КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС VI

  • 46 586
  • 344
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 447
ще ми се да си побъбрим, но ще изчезвам.
Ако успея - довечера ще се включа.
Ходих и до АК, видях списъците.
Максимален бал за момчета е 66,+, а за момичета - 70,+
Мойто момче е от малкото с 1% на есето  ooooh!
Мислите ви  дали си струва са ме мъчили винаги, дори сега. Като Галче и аз си мисля и за другото дете, за това дали ще издържим на тези такси....Справяме се финансово, ама хич няма да ми е безпроблемно ,...
Бягам вече.......

# 76
  • София
  • Мнения: 749
*Галя*, благодаря   bouquet

Ние точно за това бяхме решили да се запишем и при пълна такса - стандартът ни на живот няма да пострада фатално. Говорим все пак за сума, която като "разхвърляш" месечно е поносима. Вярно е, имам още 2 деца, но при нас разликите във възрастта са такива, че един свършва, друг почва Simple Smile Е, живот и здраве ще имаме съвпадение след време на висше на голямата и средно на малката, но времената са такива, че ще очакваме голямата да помогне за обучението си.
А за АК аз смятам, че е добре да се инвестира, защото:
1. Надявам се установените ред и дисциплината там (които за разлика от другите елитни училища са валидни за всички) да формират едни трудови навици и жажда за нестандартни знания, от каквито аз съм я лишила досега, оставяйки я в западналото квартално училище. Знам, че има и квартални училища, които са на съвсем друго ниво, но нашето е под всякаква критика...
2. Искам коренно да сменя средата на детето си - не празноглавците, лишени от всякакви амбиции (както е в момента), нито пък разните му там снобарчета (в някои от набедените за елитни училища)... Вярвам, че в АК подборът е честен и нивото е съвсем различно.
3. Не на последно място смятам, че диплома от АК отваря повече врати в последствие.

Притеснява ме единствено дали дъщеря ми ще издържи на натоварването и дали ще успее да се адаптира към изискванията в колежа. newsm78 Знам, че вината е изцяло моя, но тя не е свикнала на никакви допълнителни натоварвания. Криеше от нас даже датите на разните му там олимпиади и състезания, за да не я караме да ходи...
Единственото й занимание извън училище до сега беше посещаването на школа "Софроний" (само в неделя) и писането на домашните, давани от там. 
Есе не знаеше какво е...то е видно и от резултата й, де - на него има 5 % (предполагам за правопис Simple Smile ).

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 16:32 от ВаняМ

# 77
  • Мнения: 73
Искам нещо да ви питам. На мои близки децата кандидатстваха в АК. Едното е 77, а другото 87. Това, което е 87 има резултат 44.88 доколкото разбрах. А другото не го знам. И те са в резервите. Какви са им шансовете според вас?

# 78
  • Мнения: 4 447
Искам нещо да ви питам. На мои близки децата кандидатстваха в АК. Едното е 77, а другото 87. Това, което е 87 има резултат 44.88 доколкото разбрах. А другото не го знам. И те са в резервите. Какви са им шансовете според вас?
Akoнещо не бъркам - 77 е с най-висок бал - девойки.
 

# 79
  • Мнения: 73
Те са момчета и това май са им номерата в списъците с класираните. Тези, които казвате, че са приети с какви резултати са?

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 12:22 от chicco_r

# 80
  • София
  • Мнения: 749
Дъщеря ми е приета под номер 47 ( какъв късмет, а Simple Smile ) с резултат 51.59 %. За момчета не знам как е, не съм ходила на място. Аз проверих по телефона.

Всъшност ето точния резултат (копиран от сайта на колежа) :

Тест: 46,59 %Съчинение: 5 %Краен резултат: 51,59 %

# 81
Научих, че миналата година в АК последните приети от резервите са били около номер 100. Моят син в класирането е номер 84, и силно се надяваме го поканят да се запише.

