През месеца на виното и любовта е 22-рата Kанадска тема

  • 16 357
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 96
Килимите за пълзене със сигурност са временно явление. После ще обикалят навсякъде дребосъците, ама при мен сериозен проблема, че тук целия апартамент е в плочки и няма да мога да я пусна навсякъде сама.. ще трябва с нея да пълзя, че да не си дрънне главата  Shocked
Нашия килим е подобен на този на mrsk, обаче е значително по-малък. Предстои ми update;)

Снимки печатам в Отава в  Sooter's на Bank Street, макар че едва ли го имате в Монреал. Te предлагат много добро съотношение на цена и качество.

Пратиха ми снимка на снега в Отава - конкретно на нашия driveway... онемях, седейки под дубайските палми.. просто онемях... ето ви да видите, ако не ви е байгън от сняг  Joy

http://picasaweb.google.com/ekutrovska/Dubai/photo?authkey=8aWlLWfb-Ls#5173817251975131170


# 271
  • Мнения: 1 199
Оффффффф, байгън ми е от сняг #Crazy Много ми е мъчителен тоя край на цимата в Канада, колкото и да не е за вярване че има такъв Thinking
Пате Яки, и аз ползвам Веледа, иначе добре действа и Пенатен, апа предпочитам Веледа. Кортизоновите кремчета са много ефикасни, ама за кратко време и като ги спреш ситуацията се връща. Освен това са на хормонална основа, имат странични ефекти и по принцип се изписват за кратко време. Те са когато обр ивът е много силен. Ама при вас като е от слюнката, не знам дали си струва. Докато не спре да се лигави все ще е така.
Пчеличка, на вас за такъв килим вече ви е много късно Laughing
Аз снимки на бебето все още на хартия нямам Blush, ама майка ми ще замине скоро, та май ще се наложи да вадя Grinning Иначе досега само  в близката фармация сме правили, Жан Кутю.
Хайде лек ден!

# 272
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За снимките в IGA - изчаквам промоция подбирам си снимките на компютъра - прехвърлям ги през техния сайт и след 2 дни си ги взимам от избран от мен магазин или срещу допълнителна сума /4-5 долара/ може да ти ги пратят в къщи. В първия случай може да ги платиш при взимането направо в магазина, а може да ги платиш и предварително по интернет.

# 273
  party023 Скъпа Снежи, макар и на патерица най-сърдечно те поздравявам с рождения ти ден ! Бъди все така лъчезарна и усмихната ! smile3525

# 274
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Момичета да ви питам пак - аз и преди бях питала ама карай - някой от вас да е правил кръщене тук? какви са впечатленията и как мина всичко? На нас ни предстои през Май така че ако имате опит кажете! newsm78

# 275
  • Мнения: 3 034
здравейте, момичета  Hug влизам да кажа, че ние ще се раждаме секцио в началото на другата седмица, да ми стискате палци, че много взе да ми присвива под лъжичката  Rolling Eyes и всъщност дано да устискам дотогава, защото вчера ми правиха запис в болницата и се оказа, че се разхождам с постоянни контракции, които усещам съвсем леко, а те са си там  Shocked а тези, които усещам осезателно вечер явно са дооста силнички, щом другите не ги усещам  newsm78 и така... ще лежа вкъщи тези дни и дано бебето си стои, където трябва, за да няма екстремни ситуации  Praynig

да ви кажа, и на мен тази зима нещо ми дойде в повече вече  Close като стана сутрин и видя пак бяло през прозореца, направо ми призлява  Crazy нямам търпение да се запролети поне малко, засега съм си сложила нарциси и зюмбшли в саксийки вкъщи, поне малко да ми повдигат настроението  Hug

# 276
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
simplyaven стискам палци всичко да мине възможно най-леко и безпроблемно. А пък зимата хич таман няма да ти прави впечатление от другата седмица натам Simple Smile но и аз силно се надявам скоро да и видим края, че тази си беше сериозна зима. Само зареждам семенца по саксийки и се надявам скоро да има поникнали - всъщност част от разсада е поникнал де и добре че имам едни рози в саксии та те от рано започнаха да цъфтят - сега ми радват окото.

# 277
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
Имам едно питане във връзка акта за раждане. Получих си вече двете форми и нали трябва да прати лонг формата в Отава за апостил. Не си спомням освен формата пращаше ли се нещо друго, като придружително писмо, някакъв формуляр или пращам просто документа препоръчано без нищо и те знаят какво да правят newsm78. Благодаря предварително.
booboo's mama Ние правихме кръщене на Маги тук в Св. Троица преди 2 години. Беше по същия начин както в Бг. Поканихме гости, ритуалът е същия, носехме почерпка и после се почерпихме в салона на църквата, мина много добре. Ако те интересува нещо конкретно -питай, може и на лични.

