ИЗРАЕЛ 6

  • 41 928
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 160
Мента, този документ се прави от нотариус, че няма законова пречка за брака. Ако искаш на лични ще ти пратя кординатите на нашият нотариус , жената ни го даде без проблем.

# 31
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ако искаш на лични ще ти пратя кординатите на нашият нотариус , жената ни го даде без проблем.

  bouquet

Ще се радвам, ако ми дадете координатите. Ние явно попадаме на такива, към които не са се обръщали досега с подобна молба... Може и на ЛБ, но може и тук - ако и други хора се интересуват...

# 32
  • Мнения: 160
Нотариуса се казва Елена Сухой, и доколкото знам е превеждала на няколко двойки които са се женили в БГ. Пак като вземеш документа си провери данните, че ние имахме печатна грешка и пак се връщахме до Тел Авив но то така или иначе винаги трябва да се чете документ за всеки случай.

Също сравнение с другите нотариуси взема евтино и ще Ви изкара даже и апостила поне с това да не се занимавате.

Alenbi 123
Tel Aviv
tel. 035602977

Успех!

# 33
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Благодаря ти! Сигурна съм, че ще ми свърши работа!!!
   bouquet

Не разбрах едно нещо само - документът на български ли беше издаден или го преведохте в България?

Иначе това с грешката ми е познато - като идвах насам си преведох дипломата на английски, а в превода допуснаха грешка; тук я дадох за превод на иврит - и отново с грешка ooooh! Когато кандидатствах и сравняваха двата текста, бяха много изненадани от несъответствията  Whistling

# 34
  • Мнения: 160
Благодаря ти! Сигурна съм, че ще ми свърши работа!!!
   bouquet

Не разбрах едно нещо само - документът на български ли беше издаден или го преведохте в България?

Иначе това с грешката ми е познато - като идвах насам си преведох дипломата на английски, а в превода допуснаха грешка; тук я дадох за превод на иврит - и отново с грешка ooooh! Когато кандидатствах и сравняваха двата текста, бяха много изненадани от несъответствията  Whistling

Превода трябва да е направен в България, това е едно от изискванията. Намери си добра легализирана агенция и им дай документа те ще го преведат и май се легализираше после във външно това съм го забравила как беше , две години почти са минали  newsm78 . Ние ги преведохме с една агенция но не съм доволна и няма да ти ги препоръчвам.

# 35
  • Мнения: 2 952
  Кукли, цял ден нямах интернет вчера!

  Хариет , 4 деца има свекърва ми (само)  Mr. Green 4  е нормално за нейното поколение, та дори и  сега.По 3 задължително правят израелките .....3 им се вижда най-завършена работата .ПОНЕ три  Mr. Green

  До скоро ви  Hug !

 

# 36
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Превода трябва да е направен в България, това е едно от изискванията. Намери си добра легализирана агенция и им дай документа те ще го преведат и май се легализираше после във външно това съм го забравила как беше , две години почти са минали  newsm78 . Ние ги преведохме с една агенция но не съм доволна и няма да ти ги препоръчвам.

Така си знаех и аз, от посолството ми казаха да ги дам за превод в България... За агенция - попаднах на тази: http://www.cartex.hit.bg/. Не съм ползвала услугите им до сега, мислих си, че преводачи от иврит са рядкост  Thinking Благодаря ти още веднъж за информацията, иска ми се по-бързо да организирам нещата и да не мисля за бюрокращина, да се наслаждавам на другите неща - избор на дрехи, на меню - такива, по-приятни неща  Peace

Петя, как цял ден без Интернет?! Ужас! Ама и аз вече се чудих защо не пишеш, мислих, че майка ти е пристигнала и за това така....

Намаляват ги децата, защото искат да им осигурят по-добър стандарт на живот, а и по-късно се женят днешните израелци (е, изключвам религиозните). Ако съдя по хората на възраст между 30 и 40 години, предпочитат по 2 деца, има и с по 3, а семейства с по 4 са рядкост. Зависи от много фактори, има такова разнообразие на хора и традиции в Израел, че не можеш да му хванеш края  Grinning
Имах колежка, която е религиозна, направи ми впечатление под какво напрежение е да се омъжи - два пъти седмично беше на date, за да си намери някой. Аз не познавам никой светски, който да излиза на толкова много срещи - то не бяха сайтове за запознанства, и непрекъснато и се обаждаха роднини и приятели да и "предлагат" някого. Според мен е адски уморително да си на подобен маратон  Crazy

# 37
  • Мнения: 160
  Кукли, цял ден нямах интернет вчера!

  Хариет , 4 деца има свекърва ми (само)  Mr. Green 4  е нормално за нейното поколение, та дори и  сега.По 3 задължително правят израелките .....3 им се вижда най-завършена работата .ПОНЕ три  Mr. Green

  До скоро ви  Hug !

 

Всички израелци които познавам са отраснали в семейство с 3 деца. Но сега като гледам новото поколение от нашите приятели ние сме първите с дете а те даже не се замислят още. Петя, да очакваме ли скоро нова лентичка в подписа ти за да завършите работата  Whistling

# 38
  • Мнения: 2 952
нЙеТ !!! Не! НоУ! НайН! ЛьО ! ЛьА!

Не на всички езици  Naughty Mr. Green НИкакви лентички!

