КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАС

  • 53 998
  • 360
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 78
Защо трябва да подчертаваш разликата във възрастта. Всеки е на толкова, на колкото се чувства! Имам дете на 12 значи съм на .........! За мен АК не е № 1, /само и/ защото подготвя изключително за следване в САЩ /пак по сведения на приятелки/, а на мен децата не ми се пращат толкова далеч!

# 91
  • Мнения: 4 877
КАзвам АК, защото тук имаме доста инфо за него - благодарение на мамите, За Златарски поканих да се присъединят, е не пожелаха - ами нямаме. Sorry! Нали предлагаше различни теми, ами така беше преди седмица и докато намеря коя къде е, по-добре без нищо. Наистина имаше ценно инфо в темата за Златарски. Намери я някъде във форума.

В страни от темата - защо си с такъв ник?  Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 02:04 от danybon

# 92
  • Мнения: 78
Ако знаех точно какво ми трябва, нямаше да търся съвети, а да ги давам! Такова животно няма, дето го търся - хем да дава супер добро образование /трябва след това за висшето/, хем да стяга със супер добра дисциплина /да не си помисля даже за свободни часове и за бягане/, хем да дава възможност за индивидуален подход към детето  и за неговото развитие, учителите да са свръх мотивирани и всеотдайни и ....... Лесно е с деца отговорни, но при деца, действащи само под контрол, задачата на родителите става много трудна! Не хваля 1 частна английска гимназия. Дъщеря ми не е учила там. На братовчед на мъжа ми, сина беше там - не казвам мнение!

# 93
  • Мнения: 4 877
Ако знаех точно какво ми трябва, нямаше да търся съвети, а да ги давам! Такова животно няма, дето го търся - хем да дава супер добро образование /трябва след това за висшето/, хем да стяга със супер добра дисциплина /да не си помисля даже за свободни часове и за бягане/, хем да дава възможност за индивидуален подход към детето  и за неговото развитие, учителите да са свръх мотивирани и всеотдайни и ....... Лесно е с деца отговорни, но при деца, действащи само под контрол, задачата на родителите става много трудна! Не хваля 1 частна английска гимназия. Дъщеря ми не е учила там. На братовчед на мъжа ми, сина беше там - не казвам мнение!

виж в 1 пост цитата на Стела Мария за АК. Описва точно това, което ти търсиш. Много интересно!

# 94
  • Мнения: 4 877
Сещам се, че и СкъпоЦенна търсеше гимназия. Така че инфото е и за 2-те. Вижте условията за прием в англо-американското у-ще за 14-15 годипни деца. Може би го има тук в 1 пост, ако - не, в предната тема го има в 1 пост, а Иса даде доста ибфо за у-щето.

Успрех!

# 95
  • Мнения: 78
Учила съм в София, мъжа ми също и мои братовчеди и негови. За съжаление правя разликата с днешната  "елитна" държавна гимназия, през което подчертавам мина и голямата ми дъщеря с всичките й неудачи и сътресения /включително и объркана от класната й диплома, която беше върната от МОН и беше на косъм да изпусне срока за кандидатстване в ФРГ/ и това което беше по наше /не толкова далечно време/. Образованието би трябвало да е консервативна институция, особено когато защитава постижения доказани с времето. Какво се получава в скъпата България? Нивото на нашето образование /казвам го със съжаление/ пада стремглаво и не се вижда края.

# 96
  • Мнения: 4 877
Добре, а за кои у-ща гласува в анкетата? Каза ЕК. Защо? Нещо интересно?

# 97
  • Мнения: 78
Образователната ни система е консервативна по отношение на учебния материал /кой се опитвал да обяснява турцизмите от изучаваните по български език произведения. Цитирам учителка на дъщеря ми " 1/3 от часа минава в превод на думи от турски на български". Какво общо има "До Чикаго и назад" със съвременна Америка и какво точно разбират децата от този пътепис?/. Защо не се включват съвременни автори /защото мнозинството от преподавателите трябва да си пренапишат темите!/ има такива разкошни и ние ги четем, но децата ни не могат да ги учат!

# 98
  • Мнения: 4 877
ИНФО ЗА 1 ПОСТ - за модератор (вече не мога да редактирам)

инфо Летисия
Във Велико Търново
Има една детска градина и занималня - Мечо Пух и училище след седми клас - Американският колеж.
http://www.ac-arcus.com/arcus/
http://www.zanimalnia.com/

"За градината съм чувала не добри отзиви. Не се намира на добро място. Като някаква дупка е.
А училището е супер. Хубава база макар и на последния баир на Търново . Много добри отзиви за дисциплината и учебния процес. Има доста деца с грамоти и призови места от състезания. Учат се доста екзотични езици освен английския и немския? 

