Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 130 771
  • 787
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 580
Относно коспада , дали някоя от рекламираните хранителни добавки е дала ефект при  Вас ? Аз пробвах "Fitoval " , "Revalid " ,"Pantogar  " и "Geritamin " , но нищо не даде търсения резултат Tired

# 571
  • Мнения: 498
Какъв е този косопад момичета?newsm78 В началото като ми откриха Хашимотото направо си бях оплешевяла отпред на темето... мазах се с хининова вода, хубаво си я втривах и не изплаквах след това, но тогава още не ми се беше регулирал хормона, след като се регулира обаче косопада спря. Би трябвало при всички да е така, както и с килограмите и прочие.

# 572
  • Мнения: 836
една леко странна гледна точка  Mr. Green

ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА: ОТ НАРУШЕНИЯ СТРАДАТ ХОРАТА, КОИТО МРАЗЯТ ПРОМЕНИТЕ
...
МИНИ-ТЕСТ
Ако отговорите на тези въпроси, вие ясно ще разберете посланията на болестта.

1. Не сковават ли близките около вас активността и живостта на вашия характер?
2. Как се отнасяте към темата “собственост”? Доколко свободно говорите за това?
3. Често ли вършите неща, които ви правят да изглеждате “надути”, внушаващи чувство за собствена важност?
4. Какво ви пречи напълно да се наслаждавате на многообразието и на промените в живота?
5. Как стоят нещата с теглото при вас?
6. Запасявате ли се тайно от другите и смятате ли, че на никого нищо не трябва да давате?
7. Често ли ви се случва да се хващате за гърлото, за да успеете във всичко? И това доставя ли ви радост?

Ако някои от тези въпроси ви безпокоят, проверете щитовидната си жлеза.


статията е тук

има интересни моменти

# 573
  • София
  • Мнения: 6 768
Аз МРАЗЯ промените, направо се ужасявам от всякакви такива, но това ми е от зодията /явно не само/. Rolling Eyes

# 574
  • София
  • Мнения: 509
Здравейте момичета  Hug

Имам един въпрос към вас и накратко ще изложа моя проблем.
С моя приятел прави опити за бебе 7 месец, но без резултат за сега  Sad
Миналата седмица лекарката ми пусна изледване на TSH и Прогестерон.
Прогестерона ми е 13,8 но този месец нямах овулация. Притеснява ме стойността на TSH - 4.5  Confused
Според вас дали това е проблема да не се е получило бебето досега и ако се коригират стойностите дали ще успеем?

Предварително благодаря за отговорите  Hug

P.S. Утре ще пусна пак - TSH, FT3, FT4, TAT и MAT

# 575
  • София
  • Мнения: 492
една леко странна гледна точка  Mr. Green

ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА: ОТ НАРУШЕНИЯ СТРАДАТ ХОРАТА, КОИТО МРАЗЯТ ПРОМЕНИТЕ

Аз също мразя промените, но дали е от заболяването или от зодията ми(телец)... newsm78 а може и от двете заедно...
Клеми, ти коя зодия си...?  Wink

Kylie, аз мисля, че ще успеете с бебеправенето, ако се коригират стойностите на хормона...Успех! Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 17:32 от kamelita

# 576
  • У дома
  • Мнения: 1 741
За косопада - майка ми изпраща от БГ нещо италианско - Evelon Royal Jelly Hair Lotion - лосион с пчелно млечице. Много ми помага, но като го свърша проблема се връща. Вносител е Нипрас ООД Варна

За промените - ми да, като съм кютюк Козирог, какво да се прави.

Отивам да чета статията на Есме.

# 577
  • У дома
  • Мнения: 1 741
БОЛЕСТИТЕ Й ИМАТ ТЯСНА ВРЪЗКА С ПСИХИКАТА


Специалистите са забелязали връзка между заболяванията на щитовидната жлеза и психиката. Причината за това е, че, в опита си да ни защити, щитовидната жлеза приема върху себе си психологичните удари. Обидата от близки и далечни, когато в очите има сълзи, в гърлото - буца и нищо не можеш да кажеш. Изгарящото чувство за вина, усещането, че си жертва, невъзможността за самореализация. Всичко това нарушава енергийния ток в гърлото и действа на нежните, приличащи на зрънца малина, фоликули на щитовидната жлеза. В този случай лекарства няма да бъдат достатъчни – трябва да си помогнете сами. Как?

Като престанете да се самосъжалявате.

Прощавайте обидите и искайте прошка (мислено и на глас), приемайте се такива, каквито сте, мислете позитивно, търсете начини за самоизразяване, водете здрав начин на живот.