Мъжо е на  същото мнение  Whistling

(Като кажа на някой и все казват - "за сега 2 само,а?"   Thinking)   Joy НйеТ! Само 2 , бе!  #Crazy К'во се пулите. Mr. Green

Майка идва на 15 април  Party  Heart Eyes

Интернет нямах заради мъжо, човърка компа предния ден.Иначе интернета в Израел няма равен- бърз и евтин.Услугите към нето - точни....(дори телефонни насоки дават 24 часа...) ВрЪхТа! Whistling

Малките спят, отивам и аз! Чао ви! (за сега)

Следва продължение ....  Grinning

# 39
  • Мнения: 720
Хе хе аз така да се каже ''по израелски ''съм си свършила работата с децата  Simple Smile  ,ама и аз като Петя ''НЕ''на всички езици за следващо, не е за всеки тая работа . 

Слънчев ден и от мен, аз след малко отивам да се трудя в един басейн. Grinning

# 40
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На моя мъж в Израел му бяха казали,че едно семейство трябва да има 4 деца.
Масата била стабилна, защото е на 4 крака,та така и със семейството.
 Laughing

# 41
  • Мнения: 2 952
Ба! То има и маси с удължения и с допълнителни крака  Mr. Green Joy

Никакви такива  Whistling

Добър следобед ! И по едно кафенце за събуждане и доизкарване на деня на крак  по Тайландски му тертип - в наелонче  Mr. Green   

А тук за който се втриса от наелончета  Mr. Green  с  формички за поръсване за декорация  Flutter

# 42
  • Мнения: 558
Като стана въпрос за кафето,какво се пие там?
най-вкусното кафе аз съм пила естествено в гърция Laughing,  (еспресо) фредо или фредочино... супер ароматно и много ободряващо... тук много се пие лате макиато, еспресо никой не пие, освен италианците..

Оня ден видях една френдка с баба 'и...те са руски евреи.. та се оказа,че бабата и майката на девойката вече са се преселили тук и сега ми хрумва да питам, дали евреите получават по-лесно визи за пребиваване из разни страни като германия, сащ и канада?... респективно трябват ли им визи?
 и още нещо се сетих: всеки ли може да стане евреин, или има някакви изисквания/ условия  newsm78

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 17:48 от pepelja6ka

# 43
  • Мнения: 2 952
MY TRIP TO ISRAEL / МОЕТО ПЪТУВАНЕ ДО ИЗРАЕЛ    -  http://uk.youtube.com/watch?v=LWeuAmtRD4U&feature=related  

ЕРУСАЛИМ -  http://uk.youtube.com/watch?v=h4NRvSEW8nI&feature=related

МОЛИТВА -  http://uk.youtube.com/watch?v=sfF6-TkAnBM&feature=related

Роди се на сестрата на мъжа ми момченце.Още някой друг ден сме на обрязване!  Simple Smile  Тогава  се казва и името на детето.("......"  син на ".....").При нас е така.Някои казват веднага , та дори и преди раждането.

Приятно гледане!

Пепеляшка, пият кафе каквото дойде  Mr. Green Най-странното е кафето "боц" (кал) .Странно ми е на мен , защото се слага в чашата мляно кафе и захар и се полива с гореща вода.Не се вари  Crazy За всички евреи незнам как стоят нещата с визите.По скоро за Израелците знам , че не се  изизскваха визи за САЩ.Вече  да , защото има много  араби израелци.Затова се ходи на нещо като интервю  вече.Визи на израелците не им искат почти никъде за турситическите визи де.

Трудно се става юдеин.После ще разказвам.Сега бягам. Simple Smile Нямам време.

# 44
  • T"A
  • Мнения: 2 515
hand, мъжът ми говори с нотариуската и ми сподели, че е била много симпатична по телефона. thumbsup

Казала е, че отдавна не е писала такова удостоверение, но ни "светна" за един факт, който ние не знаехме - има много документи, за които не е необходим превод от заклет преводач, ами дори и аз мога да го преведа, но трябва външен човек да подпише, че преводът отговаря на текста, след това и нотариусът също подписва. Ние и казахме, че за България искаме удостоверение само на иврит, но все пак е добре да се знае за хора, които си превеждат документи, че не винаги трябва да плащат и на преводач, понякога би им било достатъчно да намерят свидетел, който да се подпише за достоверността на превода  yes

В семейството на мъжа ми има 4 момчета, но и на двамата родители това е втори брак, и двамата са довели по едно дете от първия си брак, а след това имат две "съвместни" деца. Имат големи възрастови разлики - между най-големия и най-малкия брат разликата е 25 години, между моя мъж и най-малкия му брат разликата е 18 години.  Peace

Аз винаги съм си мечтала за много деца и от сега си знам, че едно няма да ми достатъчно   Wink Но времето ще покаже...

Петя, мазал тов за попълнението в семейството   bouquet

(при нас не правят брита на 8-я ден и с празнуване - чакат детето да укрепне и го водят при хирург, не при моел, но то си е до разбирания Peace)

Общи условия

Активация на акаунт