# 99
  • Мнения: 78
На въпроса ти за конкретното! Не обичам да давам мнение и винаги по възможност се въздържам /аз не съм ти или той/, но голямата учи там до 7 кл включително, а след това продължи като частна ученичка по немски език за да се подготви за ДСД, който го взе към Гьоте институт. Малката тръгна там в предучилищната /нямаше финансов ресурс за ДГ/ и сега е 7 клас /издадох всички спатии/. Екипа от преподаватели е страхотен! Колко думи бяха това? 1 - 4 клас и по български и по немски /не правя реклама/, шапка свалям на Юта Примеров! От 5 клас перфектна подготовка и по математика при Ж. Маринова и по български език при Д. Налджиева /тя накара дъщеря ми да обикне родния ни език/, олимпиади по различни предмети /по скучната химия стигна до последния кръг/. Спирам - звучи като реклама!

# 100
  • Мнения: 4 877
Мухата, благодаря за приятните часове разговор, но наистина темата е по-конкретна тук и по-информативна, а ние я оспамихме, наистина!!! Абсолютно права си. Страхотни идеи имаш. Пусни ги в отделна тема и там да пишем, че после ще дойдат и  други като теб днес и ще кажат, че тук нищо не могат да намерят.
Хайде успех с твоята тема!
Лека нощ!

# 101
  • Мнения: 78
Лека нощ! Все си мисля - мнението за нещо макар и да ни е ужасно чуждо и далечно във времето не може да ни е излишно! Аз ще продължавам да ви следя, може би без конкретни резултати, лично за себе си, но с полезни мнения зя по-младите мами!

# 102
  • Мнения: 78
Последен запис /за днес/ дали един такъв форум не може да бъде инициатор за промяна на учебното съдържание в различните класове по разните предмети! Не е важно само какво плащаме и къде учиме, а и каво изучаваме. ВСИЧКИ ЛИЦЕНЗИРАНИ УЧИЛИЩА ИЗУЧАВАТ ТОВА, КОЕТО МОН ИМ СПУСКА! Това е разбера се +, дава сигурност за детето ти, че е в крак с изискванията и във всеки един момент можеш да го прехвърлиш във държавно, НО харесва ли ти на теб лично тази програма по всичките предмети - български език /по-скоро литература/, история, природо /химия, физика, биология, започва се от 5 кл./. Не би ли могло във форума да се обсъдят и тези проблеми и да излязат пред МОН като въпрос за обсъждане. За съжаление живеем в дъжава  с не един или два проблема и както се казва във вица избрали сме си последните от 1300 години - решавайте си проблемите!

# 103
  • Мнения: 4 877
Скъпи мами, бих искала да ви попитам всички за мнение. Харесвам детската градина и училището, в което ходи синът ми. Доволна съм от много неща, най-вече от подготовката, която получава. Но покрай трудностите навсякъде и във всичко, взеха да се появяват проблеми и несъответствия и при нас. Особено това се отразява в текучеството на добри и можещи учители и хора от персонала. Целият процес е доста болезнен както за децата, така и за родителите. Оказа се, че най-важният проблем в нашите училища е точно този. Оказа се, че не всяка градина и училище притежава необходимите механизми да задържи най-добрите си хора. Човек може да преглътне други дреболии, но това - по-трудно. Доколко това влияе върху качествата на самото училище? Много бих искала да разбера вашето мнение и как стоят нещата във вашите училища!  Simple Smile

Добро утро, ранобудни мами!
Да повдигна нагоре готин въпрос от тази нощ за нова дискусия! Grinning

- текучеството на персонал
- получават ли по-добри заплати учителите от ЧУ?

Мухата, тук има готина тема по въпросите, които повдигна - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277299.140
Благодаря за инфото за у-щето и учителите по немски.По-долу помогна на 1 мама. Намери ли за Златарски темата?

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 11:18 от danybon

# 104
  • Мнения: 4 877
Момичета, отчитам своя грешка от вчерашния ден. Затова нека си въведен едно правило (което най-много трябва да важи за мен, май) - да не отговаряме на офф-а! Иначе ще си прецакаме темата. А така -полза за никого! Всеки е добре дошъл в нашия "клуб", но нека се придържаме към темата! Наистина има готини идеи, но не са за тук. Има и други теми за образование, а съществува и демократичната възможност всеки да си отвори нова тема. 

Извинете за офф-а! За последно!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 11:26 от danybon

Общи условия

Активация на акаунт