# 278
  • Мнения: 3 034
simplyaven стискам палци всичко да мине възможно най-леко и безпроблемно. А пък зимата хич таман няма да ти прави впечатление от другата седмица натам Simple Smile но и аз силно се надявам скоро да и видим края, че тази си беше сериозна зима. Само зареждам семенца по саксийки и се надявам скоро да има поникнали - всъщност част от разсада е поникнал де и добре че имам едни рози в саксии та те от рано започнаха да цъфтят - сега ми радват окото.

благодаря ти  Hug ааа, зимата искам да си ходи при всички положения! ами нали и бебето трябва малко въздух да подиша и слънце да види  Grinning освен това съм го гласила за градинарче -  с мен на двора да се усъвършенства  Joy

# 279
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Не си спомням освен формата пращаше ли се нещо друго, като придружително писмо, някакъв формуляр или пращам просто документа препоръчано без нищо и те знаят какво да правят newsm78.
В министерството пращаш дългата форма с придружително писмо и самоадресиран плик с марка. Ние адресирахме плика до БГ посолството и отделно пратихме писмо, чек и самоадресиран /с нашия адрес/ плик в посолството та от там ни върнаха БГ формуляра за акта за раждане и заверения акт за раждане. Но вие имате консулство така че втората част не знам до колко те касае.

# 280
  • Мнения: 3 932
[quote author=simplyaven link=topic=266423.msg6742449#msg6742449 date=1204815958

да ви кажа, и на мен тази зима нещо ми дойде в повече вече  Close като стана сутрин и видя пак бяло през прозореца, направо ми призлява  Crazy нямам търпение да се запролети поне малко, засега съм си сложила нарциси и зюмбшли в саксийки вкъщи, поне малко да ми повдигат настроението  Hug
[/quote]

Скоро май няма да НИ ОГРЕЕ ( в буквалния смисъл), тук в събота се очертава поредната снежна буря с 30-40см сняг...иначе има заблудени птички, които се чуват тук-там.

# 281
  • Canada
  • Мнения: 231
simplyaven, на финалната права си  Simple Smile, стискам палци всичко да мине ОК и чакаме да се похвалиш!

nevenska, аз пратих с придружително писмо, не съм пращала самоадресиран плик (не намерих такова изискване на офиц. сайт), нямаше проблеми.

# 282
  • Мнения: 37
shemet_neveroiaten,   MrsK благодария за отговорите  bouquet, ще напиша писмо и ще пратя плик за всеки случай (да не ги набутвам) Laughing

# 283
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Здравейте момичета!
Имам едно питане във връзка акта за раждане. Получих си вече двете форми и нали трябва да прати лонг формата в Отава за апостил. Не си спомням освен формата пращаше ли се нещо друго, като придружително писмо, някакъв формуляр или пращам просто документа препоръчано без нищо и те знаят какво да правят newsm78. Благодаря предварително.
booboo's mama Ние правихме кръщене на Маги тук в Св. Троица преди 2 години. Беше по същия начин както в Бг. Поканихме гости, ритуалът е същия, носехме почерпка и после се почерпихме в салона на църквата, мина много добре. Ако те интересува нещо конкретно -питай, може и на лични.

nevenska - мерси за отговора - ние искаме да го направим в Св. Троица че сватбата ни беше в Кирил и Методи и останахме доста разочаровани. Ще ми се да те питам - от кръстника изискват ли се някакви документи като например кръщелно  или няма нужда от нищо? Детето трябва ли да е облечено с нещо специално - например тук знам че ги обличат в бяло.... задължителна ли е почерпката в църквата ...ние си мислим след ритуала в къщи да направим нещо ... спомняш ли си колко време продължи ритуала и има ли значение в кой ден от седмицата е?
Мерси предварително за инфо-то.
simplyaven - стискам палци всичко да мине колкото се може по добре - после ще се похвалиш  newsm44
Момичета и на мене така ми е омръзнала тая зима че .... вече няма къде да слагаме снега пък в петък/събота ни очакват поне още 20cм може и повече  newsm61

# 284
  • Мнения: 3 034
благодаря ви на всички за пожеланията   bouquet само да устискам, че много нещо зачестиха болките  newsm78

оле, пак бури!  #Crazy ами тук дават прогнозата за затопляне, +2-3 градуса тези дни... само да не завали пак, че вече...  Cry иначе и ние сме зарити със сняг, през двора ни минават проходи, буквално  Close а и аз видях няколко заблудени птички, дано са по-досетливи и да са предвестник на пролетта  Hug

Общи условия

Активация на акаунт