Машина за хляб - 9 част

  • 58 658
  • 664
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 6 029
 Grinning Първа!

Аз тея формички не можах да ги намеря в Ла Редут.  Rolling Eyes

Иначе няма с какво друго да се отчета, меся редовно обикновен хляб. Друго не правя, щот съм на диета Mr. Green

# 2
  • Силистра
  • Мнения: 288
Я и аз да се запиша

# 3
  • Мнения: 1 147
Записвам се и аз ...
Аз тея формички не можах да ги намеря в Ла Редут.  Rolling Eyes
Ето ги

# 4
  • Мнения: 498
Е да, ама ако има и кой да ни ги поръча тези формички... newsm78

# 5
  • Мнения: 6 029
Много скъпи  Crossing Arms  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 498
Julie то скъпи и в БГ също са... и няма такова разнообразие((( Аз си взех една силиконова форма за 12 мини-мъфина, дет излизат като бисквитки големи, за 33 лева. Гледах днес за козунак форма около 35-40 лева беше, а за кекс под 30 лева също няма ((( и то стандартните, които са.

# 7
ЗДРАВЕЙ ТЕ НА ВСИЧКИ.ПРЕДИ МАЛКО НАПИСАХ ЕДИН ОТГОВОР,НО НЕМОЖХ ДАГО ПУБЛИКУВАМ ЗАТОВА СЕГА ПИША ОЩЕ ЕДИН ПЪТ.АЗ СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ХЛЕБОПЕКАРНАТА.МОЯТА Е ГОЛЯМ MOULINEX OW 5000.НИЕ СМЕ 4-РИ ЧЛЕННО СЕМЕЙСТВО И СЪПРУГА МИ Е ДИАБЕТИК,ТАКА ЧЕ ВСЯКА ВЕЧЕР Е ВКЛЮЧЕНА.ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ ОТКЪДЕ ДА НАМЕРЯ СУХА МАЯ ПО ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО,ЧЕ ТАЗА НА ДОКТОР ЙОТКЕР Е МНОГО МАЛКА И ОТКЪДЕ МОЖЕ ДА СЕ НАМЕРИ МЕЛАСА В БУРГАС,ЗАЩОТО ИМАМ ЖЕЛАНИЕ ДА ПРОБВАМ ХЛЯБ ОМЕГА ОТ РЕЦЕПТУРНАТА КНИЖКА НА МАШИНКАТА.ЧАО.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 113
БУРГАС ДШ, сега има в нашия супер една немска меласа, която е от цвекло. Жълта кантонена кутия, конусовидна, висока около 10-тина см. Иначе тръстикова меласа (blackstrap molasses) тук в България не съм намирала. Но това е захарен продукт. (предвид диабета на съпруга ти го казвам)

# 9
  • Мнения: 11 607
Не пиша, но поне да съм записана...Не се знае.....току виж съм и споделила нещо ново.....

# 10
  • Мнения: 65
ЗДРАВЕЙ ТЕ НА ВСИЧКИ.ПРЕДИ МАЛКО НАПИСАХ ЕДИН ОТГОВОР,НО НЕМОЖХ ДАГО ПУБЛИКУВАМ ЗАТОВА СЕГА ПИША ОЩЕ ЕДИН ПЪТ.АЗ СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ХЛЕБОПЕКАРНАТА.МОЯТА Е ГОЛЯМ MOULINEX OW 5000.НИЕ СМЕ 4-РИ ЧЛЕННО СЕМЕЙСТВО И СЪПРУГА МИ Е ДИАБЕТИК,ТАКА ЧЕ ВСЯКА ВЕЧЕР Е ВКЛЮЧЕНА.ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ ОТКЪДЕ ДА НАМЕРЯ СУХА МАЯ ПО ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО,ЧЕ ТАЗА НА ДОКТОР ЙОТКЕР Е МНОГО МАЛКА И ОТКЪДЕ МОЖЕ ДА СЕ НАМЕРИ МЕЛАСА В БУРГАС,ЗАЩОТО ИМАМ ЖЕЛАНИЕ ДА ПРОБВАМ ХЛЯБ ОМЕГА ОТ РЕЦЕПТУРНАТА КНИЖКА НА МАШИНКАТА.ЧАО.
След като си от Бургас, на улица " Хаджи Димитър " № 9, има склад за мая. Има суха, има и жива мая. Дават и на едро и на дребно.

# 11
Момичета,  искам да се присъединя към отбора Simple Smile и издирвам притежателки на "ETA 0149" за впечатления.

# 12
  • Мнения: 68
Julie то скъпи и в БГ също са... и няма такова разнообразие((( Аз си взех една силиконова форма за 12 мини-мъфина, дет излизат като бисквитки големи, за 33 лева. Гледах днес за козунак форма около 35-40 лева беше, а за кекс под 30 лева също няма ((( и то стандартните, които са.
А може ли  да ми кажеш къде се продават форми за козунак? Благодаря предварително!!

# 13
  • Мнения: 498
Ivet 2 на Пиротска има един магазин Двата Щъркела, формата представлява продълговат козунак все едно оплетен на плитка отгоре, като се обърне, тъмно синя е и е изложена на витрината, ако ходиш за ориентир))) Там има и силиконови форми за мъфини и кексове, но не са с шарки, каквито момичетата си поръчват от Ла Редута((((

# 14
  • Мнения: 6 167
запис  и от мен с 2 въпроса и една молба.

Машината е 750 грама максимален капацитет.
Хубаво. Обаче в основните рецепти на упътването пише, че се слага сухо мляко, а аз нямам.
Мога ли да го заменя с нормално мляко ( под табличката са дали един конвертор в милилитри, т.е мога да изчисля колко мл. мляко трябват..)

разглеждах и рецептите от темата за рецепти, но тези мерки - лъжици, чаши и тн. не знам дали са подходящи за моята проста машина, която е 750 гр. макс.  освен това не знам 1 пак суха мая колко грама е в бг , а тук купувам по-голяма разфасовка...т.е на първо време искам да науча да правя нормален хляб основен до 750 гр.

и още един тъп в-с: мога ли да правя хляб от 500 гр и по-малко, или съм длъжна винаги да правя 750 гр?...

молбата ми е, ако някой знае рецепта за нормален хляб до 750 гр.  да я сподели в грамове и милилитри  Blush

Общи условия

Активация на акаунт