми дали за Хилендарски хляб. Хлябът със закваска втасва много дълго. Аз правих веднъж по бързата процедура и питката стана сбита и сипкава. След това направих една питка като я оставих да втасва и излязох с детето на разходка. Като се прибрах, беше втасала видимо и след опичането беше мека и на едри шупли вътре.
Да допълня, че Хилендарският хляб е доста сладък - не чак като кекс, но определено не е хляб.

# 554
  • Мнения: 159
Много се радвам, че и аз ще мога да се включа във вашата темичка, за първи път правя козунак и като че ли се получи... Всички вкъщи харесваме тестените неща, така че със сигурност ще се изяде.
Това е резултата:
Вчера направих и Ароматни кесчета (най-обикнавено кексово тесто, със стафиди, портокалови кори и ванилия), които опекох в стъклените ми купички от сервиза. Тъкмо мислех, че задължително трябва да си купя формички за мъфини, видях така изпълнена рецептата в Кулинарен журнал и се получи доста добре:

За всички майсторки:   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт