Държавна или частна детска градина??

  • 8 197
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
И между частните и държавните детски градини има добри и лоши. На едните не им достигат персонал и средства, другите гонят печалба. Предлагам всеки да сподели опита си сама да се ориентираш. Не ти препоръчвам частна детска градина "Д-р Петър Берон". Това е, с което мога да ти помогна.

# 46
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Чета, че в София има доста  частни градини, но в нашия град засега са само 2 целоднивни и 1 до обяд. Преди години, когато функционираше само тази до обяд, пращахме малкия син  там. Ами, какво да ви кажа - за 1 година научи 5 думи на английски и нарисува 2-3 картички. Ако вместо в 12.00 отивах в 12.10 ч. /защото ходех в обедната почивка/ госпожата винаги се чупеше. Сега тези новите-целоднивни ги хвалят много, но за дъщеря ми ще видим  newsm78. Предпочитам държавната, а й там сме безплатно /трето дете, все пак/  Laughing

# 47
  • Мнения: 4 877
Мили мами,
заповядайте в нашия "КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА СИ"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281630.0

и гласувайте  в  новата ни  анкета "АКО ТРЯБВА ДА ПРЕПОРЪЧАТЕ НА ПРИЯТЕЛ ЧАСТНА ДЕТСКА ГРАДИНА, КОЯ ЩЕ ПОСОЧИТЕ?".

В клуба има много инфо за ЧДГ, ЧУ и въобще за частното образование в БГ и по света.

# 48
  • Мнения: 2 211
Имам поглед върху двата типа. Синът ми е бил в две частни, а сега е в държавна градина.

Лапину беше катастрофа. Още не мога да си простя, че се подлъгах да си дам детето там. Текучество на персонала, безхаберни учителки, не се провеждат уговорените допълнителни занимания, неудобно местоположение, кетърингова храна, допускат се болни деца, малък двор - много деца и др.

Звездичка - всичко ОК, но децата от 2 до 4 г. възраст бяха в една група. Бих искала детето да е в група само с връстници.

ОДЗ Талант - нямам забележки, учителките са направо  Hug. Не знам как успяват, но се справят прекрасно, въпреки голямата бройка деца. За кратко време създадоха на детето навици и научи много неща. Първият ден, като го заведох ми се обадиха да ми кажат как се чувства детето  Shocked, изобщо не очаквах това от  държавната градина. Спазват всичките ми изисквания и редовно ме информират ял ли е, спал ли е, как е емоционално. Базата е много добра. Има и видео наблюдение. Хигиената е безупречна. Изборът от допълнителни занимания е богат, провеждат се редовно, няма лъжа и измама. Много, много съм доволна!

Мнението ми е ЗА държавната ДГ.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Всъщност не мога да напиша категорично частна или държавна градина, защото моето момченце ходи само в частна градина, а наблюдения за държавна имам от опита на майка ми, която е учителка в държавна ДГ в провинцията.

До момента (8 месеца, 2 от които отсъства, с интервали м/у отсъствията) съм доволна от нашата ЧДГ "Бояна"- средно ниво база(вкл. играчки и обзавеждане), много приятни учителки, директорки и лелки; извеждат децата всеки ден на разходка- в двора или на една полянка; храната е от кетърингова фирма, която доставя храна на големи учреждения; мин.седмица имаха тържество-беше чудесно преживяване.
Откакто ходи Влади е научил много песни и стихотворения, но най-важното за мен е ,че се чувства добре и ходи с мерак, търси си другарчетата,когато сме вкъщи и съм спокойна,че си прекарва времето добре там.Плака само първите два дни като го записах Hug
 
Таксата е сравнително ниска-300 лв. на месец.
НО започна да боледува много често Confused, а аз разчитах,че като са по-малко дечица (6 са в тяхната група) ще устиска здрав, ама -не.

Със сигурност и догодина ще бъде в същата градина Peace

Общи условия

Активация на акаунт