Рецепти от турската кухня ! =2=

  • 214 623
  • 314
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 977

L 0 V E , нали ви казах, да дадете вашите рецепти, за да прициним по-лесно къде е грешката! Така ще можем по-лесно ние да ви дадем точната рецепта!

Ето тази намерих, но може да се повтаря с твоята например!

Това са палчинки, не мекици  Wink . Аз търся рецепта за мекици. Тези на комшийката стават като понички мънички и пухкави.

# 121
  • Мнения: 4 435
L 0 V E -че,виж какво ми каза баба,дали има разлика с твоята рецепта:Разбива три яйца,като добавя 1ч.лъж сол в тях.След това в една кофичка кис.мляко (тя ползва само домашно обаче) слага 1 ч.лъж. сода бикарбонат  и слага това в яйцата.После брашно,колкото поеме,но в него трябва да има 1 бакпулвер.И тука вече е месенето,което аз така и не научих,не че си направих и труда де.... Blush.Та значи като е готово,можеш да си отделяш малки топчета и да си ги правиш колкото големи искаш и пържиш в сгорещено олио,или пък разточваш на листове,към половин сантиметър,или един и после с някаква чашка си правиш форми и пак пъжиш.Дано ти свърши работа това.

# 122
  • Мнения: 5 977
L 0 V E -че,виж какво ми каза баба,дали има разлика с твоята рецепта:Разбива три яйца,като добавя 1ч.лъж сол в тях.След това в една кофичка кис.мляко (тя ползва само домашно обаче) слага 1 ч.лъж. сода бикарбонат  и слага това в яйцата.После брашно,колкото поеме,но в него трябва да има 1 бакпулвер.И тука вече е месенето,което аз така и не научих,не че си направих и труда де.... Blush.Та значи като е готово,можеш да си отделяш малки топчета и да си ги правиш колкото големи искаш и пържиш в сгорещено олио,или пък разточваш на листове,към половин сантиметър,или един и после с някаква чашка си правиш форми и пак пъжиш.Дано ти свърши работа това.
Супер. Благодаря ти много за труда, който си положила, за да намериш рецептата  Hug
Благодари и на баба си от мое име. Непременно ще ги пробвам. Значи разбрах къде се крие разликата- в бакпулвера. Правя ги по същия начин, но не слагам бакпулвер.
Винаги съм знаела, че може да се разчита на теб.

drize забравих да спомена, че палачинките, който си предложила изглеждат чудесно. Аз не ги правя с прясно мляко, не слагам и бакпулвер...Ще ги пробвам, няма как. Как ми се приядоха.

Хм...Разбрах едно, че в турската кухня бакпулвера заема почитно място.  Peace

# 123
  • Мнения: 4 435
Няма защо да ми благодариш.Дано да е това,което търсиш,понеже наистина всеки си има явно негов начин за мекичките.Ще се радвам,ако съм успяла да те зарадвам. Hug

# 124
  • Мнения: 4 435
Пак се включвам  Mr. Green Баба ей сега пак ми звъни,с обяснението,че рецептата дето съм ти дала,е за мекички,но от рода на бухтичките,пухкави,дето викаш ти,като понички.Обаче имала още една където правила,и да видиш и нея. JoyНаправо ме е срам,ама викам да си ти кажа. Embarassed
Не съм много добра в обясненията,моля всички да ме извинят.Значи,половин литър прясно мляко(хладко),в него се слага едно кубче мая и се разтваря.Добава се по една супена лъжица сол и една захар,1 яйце,и по една супена лъжица олио и оцет (странно).Започваш да си слагаш брашно,колкото поеме.Измесваш си го,да стане  мекичко (каза ми мекичко,колкото мекото на ушите Embarassed).После го слагаш с по-голям съд,покриваш със кърпа и оставяш да втаса.После си първиш.Ако се получи много ,каквото остане слагаш в найлонова торбичка,и връзваш много здраво и слагаш в хладилника,ден-два траело,може нещо да направиш на следващият ден. Crazy

# 125
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Събуждам се тази сутрин и си викам "абе жената не искаше ли рецепта за мекици? Ти защо й даде за палачинки?"  Embarassed Усетих се, но късно! Нищо, сега имаме рецепти и за палачинки и за мекици!  Hug

L 0 V E , дай и твоята рецепта от комшииката!  Party

# 126
  • Мнения: 5 977

L 0 V E , дай и твоята рецепта от комшииката!  Party[/b]
Рецептата на комшийката ми е същата по който правя аз мекици...Но не стават същите. Не всеки си дава рецептите, дори и да си му комшия пък кво останало за познат.
Мисля, че с бакпулвера по рецептата на Славчето ще станат точно такива, каквито искам аз. Славче ще направя и двата вида и ще ти се отчета след това  Peace .

# 127
  • Мнения: 4 380
Дризе  Hug Преведох за една мама от арабската темичка  рецепта от сайта на Октай уста.  Flutter

Soslu Kabak Dolması - Пълнени тиквички със сос


Тиквичките са разкошни! Crazy Мерси, Принцеска! Hug Ще ги правя пак.
Аз само не разбрах с вътрешността на тиквичките какво става...Аз я настъргах и добавих към сместта. В останалото- сторого по рецептата.

# 128
  • Мнения: 549
Ха,къде сте били всичките?А аз чак сега....  bouquet

# 129
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Охооо...като гледам рецептите,направо ми идва да се  #2gunfire #Crazy огромна част от нещата изглеждат супер сложни!Колко време ви от нема готвенето? ooooh! аз с едни бутерки си играх 1 час...ужас!  newsm78 дано с времето и аз да свикна като вас  Flutter

# 130
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Охооо...като гледам рецептите,направо ми идва да се  #2gunfire #Crazy огромна част от нещата изглеждат супер сложни!Колко време ви от нема готвенето? ooooh! аз с едни бутерки си играх 1 час...ужас!  newsm78 дано с времето и аз да свикна като вас  Flutter
Е то няма и да намериш рецепта за манджа,която да става по бързо от 1 час...... Sick

# 131
  • Мнения: 573
Голяма част от нещата стават за по-малко от 1 час. В Турция се яде и готви много, винаги има супа, салата, 1 или 2 ястия, десерт. Въпрос на опит и сръчност е времето, което отнема приготвянето на дадено ястие.

# 132
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Охооо...като гледам рецептите,направо ми идва да се  #2gunfire #Crazy огромна част от нещата изглеждат супер сложни!Колко време ви от нема готвенето? ooooh! аз с едни бутерки си играх 1 час...ужас!  newsm78 дано с времето и аз да свикна като вас  Flutter
Е то няма и да намериш рецепта за манджа,която да става по бързо от 1 час...... Sick

има,има Simple Smile пържените яйца пак се водят манджа,а и ориз в тавата става за по-малко от час Simple Smile обаче всички тези лахмаджун,баници и още какво ли не... могат да ти вземат здравето  Shocked  възхищавам се на жените,коите след дългия работен ден имат време да готвят,да се занимават с децата,къщата... струва ми се mission impossible  #Crazy

# 133
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Joy

# 134
  • в белята
  • Мнения: 536
Направих реването ...............леле всички си облизаха пръстите дори съпруга ми ,който освен торта с бисквити и нишесте нищо друго не признава за десерт smile3501 newsm51сега ще опитам нещо от солените неща и ще ви пиша за отзивите.

Общи условия

Активация на акаунт