Френска селска торта?

  • 178 737
  • 616
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 764
Йода,пусния де,после  ще имаш голям късмет в живота,да знаеш..... Laughing

# 31
  • Мнения: 1 909
Леле, какво толкова специално има тази торта?! Определено не се казва така на френски , ама обяснете малко поне за блатовете, че да я потърсим по френските сайтове - точени ли са, като кексово тесто ли са..., какво друго има освен сметана, или сирене и орехи?

# 32
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Във всеки случай можете да си я поръчате и за вкъщи (0899 936 640). (бтв: сайта в нета е стар и не са валидни телефоните оттам)
Е да де тия дето са в БГ може и да могат да си я поръчат ама тук няма как да ми я доставите. Моля дай рецептата  Hug

# 33
  • Мнения: 638
Оле-е-е-е,каква е тази тайствена рецепта?Искам я и аз!

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 631
аз също не мога да си я поръчам след като съм от друг град, още повече, че не съм я опитвала, а ме заинтригувахте. Така че, и аз моля за рецептата плийзззз /може и на лични Simple Smile/.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 15:36 от dima

# 35
  • София
  • Мнения: 1 308
Прилича ми на медовик,аз правя такава и ще ви покажа снимка,но от фризера ще извадя парче и не знам как ще изглежда замразена....

# 36
  • София
  • Мнения: 1 308
Рецептата е-
три яйца
50 гр,масло
4 лъж,мед
бакпулвер цял, 1 чаша захар
брашно2 и 1/2 чаши/понякога и повече зависи от големината на яйцата/
 меда и бакпулвера се слгат на водна баня и се разбъркават до получаване на медения цвят малко по тъмен да стане
слагат се маслото
след това яйцата и захарта/разбити/
всичко това се вари на водна баня около 10,15 мин. след това се изсипва и брашното,да стане погъсто от кексово тесто намалявате котлона и да седи на топло в съда си сместа.
След това върху хартия за печене слагате малко брашно и една голяма лъж  от сместа върху хартията разточвате един кръг и с точилката да стане тъничко многооо. Печете до 5 мин.
През това време друг блат приготвяте и така до 6,7 блата,колкото излезнат,хубаво е да са тънки.
 Редите ги да изстинат и приготвяте крем
 2 коф.сметана /големи заквасени/ сняколко лъж.захар
 3 пак,суха сметана рзбита с мляко и така двете смеси от сметани смесвате и крема е готов. Аз слагам сладко от малини на един блат,някъде от средните.От горе ръсите орехи,аз нямах и сложих кокос.

# 37
  • Мнения: 39
MM,багодаря за рецептата. Отдавна съм се навила да пробвам дали ще стане с Медовика, но до този момент не събрах смелост, тъй като блатовете на тази торта са много тънки, като вафлени кори. Чудя се какво би се получило, ако използвам рецептата за блатовете на Медовика, но без набухвател?  newsm78 И каква е ролята на тази сметана на прах в крема, не може ли просто да се ползват 3 кофички прясна заквасена сметана?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 308
То и в Медовика има задължително сода,аз затова съм изпробвала с бакпулвер.Аз съм я взела от руски сайтове рецептата. А блатовете няма проблем да са тънки,на хартията разточваш и направо в печката слагаш /заедно с хартията,за печене специалната/
А сметаните ги смесвам ,за да не е  като кисело мляко, а и тази на доктор Йоткер е като сладолед,значи си си помисли каккъв хубав става крема смесен.Слагам и няколко капки лимон в крема/забравих да кажа/ Успех!!!!!

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 14:39 от мм

# 39
  • Мнения: 39
Ауууу, същата изглежда! Снимките, които съм гледала на Медовик са с по- дебели блатове. Утре я правя и ще кажа дали е същата.
ММ   bouquet
Само да попитам още нещо- яйцата не се ли пресичат толкова дълго на водната баня? Изобщо тази смес трябва ли да заври или не?  ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 308
Няма да се пресече нищо,нали е на водна баня и трябва да се вари да увеличи обема си. Даже в един сайт имаше снимки,на варене 40 мин. и беше станало като карамел тестото. И моето един път го позабравих и стана по тъмно на цвят като карамел.Няма страшно,почвай!И обикновеено като се свари тестото-мед,бакпулвер,масло,яйца ,захар ,брашно/по този ред се слагат за варене/ след това варене се слага в хладилник 1 час. аз обаче го разточвам топло/както обясних по горе/
 Успех! 

# 41
  • Мнения: 506
правиш крем на Д-р Йоткер и го размесваш с 2коф заквасена сметана,нака ли?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 308
 Не правя крем,а суха сметана на доктор Йоткер разбивам си я със мляко,както си пише на опаковката,продава се сметана суха на Йоткер. И тогава смесвам сухата и заквасената.Ако не е ясно питай

# 43
  • Мнения: 44
Правила съм торта по рецептата,която е дала Дима и вкусът е неповторим Simple Smile
Преди години сметана нямаше и кремът се правеше със запечено брашно.
Според мен заквасената сметана е "еволюция" на рецептата.
Дайте идея за крем със заквасена сметана и ще го добавим към тези блатове Simple Smile
Спомням си,че беше много важно блатовете да престоят поне един ден.Получаваше се нещо като арабски питки,но изсъхнали и сладки.Не се сиропират,а си поемат от крема.Тортата задължително се консумира 24 ч. след намазването,а орехи може да се сложат и между блатовете.

# 44
  • Мнения: 506
несе сещам за тая сметана ще огледам утре в магазина

Общи условия

Активация на акаунт