Лечение на стрии с витамин А - 2

  • 55 892
  • 390
  •   1
Отговори
Здравейте всички  Grinning
На предишната темичка направихме 15-те странички и ето, вече стигаме до продължението Simple Smile
Да се надяваме, че в новата тема караниците и нападките ще са по-малко или въобще няма да ги има  Peace

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Записвам се, че да ви държа под очо Mr. Green
Бойкотът продължава... Joy

# 2
Записвам се, че да ви държа под очо Mr. Green
Бойкотът продължава... Joy

Хахахахаха  Laughing 
Няма отърваване, а?  Joy

# 3
  • Мнения: 111
Ето ме и мене Simple Smile. Чакам резултати, да пишете за всичко!

# 4
  • Мнения: 2 068
Лечение на стрии с витамин А-1

Лечение

- Най- ефикасна до момента се счита употребата на третиноин (Tretinoin). Третиноин под формата на Retisol-A, Retin-A, Stieva-A, Rejuva-A, Renova или Витамин A, нанесен върху засегнатите участъци може да причини промени в разпределението на колагена в кожата.

За да има ефект, третиноина трябва да се нанася в дози не по- големи от 0.1 % на ден в продължение на 12 седмици. Кожата става много суха и може да се появят сърбежи. Тази реакция е много важна за успеха на лечението и затова не трябва да използвате овлажняващи кремове въпреки дискомфорта.

Стриите, които са се появили скоро са по- податливи на лечение с третиноин отколкото по- старите

- Друго добро лечение на стриите е лазерът с въглероден диоксид. Той води до реорганизация в колагенната архитектура на кожата. Прекалено агресивното лечение, обаче може да доведе до появата на белези и пигментации.

- В някои случай лазерите, използвани за премахване на капиляри могат да помогнат подобряване вида на стриите.

- Употребата на колаген за инжектиране също може да е успешна. Колаген може да бъде инжектиран в изтънелите участъци на стриите. Резултатите са несигурни, а количеството колаген, необходимо за запълването на много стрии може да бъде скъпо.

- Линейното хирургическо изрязване е добро решение при тъмни и дълбоки стрии, когато малък бял белег е за предпочитане.
Трябва да обсъдите всички варианти със своя дерматолог преди да изберете най подходящия за вас!


-Хвойново масло - Има затягащо действие, премахва стриите от кожата, в най-лошия случай ги свива.

- Купете си коралова гъба или пилинг ръкавица , трийте упорито и внимателно местата със стрии докато сте в банята докато тялото ви се зачерви приятно;
- Правете контрастни душове с топла и студена вода;
- Сварете 10 мин. в 1/2 литър вода 1 ч.л. бръшлян и третирайте с отварата САМО засегната кожа /ВНИМАНИЕ - бръшляна е отровен! Пазете от деца и следете за алергични реакции/
- Купете си крем за стрии една туба ще ви стигне за около месец. Ефекта наистина е добър! Ползвайте сутрин или вчер.
- Вземете си качествен ексфолиант и два пъти седмично го ползвайте .
- Масажирайте зоните с Какаово масло и масло с витамин Е !Аз ползвам масла на Икаров
- Приемайте храни богати на вит А , Е , С , тези витамини подпомаган формирането на колагена .
- Приемайте Цинк - отново подпомага колагена .
- Много вода - кожата трябва да е хидратирана !
- Свинска мас помага (според вашата поносимост)



приемаме и други предложения  Hug

успех     bouquet

# 5
  • Мнения: 1 224
Записвам се, че да ви държа под очо Mr. Green
Бойкотът продължава... Joy
Peace

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
М.....да...., и аз ще следя темата с интерес. Simple Smile

# 7
Здравейте,

И аз имам стрии и се опитвам да ги премахна.В момента(от около седмица) се мажа с ампулите на Лирак и серума на Галеник и забелязвам,че почнаха леко да се свиват.След като ми свършат мазилата с който се мажа сега ако не съм доволен от резултатите,ще започна и аз да третирам кожата си с третиноин.Прчетох първата тема,поразрових се в нета и намерих крем за стрии в който пише,че има Витамин А http://www.marvistore.com/maternprogram-p-21406.html?cPath=727_859 но незнам дали в съдържанието си има третиноин.Може да се поръча от български сайт и не е скъп.

Успех на всички.....Simple Smile

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Здравейте,

И аз имам стрии и се опитвам да ги премахна.В момента(от около седмица) се мажа с ампулите на Лирак и серума на Галеник и забелязвам,че почнаха леко да се свиват.След като ми свършат мазилата с който се мажа сега ако не съм доволен от резултатите,ще започна и аз да третирам кожата си с третиноин.Прчетох първата тема,поразрових се в нета и намерих крем за стрии в който пише,че има Витамин А http://www.marvistore.com/maternprogram-p-21406.html?cPath=727_859 но незнам дали в съдържанието си има третиноин.Може да се поръча от български сайт и не е скъп.

Успех на всички.....Simple Smile

Не знаех, че и мъжете са толкова суетни Joy
В такива филми се вкарвате, че нямам думи ooooh! Mr. Green

# 9
Ами да...Това че съм мъж не означава че трябва да съм разпусната мърда...Аз мисля че всеки човек трябва да се поддържа... Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 164
Ето ме и мен!  Peace
Излишно е да казвам, че без мене няма да мине  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 164
Принцеска и Мама Джули, пишете как сте. При мен започва новата кожа да се лющи, но съвсем финно. Наблюдавам местата, които третирам внимателно и ако има нещо ще пиша тук.

Калака, супер подбрана и полезна информация!   bouquet
Повечето от нещата съм ги пробвала преди доста време. Консултирала съм се при двама пластични хирурзи за лентовото изрязване, но както си написала - белег остава. Откакто имам стрии, всяка седмица се ексфолирам. Дори и без да съм чела, съм третирала някак инстинктивно увредената кожа с масажна ръкавица, но не мога да се похваля с резултат.
Честно казано, не съм била абсолютно постоянна и може би това също е причина да няма подобрение след толкова години опити.
А надеждата нали умира последна, сега отново съм се заледила с търпение и действам!

До скоро!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 262
здравейте момичета  Hug

радвам се, че сте започнали нова тема, защото видях, че предходната се е превърнала в махленска трагедия  Joy

аз мажа също през ден, защото доста ме сърби и кожата става доста чувствителна. а понеже аз мажа дупето, то бая се натърти и сега хич не ми е комфортно да си стоя на Д-то  Laughing

Но мисля да си направя поне 2 месеца мазане, за да видя дали има ефект  Peace Ще поръчам от сайта, където кремчетата са по 18$, защото са точно от същия производител, от който и Краси ни достави  Peace Надявам се Svetoslava да сподели детайли за доставката като дойде  Peace

Това е засега от мен  Crazy И дано тази тема да не се изроди, а наистина да споделим резултати и да помогнем на други хора - или с добра идея за борба със стриите, или с призив да не се прецакват с поредната терапия против стрии, която няма резултат  Sad

до скоро  Hug

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кърмиш ли ?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 262

ако ме питаш мен  Wink - не кърмя - иначе никога не бих си мазала таквиз кремчета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт