Частни детски ясли

  • 17 964
  • 21
  •   1
Отговори
Моля ви, кажете дали сте чували или имате впечатления от частни детски ясли и въобще дали си струва да бъдат предпочетени пред държавните. Понеже вече ми писна от прескъпи бавачки (плащам близо 600 лв на месец за целодневно гледане), които не правят нищо  Cry .
Прочетох темата за частните детски градини, но не видях нещо по-конкретно за детски ясли. Всъщност не съм наясно дали има задължително към всяка градина и ясли.

Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 257
Мен също ме вълнува особено този въпрос, но досега не съм намерила информация!
   Всъщност, интересуват ме неща, които интересуват всяка майка - към детето да има добро отношение, да е добра средата, да не са много големи групите, да е чисто  и т.п.  Няма значение дали ще е частна или държавна яслата, важното е да е добра!
  И аз ще бъда много благодарна, ако дадете конкретни препоръки! Воъбще, някой знае ли някоя чястна ясла  в района на София????

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Anonymous

Прочетох темата за частните детски градини, но не видях нещо по-конкретно за детски ясли.


ами защото Темата беше за "частни Детски градини", а не ясли Wink  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Госте, смени детегледачката. Срещу 600 лева трябва да оставаш доволен/а. И в най-добрата ясла детенцето ще боледува често и пак ще трябва да измаш резервен вариант кой да го гледа.

# 4
Bib.Bib, точно това е основният въпрос който ме тревожи. Защото съм убедена, че ще му е по-интересно на сина ми да е сред други деца, но варианта да съм в болнични заради него през седмица, не ме устройва. Но и не се търпи това изнудване с бавачките. Буквално съм в патова ситуация. Няма въобще на кого да разчитам.  Cry

# 5
Колко голямо е детето?
В частните градини, в които сме били до сега нямаше толкова голямо разграничение ясла/ градина.
В едната взимаха деца от 1г до 6г, деляха ги на групи само когато имаха специални занимания, иначе играеха, хранеха се и спяха заедно.
В другата взимаха от навършени 2 години.
Таксите са доста под 600лв на месец.
Винаги има вероятност да се разболее детето, дори и в къщи да стои, тогава проблемът кой ще го гледа остава, за съжаление. И ние сме така.

Според мен трябва да обиколиш и да разгледаш. Когато харесаш няколко, да питаш за отзиви. Иначе 20 човека могат да ти препоръчат 20 различни градини. Пък и сигурно имаш изискване към местоположение.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Почти към всяка частна детска градина има ясли. Но и в частните децата доста боледуват, което значи, че ще ти трябва и жена, която да го гледа, ако се разболее, а това са допълнителни разходи.
Защо не се поинтересуваш от хубава държавна ясла, където открито си искат дарителство. Ще давош малко повече от това, което дават другите /и със сигурност много по-малко от таксата на частна ясла/ и на детето ти ще се обръща внимание /казвам го от опит/. Разбира се най-важното е да попаднете на добри госпожи. Отделно си намири и някой, който да го гледа при нужда срещу заплащане.
600 лв. е много за бавачка, а и на детето ти ще му е по-интересно, а и повече ще научи в яслата. За боледуването - ако не сега, то след 2-3 години ще се наложи да изградите "колективния имунитет". Просто мърдане няма Grinning

# 7
Благодаря, Лекси.
Точно тези са и моите мисли.
Мисля първо да оставя едната авачка , а детето да е на половин ден в детската градина. Хем да свиква, хем и аз да съм облекчена.

# 8
Цитат на: Anonymous
Колко голямо е детето?
В частните градини, в които сме били до сега нямаше толкова голямо разграничение ясла/ градина.
В едната взимаха деца от 1г до 6г, деляха ги на групи само когато имаха специални занимания, иначе играеха, хранеха се и спяха заедно.
В другата взимаха от навършени 2 години.
Таксите са доста под 600лв на месец.
Винаги има вероятност да се разболее детето, дори и в къщи да стои, тогава проблемът кой ще го гледа остава, за съжаление. И ние сме така.

Според мен трябва да обиколиш и да разгледаш. Когато харесаш няколко, да питаш за отзиви. Иначе 20 човека могат да ти препоръчат 20 различни градини. Пък и сигурно имаш изискване към местоположение.



Синът ми е на 1г. и 6 м..
Изискване за местоположение и да имам, мога да  направя компромис да е в по-далечна

# 9
  • Мнения: 18 542
Борис ходи вече втори ден на ясла. Частна е. Все още не мога да споделя впечатления. Ние предпочетохме частната, защото Бо е с алергии, а там го хранят както кажа.

# 10
Имате ли вече впечатления от яслата? Моят син е почти на годинка и също е алергичен. В момента сме с бавачка, от която въобще не съм доволна. Всяка информация за подобни ясли ще ми е от полза. Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 712
Момичета, сега виждам темата, която и мен ме вълнува. Чух за частна детска ясла "Ежко Бежко" в Драгалевци за около 250 лв. на месец. Мисля, че в родителския справочник "Детето" можете да намерите координатите. Той се разпространява безплатно в почти всички детски магазини.
Освен това имам колежка, която е дала детето си на 1.5 години в частното училище "Дрита" в Симеоново (адресът е www.dritaschool.com)

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Освен това имам колежка, която е дала детето си на 1.5 години в частното училище "Дрита" в Симеоново (адресът е www.dritaschool.com)
Дрита е частно училище с детска градина, но ясла няма  newsm78
Като стана въпрос за Симеоново, сега отварят нова частна детска градина и ясла на ул. Ягода 5- "Алиса".

# 13
  • Мнения: 712
Ето ви адреса на "Ежко-Бежко" - www.ezhko-bezhko.com
Адрес - София
   кв. Драгалевци,
   ул. Захари Зограф 54

Тел. - 02/967 2977 и
   0889/430 857.
   Управител: г-жа Елияна Божкова

В сайта нищо не пишеше за цени, обаче.

# 14
  • Мнения: 90
тъкмо днес бяхме там да разлеждаме.таксата е 180 евро на месец плюс 400 евро транспорт за цялате година-това е по избор.по около 10 деца са в групата до 2 годинки.базата е добра,хубав двор,игра4ки.казаха,4е спазват режима на детето,например ако спи 2 пъти.и аз търся ясла,за да избегна варианта с бава4ката,не мога да намеря под 400лв.то и в ежко бежко е такава сумата,така 4е май отново сме на варианта с бава4ката.успех! Confused

Общи условия

Активация на акаунт