Научете се да се усмихвате на хората, на всички, без подбор.

Когато си отидат обидата, ненавистта, чувството за вина - обикновено си отива и болестта.

НАРОДНИ РЕЦЕПТИ


ЛИМОН С МЕД: Измийте и настържете на ситно ренде 2-3 лимона с кората, за да се получи чаша с еднородна маса. Смесете я с чаша мед. Приемайте по 1 супена лъжица 3 пъти дневно между храненията, докато “лекарството” свърши.

Съхранявайте така приготвената смес в хладилник.

ОРЕХИ С МЕД: Размачкайте 3-4 ореха, объркайте ги с 1 супена лъжица мед и ги изяжте сутрин на гладно.

Приемайте редовно всеки ден продължително време.

МАНАСТИРСКА РЕЦЕПТА: Разбъркайте с мед (1:1) смлени в месомелачка зелени орехи, брани преди 24 юни, изсипете сместа в стъклен буркан, затворете го с винтова капачка и го сложете на тъмно за 1 месец. Приемайте по 1 чаена лъжичка 3 пъти в денонощие преди ядене в продължение на 40 дни. При нужда повторете курса след седмица.

МЕНЮ ЗА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА

Щитовидната жлеза обича морски продукти - калмари, черен дроб от треска, скариди, морско зеле и др.

От растителните продукти за предпочитане са фурмите, сините сливи, патладжаните, спанакът и доматите.

Препоръчителни са продуктите, които съдържат микроелементите кобалт, мед, манган. Тези компоненти на микроелементите се съдържат в голямо количество в шипките, цариградското грозде, черните боровинки, в листата и корените на глухарчето.

Използвайте продукти, богати на желязо и мед: орехи, лешници, кашу, бадемови ядки.

През “месните” дни организмът осезаемо страда от липса на йод, затова ги редувайте с “рибни”. При намалена функция на щитовидната жлеза могат да се използват само натурални източници на йод, като изброените по-горе, а също и йодирана сол.

Но не трябва да се приемат нито витамини с йод, нито йодосъдържащи химични препарати или хранителни добавки
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3256

# 578
  • Мнения: 580
За косопада - майка ми изпраща от БГ нещо италианско - Evelon Royal Jelly Hair Lotion - лосион с пчелно млечице. Много ми помага, но като го свърша проблема се връща. Вносител е Нипрас ООД Варна
Atalanta ,благодаря за предложението ,ще се пробва .Ще те помоля и за снимчица и инфо ,от къде го купува -аптека или козметичен магазин (дано не те затруднявам много ).  bouquet

# 579
  • У дома
  • Мнения: 1 741
denik , мисля, че е от аптека. Тел на Нипрас ООД са 02-952 6889  052-431094   056-828175

# 580
  • Мнения: 580
denik , мисля, че е от аптека. Тел на Нипрас ООД са 02-952 6889  052-431094   056-8281A




Atalanta  newsm51 smile3525 newsm51

# 581
  • Мнения: 902




Аз също мразя промените, но дали е от заболяването или от зодията ми(телец)... newsm78 а може и от двете заедно...


не се сдържах и аз един оффтопик за тези, които се интересуват от астрология: Телец се свързва с гърлото и управител Венера, която отговаря за жлезите с вътрешна секреция. аз съм с асцедент телец

# 582
  • София
  • Мнения: 492
Аз също мразя промените, но дали е от заболяването или от зодията ми(телец)... newsm78 а може и от двете заедно...

не се сдържах и аз един оффтопик за тези, които се интересуват от астрология: Телец се свързва с гърлото и управител Венера, която отговаря за жлезите с вътрешна секреция. аз съм с асцедент телец
Мерси за инфото...но това го знам, че слабото място на телците е гърлото...

# 583
  • Мнения: 498
Ей, явно сме се събрали доста Телци... но по повечето хороскопи и подобни, които съм чела винаги е пишело, че слабото ни място е гърлото.

# 584
  • Мнения: 3
Преди 2 години случайно ми откриха Хашимото при консулт при ендокринолог за ПКЯ. От септември 2007 година правим опити за бебе, но нямам овулация, стимулираха ме 3 месеца с клостилбегит, образувам фоликули, пукат ми ги, но не забременявам. Насочиха ме към доц. Конова в Плевен. Направиха ми куп изследвания, включително и имунологични и на всички антитела. всичко е в норма освен MАТ, което си го знаех. Предполагат че те пречат и при консулт с д-р Тодорова ми изписа 3 месечно лечение с Лимфомиозот по схема. искам да попитам някой дали е имал подобен случай и дали тези антитела наистина пречат за забременяване.

Общи условия

Активация на акаунт