# 82
  • Мнения: 2 992
Здравейте майчета,
и прегръдки и целувки за новите ни съученици.

Не съм писала много време- от около две седмици преди изпита, защото се почувствах малко като обект за посмешище със силните си терзания. А и голямото ни желание за АК, станало достояние на много хора, започна сериозно да ме притеснява, че може да доведе до негативни резултати. В училище детето беше споделило, че ходи на уроци, което само допълнително усложни нещата. Всички учители до ден днешен непрестанно я питат какво става, Иванов не пропуска да я споменава по рекапитулации, обвинявайки мен, че съм я направила да ходи като „Пиян морков” от уроци за колежа. Детето започна да мисли не за собствените си желания, а какво ще кажат другите – учителите , децата , Иванов , ако не я приемат. Знаех, че имам сериозен проблем, с който трябва да се преборя и ме болеше, че вината е и моя. Опитах да я откъсна от тази обстановка, да й дам почивка, дори да я разкандардисвам за колежа. / Пиша всичко това, защото знам, че ни четат майки на шестокласници и дано помогна на някоя майчица да не изпада в подобна ситуация/. Аз не успях да се преборя с проблема. Колкото и да й набивах в главата, че аз знам, че е най-добрата,че мнението на другите няма значение, че това е просто един изпит и че не е от чак такова значение за нея и много други разговори, на които тя кимаше разбиращо, но в деня на изпита се събуди отново с думите „ Как ще отида в училище, ако се проваля”. Все още ми е мъчно за този стрес, на който беше подложена. По време на самия изпит, на раздел „Рийдинг” е почувствала силна болка и схващане на крака „Мамо, исках да стана да се раздвижа, болката беше ужасна” , дори не е разбрала, че всъшност й е дошъл първия истински цикъл / през януари се появи някакво ръждиво подобие на цикъл, за което аз от притеснение пуснах и тема/. Внимателно я разпитах в къщи след изпита и корема ми се сви, като разбрах, че всъшност на принципно най-лесния раздел, при нас картинката не е била красива. А раздела е бил към 15 страници.
Чувствам се ужасно виновна, за това което е бушувало в душичката й и което изпита този почти месец докато излезнат резултатите. Сега я прегръщам, целувам  и повтарям, че е един страхотен борец и се моля да сме избрали правилния път, дано е щастлива в този колеж и бързо да забрави това което й се случи.

Може би ще се явим и на изпитите през юни, ако сме в София, за да си види нивото.

На конкретните въпроси на БЕЛА АН, аз лично мисля, че имат шанс тези деца. Защото има много деца от СМГ, които са се явили не с цел да учат в колежа, а да си видят нивото и възможностите, а и класиранията са няколко. Преди много време звънях в колежа и питах, колко е бил най-ниския бал на приет ученик миналата година и ми отговориха триийсет и няколко процента. УСПЕХ!

# 83
  • Мнения: 91
Здравейте мами!
Поздравления за всички успели дечица! А на тези, които им е трябвало още малко късмет - сигурна съм, че ще се появи скоро и от сърце им го пожелавам!
Моят син също е приет в АК.Очевидно при момчетата балът е по-нисък /съдейки по това, което е писала ВаняМ/. Нашият резултат е 50.76%, но сме 25-ти в класирането при момчетата. Явно тази година изпитът беше доста по-труден и аз самата до последно не бях сигурна в успеха на детето ми, но всичко завърши добре. Още веднъж - честито на приетите дечица!

# 84
  • Мнения: 4 447
rosss, поздравления!
Никъде не си написала директно, но разбирам, че най-голямото ви желание е факт.  bouquet
Радвам се, че се появи. Почнах да си мисля какво ли не...
Сега ще се радвам и Дидка да се появи, Уич също, и всички, които толкова време споделяха тревогите си тук. Hug
Моят син е 48 в списъка, 47,84% тест и 1% есе  Laughing
Ние също ще се явяваме юни на изпитите.
Лек ден!

# 85
Здравейте,
Може ли да ми даде някой информация за частните езикови гимназии или първа частна математическа,защото не ни приеха в АК?Струва ли си човек да плаща тези такси?! ooooh! Благодаря ВИ!

# 86
  • Мнения: 4 447
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281630.0

Виж тази тема, в нея има доста за частните у-ща.

# 87
  • Мнения: 118
Само да кажа,че са излезли условията за прием в НПМГ.
http://www.npmg.org/index.php?page=priem

# 88
  • Мнения: 4 447
Хей, къде сте?
Липсвате ми! Hug

Днес ще бъде един прекрасен ден!

# 89
  • Мнения: 4 447
Мило Галче, честит рожден ден!
Бъди много здрава, весела и щастлива!
Много да те слушат всички мъже около теб!
Прегръдка силна от мен! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт